Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Enureza – močenje postelje pri otrocih

Enureza – močenje postelje pri otrocih

Pozdravljeni.

Zanima me ali je možno s homeopatskimi zdravili zdraviti nočno močenje postelje pri otrocih? Hči je stara 4,5 let in čez dan je suha že od drugega leta. Urin uspe zadrževati tudi po več ur skupaj in še nikoli ji ni ušlo npr. med igro. Težave se pojavljajo ponoči ne glede na to ali kaj pije zvečer ali ne (poizkušali smo že vse mogoče). V zadnjem letu in pol je bila mogoče 10x suha ponoči. S tem jo ne obremenjujemo in ne delamo “cirkusa” iz tega- je pa sama zaradi tega zelo žalostna in včasih zaskrbljena. Naj dodam, da nima težav z mehurjem ali pa ledvicami.

Najlepša hvala za odgovor.

Spoštovani,
Nočno mokrenje postelje se da pri večini otrok s homeopatijo popolnoma pozdraviti, sploh kadar je motnja funkcionalne narave, tako kot je pri vaši hčeri. Glede na to, da ima čez dan urejen ritem lulanja, in da noči posteljo tudi, če zvečer ne pije, je najverjetnejši vzrok za motnjo nezrelost hormonskega sistema, ki uravnava produkcijo urina v ledvicah podnevi in ponoči. Šolska medicina ponuja hormonsko terapijo, ki pa jo veliko staršev zavrača, ker dvomijo, da lahko nadomestni hormon pozdravi motnjo, ki je povzročila, da se naravni hormon neustrezno izloča. Vsekakor je homeopatija lahko zelo dobra alternativa.
Zelo prav je, da iz te motnje, ki vedno mine tudi sama od sebe slej ali prej (poznate kakšnega zdravega pubertetnika s to motnjo?) ne delate cirkusa. Deklica potrebuje zagotovilo, da motnja ni nič nenavadnega, nevarnega in sramotnega.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Moja hčerka pa ima že 9 let, pa ji še vedno uide ponoči 1-2 krat na mesec. Izločili smo že vse možne dejavnike, živi v mirnem okolju brez kakega stresa, pa vendar se ji to še vedno dogaja. Od neke znanke sem slišala, da je otroku njene prijateljice pomagal likopodium. Ker se prav nič ne spoznam na homeopatijo, vas prosim za nasvet.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
homeopatsko zdravljenje enureze pri otrocih ni enostavno in moramo narediti natančno anamnezo, dobro zrepertorizirati totaliteto simptomov in INDIVIDUALNO določiti zdravilo. Diferencialna diagnostika je zelo široka, kar pomeni, da imamo zelo veliko zelo različnih zdravil, ki lahko pridejo v poštev. Lycopodium tako lahko določenemu otroku zelo pomaga in odpravi težavo, kadar usteza totaliteti simptomov, drugemu z drugačno totaliteto simptomov pa ne bo pomagalo prav nič.
Zato tudi tu svetujem obisk pri zdravniku homeopatu.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

naš fantek je bil avgusta star 4 leta. Podnevi smo že dolgo suhi, tudi če gre spat. Ponoči pa nam zaenkrat še ni uspelo.
Zanima me,če se dajo kaka homeopatska zdravila dobiti brez preglegleda, oziroma če za to sploh obstajajo.

Hvala za odgovor,
lp

Pozdravljeni,
izbira pravega zdravila za otroško enurezo je precej trd oreh v homeopatiji, zato vam priporočam, da se ga ne lotite brez dobrega nasveta izkušenega zdravnika homeopata. Na razpolago imamo skoraj 200 različnih zdravil, le eno od njih je primerno za vašega fanta.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Spoštovana mamica,
priporočam vam, da več o nočnem močenju preberete na spletnih straneh vizita.si. Pri nas doma smo se močenja hitro rešili, samo upoštevali smo, kar tam piše.
Izina mami

Spoštovani,
zdaj pa sem jaz posumila v vaše strokovno znanje. Poznam pubertetnike, ki še močijo posteljo. Tudi odrasle osebe, ki močijo posteljo, poznam.
Pozdrav, B

Pozdravljeni,
hvala za opozorilo na lapsus. Se popravljam, v puberteti minejo spontano težave samo v veliki večini primerov, ne pa pri vseh, kot je to vedno v medicini. Nikoli ni vedno ali nikoli, menim pa, da majhni procenti za laično javnost niti niso pomembni, ampak imate prav, Se opravičujem. Doslej sem zdravil dva odrasla z enurezo, ki je vztrajala od otroških let.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,
15 letni sin že od rojstva ponoči moči posteljo. Do nekje 12 leta je to bilo vsakodnevno, sedaj je postelja mokra 5-7x na mesec. Od 9 leta obiskuje pediatra-nefrologa in razen malo manjše kapacitete mehurja ter zelo zelo trdnega spanca drugih vzrokov za močenje ni našel. Poskusil je z Minirin tabletkami, uporabljal je hlačke z alarmom, kateri je zbudil vse v hiši samo njega ne in magnetek katerega je nosil v spodnjicah, vse brez uspeha. Čez dan z zadrževanjem urina ali uhajanjem nima težav. Trudi se, za pravilen vnos tekočine, prav tako po 20.00 uri več ne pije. Spat hodi ob 22.00 uri, vstaja ob 6.00, polula se okrog 5.00 ure in tudi ko zmoči posteljo se ne zbudi. Naj omenim, da je tudi njegov očka močil posteljo do 10 leta.
Še pred kratkim mu je bilo vseeno, če je kje prespal in se polulal. Sedaj pa ga je to začelo malo obremenjevat in ponovno bi rad poskusil z tabletkami, sedaj je pripravljen, kot sam reče.
Zanima me ali je možno z homeopatijo pozdraviti njegovo nočno močenje postelje? Ali lahko nočno močenje pozdravi tudi medicinska hipnoza?
Omenili ste, da ste do sedaj zdravili dva odrasla z enurezo,ki je vztrajala od otroških let. Zanima me, če ste ju uspešno pozdravili.
Hvala in lep pozdrav
mamica

Pozdravljeni,
enureza je pogostna težava, s katero se ljudje obrnejo na homeopate. Uspehe imamo res dobre, tudi sam sem večinoma pozdravil vse, ki so prišli k meni s to težavo, morda se bi našlo kakšnega, ki je prej obupal nad mano in nehal hoditi na kontrole. Res pa je, da je pogosto treba predpisati več zdravil, preden res najdemo tisto pravo. Zanimivo pa je, da pravo zdravilo nočno lulanje ustavi zelo hitro, v nekaj dneh je ponavadi konec, včasih postane enureza zgodovina že prvo noč po zdravilu.
Oba odrasla z enurezo mi je bilo dano pozdraviti.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close