Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek potica-kateri kvas in koliko časa

potica-kateri kvas in koliko časa

Ali je kakšna razlika, kateri kvas uporabim (sveži ali prašek)? Recimo, ali pri svežem prej/bolje naraste ? In koliko časa moram pustiti, da testo za potico naraste? Če bi začela kmalu delat, a bi bilo do večera za jest?

jaz tega kvasa v prašku še za kruh nočm uporabljat..ni tok dobr,nemalokrat mi ni uspela zadeva s tem kvasom u praškom..ne priporočam.

Potice še nisem pekla s suhim kvasom. Suhi je res prav za silo. Je nadomestek, ki ga imaš lahko doma, če ga ne porabiš ga zavržeš.
Potice se ne dela na silo. Samo vzhajanje testa traja cca 1 uro. Pa še vse drugo. Mogoče bo pečena ob osmi uri, kdaj se pa shladila? Če je nujno poskusi.

Aha, se mi je zdelo, da bo sveži boljši. Suhi imam doma, ampak vseeno letim zdaj v trgovino po svež. Druge sestavine imam. Ma se mi je zaluštala potica, pa tud če bo ob 10h zvečer.

Naredi mrzlo oz.hladno potico.Jaz sem jo zadnjič delala zvečer,pustila v kuhinji na mizi,pa mi je ob treh ponoči tako narasla,ko sem se slučajno zbudila,da sem jo dala kar pečt.

Tako je bila že zjutraj lepo pečena.

Pa ni treba ,da dvakrat vzhaja,samo enkrat in sigurno uspe.Tako dobra in rahla mi ni uspela še nikoli.

za potico, buhtlje, uporabljam sveži kvas, za kruhomat pa suhi
sem pa tudi že pekla potico s suhim, pa bilo čist ok 🙂

pa dober tek 🙂

Jaz tudi delam potico samo nocno in je super. Mi je pa zadnjic tudi meni cez noc tako narasla, da sem samo gledala.

New Report

Close