Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek DOMAČI ZAJEC

DOMAČI ZAJEC

Pozdravljene drage gospodinje!

Dobila sem meso domačega zajca. Enkrat sem pripravljala zajčjo obaro (enako kot piščančjo), pekla ga pa še nisem, ker -baje – pride precej bolj ‘suh’ kot kura.

Mi prosim poveste, kako ga ve pripravljate? Na kaj moram pazit?

Hvala vam in lep dan želim!

PS: Moja prošnja je namenjena izključno kuharicam. Ne pa nekim fanatičnim ljubiteljkam kuncev!!!

Če ti kaj pomaga – jaz ga kupim v trgovini, po mojem je kunec al kaj. In potem ga dam za čez noč v paco, narejeno iz olja (olivnega), soli, popra, rožmarina, limone (obvezno – sok). Naslednji dan ga dam iz pace ven in na teflonu na hitro iz vseh stran te kose popečem (pomembno – da meso zakrnkne, sok ne izteče, meso je mehkejše).
In potem ga skupaj s paco dam pečt, vsaj uro mislim da se peče, če ne še več. Vmes ga polivam.

Kaj zdaj rabiš recept za zajca ali za kunca?

nova
Uredništvo priporoča

A ni to isto meso, ko sta enkrat končala tuzemeljski lajf?

Lahko za zajca ali kunca, če je taka razlika. Hvala!

Torej tisti, ki se mu smilijo živali, je FANATIK?
Ojoj, uboga duša…

Če gre za 2 različni sorti živali, ki si niti v sorodu nista, potem se verjetno tudi meso razlikuje.

NOOOOOO EVO, že serješ po temi! Odpri si svojo, pa tam pametuj!! Zajec je mrtev in avtorica res ne potrebuje komentarjev v tvojem stilu ali še kaj bolj fanatičnega!!

NOOOOOO EVO, že serješ po temi! Odpri si svojo, pa tam pametuj!! Zajec je mrtev in avtorica res ne potrebuje komentarjev v tvojem stilu ali še kaj bolj fanatičnega!![/quote]

Imaš kakšne težave? :)))))))))))))))))))))
Pa malo olike ti ne bi škodilo. Reče se KAKAŠ in ne SERJEŠ !

Stari vrag, maš recept? Samo pokopat in tri molitvice al kaj?

pejt na kulinariko, ziher je kak recept gor, jaz sem delala kot obaro.

Točno tako, pokopat in konec komedij. Se sploh ne bi oglasil, če avtorica ne bi pristavila še zadnjega stavka. Sam mesa ne jem, živali ne ubijam, drugi pa naj delajo kar hočejo. Njihova stvar, njihova vest, njihov problem. Se ne vmešavam. Če pa si ona drzne vse tiste, ki jim za živali ni vseeno obdolžiti, da so fanatiki, pač ne bom tiho. Imam tudi sam pravico povedati svoje mnenje. No, sicer ga itak nisem, samo prijazno sem jo povprašal, če so torej po njenem ljubitelji živali, fanatiki.

No Yo_ , pa nas razsvetli s svojim znanjem. In seveda predvsem z razliko v pripravi.

STARI VRAG kur*ev, RAGLJA nedoje*bana……………….spiz*dita iz te teme!!

A o razliki med zajcem in kuncem? Google ti bo vse povedal. Pa še recepte lahko potem mirno iščeš. Na lovskem forumu jih imaš kar nekaj o pripravi zajca, na kakšni kulinariki pa imaš predsvsem kunca. Linkala pa vsega tega res ne bom, saj znate uporabljat internet, a ne?

Pišeš o tistem kar ti manjka? Se mi je zdelo, da trpiš pomanjkanje :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

pri kulinariki očitno ni razlike…

najprej o kuncu, potem pa govorijo o zajcu…
http://www.24ur.com/kunec-v-smetanovi-omaki.html
ali celo mešajo

http://okusno.je/recept/zajec-v-omaki

tu imajo pa kunca za divjačino (ps pri nas evropskega divjega kunca ni, če mi misliš očitat, da je kunec tudi lahko divji…)

http://www.mojrecept.net/recepti/search.aspx?find=kunec&SDropName=0&submit=Iskanje

tak, da… eni očitno ne komplicirajo tako hudo pri tem ločevanju..

A lahko kaj prilimaš? Daj no, prosim!

Pa da vam mal pomagam – razlika med kuncem in zajcem zelo na splošno:
Ne samo, da gre za razlicni vrsti, ki sicer sodita v isto druzino, razlika je ze visji taksonomski enoti – rodu (to je taka razlika kot je razlika med domaco macko, pumo, servalom, risom, ozelotom, karkalom …). Razlika je tudi v stevilu kromosomov – kunci jih imajo 44, zajci pa 46, kar pomeni, da se med seboj ne morejo ploditi…

Zajci so naceloma vecji od kuncev, imajo daljsa usesa in daljse zadnje okoncine. Mladi zajcki se (po 36-42 dneh) skotijo popolnoma odlakani in z odprtimi ocmi. Zajci se zadrzujejo na planem (ne pod zemljo), v luknjah, med travo, …. So samske zivali, druzijo se le v obdobju parjenja. Lahko imajo vec legel v letu, ki pa so navadno majhna – do 4 mladici. Kar se ice prehrane, so prilagodljivejsi.

Kunci so manjsi (pri domacih pasmah, obstajajo velike razlike v tezi in velikosti – odvisno od namena pasme), imajo krajsa usesa. Brejost kuncic traja le dober mesec (31 dni), mladicki se skotijo popolnoma nemocni – brez dlake, slepi, …. Divji kunci se zadrzujejo v skupinah(en dominanten samec) in vecino casa prezivijo podzemnih rovih, ki jih izkopljejo. Kunci imajo lahko v enem letu vec legel, v katerih je povprecno kar 7 ali vec mladicev. Divjih kuncev pri nas ni, so pa v VB. Vsi “domaci zajcki” (ne glede na pasmo) so pravzaprav kunci in ne zajcki.

Pa se to – kunci in zajci niso glodavci. Uvrscamo jih v red Lagomorpha. Od glodavcev se razlikujejo po tem, da imajo v zgornji celjusti 4 sekalce (2 para).

Nekaj o tem še tukaj:
http://www.zootic.si/index.php?option=com_content&view=article&id=171&Itemid=183

Lovska kulinarika:
http://www.forum-lov.org/forum/forumdisplay.php?f=68

Ne, zajec pa. Torej priznavaš razliko, ki sem jo omenila, kajne?

Yo_ , kako imaš ti mehko srce. Čist luštna punca si. Le zakaj to skrivaš?

Jaz se nič ne skrivam :p

Kunec ali zajec je en in isti k…..Pri nas so prodajali seveda govorim za časa vojne mačke za kunce .Ker brez glave je meso baje isto .Govorim baje ker tega nisem še provala.A je glava zraven?

Ne, zajec pa. Torej priznavaš razliko, ki sem jo omenila, kajne?[/quote]

ne, v kulinariki razlike ne poznajo. v piskru pripravljajo tako enega, kot drugega na isti način.

oziroma, sami ne vejo, ali bi napisali zajec ali kunec, pa malo mešajo, enkrat je zajec, drugič kunec, ali pa dajo kar kunca med divjačino…

ti namreč sprašuješ, če potrebuje recept za zajca ali za kunca, jaz pa ti pravim, da je v piskru čisto vseeno, kako je svoje mladiče vzgajal in ali se ga da udomačit, ali ne….

v tem je bila namreč poanta mojega posta…. ne v tem, da ni razlike med njima…

Ne, saj nihče ne pravi da se ti skrivaš.

Skrivaš, da imaš mehko srce, nežno dušo. Hvala in lep dan s tvojimi živalcami ti želim.
Danes je res lepo zunaj.
In veste kaj opažam? Zdaj ko se dnevi daljšajo….pa minutah na dan. Pri nas je dan daljši že za eno uro!
Res. Gre to bolj hitro, kot so koledarski normativi in kar učijo strokovnjaki….

Čaooo!

Do kakšnega fency recepta pa še nisem prišla! Od izkušenih kuharic.

Hvala vam ‘tkole’ in Yo. Bom vse pregledala in prebrala!

Samo človek poje vse, kar vidi. Njegov pohlep ter brezbrižnost do okolja, do katerega je neusmiljen, sta brezmejna. Tako žaga vejo, na kateri sedi, a v svoji brezbrižnosti ne vidi niti tega …

New Report

Close