Najdi forum

po devetih letih nekega solidnega partnerstva, dveh otrocih, se je prvič zgodilo, da me je udaril. V bistvu kar tepel. Potem ko je prišel zgodaj zjutraj precej pijan z neke žurke. In ker nisem mogla biti tiho, ker sem si nekako milsila, da bo prej doma, sem pač zatežila, sledil je prepir in potem udarci. Precej udarcev. In zdaj eno in edino vprašanje v glavi: ostati ali oditi?
Naj povem še to, da morda najin odnos zadnja leta ni ravno kataloški, je pa soliden za par z dvema malima otrokoma in zahtevnima službama. Če ima drugo? Ne vem. Dopuščam možnost, pa vseeno se morda malce bolj nagibam k temu, da ne. Pije veliko ? Ne, tudi ven ne hodi pogosto. Morda enkrat na mesec. Kaj naj?
Ne predstavljam si ga več kot nekoga s katerim bi bila lahko intimna. Tako sem ponižana, modrice so vidne iz aviona.
Se opravičujem za zmeden slog pisanja, ampak tudi moje misli so take…
Hvala za vsak odgovor.

o kaj me pa takle pogreje ej:((
proklet pacient tale tvoj dec…ne vem kaj naj ti svetujem res, kle objav njegov naslov pa ime:)
ne si več dovolt tega, pejd stran od bajte sicer težko sodim ker nevem okoliščin (imata otroke, skupno hišo itd) predvsem pa povej kakšnemu kolegu, sodelavcu al pa na policijo, nekako se moraš zaščitit ker to ni nikoli samo 1x pri takih pacientih.

Če ti že ni za it k zdravniku, da dokumentira poškodbe v kartonu, in ne misliš dat prijave na policijo, prosi nekoga, da pofotka poškodbe, tako da bo viden datum. Za vsak slučaj, škodit ne more.
Ob takem incidentu je popolnoma postranskega pomena, ali ima drugo. Tip je prikrit agresivnež, očitno, verjetno si že prej kdaj opazila kake znake, ko je bil pijan – se je s kom skregal ali celo stepel, je bil verbalno nasilen ali nesramen do tebe, nepotrpežljiv, te je žalil?

Pokliči na telefon za žrtve nasilja, to je SOS telefon 080 11 55. Naj ti pomagajo razmišljati. Ni ti treba ukrepati, če ne želiš, v pogovoru z njimi lahko samo na glas razmišljaš in razdelaš, kaj se ti je zgodilo. Tudi ti ni treba spokat takoj jutri, lahko tudi pojutrišnjem. Skratka, vzemi si čas za razmislek.
Če se boš odločila, da ostaneš z njim in če bo on pokazal znake kesanja, pa on obvezno na Društvo za nenasilno komunikacijo.

Dva otroka, skupno stanovanje… Precej kreditov…Pa pustmo to, bolj se bojim tega, da to ni zadnjič 🙂
Ta velikega je na srečo bil pri mami, mala je še premajhna, da bi karkoli pogruntala. Jaz pa jokam.

Svetujem ti, da se umakneš če je možnost, sicer pa mu pokaži vrata, odvisno kej in kako sta. Če bo šel naj gre, povem ti, lažje brez njega kot z njim ker to je v njem in ko je enkrat začel verjemi, da ne bo zadnjič. Misli na otroke če so majhni bodo lažje preboleli kot pa da otroka gledata tako nasilje to je za otroke najhujše ni ga čez mirno življenje, pa četudi bolj skromno. Posveti se otrokoma in ne primitivnemu grobijanu! Sicer pa to je moje mnenje in upam, da jih boš dobila kar nekaj izlušči to kar bo za tebe najboljše! Srečno!

Napokaj mu kufer in ga postavi pred vrata. Vrzi ga iz hiše/stanovanja in daj jasno vedeti, da ga za določen čas nočeš ne videti ne slišati. Vzemi si teden dni ali dva časa in razmisli, kaj želiš od prihodnosti. Ko boš vedela kaj si želiš, če je to ločitev, se pozanimaj kaj moraš pravno urediti in ko boš odločena in se pripravljena z njim videti, ga pokliči in mu to povej. Partner je v takšni situaciji, da vsaj v mojih očeh nima “prava glasanja”, nad tabo se je fizično znesel in tu ni nobenega izgovora in ti si tista, ki vlečeš niti v tem trenutku. Če temu ta trnutek ne rečeš stop, bo itak zgubil spoštovanje do tebe, kolikor ga je sploh imel, in ni rečeno, da ne bo spet dvignil roke nadte. Pomisli na otroka. Hočeš, da imata tak dom?

http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/2012/10/felix-jump-640-watermark-640.gif

za pretep doma se kliče policijo

Aja, pa modrice sem itak spregledla. Na policijo prijavit, ti pa na urgenco, da je uraden zaznamek.
Na tvojem mestu bi pa potem, ko bi prišla k sebi, najbrž najela dva silaka, da mu pokažeta, kako je to, ko se nekdo spravi nate.
Res, vse dobro in prosim, naredi vse, da zaščitiš sebe in otroka. Pa iz hiše nikar ne hodi, ON NAJ GRE! Pokliči starše, prijatelje, naj bodo ob tebi, zdaj je trenutek, ko jih potrebuješ.

http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/2012/10/felix-jump-640-watermark-640.gif

Težko ti odgovorim, samo jaz sem mojemu čist na začetku povedala, da me samo 1x udari leti iz bajte, do sedaj me ni na srečo, bi pa to naredila, da bi ga brcnila ven, ker sem pač tak tip človeka.
Tebi svetujem, da se mal umakneš ali greš ti ali on, se zmenta, razmisli in se odloči, pa obvezno k dohterju!!!!!!!!

joj joj joj draga mamica,ženska,anonimnica…

oprosti in oprostite tudi drugi. (verjetno me bodo napdali zdaj)
ampak..
jaz..jaz!jaz da mene nekdo udari.. ma ok me nabije,mam modrice..
ampak takoj naslednji dan nabavim kij,ko se vsaj malo sestavim skupaj in ga pričakam
in ga razbijem ko opico!
Ne samo da moraš spokat pa it takoj,sploh ne razmišljaj,takih primerov je ogromno,
ampak nabij ga nazaj.. se boš takoj drugače počutla kot se zdaj..
mah sploh ne bi razmišljlaa jaz!
golazen da udari žensko..
al bi pa najdla enga iz juga da ga na parkingu sesuje..
kaj me briga pustila se ne bi..

Draga mamica,pejt stran,ohrani svoja načela,ne jokat ker je ena navadna kretenska golazen da te je udaril.
In sory,tisti ki znate bit pametni,psihologi opozarjajo ko pride do fizičnega odnosa v zakonu gre vedno samo navzdol in na slabše.. to so strokovna dejstva..
Želim ti vse dobro!

Anja rupel poje..”briga me,to je moje življnje,spokaj stvari,pusti ga da nori..”

Kar pogumno! oglasi se še kaj!

Res sem morda že kdaj prej opazila agresijo, vendar ne do mene…in potem pač spregledaš. Policijo sem hotela že takoj poklicat, pa se mu je še bolj utrgal.
To je vedno pasalo v rang tega ” to se meni ne more zgoditi” . Ne vem, ampak mislim, da je edini izhod narazen. Kaj pa otroci in ko bojo pri njemu, kaj če spet rata nasilen?
O kako se mi svet v eni noči sesul.


Tudi jaz mislim, da moraš poklicati policijo. Zdaj ! Pa tudi do zdravnika pojdi jutri, da zabeleži poškodbe.
Bo grenka šola zanj, vendar ga imaš samo tako možnost enkrat za vselej ustaviti.

ja pejt obvezno dat prijavo na policijo saj lahko dokažeš. upam da si že šla na urgenco če ne pa nujno pojdi da dobiš izvide.
v takšnih primerih je policija kar učinkovita pa tudi CSD, po novem so strožji zakoni za take stvari.
drugač pa dobro da nevem kdo je ker prav ponorim ob takih temah ko kdo pretepa ženske, otroke, starejše in živali

Hvala vam, ste mi dali moč, da ukrepam. Sama sem iskala še izgovor, da se je pač enkrat zgodilo… Samo to nima veze- nikoli se ne bi smelo!!! Vem da bo težko, pa bom zmogla.


pravilno punca tako se dela! za sebe se je treba postavit!

ja seveda..
tako kot so ti rekli.. prijavi,pojsi k zdravniku da dobiš papir,pa naCSD..
bodi močna,oglasi se tukaj kdaj,ti bomo stali ob strani..

samo ne se dat in ne vztrajat ker nima smisla.
mogoče bo težko ampak moraš si zagotovit mirno lepše življenje..

drži se! :)))

če bi te samo klofnil, bi pogojno še lahko iskala izgovore … ampak tepež, modrice???

NI ŠANS!

naredi to kar so ti svetovale … policija, zdravnik, sos telefon … potem pa boš že počasi naprej …

če pa res ne bo druge pa da te bo izmeček še naprej teroriziral pa ti svetujem da pojdi v postopek za pridobitev nabavnega dovoljenja za orožje:
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=162&sid=108
opraviš psihotest in tečaj in po kakšnih 3 tednih si že lahko nabaviš orožje (če prestaneš preverjanje policije) In ko bo enkrat vedel da znaš streljat in imaš pištolo, verjemi da ti ne bo upal blizu.
Sem to svetoval eni ženski, znanki ki je bila dolgoletna žrtev desca in jo je zalezoval tudi po odselitvi, ženska je naredila izpit in dobila knjižico. In od takrat ima blagi mir.
Srečno!

Res, nikoli se ne bi smelo zgoditi. Vem, da boš zmogla. Za otroka, zase in navsezadnje tudi zanj.
Zagotovo bo pomagalo.
Če nam na parkirišču nekdo opraska blatnik, kličemo policijo.
Ti pa si pretepena, z modricami in če danes ne ukrepaš, verjetno naslednjič tudi življenjsko ogrožena.
Upam, da boste potem zaživeli drugače.

za koga ona rabi ta potrdila? za ločitev?

če ga noče se lahko loči,mirno.

New Report

Close