Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek knjižničarji tudi?

knjižničarji tudi?

ok, če še štekam šolnike (pa jih res težko), knjižničarjev ne.

zakaj pa knjižničarji stavkajo?
v naši mali knjižnici je ponavadi več knjižničarjev za pultom, kot pa izposojevalcev knjig.
večina knjižničarjev bere časopise ali srfa, da ne govorim o temah pogovora, ki jih imajo. Vse samo negativno in pritoževanje nad tem, če morajo kaj narediti.

žalostno no res.

Knjižničarji v visokem šolstvu da.

Zakaj? No, kaže, da ne študiraš. Kaže, da ne študirajo niti tvoji otroci. Če pa jih boš poslala študirat, pa ti svetujem, da daš hišo pod hipoteko, vzameš kredit, začneš že sedaj delat dve ali tri službe, da boš imela za njihov študij na zasebni univerzi. Sicer bodo učbenike in ostalo literaturo tam dobili, bo pa vključena v šolnino s štirimi nulami (na letnik). Ostali, ki nimajo toliko kot ti, jih bodo pa poslali na javne univerze, samo žal si tam niti Dela v knjižnici ne bodo mogli prebrati med pavzo, ker ni denarja in je treba odjaviti naročnino.

Naši v Nm so pa super, vse mi pripravijo in poiščejo, no, na oddelku za odrasle je že tako!

pišem o navadnih, mestnih knjižnicah

kar se pa knjižnic v visokem šolstvu tiče pa ne vem, kaj imajo knjižnice veze s plačljivim študijem. mogoče bi bila ti tako prijazna, pa mi razložila 🙂

Jaz bom pa konkretno o knjižničarjih:

V Žalcu je zaposlenih 13 ljudi, najpomembnejše delo je iskanje gradiva in preusmeritve v druge knjižnice. Pa cel cirkus ko je treba organizirati kako predstavitev ali nastop.

V celjski knj. imajo avtomat za vračanje gradiva in za izposojo. In tisti, ki sedijo za pultom te grdo pogledajo in pošljejo na avtomat, če prideš do njih, ker se ti ne da 20 knjig eno za drugo devat v avtomat. In pogovarjajo se le o tem, kdo gre na čik, kdo na pavzo itn.

V glavnem, nimajo ene pametne skrbi ali odgovornosti, obnašajo se pa, kot da imajo najpomembnejše delo.

jaz imam drugačne izkušnje in moji znanci tudi, v to knjižnico hodim že uff… dolgo, samo takih posrancov (se oproščam izrazu), kot so na, posebno študijskem in odraslem oddelku, pa še ne. fuj jih bodi, podn od podna, nič se jim ne da, samo kofetkajo, surfajo, čvekajo, pomagali pa ne bi

ma nikoli jih več ne vprašam, pa če iščem cel dan knjigo

……in zakaj se ne pritožite čez te javne uslužbence, ki jih vsi plačujemo pa očitno ne delajo dobro? Zakaj ne napišeš makar anonimnega sporočila na vodjo knjižnice in popišeš vse kar ti ni všeč? Ali pa vpišeš ti v knjigo pritožb (če jo imajo)? Zakaj skratka nič ne narediš?
Da bi sama cel dan iskala knjigo? Matr no – tam je plačan človek za to. Naj dela! Če ne dela, naj ga zamenjajo z nekom, ki bo prijaznejši!

Dajte ljudje navadite se biti bolj aktivni! Če vam je kaj všeč, napišite šefom pohvale. Če vam ni, graje. Dokler se to ne dela, so vsi tam enaki in delajo dobro/slabo kolikor jim pač paše.

In zakaj je to tako težko? Jaz sem pa prav vesela, da lahko vse samo uredim (izposojo in vračilo) in se mi ni teba tam pri pultu valjati:))).

In zakaj je to tako težko? Jaz sem pa prav vesela, da lahko vse samo uredim (izposojo in vračilo) in se mi ni teba tam pri pultu valjati:))).[/quote]

Tudi jaz sem prav vesela avtomata, kar se tiče pa priajznosti pa nimam pripomb. Vedno mi svetujejo, če kaj potrebujem in tudi poiščejo.

Nekaj vam povem. Taki posti ljudi povejo kaki so ti ljudje. Njihova intelligenca in kultura je na nizki stopnji, kajti vidijo samo sebe in nikogar drugega. Kritizirati ljudi kar počes je milo rečeno znak tudi nizke stopnje razgledanosti. Daj bodi korajžna in povej ime in priimek osebe, če imaš že toliko za povedati. Tukaj se pa vse neha, a ne. V množici se upate kritizirati, a ne.
Vsak se v življenju bori za preživetje. Kaj pa, če v knjižnici delajo ljudje, katerih ni to njihova sanjska služba. Še enkrat moram povdariti ljudje moramo delati, da preživimo.

Tudi če ni njihova sanjska služba jo morajo opravljat kvalitetno in z nasmeškom na obrazu – kot vsi ostali v podobnem položaju.

Tudi če ni njihova sanjska služba jo morajo opravljat kvalitetno in z nasmeškom na obrazu – kot vsi ostali v podobnem položaju.[/quote]

ja se strinjam, ampak zakaj se vedno spravljate na ljudi na katere se upate. dajte kritizirajte in ukrepajte tudi do tistih kateri so “več” kot vi in ki naredijo več škode, kot nekdo, ki se vam samo smehlja. pa še to vam povem včasih je druga stran šalterja tako arogantna in polna samega sebe, da se ti enostavno obrne. delati z ljudmi ni enostavno. včasih so nam to tudi priznali, zaradi obremenitve in stresa. tega sedaj ni več

In zakaj je to tako težko? Jaz sem pa prav vesela, da lahko vse samo uredim (izposojo in vračilo) in se mi ni teba tam pri pultu valjati:))).[/quote]

Ja, ampak za eno knjigo porabiš na vračilnem avtomatu 5 s, za 20 pa vsaj 2 min, ker vmes čakaš. Vsaj pri nas. In je precej hitreje, če knjige oddaš na pultu, oni jih pa poskenirajo.

Ne vem, kako je po drugod. V Knjižnici Sevnica danes delajo normalno in ne štrajkajo.

Vsekakor, bil prijetno presenečen!

______________________

[/quote][/quote]

Ja, ker je res grozno, ker v teh 2 minutah boš zamudila, kaj že? Sicer bom nadaljevala malo izven teme, ampak, res mi nikoli ne bo jasno, zakaj non-stop to hitenje, gledanje na uro. Enako je na cesti. Naj mi enkrat že nekdo razloži, v čem je razlika dve minuti prej ali kasneje. Podobno nekateri “jamrajo” zaradi vrste v trgovini, pri frizerki….. . Vse bi moralo biti “at takoj”. Pa ne rečem, če bi govorili o uri ali dveh, ampak minuta ali dve razlike???

P.S. Sicer pa, prej, ko teh vračilno – izposojevalnih avtomatov v knjižnicah niso imeli, in smo stali v vrsti za vse, je bilo tudi cel kup jamranja, če ne morejo to drugače urediti. Torej, če potegnemo črto, nikoli ni prav:( (nekaterim).

[/quote][/quote]

Če najdem parking in imam čas, mi tudi 5 min nič ne pomeni. Ampak, če se mi pa mudi, bi pa rada izkoristila možnost, da knjige oddam enemu od knjižničarjev, ki sedijo za pultom, pa samo klepetajo. In me ignorirajo, pa neprijazno napotijo na avtomat, čepravi nimajo kaj za početi. In koliko knjižničarjev je izgubilo službo zaradi tega, ker nimajo več nič dela z izposojo in vračanjem? Noben.
Pa nočem, da jo kateri, le zavedanje teh JU glede priviligirane službe je nično. Samo naj se ne pritožujejo!!

V naši knjižnici je usluga vrhunska. Si dobesedno kot kralj. Dve za pultom čakata, katero boš izbral. Gredo s tabo, ti izberejo knjigo… Ni da ni. Moje vprašanje je pa, ali si lahko kot družba tako uslugo trenutno privoščimo. In moj odgovor: Ne. Sploh če vemo, da je ves kader univerzitetno izobražen in imajo tudi temu primerne plače. 1300 evrov?
In bi se mi zdelo bolj prav,. da odpuščajo knjižničarje kot učitelje. Ker je resnično videt, da jih je preveč in nimajo kaj delat.

[/quote][/quote]

Te lahko vprašam, v kako velikem kraju se to dogaja? Ali je probem v tem, da bi ti rada parkplac, ki je zastonj? Čisto tako, iz firbca me zanima.

Drugače pa, ko si se že obesila na te avtomate, pri nas imajo knjižničarji izrecno prepoved (ne delam v knjižnici, da se razumemo), da bi od strank jemali knjige v vračilo. Torej, domnevam, da je tudi pri vas nekaj v tem stilu – in če te to moti, pravi naslov za pritožbo ni tale forum, temveč direktor/ica te knjižnice.

New Report

Close