Forum: Pediatrija

Zdravstveni nasveti, e-svetovanje, podpora in izmenjava mnenj o naših najmlajših.

Laringealni stridor

Odgovori Nova tema
Default avatar loly3 23 Jan 2013 19:22

Pozdravljeni!

Hčerki so pri rojstvu ugotovili laringealni stridor. Sedaj je stara 10 mesecev. Zanima pa me, v kolikšnem času bi se naj to "pozdravilo"? Sedaj je stara 10mesecev. Že od rojstva kašlja(recimo vsaj 5x na dan konkretno) in še zdaj je kašelj zelo zahripan oz. se sliši kot bi kašljal nekdo, ki je že dokaj v letih in vsak dan pokadi ogromno cigaret. Pa tudi sicer ima takšen glas, kot bi imela zamašen nosek čeprav sem 100% da ga nima. Včasih je vse to še bolj izrazito, včasih manj. Predvidevam, da je vse to posledica laringealnega stridorja. V porodnišnici je bila pediatrinja zelo pozorna na to, tako da sem dobila vtis, da je to resna zadeva. Mi je pa bilo rečeno, da se mora to v nekaj tednih samo od sebe "pozdraviti". Ampak ker se to ni zgodilo, me zanima, ali je kakšna potreba po nadalnjem ukrepanju? Je to nevarno(sem prebrala da lahko pride do zadušitve?)? In pa še nekaj: kaj pravzaprav laringealni stridor sploh je?? Naj še povem, da drugih težav ne opažam(težko dihanje ali kaj podobnega), samo ta kašelj ki ne mine-zdravnica ji je že večkrat poslušala pljuča in so vedno bila popolnoma čista- in pa občasno "prehlajen" glas.

Hvala za vaš odgovor.

Lep pozdrav!

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo

Kongenitalni (prirojeni) laringealni stridor je stanje mlahavosti grla zaradi nezadostne čvrstosti hrustanca in slabosti mišic grla. Zato je prisotno piskanje pri vdihu (laringealni stridor), pri težjih primerih tudi težko dihanje. Gre za prehodno stanje, ki izzveni nekako do 2. leta starosti, ko hrustanec pridobi na čvrstosti. Zdravljenja ni.

http://www.lpch.org/DiseaseHealthInfo/H ... laryn.html

lp
(še vedno) Tanč

Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ISKALNIK JE ZAKON!!!

http://med.over.net/forum5/search.php?46

Default avatar majcikah 23 Jun 2015 19:14

Pozdravljeni!
Moji hčeri so ob rojstvu ugotovili prirojeni Kongenitalni stridor!
Sedaj je stara mesec in pol in stanje se ni nič izboljšalo,še celo na slabše je šlo!
Piska,hrope,občasno lovi zrak,pri hranjenju za par sekund preneha z dihanjem.
Strah me je,da bi ponoči prenehala dihati.
Pravijo,da zdravljenja ni,na boljše gre šele po šestih mesecih!
Zanima me,ali sem preveč panična glede tega,ali je to ,da gre stridor na slabše pokazatelj na kaj. drugega...?
Lp
Maja[left][/left]

Kot ste verjetno prebrali v odgovoru zgoraj, se stanje spontano popravi nekako do 2. leta starosti. Torej to, da ni še nič bolje (oz. morda včasih še bolj prisotno) v starosti meseca in pol, ne pomeni še prav ničesar oz. je to pričakovan potek.
Preden se postavi diagnoza kongenitalnega stridorja se ponavadi opravi preiskave, ki izključijo druge vrste stridorja.
Verjamem, da je težko poslušati težko dihanje in piskanje. Dvignite vzglavje, morda bo lažje dihanje. Žal drugače ni možno ukrepati.

lp
(še vedno) Tanč

Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ISKALNIK JE ZAKON!!!

http://med.over.net/forum5/search.php?46

Stran 1 od 1
Na vrh