Najdi forum

pozdravljeni imam kup težav in vas prosim za nasvet
skozi več let se mi pojavljajo enake težave-bolečina obraza,glavobol v predelu oči in nosu med očmi,oteženo dihanje,zamašen nos,ko pa se odpre pa enormne količine goste bele sluzi,ob virozah pa še rjave,zelene,…
glede bolečine obraza,čeljusti je kadar sem prehlajena-to pa je čez celo leto enako-tudi poleti,včasih boli za znoret kak dan potem postopno izveni-če se lahko usmrknem,če pa ne pa dlje
bila sem na slikanju za sinuse,napisano zasenčena leva stran,nato pa čez 3 mesece pri orl kjer je diagnoza rinitis vaco(bila sem v vmesnem času,ko sem bila o.k.)in blaga deviacija nosnega pretina v levo.dobila nanonex 2 vpiha
pri pulmulogu je blago pozitiven metaholinski test,alergij nimam,zdravila niso potrebna,je pa dr.ob spirometriji posumil na želodec in me poslal na gastro-gerb,žolčni kamni in velika drsna hiatalna kila-ki baje vpliva na moje bolj plitko dihanje(že od otroštva)
ali menita da bi bil ponoven obisk na orl potreben.muči me tudi grlo-stalno obilo sluzi,ki me včasih prav davi in kot razjede na požiralniku-tako jaz čutim.težko požiram,…
vem da lahko polovica mojih težav izvira iz želodca,ampak moti me ta glavobol in konstantna sluz-nos,grlo,požiralnik-kadar je tako me boli v prsih,težko diham,komaj kaj se odkašljam,a je potem malo bolje.včasih se ob hudem dnevu zgodi da me sili na bruhanje in se mi vrti-ali je lahko povezano s to sluzjo?!

nekako bi rada našla povezavo med želodcem,grlom in bolečino obraza-in seveda ustrezno terapijo,ker postaja zelo nadležno.sem pa malo sama kriva ker še vedno pokadim do 15 c.na dan-poskusila odnehati ,celo uspelo a ob groznem stresu spet začela.-mi je slabo že ko vidim cigaret a vseeno ne gre-bom poskusila ponovno.
pa brez zamere hvala in lp

Spoštovana,

vaši simptomi kažejo na kronični rinosinusitis.
Po moji oceni, bi bilo potrebno opraviti CT obnosnih votlin (običajna rentgenska slika glave je premalo natančna) ter verjetno tudi rinoskopijo.
Se pravi-naročite se na pregled pri otorinolaringologu, ki dela v ustanovi, kjer sta navedeni preiskavi možni.

Lep pozdrav
prof.dr. Stanislav Šuškovič

prof.dr.Stanislav Šuškovič

pozdravljeni še enkrat-obiskala sem orl ambulanto in ct diagnoza je vazomotorni rinitis,gastroenterolog pa :kronični gastritis,gerb,duodegonastični refluks(upam da je prav) :),žolčne kamne in veliko hiatusno kilo.odšla sem nazaj k pulmologu,ki me je prej napotil na omenjeno in opravila metalinholin test,alergen test in spirometrijo-izvid je :kožni alergološki test na standardne,inhalacijske in nutritivne alergene je negativen
spirometrija:VC je 4430 ml(119%),FEV1 3090mml((95%) TIF index je 70%,Po ventolinu naraste FEV1 le na 3170ml(97%)-tif index ostaja 72%
spirometrija z metalinholinom:VC 4850ml(106,5%),FEV1 2760ml(87%),TIF index 71%,nespecifični provokacijski test z metalinholinom je pozitiven.Po komulativni dozi 4 mg metalinholina pade FEV1 za 21 % PD 2 in FEV1 3,36 mg

razlaga je blago pozitiven test daje možnost da gre za nealergeno astmo ali pa samo za povečano preodzivnost ob rinosinusitisu in gerbu.

dobila sem flixotid a sem po prvi uporabi kašljala in ga nisem več želela(smotana),,stanje se je samo umirilo,ventolina nisem nikoli uporabila.

no trenutno so težave spet tu-mislim da se res začne najprej z želodcem,grlo,nato pljuča,..
vse se mi ponavlja že leta a najbolj me moti da ne morem do zraka,cmok v grlu,gosta prozorna sluz,oteženo požiranje in kot plapolanje v prsih in ob tem kar lovim zrak-zelo boli v prsih in traja nekaj časa-če sem popolnoma umirjena izzveni do neke mere a ne izgine.Kaj mi svetujete,prebrala sem mnogo-koza še vedno kadim ,čeprav sama vidim da je dobro če ne,a za znoret kar ne morem nehat!!??ne vem li je to astma ali kopb(ki ga ima oče že od 35 leta) ali kaj?poleg vsega imam tudi nodusno golšo,hashimoto,hormoni v mejih normale op še ni potrebna in na novo diagnozo ki še ni potrjena 100% spondiloartritis,ker imam luskavico in nevrodermitis(dlani in podplati),ter ponavljajoče vnetje črevnično-križnega sklepa.stara sem 34 let in me vse to že precej ovira in moti-sem že malo nervozna ob vsem.in
zdaj se ne znajdem iz vsega,želim pa si uživati z otroci,kar pa zdaj ne morem zaradi bolečin v prsih in oteženim dihanjem-naj omenim ko nimam te sluzi je kar vredu-nič tiščanja,in vredu diham in požiram,no bolečine v prsih včasih so a mislim da takrat pač mišično-skeletne-ali je to značilno za kopb ali kaj?naj še omenim da je ob naporu ali stresu včasih tako hudo da me peče v prsih in sem kar malo omotična in zmedena(kot da nimam dovolj kisika-je to možno?)-ko se umiri izgine tudi to!
hvala vam in oprostite za tole zmedo 🙂 lp saša

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

imate pa pestro simptomatiko.Kaj menim?
1. TAKOJ opustite kajenje
2. nimate niti astme in še manj KOPB
3. določen del simptomov je verjetno pripisati vazomotornemu rinitisu, del pa GERB-u.Torej našteo zdraviti po nasvetih ustreznih specilistov.
4. vaši simptomi so lahko (morda) nasledek hiperventilacijskega sindroma
5. rad verjamem, da vas atopijski dermatisi+psoriaza delajo nervozne, ampak dermatologi imajo učinkovita orodja za omilitev težav
6. bodite z otroci čim več v naravi!

lep pozdrav

prof.dr. Stanislav Šuškovič

prof.dr.Stanislav Šuškovič

hvala dr.zelo ste mi pomagali-predvsem ne bom rinila nazaj k pulmulogu! 🙂
ja,kajenje postopoma ukinjujem,še službo imam zdaj tako da ne smemo kaditi,najprej sem se jezila zdaj pa prav paše in upam da me še tisto malo mine!!!
trenutno me spet duši,mi gre na bruhanje,in vse ostalo-sem prehlajena,danes so mi izpulili še zob,kar je bil velik poseg in me vse boli še od tega,dobila sem še vročino,..skratka pestro.
zanima me naslednje-kako to da ko sem prehlajena(malo pokašljujem,hrkam,zamašen nos,spremenjen glas,.) mi nikoli ne teče iz nosu-ampak res nikoli-že leta in leta ne-kar nekam zadaj pa po grlu in dol-to me tudi moti in vedno ob prehladu me sili na bruhanje-vsi ki so prehlajeni pri nas doma pa smrkajo da je joj!tudi če si spiram nos ali uporabljam kapljice ne gre nič ven-kar nekam dol.
hvala vam za prejšnje odgovore,res ste prijazni lep pozdrav saša

Spoštovani,

imate retronazalni izcedek. To je pač eden od mnogih možnih simptomov kroničnega rinitisa.Delno pa bi lahko bili simptomi odraz GERB.
Lepo, da opuščate kajenje.
V naravo!
Lep pozdrav

prof.dr. Stanislav Šuškovič

prof.dr.Stanislav Šuškovič

New Report

Close