Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek JAOOOOOO VINJETA

JAOOOOOO VINJETA

Saj vem, da me boste napadali kot hijene!
Ker tukaj ni upokojencev, raznih drugih šoferjev, ki se vozijo po regionalkah.
Jaz se vozim po vaških cestah, po cestah, kjer ni obvezna vinjeta.

Zato, da se 2 x peljem v Rateče in 4 x na morje – moram kupit to qrčevo vinjeto. In koliko nas je še takih?

Pa saj ne rabiš letne kupovat, zame je pač poceni, ker sm veliko na ac, pa lj obvoznici

Marsikdo od nas jo preplača, res je.

A mene bi prišlo še dražje, če bi si kupovala mesečno ali tedensko, bistveno ceneje je bilo, ko smo plačevali, kolikor smo dejansko prevozili.

Pa bom preživela tudi to 🙁

Problem je, ker nismo plačevali toliko, kot smo prevozili. Verjetno si že pozabila, ampak zgolj primorski krak avtoceste je bil v popolnosti ocestninjen. Ostali kraki pa so imeli odprt sistem in ljudje so se izogibali plačevanju. Verjamem, da je vsem, ki niso vozili po primorskem kraku, tak sistem zelo ustrezal.

No kaj naj kupim, če grem jutri na morje? In falim na stari cesti – ker so res taki znaki, kdor ne pozna, takoj upade na AC. Tam nekje pri Škocjanu, Divači. In ???? Plačaš ko živau!
Me tako zvija, res !

Sem lani kupila vinjeto – veste kolikrat sem bila na AC? 4 x!!!! Za 95 evrov!

LETOS JO NE KUPIM!

Za na morje pa potem kupi tedensko vinjeto, če jo rabiš samo takrat.

Problem je, ker nismo plačevali toliko, kot smo prevozili. Verjetno si že pozabila, ampak zgolj primorski krak avtoceste je bil v popolnosti ocestninjen. Ostali kraki pa so imeli odprt sistem in ljudje so se izogibali plačevanju. Verjamem, da je vsem, ki niso vozili po primorskem kraku, tak sistem zelo ustrezal.[/quote]

Vem, da je bil štajerski krak odprt in bi se takoj strinjala, da bi cestninili tudi tam ter bi še naprej plačevali toliko, kot prevozimo.

In odkrito povedano, meni se ni dalo izogibati cestninskim postajam ter vozit po lokalnih cestah, skozi naselja in mimo radarjev.

Tedenska, hahaha, stane koliko?

2 ali tri tedenske na leto – pa si tam, kjer še hudič utihne od ugodja!

EJJJ, 4 x na leto sem bom peljala po AC – v različnih obdobjih……tako da mi ne pride nič prav!!! Dnevne ni!

IN ZATO MORAM PLAČAT 95 EUROV!!!

No kaj naj kupim, če grem jutri na morje? In falim na stari cesti – ker so res taki znaki, kdor ne pozna, takoj upade na AC. Tam nekje pri Škocjanu, Divači. In ???? Plačaš ko živau!
Me tako zvija, res !

Sem lani kupila vinjeto – veste kolikrat sem bila na AC? 4 x!!!! Za 95 evrov!

LETOS JO NE KUPIM![/quote]

Če ne znaš gledat znake in označbe, pa tud nisi za na cesto, no:)

No kaj naj kupim, če grem jutri na morje? In falim na stari cesti – ker so res taki znaki, kdor ne pozna, takoj upade na AC. Tam nekje pri Škocjanu, Divači. In ???? Plačaš ko živau!
Me tako zvija, res !

Sem lani kupila vinjeto – veste kolikrat sem bila na AC? 4 x!!!! Za 95 evrov!

LETOS JO NE KUPIM![/quote]

Če ne znaš gledat znake in označbe, pa tud nisi za na cesto, no:)[/quote]

U miže te pelem na kamor hočeš po Gorenjski! U miže te pelem kamor hoćeš po Dolenjskem!
A je prou?

Drgač je pa že cajt, da se speleš na ‘Čvekalnico’, ker te imam pun qrac!!!

Če ne znaš gledat znake in označbe, pa tud nisi za na cesto, no:)[/quote]

U miže te pelem na kamor hočeš po Gorenjski! U miže te pelem kamor hoćeš po Dolenjskem!
A je prou?

Drgač je pa že cajt, da se speleš na ‘Čvekalnico’, ker te imam pun qrac!!![/quote]

Čeprav običajno nisem, ampak zdajle bom zlobna – mogoče bi imeli pa drugi tebe poln kufer, če bi si upal se registrirati in vedno pisati pod svojim imenom.

Če ne znaš gledat znake in označbe, pa tud nisi za na cesto, no:)[/quote]

U miže te pelem na kamor hočeš po Gorenjski! U miže te pelem kamor hoćeš po Dolenjskem!
A je prou?

Drgač je pa že cajt, da se speleš na ‘Čvekalnico’, ker te imam pun qrac!!![/quote]

žal ti ne mislim pomagat, pejt ga na roke vržt:)))

No kaj naj kupim, če grem jutri na morje? In falim na stari cesti – ker so res taki znaki, kdor ne pozna, takoj upade na AC. Tam nekje pri Škocjanu, Divači. In ???? Plačaš ko živau!
Me tako zvija, res !

Sem lani kupila vinjeto – veste kolikrat sem bila na AC? 4 x!!!! Za 95 evrov!

LETOS JO NE KUPIM![/quote]

Tedenska vinjeta je 15 €! Če greš 4x na Ac, daš 60 € pri tedenskem nakupu! Za 90 € pa lahko kupiš 6 tedenskih, pa ti še za 2, 3 kavice ostane!

No kaj naj kupim, če grem jutri na morje? In falim na stari cesti – ker so res taki znaki, kdor ne pozna, takoj upade na AC. Tam nekje pri Škocjanu, Divači. In ???? Plačaš ko živau!
Me tako zvija, res !

Sem lani kupila vinjeto – veste kolikrat sem bila na AC? 4 x!!!! Za 95 evrov!

LETOS JO NE KUPIM![/quote]

Tedenska vinjeta je 15 €! Če greš 4x na Ac, daš 60 € pri tedenskem nakupu! Za 90 € pa lahko kupiš 6 tedenskih, pa ti še za 2, 3 kavice ostane![/quote]

Ti si tipična debelorita kokodajsa, ki dela nek u pisarni! LISICA! Saj prideš tudi na žerjavico…..slej ko prej!

Pač tudi pri vinjetah imamo spet nek socialen sistem. Nekdo se vozi in vozi in vozi za teh 95 eur, drug se pa 3x na leto pelje na morje. Plačata oba enako. TOtalno kretensko. Upam, da bo kdaj in po možnosti čimprej vsak plačal svoje stroške.

Če ne bi nihče kupil vinjete, bi hitro uvedli spet stari in edini pravični sistem.

Stari sistem, kot je že bilo omenjeno, ni bil pravičen.

upam, da se hecaš….mene je ena pot v LJ in nazaj stala 14 ojrof, ena pot v MB 3 ojre….dnevno na cesti v obe smeri…dnevno torej 14-17 ojrof……….DNEVNO!!!!!!!!!!

bog ne svari, da sem šla kam dlje……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Stari sistem je bil ok oz. bi bil ok, če bi bili vsi kraki, tudi lj obroč, ocestninjeni enako kot primorski krak in če bi prevožen kilometer stal dosti manj. Se pravi, da tistih, ki redno vozijo, ne bi usekalo par sto evrov mesečno samo za avtocesto. Kajti, tisti ki veliko vozijo, plačajo ogromno davkov že skozi ceno bencina.

Aja, btw, a nikogar ne moti, da je letni pavšal za cestno takso za vse enak, ne glede na prevožene kilometre? In to ureditev imamo že vsaj 30 let.

noben te ne sili da se voziš po ac
tud na morje se da voziti po navadni cesti

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

A ti je pršlo??

Kaj ni bilo pravično? Kadar si se peljal, si plačal. To je bilo edino pravilno. Zakaj se ti lahko za enak denar voziš vsak dan, jaz se pa mogoče peljem 3x na leto. To ni pravično.
Edino pravilno bi bilo, da bi spet plačevali po porabi. In nič več! Kadar se pelješ, plačaš, kadar se ne pelješ, ne plačaš! Zdaj je pa tako, da tisti, ki se vozimo redko, plačujemo za tiste, ki se vozite pogosto.
Dars – goljufija!

upam, da se hecaš….mene je ena pot v LJ in nazaj stala 14 ojrof, ena pot v MB 3 ojre….dnevno na cesti v obe smeri…dnevno torej 14-17 ojrof……….DNEVNO!!!!!!!!!!

bog ne svari, da sem šla kam dlje……[/quote]

Vse preberi

Jaz imam 50+ km, da sploh pridem do avtoceste, grem pa ravno tako pogosto, da me v primerjavi s tedenskimi ali mesečnimi letna pride najceneje. A precej dražje kot pa je bilo po dejanski porabi.

hočemo dnevno vinjeto!

Ampak zanimivo … tukaj kokodakate, vinjeta gor pa dol … ko pa greste v Ikeo, pa niti ne trznete, ko daste za 10-dnevno avstrijsko vinjeto 8 EUR, pa jo rabte samo za en dan.

New Report

Close