Starševski čvek

Zobni kamen - odstranitev

Default avatar
Malce bo neumno vprašanje, ampak kaj čem, če pa res ne vem.
Kako veš kdaj je potrebno odpraviti zobni kamen?
Sem bila ravno včeraj pri zobozdravniku pa sem čisto pozabila vprašati ali je potrebno odstranjevat kamen ali ne.
V bistvu sploh ne vem, če so mi ga kdaj odstranjevali, mogoče kot otorku. Zdaj sem pa 35. Vem, da nisem nikoli plačevala za to.
A to se odstranjuje vsake par let ali kako? Kako se vidi to na zobeh?
Koliko so ponavadi cene, ker se mi zdi, da imajo zobozdravniki hudo različne cene.
Default avatar
z jezikom se podrgni znotraj spodnje čeljusti zob.....60 eu-za obe čeljusti
Default avatar
Zobni kamen se ti nabira spodi pri dlesni. Če si pravilno in redno umivaš zobe in uporabljaš zobno nitko, je malo verjetnosti da se ti naredi, morda malo...če bi bilo kritično bi ti zobar že rekel.
Jaz sem plačala pri moji zobarki, 20 eur za obe čeljusti...sem pa pri njej na koncesijo, tako, da pri privatnem je verjetno dražje :)

Lp
Default avatar
Upam, da bi res omenil, če bi bilo potrebno. Ker slišim, da eni hodijo pogosto na to čiščenje kamna, jaz pa v bistvu kakih 20 let nisem bila.
Sem mislila, da se to dela vsake par let.
kity-ka je napisal/a:
Default avatar
nevedna* je napisal/a:
Če nisi prepričana, pa ga pri naslednjem pregledu povpraši.
Uporabljaj zobno nitko vsak večer. Ti bodo zobki hvaležni :)
Default avatar
Meni je rekla da ga imam minimalno. Sem pa eno leto nazaj začela uporabljati zobno nitko prvič v življenju in je res sprememba, čutim da so zobje šele sedaj res čisti. Mi je žal da je nisem že prej sedaj imam 29 let tako da ja zobna nitka je res obvezna, če je še ne uporabljaš jo moraš potem tudi ne bo več zobnega kamna in kariesa.
Default avatar
kity-ka je napisal/a:
Moj zobar pa meni ni nič povedal,imam ga pa ogromno
Default avatar
Kako pa veš ali imaš zobni kamen ali ne?
Kako se vidi oz. čuti?

Se bom potrudila redno uporabljat nitko, včasih jo, včasih je ne uporabljam.

Kako pogosto pa hodite na odstranjevanje kamna oz. ali sploh kdaj greste?
Default avatar
675675 je napisal/a:
Ukrepaj, ker je to lahko za zobe zelo nevarno. Dlesen ti lahko s časoma toliko odstopi, da lahko še zob zgubiš...
Default avatar
nevedna* je napisal/a:
spodi na koreni pri dlesni se dela bela plast zobnega kamna. Tako nekako kot kamenc recimo okol pipe.
Default avatar
če rabiš sonično zobno ščetko, ti ga le-ta v veliki meri odpravi. No, tud ostale električne,. da so le vibracije dost močne, ti ga v večini odpravijo