Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko dobi invalid 3 kat., če je bil uradno na minimalcu

koliko dobi invalid 3 kat., če je bil uradno na minimalcu

Zdaj je pa izgubil sllužbo in je pristal na SPIZU. Koliko cca dobiš?
Ti vzamejo nadomestilo, če se izkaže da delaš na črno? Bojim se finančne policije, ki bo letos nastopila:( Hvala za odgovore

Še nekaj. se ti splača vplačevat pok, dobo, če imaš že skoraj 30 let del. dobe in si na SPIzu kot invalid? Ker penzijo boš dobil itak, ko boš dovolj star.
Najbrž ne..hudo bo samo, če te dobijo na delu ali kako to gre?

če imaš 25 let delovne dobe se ne splača plačevat, ampak greš lepo na ZPIZ, dobival boš do določene starosti od 280 do 380 evrov, pa brez skrbi, nihče te ne bo preganjal zaradi dela na črno. tega pri nas ni, pa tudi če bi te kdo našel, se boš zaradi nesposobnih sodišč zlahka zmazal.

nova
Uredništvo priporoča

O super……sem se potolažila, dobro je da tako lepo država poskrbi tudi za bolnike, saj se pa vendar zavedajo da s 380 eur ne moreš preživeti in verjetno zato dopustijo, da delaš na črno:)
Hvala ti 1000 x za odgovor, to se pravi tudi finančna policija ne bo imela tu kaj vplivat, ne?

prej bo cela država propadla, kot da bodo inšpektorji začeli delati.

Halo? Pa se je tako bolje za invalide, ki so uradno na spizu, pa delajo na črno. Zakaj praviš “uradno golazen”, tako poniževalno se sliši:( Eni se pač znajdej/mo!!

praviš, da si uradno na minimalcu, torej služiš še postrani na črno. sedaj si si zrihtala invalidsko, ki očitno ni upravičena, če boš delala še naprej. ker imaš manj kot 30 let delovne dobe, boš vlekla penzijo enih 50 let, služila na črno, pa še vse socialne transferje boš vlekla. zraven pa najbrž še šimfala bedake, ki ti to ves plačujejo.

Kaj pa če te nekdo prijavi, saj veste, ljudje so hudobni, pa to:(

nihče te ne bo prijavil, največ kar folk zmore je opravljanje in šimfanje. pa tudi če te, saj ti ne bodo mogli dokazat. pa tudi če ti – poglej janšeka in jankovića. ti samo delaj in goljufaj pa mirno spi, ker se res ne splača, da se sekiraš za nekaj, kar nikoli ne bo.

Ni tole denar kar od oka, kot so zgoraj pisali. Pomembno katerega leta je postal delovni invalid. Če pred 98 letom potem dobi 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od pokojnine izračunane na dan nastanka invalidnosti. (seveda revaloviziran znesek), če pa po letu 98 pa samo 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} le tega. Žal, zna to znašati podoben znesek kot socialna podpora. Edino zaenkrat še ni kot kredit.
Kar se pa tiče dela na črno je pač tako, da te ne sme noben prijavit. In, če berete MON je takih, ki bi zaradi “foušarije” prijavili kar precej. Zato je treba biti previden. Ker ne neaivno misliti, da država dopusti, državo nič ne briga ali ti lahko preživiš ali ne. Zakone morajo MALI ljudje spoštovati. 🙂

Invalidnost je nastala komaj 3 mesece nazaj. Koliko bo potem znašala, glede na minimalca?
Uradno golazen: lej to vse dopušča zakon in prav neumen je vsak ki dela, gara in plačuje vse max.
znajti se je treba

In kakšen bibil postopek,če bi prišlo do prijave? Hvala

saj pravim, da je treba tebi in podobnim medalje pripeti. tudi je res, da delajo samo neumni, drugi se znajdejo.

To bo znal izračunati SPIZ. Bo pa 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti od izračunane pokojnine. Žal, malo. Ker tudi pokojnine so sedaj manjše kot so npr. bile leta nazaj itd…Če seveda ni kaj sprememb na tem področju, upam, da ne, ker vsaka je slabša, če je.:(
Kar se postopka tiče, če pride do prijave, ne vem. Če te dobijo na licu mesta, ti napišejo po mojem eno lepo kazen. Odvisno od dela, ali si lahko previden in skrivaš, če te ne dobijo je tako OK. Jaz sem previdna, ker vem da so jih v mojem okolišu fouš ljudje lovili. Češ, invalid, ja, ja pa dela, nič mu ni, dajmo ga prijavit. Seveda tudi zdravim ne prizanašajo. Delam pač po pogodbi, ali pa imam registriran ODD.

To bo znal izračunati SPIZ. Bo pa 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti od izračunane pokojnine. Žal, malo. Ker tudi pokojnine so sedaj manjše kot so npr. bile leta nazaj itd…Če seveda ni kaj sprememb na tem področju, upam, da ne, ker vsaka je slabša, če je.:(
Kar se postopka tiče, če pride do prijave, ne vem. Če te dobijo na licu mesta, ti napišejo po mojem eno lepo kazen. Odvisno od dela, ali si lahko previden in skrivaš, če te ne dobijo je tako OK. Jaz sem previdna, ker vem da so jih v mojem okolišu fouš ljudje lovili. Češ, invalid, ja, ja pa dela, nič mu ni, dajmo ga prijavit. Seveda tudi zdravim ne prizanašajo. Delam pač po pogodbi, ali pa imam registriran ODD.[/quote]

hahah zgoraj se zgražaš k je ena punčka v trgovini ukradla malenkost, ti pa na veliko goljufaš, kakšna dvoličnost.

Moj mož je invalid 3. kat. in ima skoraj 30 let delovne dobe. Tudi on je bil na minimalcu, upokojen pa je z 4 ure. Od pokojnine dobi 210 evrov.

Bil na minimalcu? Ali še dela? Ker 2. kategorije invalidnosti ni, če si brez dela. Ostaja le tretja. Če pa delaš, pa prejemaš za 4. ure od delodajlca, za 4. pa od SPIZ. Drugače je pa teh 210 evrov glede na minimalec, če ne dela žal kar pravih, če je to že po novem – le 60 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Bil na minimalcu? Ali še dela? Ker 2. kategorije invalidnosti ni, če si brez dela. Ostaja le tretja. Če pa delaš, pa prejemaš za 4. ure od delodajlca, za 4. pa od SPIZ. Drugače je pa teh 210 evrov glede na minimalec, če ne dela žal kar pravih, če je to že po novem – le 60 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.[/quote]

Kaj?? Ali 4 ure še dela ali je doma in je to vse kar so mu naračunali?
Ker je fulll malo:( Hvala, upam, da se še kako znajde, če je to ves mesečni prihodek:(

4 ure je v pokoju, 4 ure brezposelen. Tako, da je res GROZA.

imam 19 let delovne dobe na spizu sem od leta 1996 rojen leta 1958 tam bom do dopolnitve 65 let vsak dan sem bolj nervoze kaj se bo zgodilo z mano potem

Pri 18.41 minuti je res užitek.


Za 3, kategorijo skoraj nič ali praktično nič. Odvisno od delovne dobe. Ti zgoraj kar butaj v trui krasne.

Potem pa je bolje, da se ustrelim.

Poznam dva, en letnik 1961, drugi letnik 1980, oba imata 3 kategorijo in dobita cca 200 eur. Torej ni odvisno od delovne dobe. Tole 200 eur je sigurno.

New Report

Close