Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj pa danes za kosilo?

Kaj pa danes za kosilo?

Ker sem lačna kot volk imam danes en miljon idej kaj bi skuhala za kosilo.

Pri nas bo danes: od včeraj sta ostali dve svinjski rebri, popekla bom dva puranja zrezka, solata bo radič in fižol, popečena polenta s sirom, pa verjetno za moža še pire krompir. Za sladico ostanek limoninega kolača.

Iz pire krompirja bom naredila še njoke za jutri. skuham samo še gobovo omako in naredim solato in to je to. Pa po riževem narastku se mi lušta 🙂

Sreda … jah verjetno gremo kar na pico 🙁

Četrtek bo pečenica in zelje. Za otroke pečenica in pire krompir. Pa še dva čokoladna miklavža sta za porabit tko da verjetno še čokoladne mafine.

Petek bo vsa zelenjava iz hladilnika na pari kuhana (ostanki), orada, krompir in blitva. Zeljnata solata.

Sobota: ena juha ki je meni res dobra, juha iz marel. Zraven pa verjetno kar kakšne pohane šnite ( če bo kruh za porabit) če ne pa cmoke iz skrinje.

Nedelja pa kosilo pri starših ima mlajši brat rojstni dan. Torta bo tus, sam se še nisem odločila kakšen okus.

Trenutno probam porabit kar imam v skrinji, hladilniku, špajzi 🙂 Tako da se trgovini na daleč izogibam 😉

rižev narastek in kompot jabolčni.
jutri pa kisla repa in fižol 🙂

Občudujem vas res vse, kako pridno imate že vse splanirano, kaj bo danes, kaj bo jutri, v sredo itd…

Jaz še za danes ne vem, po navadi si splaniramo ko pridemo domov, ko sploh vidim kako je z časom itd…
Bom pa doma šele ob 17ih…tako da bo bolj večerja kot kosilo..

čez teden ni časa za kuhanje, jemo v firmi ali pa sendvič….

Sm zadnjič brala, da ne mečete hrane stran, meni se pa že dva dni valja kislo zelje, po moje me bodo z njim vred pred vrata postavili, če rečem, da bo spet kislo zelje.
Bomo imel kar piščančje zrezke in solato.

probi ga zapečt v pečici…mmmm bi ga jaz prišla k tebi pojest hehe :)))

Danes bomo imeli solato iz motovilca, radiča in nekaj fižola in pa rižota z jurčki in parmezanom.

Jutri pa bodo kranjske klobase, praženo kislo zelje in kuhan krompir.

V sredo, če ne pade kakšna druga ideja pa polnozrnate peresnike s paradižnikovo omakco, sirom in skleda endivje z jajci.

V četrtek bom dala ven iz skrinje ričet ali pasulj.

Jaz ponavadi vem za dva do tri dni v naprej, že zato, ker vem kaj v soboto kupim na tržnici za drugi teden (to soboto sem nakupila radič, motovilc, endivjo, klobase, …pa še nekaj kolerabe, korenja, tako da bo do konca tedna še sigurno kakšna kremna juhca in še brtični ohrovt imam za porabit) pa malo je potrebno skrinjo spraznit (jurčki, pripravljene jedi,….

Ligni, krompir, solata

Jaz tudi vedo za par dni vnaprej vem kaj bom kuhala, že za to da vem kaj zvečer vzet iz skrinje.

Zdele imam pa glih obdobje ko me je pospravljanje čist obsedlo 😉 In pospravljam tudi skrijo. Pripravljene jedi (ričet, golaž..) smo že porabili, imam še njoke, skutine štruklje, rogljičke ampak to imam vedno pripravljeno za takrat ko res nimam časa kuhat.

Sedaj porabljam zelenjavo, smo prejšnji teden dvakrat jedli zelenjavno juho 🙂

Praznim omare, delam selekcijo med oblačili in čevlji, okraski, posodo… Upam da me prehitro ne mine 😉

danes bo precej na hitro – gobova enolončnica s kašo, jutri pa pečena tuna. Sicer pa res nikoli ne delam jedilnikov v naprej, to, da bo jutri tuna vem zato, ker čistim skrinjo 🙂

Bom počakala še na kakšne ideje tu gor?

Naredila bi kar nekaj v pečici, kakšno mešano zelenjavo s krompirjem ? Pa se mi zdi,da smo nekaj takega jedli v soboto?

Danes bo kar goveja juha od vceraj, ribje palcke in solata. Jutri bo zelenjavna juha in slivovi cmoki. V sredo bo pasulj, v cetertek golaz, v petek spet ribe iz skrinje se neki fileji za porabiti in morda zraven krompirjeva solata. V soboto bolognese in spageti, v nedeljo juha in piscanec na soli ali pa morda pohan puran ter solata (za otroke se kaka priloga)… V ponedeljek potem spet goveja juha in odvisno od nedelje, morda kaki ostanki… Skratka to bo za ta teden. Bolj mesni teden sicer, kar je pri nas bolj izjema, ampak tudi jaz cistim zaloge, tako da ta teden tudi pri nas shoping odpade 🙂

Danes bo pizza, ravno sem zvaljala testo:)

Kumarčna omaka in hrnovke za posladek domača jabolčna pita. Jutri : golaž, polenta. Sreda : rižota, solata. Četrtek:češpljevi cmoki in kompot. Petek: Panga in krompirjeva solata.Sobota : čufti , pire kropir in doma narejene kremne rezine. Nedelja ; goveja juhca z domačimi rezanci , po pariško pečen piščanec , solata in krofi.

Kako shraniš rogljičke? Za v skrinjo naredim njoke, štriklje, rogljičke nikoli? A so rogljički kvašeni ali z lisnatim testom. Sama jih velikorat naredim zvečer, naslednji dan jih spečem.
Hvala za odgovor.

http://www.kulinarika.net/recepti/153/kruh/francoski-rogljicki/ po tem receptu jih delam, samo recept priredim, kot piše v komentarjih.

JIh pa oblikujm pol pa surove na pladnju zamrznem. ko so zamrznjeni jih dam pa v vrečko in jih jemljem ven po potrebi. Dobri so sveži, pa tudi zmrznjeni na okusu ne zgubijo. Dam pa zmrznejne pečt, jih nič ne odtajam.

Pa se ne zredite, ko toliko jeste? Dvojna kosila, če so že morda malice v službi obilne ali pa če otroci jedo kosila v šolah, vrtcih. Pri nama se med tednom sploh ne kuha. Sploh pa še vsak dan sladice in podobno. Hm, to vse je precej kalorično kolikor vidim, da pojeste.

Danes bo rižota z radičem treviso, zelena solata.

Tudi jaz praznim skrinjo in pospravljam pripravljeno ozimniso:
danes: kremna juha iz brokolija in krompirja, špageti z vloženo omako iz paradižnika, bazilike,malancane, bučke in mletim mesom, kumare v solati z vročim fižolom v zrnju (oboje iz skrinje)
torek; jota iz repe, žitna klobasa s krompirjevo solato
sreda: golaževa juha s krompirjem in pohorska omleta z vloženim sadjem in kompot iz buč
četrtek: pržganka, pečen telečji kremenatelc pire krompir, srbska solata
petek: goveja juha, govedina, tenstan krompir, hren
sobota: bučkina juha, rižota z jurčki, stročji fižol v solati
nedelja: goveja juha, sv. pečenka, pečen krompir, pesa v solati, pa sigurno nekaj sladkega!

Zakaj planirati, zato, da kupiš samo tisto kar res potrebuješ in zato hrane ne mečeš stran, poleg tega si lahko za naslednji dan kaj pripraviš, zlasti tiste, ki ste še v službi in imate hitreje priprvljeno kosilo.
Moja novoletna izkušnja:
z možem sva šla v Leclerk seveda sem prej pripravila spisek kaj rabimo za novoletne praznike, zlasti ker smo imeli obiske 3 dni, manjkalo je samo nekaj zadev siri, majoneza, sadje, toast in še morda kakšna malenkost ampak če nebi imela listka bi kar nabirala pa še to pa še to če bomo slučajno kaj rabili in tako naprej in voziček bi bil poln do vrha tako kot pri nekaterih. Ne da bi imela na spisku sem kupila samo mozarelo ampak sem jo potem porabila tik pred potekom roka uporabnosti, za praznike jo nismo rabili!! Seveda pa sem jedilnik za praznike sestavila že par dni pred prazniki! Toliko v razmislek, nikomur ne želim soliti pameti ampak samo v razmislek!

New Report

Close