Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek recepti za mafine.

recepti za mafine.

Rada bi zbrala skupaj par receptov za mafine (pripravljam skupaj za eno darilo), pa me zanima, kateri so vaši najljubši…

moj je tale
http://www.joyofbaking.com/muffins/ChocolateMuffins.html
ampak brez preliva na koncu, ker je to potem že preveč kalorično…

kateri pa vam najbolje uspejo?

iskreno rečeno, mafini so pač nižja liga peciva, narejeni pa principtu vse v skledo in zmešaj. Primerni za delanje s strani otrok ali če nimamo dovolj časa za kaj bolj žlahtnega.
Doma imam neko knjigo mafini in kadar ni druge naredim čokoladne ali malinove.

Moji naj so taki mal bolj eksotični:

http://kuharija.si/content/mafini-z-ingverjem-pomaran{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dnim-likerjem

od klasičnih pa http://kuharija.si/content/mafini-z-borovnicami

glej tega te nihče ni vprašal

pa tudi manjša zahtevnost priprave še ne pomeni, da je potem izdelek manjvreden.

ker po principu, ker je bučna juha recimo zelo enostavna za naredit, je po tvojem restavracije ne bi smele postreči?

svašta.

Ej, sem vedla, da ti moj odgovor ne bo všeč 🙂

Žal tako pač je. Imaš bolj ali manj kvaltietne sladice, osnovno kako jih ločiš pa je – če recept zahteva, da vse vržeš v skledo in zmešaš (ne da bi ločevala rumenjakov/beljakov; pensto umešala maslo itn), potem veš, da delaš pecivo za začetnice. Taki so povečini mafini, jogurtovo pecivo itn. Poskusi testo nekega marmornega kolača, narejenega počasi in po receptu in testo za mafine. Ne moreš da ne čutiš razlike :-))

Nič narobe s tem, pravim, samo najbrž ni ravno fajn dat te izdelke kot darilo?

Moji naj so taki mal bolj eksotični:

http://kuharija.si/content/mafini-z-ingverjem-pomaran{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dnim-likerjem

od klasičnih pa http://kuharija.si/content/mafini-z-borovnicami%5B/quote%5D
o super, tega z ingverjem bom pa hitro sprobala… mam glih vse na dohvat roke, od ingverja do grand marnierja…

še enkrat, hvala za tvoje mnenje.
če misliš, da pečem samo mafine, se pa močno motiš. sicer pa to ni poanta posta. niti moj nabor standardnih sladic, ki jih imam.

nikjer ne pišem, da bom dala mafine za darilo.
ampak bom eni osebi, ki mi je zelo pri srcu in ki sama želi peči mafine, in ki me je sama prosila za recept za mafine, podarila pribor za izdelavo mafinov in par receptov. da jih bo lahko pekla skupaj s svojim štiriletnim sinom.
zadovoljna?

ps
navadno biskvitno testo pa sama pečem že od štirinastega leta dalje. hvala za poduk o ločevanju beljakov in rumenjakov ter o penastem umešanju masla.

nadvse fina, presvetla gospa, mafinov, pravite, da se ne podarja? Kaj podarjate recimo vi? Potico s koščki zlata mogoče? Presnete sere seraste!!!!

Mislim, da malo pretiravate s tem, da je vse enako dobro pa da je vse enako fajn. Ne, pa ni!
Meni so mafini čisto fajn in sem jih tudi že pekla za kako darilo, pa tudi vesela bi jih bila, če bi jih dobila, ampak ni pa to nek vrhunec peke, no. Je fajn za začetnike, kaj več pa ne. Saj so tudi recepti zelo osnovni (zmešaj suhe sestavine in zmešaj mokre sestavine in potem vrzi skupaj, malo pomešaj in je pripravljeno).

http://www.kulinarika.net/recepti/12644/sladice/muffini-moj-miha/

pa dobro, še enkrat….
kje vidiš, da kdo trdi, da so mafini višek kulinarike?
pa kaj se je treba v vsaki temi skregat?
vse, kar sem prosila je bilo, da mi katera pove, po katerem receptu mafini fajn uspejo.

še enkrat, hvala, če bi imela še katera kakšen fajn recept.

prisežem, da jih ne bom postregla na slavnostnem banketu.

še enkrat, hvala za tvoje mnenje.
če misliš, da pečem samo mafine, se pa močno motiš. sicer pa to ni poanta posta. niti moj nabor standardnih sladic, ki jih imam.

nikjer ne pišem, da bom dala mafine za darilo.
ampak bom eni osebi, ki mi je zelo pri srcu in ki sama želi peči mafine, in ki me je sama prosila za recept za mafine, podarila pribor za izdelavo mafinov in par receptov. da jih bo lahko pekla skupaj s svojim štiriletnim sinom.
zadovoljna?

ps
navadno biskvitno testo pa sama pečem že od štirinastega leta dalje. hvala za poduk o ločevanju beljakov in rumenjakov ter o penastem umešanju masla.[/quote]

Aha, vse jasno. Zakaj pa ji ne kupiš tiste knjigice Mafini (A4, mehka vezava) ?

nadvse fina, presvetla gospa, mafinov, pravite, da se ne podarja? Kaj podarjate recimo vi? Potico s koščki zlata mogoče? Presnete sere seraste!!!![/quote]

Mafine nosi okoli moj 15letna hči, jaz kot pozornost nesem kakšne pite, torte, piškote. Radovednosti zadovoljeno?

pa dobro, še enkrat….
kje vidiš, da kdo trdi, da so mafini višek kulinarike?
pa kaj se je treba v vsaki temi skregat?
vse, kar sem prosila je bilo, da mi katera pove, po katerem receptu mafini fajn uspejo.

še enkrat, hvala, če bi imela še katera kakšen fajn recept.

prisežem, da jih ne bom postregla na slavnostnem banketu.[/quote]

Sedaj si me pa res popolnoma pomirila.
:-))

še enkrat, hvala za tvoje mnenje.
če misliš, da pečem samo mafine, se pa močno motiš. sicer pa to ni poanta posta. niti moj nabor standardnih sladic, ki jih imam.

nikjer ne pišem, da bom dala mafine za darilo.
ampak bom eni osebi, ki mi je zelo pri srcu in ki sama želi peči mafine, in ki me je sama prosila za recept za mafine, podarila pribor za izdelavo mafinov in par receptov. da jih bo lahko pekla skupaj s svojim štiriletnim sinom.
zadovoljna?

ps
navadno biskvitno testo pa sama pečem že od štirinastega leta dalje. hvala za poduk o ločevanju beljakov in rumenjakov ter o penastem umešanju masla.[/quote]

Aha, vse jasno. Zakaj pa ji ne kupiš tiste knjigice Mafini (A4, mehka vezava) ?[/quote]

ker imam namen sama naredit nek izbor preverjeno dobrih receptov. to knjigico pa imam, pa delam mafine po receptu, ki sem ga našla na netu. receptov tu not pa nikoli nisem sprobala 🙁

bolj in bolj ugotavljam, da so kuharske knjige sicer lepe in ah in oh, pa imam jih cel kup doma, ko pa hočem kaj naredit, pa grem iskat po internetu recept (joyofbaking je fenomenalen), ali pa vzamem kakšnega preverjenega od mame/tašče/kolegice…
pa še format knjiga kot knjiga mi ni všeč, ko moraš peči po receptu.
zato bom natisnila enih pet do deset dobrih receptov, jih plastificirala, da bodo kot kartice, pa dala skupaj s silikonskimi modelčki za mafine in papirnatimi podstavki… nekak tak sem si to zamislila… kot domači projekt z dušo hahaha 🙂

ps
upam da ne bere tega tu gor.. hahaha

Avtorica, kot dober recepti (in najbrž res edini iz tiste knjige Mafini) priporočam mafine z malinami. Klasični čokoladni niso nekaj, je bolje recept na kulinariki “Narko čoko” mafini (imajo še nutello notri).

Sicer pa se le delno strinjam glede uporabnosti kuharskih knjig. Ja, 3/4 polic v knjižnici bi lahko pometali stran, ampak vmes se pa skrivajo biserčki. Ena takih je knjiga Vse kuhinje sveta, poskusila sem vsaj tretjino zapisanih receptov in “delujejo”. Enako dobra je Vse o peki z oznako srebrne medalje nemškega kulinaričnega združenja, res dobri recepti.

Pohvale za iznajdljivost in trud, vložen v darilo!

Sama mafine pripravljam po zelo preprostem receptu iz kulinarike, delam jih z mojim sončkom.

2 skodelici moke (dam pol bele pol pirine, lahko daš tudi samo belo)
0,5 skodelice sladkorja
1 pecilni
skodelica soka (sama dam pomarančni-ožemem cca. 2 pomaranči)
cca. 7 dag masla-ga stopiš
1 jajce
1 naribano olupljeno jabolko
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
dodatki:
rozine, koščki čokolade, oreščki, suhe gihe, suhe marelice

v dveh posodah zmešaš posebej mokre in posebej suhe sestavine, nato zmešaš vse skupaj in dodaš naribano jabolko in dodatke
po želji.
Ta recept je zelo dober, mafini so sočni, ker ni vaganja jih otroci lahko pripravijo skoraj sami, potrebujejo le malo pomoči.
Meni so všeč, ker so “bolj” zdrava verzija sladice. Velikokrat maslo nadomestim s kokosovim, namesto sladkorja dam med, pri tej kombinaciji je boljši jabolčni sok od pomarančnega.

1. recept

za 4 osebe:
1 čebula
cca 400 g mletega mesa
4 žlice sesekljanega peteršilja
2 žlici drobtin
sol, poper
sladka paprika v prahu
3 jajca
400 g testenin metuljčki
150 g zamrznjenega graha
2 korenčka
1 rdečo papriko
3 žlice olivne olja
1 žlico masla
kečap

pečico segrej na 200 (ventilatorsko na 180) čebulo sesekljaj, dodaj mleto meso, peteršilj, drobtine, sol, poper, mleto papriko, jajca in pregneti. oblikuj kroglice in jih daj v pekač za mafine, v papirčke, peci cca 30 minut. medtem skuhaj testenine, zadnjih 5 min kuhanja dodaj grah in odcedi. korenje olupi po dolgem nareži na trakove, papriko nareži na manjše kocke, obuje poduši na olju. umešaj peteršilj, maslo, testenine z grahom.mafine stresi iz pekača, premaži jih s kečapom in ponudi s testeninami z zelenjavo.

čas pripravi cca 50 min
na osebo 730 kcal, beljakovine 40 g, maščobe 27 g, ogljikovi hidrati 81 g,
2. recept:
1 jajce
10 – 15 dkg sladkorja
1 vanili sladkor
8 žlic olja
225 dkg ostre moke
1/2 pecilnega
150 ml mleka

za nadev poljubno sadje, čokolada, kava, kakav

peče se na 180 stopinj cca 15 – 18 min
3. recept:

uuu, super, hvala vsem.

New Report

Close