Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mri glave otrok

Mri glave otrok

Otroku bodo delali Mri glave. Zanima me, če otroka uspavajo, do katerega leta? Mora biti tešč?
Domov sva dobila samo vprašalnik za izpolnit in uro pregleda.
Saj bom pred preiskavo še poklicala, pa vendar, če ima kdo izkušnje bi bila zelo vesela odgovora.

Glede uspavanja ne vem, tešč pa ne rabi biti.

Manjše otroke seveda uspavajo in morajo biti tešč. V KC je kolikor mi je znano en dan v tednu rezerviran za male korenjake, ker mora seveda biti anestezijska ekipa prisotna in so to planske preiskave.

Je pa otrok potem hospitaliziran čez noč zaradi opazovanja.

So pa tudi že 4 letniki toliko zreli in če jih starši pripravijo komot sami med preiskavo.

Ja, seveda, sem napačno napisala; tisti, ki bodo uspavani, morajo biti zaradi tega tešč. Sama preiskava pa tega ne zahteva.

manjše otroke uspavajo, ker jih je strah in so nemirni…… slika pa ni uspešna, če se otrok premika, že z dihanjem lahko premika glavo in so slike neuspešne in s tem celotna preiskava neuspešna.
Torej, ja, otroke uspavajo in seveda, prej morajo biti tešči, pa ne samo hrane,ampak tudi tekočine.
Nič jest in pit,dokler ti ne rečejo, da lahko. To pa ponavadi takoj ko je otrok dovolj pri zavesti, da lahko lepo požira. Isti dan greš domov,vsaj mi smo šli (otrok 2 leti), po kosilu in pregledu zdravnika.
Nam so rekli, da nič jest in nič pit vsaj 8-10 ur pred preiskavo. Naša mala je bila že tako žejna, da me je kar naprej prosila za vodo…
tešči pa zato, da ne bruhajo v nezavesti. oz med uspavanjem.

Sama sem bila na mri glave pred mesecem in sem morala biti tešča, pa me niso uspavali. Na navodilih je pisalo, da za mr glave moraš biti tešč, za ostale dela telesa pa ni potrebno.

Hvala za odgovore.
Sem danes poklicala in so rekli, da ni potrebe, da je otrok tešč. Naj poje nekaj lahkega, zaradi morebitne kanile. So bili pa zelo prijazni.

New Report

Close