Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Ali lahko na motnje srčnega utripa vpliva želodčna kislina?

Ali lahko na motnje srčnega utripa vpliva želodčna kislina?

Pozdravljeni,
upam, da sem svoje vprašanje in težavo naslovila na pravi forum. Stara sem 60 let in imam v zadnjem času hude tesnobne motnje, ki so tekom dneva povezane tudi z motnjami srčnega utripa. V dopoldanskem času mi začne srce razbijati, motnje utripa pa se vlečejo tekom celega dne. Bolj ko skušam prisluhniti telesu, zakaj prihaja do teh motenj, bolj se mi dozdeva, da izvirajo moji problemi tudi iz povečane želodčne kisline. Zanima me torej, ali je možno, da povečana želodčna kislina vpliva na pravilnen ritem bitja srca oziroma ali mi lahko povzroča težave, kot jih opisujem?

Najlepša hvala za odgovor! LP

Vaše vprašanje je zelo zanimivo. Ne pomnim, da bi nekaj podobnega že kdaj slišal ali bral, vendar ne izključujem možnosti , da je povečana želodčna kislina posledica stresnega stanja, ki hkrati sproži prezgodnje srčne utripe. Glede na vsebino vašega dopisa bi najprej predlagal stanje zboljšati z jemanjem zdravila “proti želodčni kislini” (Ranaital, Controloc, itd.) in dodatno še blago pomirjevalo (Persen tablete ali podobno).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close