Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek starši hočejo v turčijo

starši hočejo v turčijo

Starši hočejo letos na dopust v Turčijo. Naj samo opišem njihov dopust : zjutraj sta že ob 7-8h na plaži, da prva zasedeta senco pod drevesom. Mama ne zna plavat, gre 1x na dan v vodo do pasu. Drugače samo ležita po cele dneve na plaži ali kartata. Ob 5h gresta nazaj in jesta. Zvečer sedita na terasi pred apartmanom. Ob 21, 22h gresta spat. In to je to. Enkrat gresta mogoče še v center samo na sprehod, trgovine, restavracije in vse ostalo jih ne zanima, ne kupita nič. Do sedaj sta bila samo v Istri na Hrvaškem, nikjer drugje nikoli, niti na drugih potovanjih. Za ležanje na plaži in kopanje je čisto ok, če sta na slovenski ali hrvaški plaži. Aja, za potovanje bi porabila dolgoletne prihranke. Ne znata nobenega tujega jezika, z letalom nista nikoli potovala. Še ko sta šla v Ikeo, sta se izgubila in nista znala vprašat za pot, zato sta se vrnila. Brez obiska Ikee. Sta čist staromodna. Lahko bi šla mimo Eifflovega stolpa, pa ne bi vedela, da je to kakšna znamenitost. Sploh ne vem kaj ju je prijelo.. Kako naj jima povem, da to ni za njiju. Da je predrago samo za poležavanje na plaži. Ker drugo ne bosta nič počela.

Saj se hecaš, a ne?

Če si to želita, naj gresta. Če potuješ preko agencije, jima bodo pri sporazumevanju že pomagali. Pa še vedno se najde kakšen Slovenec, ki jima bo z veseljem priskočil na pomoč.
Denar sta si prihranila in naj ga porabita kot želita. Mogoče ju premalo poznaš in jima bo všeč.

a,te prihranki mučijo

Začini juho s strihninom in jima postrezi!

Za vsak primer, če se res ne hecaš:

Sprašuješ “Kako naj jima povem, da to ni za njiju. Da je predrago samo za poležavanje na plaži.” In kdo si ti, da si jemlješ pravico soditi in sploh komentirati, kako naj porabita svoj lasten denar??? Njun ljubeč otrok mogoče?

Če mene vprašaš, starša sta face, iz neke rutine sta skočila v za njiju drzno pustolovščino! Če ti ne bi šlo samo za denar (sori, ampak te imam na sumu), bi jima rekla, naj vzameta GSM sabo in če se jima zaplete, ga data kakšnemu receptorju itn v roke da se ti pomeniš kako in kaj. Pripravila bi jima tudi navodila, prevode klasičnih stavkov itn. Poskušala bi jima pomagati.

Bog jima požegnaj to Turčijo. Naj gresta predsezono, ko je ceneje, pa v agenciji naj se priklopita skupini, ki bo bivala tik pri vodi in imela vodiča. Z avtobusi se bosta skupinsko peljala naokoli po izletih in se ne bosta zgubila. Privošči juma, če si želita. In še ceneje je, kot Hrvaška.

Naj gresta preko agencije in tako bosta videla še kaj več kot samo plažo.
Sicer pa – hvala Bogu, da ste se končno spravila še na kakšno drugo destiacijo kot da sta samo doma in ev. na hrv. plaži.
Pusti jima veselje in najbolj važno, privošči jima, da končno porabita svoje prihranke tako kot si zaslužita in želita.

In potem se čudijo, zakaj ljudje nočejo več imeti otrok …

haahhhaaaah,sem se nasmejala ,hvala,

Jaz sem ena taka kot tvoji starši in tudi jaz sem šla lani ( in tudi pri meni so imeli nekateri pomisleke) v Turčijo na dopust. Ne znam angleško in še nikoli do lani se nisem peljala z letalom in tudi do zdaj sem hodila le na HR. Ampak agencija je poskrbela za vse, tam je bil vsak dan na razpolago slovenski predstavnik, vse nam je povedal, kje je turška kopel itd…,stanovali smo ob obali, vse vključeno, vsa hrana in pijača ob bilo kateri uri dneva in sem lahko samo ležala na plaži in prvič v življenju mi na dopustu ni bilo treba nič delati. Ležanje na plaži…. kakor v nebesih…In tako lepo sem/sva se imela, da bom zdaj spet vse leto šparala in šla spet na en tak dopust. Ker sem pač generacija, ki se je vse življenje razdajala za druge, zdaj pa mi je počil film in teh 5 ali največ 10 let, ki jih še imam ( letos bom 70), res ne bom več šparala za druge, vso penzijo bom sproti porabila zase.
A imam hči, ki me je podpirala in bila na telefonu na razpolago za kakšen potreben prevod.
Življenje pa človeku tako hitro med prsti spolzi!!!

Tole je bilo pa lepo prebrat! Lepo se imej!

Razumem tvoje dvome, malo te je strah in si obenem šokirana, zakaj takšna sprememba. Nič, lepo sprejmi to in jima stoj ob strani ter pomagaj, kakor se le da. Pa privošči jima te počitnice:)

Pazita naj na sezono, kdaj bosta šla, sploh če imata probleme z vročino, pa še gužva in dražje je v visoki sezoni. Hoteli tam so drugačen standard kot drugje, naj gresta v enega z visokim. Najbrž bosta vzela AI, preglejte, kaj vse vključuje.

Jaz bi ju sicer želela od Turčije odvrniti h Grčiji:)))))))))

Ena tastara, bravo!
Jaz imam sicer nekaj let manj kot ti, govorim angleško, in sem v zadnjih desetih letih videla že kar lep kos sveta.

jaz sem prišla do enakega zaključka kot ti: življenje je kratko, šparala sem veliko let, zdaj pa tudi meni pripada kaj za mojo dušo. Vedno sem si želela potovati, pa ni bilo denarja. Ko so se otroci postavili na lastne noge, pa je prišel čas za naju z možem.
Za avtorico pa: privošči staršema, da uresničita, kar si želita!

Se strinjam, naj gresta, saj v končni fazi ne pride dosti več kot dopust na Hrvaškem, lahko, da je celo ceneje.

Joj, jaz sem pa glih danes razmišljala, kaj bi dala, da bi moji mami lahko plačala potovanje v Maroko, Dubaj ali kaj podobnega. Mama je svoje čase v mladosti veliko potovala, po ločitvi pa zaradi financ praktično ni šla več nikamor-skoraj 30 let. Čez dve leti bo stara 70., angleško tudi skoraj ne zna (več), ampak vseeno upam, da jo bova s sestro lahko poslali na potovanje.

Bodi hči kot se šika in jima pomagaj poiskati zanju najboljši in najbolj ugoden paket, da jima ne bo treba zapraviti vseh prihrankov, ampak da se bosta kljub vsemu imela fino.
Glede na to, da si se oglasila tukaj, boš verjetno tu našla veliko dobrih nasvetov tudi pri iskanju prave destinacije in paketa.

Tudi moja starša sta se odločila za Turčijo, ko sem jima povedala za en res super paket, na katerega sem se že prijavila s prijatelji, pa sta vprašala, če se lahko še onadva in sem jima uredila vse, pa še 6 prijateljev svojih sta k temu pritegnila in smo se imeli vsi skupaj odlično.
Videli smo se parkrat na dan, če je bilo treba, pa na izletih, ki so bili v okviru paketa, drugače pa sta onadva preživljala dneve s svojo družbo, hkrati pa sta vedela, da bom kadarkoli priskočila na pomoč, če bo kaj treba, jaz pa s svojo in imamo še zdaj, po kar nekaj letih super spomine na tisti teden.
Ne odreci jima tega, ker se znata imeti prav super in se bosta še dolgo spominjala tega dopusta.

http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/2012/10/felix-jump-640-watermark-640.gif

Ljubica draga, ne boš verjela, poležavanje na plaži na Hrvaškem ju najverjetneje ne bo prišlo nič manj. Razen če bi ju ti poslala v apartma, da si bosta morala sama kuhati. Drugače je pa za njun tip preživljanja počitnic Turčija idealna, ker te resnično razvajajo. In ne, tega ni na Hrvaškem. Vsake časa je pa tudi lepo občutiti, kako si kot kralj na dopustu in imaš občutek, da so te turistični delavci dejansko veseli.
In za dva je resnično poceni, drago pride za družine.

Moja starša sta šla 3 leta nazaj v Španijo, nobeden od njiju ne ve angleščino. Pa jima je bilo prav lepo. Naslednje leto je šla mama zopet z menoj v Španijo, pa sedaj še vedno govori da bo šla še 1x.

Lani je šla recimo v Črno goro pa sta potem z lokalnim avtobusom odšla v notranjost države. Pa tudi s taxsijem sta se nekam odpeljala, čeprav nebi to nihče pripisal njima. ( za letos je ate že napovedal, da gre z vlakom do Bara)

Za letošnje leto je tudi rezervirala morje in to na 3 različna mesta. (ona in oče imata vsak pokojnino cca. 500€.) Velikokrat mama reče, da si bo privoščila, ker ne ve kolikokrat bo lahko še kam šla (je bil ate eno leto zelo bolan in dejansko nismo vedeli, če bosta šla še kdaj kam skupaj). 41 let se razdaja za otroke, sedaj pa naj sama vsaj malo uživa.

Pri nas je še to, da ko starša gresta na morje/potovanje to pomeni, da jaz ali brat prevzemeva celotno kmetijo z živalmi, vinogradom,…

Sicer pa, da si ti kakšna hčerka bi ji npr. ko je šla v Ikeo natisnila zemljevid (iz Googla) in povedala kakšne ključne točke. Moja mama, če gre recimo na Krk, Hvar na morje poiščem na Googlu pot vse do hotela, pokažem okolico na slikah, povem približno razdaljo in tako naprej, da se ve orientirat.

Privošči jima, lahko te presenetita in dopust preživita zelo aktivno, lahko pa samo v senci z dobro knjigo v rokah…oboje je v redu.

All inclusive paketi Turčija/Egipt/Tunizija so idealni ravno za take, ki nimajo nekega pustolovskega duha, ampak jim ustreza relacija plaža-jedilnica-terasa. Torej sta se odločila zelo dobro. Mami enkrat za spremembo ne bo treba kuhat, počutila se bosta nobel in še nekaj časa potem bosta imela temo za pogovor.

Ampak, saj smo razumeli namig. Za njiju je to predrago. Svoje prihranke bi bolj pametno usmerila v nenasitno smrklovje, sama pa naj še naprej otepata kruh s pašteto v cenenem apartmaju, saj sta tako navajena že celo življenje.

Če si s prvim prispevkom mislila resno, stopi v kopalnico, poglej v ogledalo in mastno pljuni v tisto, kar vidiš.

Ja kaj pod milim bogom pa lahko delaš na Hrvaškem kot leženje na plaži.

Mogoče večerni sprehod do štantov?

Turčija je fascinantna in daleč boljša destinacija kot Grčija.

Dolgoletni prihranki – 800€ ?

Jaz pa verjamem, da se avtorica niti malo ne heca, ker je takih ljudi, ki bi točno vedeli, kaj DRUGI mora ali pa ne sme, ooooogromno.

Avtorica, verjetno niti zastopila ne boš, ampak poskusi prebrat par odgovorov, kjer so ti res lepo odgovorile. Torej, s kakšno pravico se vtikaš v življenje odraslih staršev, v njihov denar, v njihov dopust, v njihovo vedenje. Kaj ti daje pravico, da jim ti poveš, kako oni morajo in kako ti veš, kaj je za njih najbolje.

Ti jaz govorim, kaj bi ti morala, kaj ti ne smeš, kam lahko greš, s kom lahko govoriš?

Prosim, prosim uporabi tisti dve možganski celici, ki sta ti ostali…

da se mislita selit tja in te zato grabi panika !
A zaradi par dni dopusta si v skrbeh.Daj no daj sprosti se in uživaj .Naj si privoščita in glej ,da jima boš pomagala,če bosta potrebovala te !!!

Mi2 pa imava v planu selitev ,ko bo prišel čas za to .Sicer ne v Turčijo ampak vseeno tam kjer bo bolj ugodno za živet.Poglej po Prekmurju koliko angležev se je preselilo (klima,cene,…..)
Španija je poseljena tako z angleži kot ostalimi evsropejci….

Daj malo širine v svoje srce 🙂

če si na hrvaškem si ne privoščiš skoraj nič, v Tuniziji, Turčiji ipd. pa si zelo verjetno privoščiš marsikaj, pohvala za “tastaro” zgoraj, sicer tam kar mrgoli tastarih tako da… le malo pobrskajte za ugodnejšimi ponudbami, se da dobit marsikaj ! In še, ne vem kaj je narobe s poležavanjem, uživanjem v hrani ipd., kot rečeno pa tam še kak izlet in vse skupaj bo nepozabno in še ponovljivo !

Super si. Več takih kot si ti. Uživaj življenje maksimalno in lepo od tvoje hčere, da ti je bila na rzapolago. Poznam nekoga, ki je šel pri 76 letih z ženo na dopust v Afriko med domačine (pa ni moj oče, da ne bo pomote). Ko mi je to povedal, me je sicer vrglo na rit, ker se je prej bolj držal doma, najdalj je šel do Hrvaške Istre. Potem sem se pa začela samo smejat, ga oz ju podprla v tem in mu rekla, da naj uživa še zame. Prav tako ju njuni otroci niso podprli v tem, vendar je pa res, da od takrat vsako leto nekam odpotujeta

New Report

Close