Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mame, ali kdaj preberete domače branje namesto svojih otrok?

Mame, ali kdaj preberete domače branje namesto svojih otrok?

Mame, ali kdaj preberete domače branje namesto svojih otrok?

Na kraj pameti mi ne pade.

Seveda!

nova
Uredništvo priporoča

Še v življenju nisem prebrala knjige, ker me to ne interesira. Moj sin pa bere sam.

Ker te to ne interesira??? Ojoj, ti pa si revna v duši!

zakaj pa ne tisti,ki imajo največ za povedat pa isto delajo-brez skrbi.drugače pa ja z veseljem

Ker te to ne interesira??? Ojoj, ti pa si revna v duši![/quote]

Sem pa dovolj pametna, ne glede na to kaj si ti misliš.

Ker te to ne interesira??? Ojoj, ti pa si revna v duši![/quote]

Sem pa dovolj pametna, ne glede na to kaj si ti misliš.[/quote]

Nerazgledan človek nikoli ni pameten :)))

Sem pa dovolj pametna, ne glede na to kaj si ti misliš.[/quote]

Nerazgledan človek nikoli ni pameten :)))[/quote]

Vseeno hvala, vsak ima pravico do svojega mišljenja.

A jaz, da preberem namesto otroka in mu potem povem obnovo ali kako je to mišljeno?

Ne, ne berem namesto njih, če pa ne poznam knjige, ki jo imajo, jo preberem, zato da vem, kaj berejo in da se lahko pogovarja z mano o tem.
Npr. Ločil bom peno od valov sploh ni bila napačna.

Prav namesto njega ne, sem pa mu prebrala še enkrat potem, ko je on končal, ker je dislektik in je imel pač blazne probleme z domačim branjem. Ja dokler tega ne doživiš, pač ne veš, kako zgleda eno domače branje za takega otroka, čeprav je bilo meni to v šoli tko fajn in simpl, za eno petico dobit, praktično brez truda.

Bereva skupaj, čeprav je sin že najstnik, še vedno rada bereva skupaj:)
Potem se pogovarjava o knjigi, povzetek seveda napiše sam.

Ločil bom peno od valov je fantastična knjiga.

Ne, ne berem. Zakaj bi, saj ponavadi se najde kakšna že narejena obnova na spletu, pa kar tisto prepišem.

Ravnokar berem knjigo Lukec in njegov škorec. Zelo zanimiva knjiga–preberite jo, da boste videle, kaj je revščina. No, potem jo bo prebrala še hčerka, nakar bo vsaka od naju ločeno napisala odgovore na vprašanja, ki so jih dobili v šoli. Potem bova primerjali odgovore in bo dopolnila svoje, če ji bo kaj manjkallo oz. ne bo čisto dobro odgovorila.

na takšen način pomagam svojemu otroku. No, sedaj pa v napad, drage dame.

upam, da se hecaš 🙂

Dobra! Bo zanimivo, ko bo hčerka imela fanta. Ga boš še ti preizkusila, potem bosta pa analizirali.

Sama nisem prebrala niti ene knjige kot obvezno čtivo, sem vse prepisala. Ko pa sem bila stara 25 in več sem pa prebrala vso slovensko literaturo. Pod svobodnim soncem in še nekatere tudi po večkrat. Svojim otrokom sem pisala čtiva in jim razlagala vsebine, sedaj pa sta starejši pa sta tudi prebrali marsokatero knjigo same že v srednji šoli in ne po 25 letu tako kot jaz, sta prej dozorele :):).

Poznano. Pri nas delamo enako. Hčerka prebere, potem greva od začetka in ji berem na glas.Za dislektike so največja nočna mora ravno domača branja in plakati…

1x on,1x jaz

Uf 1raglja a ti se tudi soočaš s takimi problemi. V bistvu sem to delala v OŠ. Namesto njih nisem nikoli prebrala knjige. Vedno so morali sami prebrati knjigo in napisati obnovo. Ker sta pa dva otroka dislektika, sem te knjige tudi sama prebrala in pregledala obnove. Vendar sem pri popravah obnov zahtevala da sta otroka zraven mene in ko je bilo napisanega kaj nejasnega, sem povprašala kako je mislil/a s tem stavkom. Tako sem prekontrolirala tudi to ali pravzaprav sploh razumeta vsebino knjige. Obnovo smo pa skupaj popravili. Je bila to kar ogromna misija, da smo to naredili in ponavadi smo se je lotili toliko prej, da je bila obnova in vse skupaj končano kak teden pred določenim datumom. Da pa bi jaz prebrala knjigo in jima napisala obnove, tega pa ni bilo. Vsedla sem se zraven samo pri popravah. Pa še to sta morala pisati na računalniku, ker je bilo za njima misija nemogoče prebrat (menjave črk m-n, p-g, o-a itd)

Kot raglja in ceres

Tudi jaz imam dislektika (na razredni stopnji) in je branje seveda nekaj najhujšega (in zamudnega).
Namesto njega ne berem. Sem pa poleg, ko bere (zaenkrat še) na glas. Ko konča knjigo, jo jaz preberem še enkrat na glas, da dobi predstavo nad celotno knjigo.
Pisanje obnove pa zgleda tako, da mi on narekuje vsebino, jaz pa jo sproti tipkam na računalnik. Ko vidi izdelek, se ponavadi krega, da je vsega preveč. Nekako pride(va) do tega, kaj je sploh pomembno in kaj je sploh obnova. Ko mu je napisano všeč, prepiše v zvezek.

New Report

Close