Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali imate kaj zadržkov pred prinešeno domačo, nekupljeno hrano?

ali imate kaj zadržkov pred prinešeno domačo, nekupljeno hrano?

Jaz ja, enostavno ne morem pojest ene domače, nekupljene in neoriginalno zapakirane hrane če mi jo kdo prinese. Prav alergičen sem na to. Zdaj okoli praznikov se je nosilo ogromno takih stvari, od krvavic, potic, domačega zelja, domačih piškotov, vloženih stvari, domačega vina itd…
Itak da iz vljudnosti sprejmem ampak da bi to sam pojedel, ni šans. Preveč me skrbi recimo oporečnost, kje se je živilo hranilo, kako dolgo, ali je bilo pripravljeno higiensko itd…Poleg tega imam vedno neprijeten občutek kaj vse bi se še lahko znašlo notri od ljudi ki jih ne poznaš tako dobro…
Zastrupitve z živili so preveč hude da bi tvegl, poleg tega so nekateri pri kuhi preveč malomarni in packasti.
Tako da take stvari vedno dam naprej takih ki nimajo, sam pa pojem samo kar je originalno zapakirano iz štacune da vidim datum itd..
Pa vi?

N’č bat. Prišel bo cajt, ko boš po kantah brskal in bil zelo vesel, če boš kaj našel.

______________________

Ma meni gre tudi ta moda podarjanja doma narejene hrane na živce. Dostikrat te stvari sploh niso ne vem kako okusne, darovalka (ja v glavnem svoje produkte podarjajo ženske) pa pričakuje, da se boš ob tla metal od navdušanje in jo hvalil do neba, kako dobra kuharica je.

Pri nas tudi ne gre v promet ta roba: vina ne pijemo, sladice so mi všeč če so res kvalitetne, drugače ne (polno margarine in ostalih cheap stvari), marmelad in kompotov ne jemo.


pri meni pa je ta odpor bolj iz higienskih vzrokov..če pomislim, kaj jaz vem kakšne navade ima ta in ta oseba ki mi je prinesla to pa to…si med kuho sploh umiva roke, si spne lase, da kaj na higieno?
Poleg tega je dandanes zloba ljudi velika in še tisti ki ga imaš za prijatelja, si se mu kdaj malo zameril pa še zam za to neveš, pa di vrže v potico kake substance pa imaš hudiča..
Zato, ni šans da bi to jedel. In tu ne gre zato koliko si lahko privoščim, raje si kupim navaden kruh iz štacune in ga pojem, kot pa potico od ene xy osebe.

Jaz pa mislim, da ne znamo več centi domačih izdelkov, saj smo vse preveč “sterilni” in vajeni industrijskih okusov. Kar se oporečnosti tiče, bi se dalo razpravljati. Več zaupanja imam v nekoga, ki nekaj doma naredi, to sam poje in še komu podari ali proda, kot v živilsko industrijo. Raje pojem kako bakterijo kot pa vse mogoče konzervanse s katerimi je obdelana kupljena hrana. Tako jaz z veseljem pojem vse kar je domačega in nimam pri tem prav nobenih predsodkov.

Živi in pusti živeti


tu ne gre le za higiensko neoporečnost ampak tudi za človeško zlobo in načrtno podtikanje neželenih substanc v hrano na kar verjamem da pomisli zelo malo ljudi ampak to se dogaja.
Ok če osebo res zelo zelo dobro poznaš ampak kaj če ti recimo prinese domačo potico prijateljica od tvoje tete denimo, kaj ti lahko garantira da ti ni iz nevem kakega vzroka notri uturila recimo LSD, konjsko odvajalo, antidepresiv, psihotik, itd?
Reci da sem paranoičen ampak to se dogaja in osebno vem za primer

Pa katera xy oseba ti prinese potico.Pa jejte plastik fantastik s trgovine.

Jaz sem tud take sorte kot Gretka.

tu ne gre le za higiensko neoporečnost ampak tudi za človeško zlobo in načrtno podtikanje neželenih substanc v hrano na kar verjamem da pomisli zelo malo ljudi ampak to se dogaja.
Ok če osebo res zelo zelo dobro poznaš ampak kaj če ti recimo prinese domačo potico prijateljica od tvoje tete denimo, kaj ti lahko garantira da ti ni iz nevem kakega vzroka notri uturila recimo LSD, konjsko odvajalo, antidepresiv, psihotik, itd?
Reci da sem paranoičen ampak to se dogaja in osebno vem za primer[/quote]

Pa ti drugač sploh poješ kako pripravljeno hrano al vse glih pred tabo delajo? Mislim LSD ti bo uturila ena stara gospa, mislm, da je večja nevarnost, da te avto povozi. Bog zna kako fobijo maš to in keri dohtar bi ti lohk pomagal? Kaj razmišljaš v tej smeri?

Ali naj pojem kar takoj ali naj še malo počakam ;)) Najraje imam domačo hrano… sem pač podeželska punca 🙂 Podarjeno je včasih še bolj dobro.

Mateja

Mislim kakšne prjatle imate ,da vzamete po pa pišete ,da ne morte jest . haloo To niso ne vaši prijatelji in ne vi njihovi.

Pa ti drugač sploh poješ kako pripravljeno hrano al vse glih pred tabo delajo? Mislim LSD ti bo uturila ena stara gospa, mislm, da je večja nevarnost, da te avto povozi. Bog zna kako fobijo maš to in keri dohtar bi ti lohk pomagal? Kaj razmišljaš v tej smeri?[/quote]
in kje piše da gre za staro gospo?ali samo stare mamce pečejo potice?
kot že rečeno poznam tak primer osebno in ni luštno verjemi. prej bi temu rekel previdnost ne fobija

Tako bom rekla, na splošno imam definitivno raje domačo hrano, kot kupljeno industrijsko. Je pa res, da če poznam osebo in vem da je sicer ‘nagravžne’ sorte, potem pa njeno hrano ne sprejmem z različnimi izgovori, škoda se mi zdi sprejet pa stran vržt. Rečem enostavno: ej sori tega ne jem, ali pa alergična sem na to… in podobno…

Drugače pa ga ni boljšega od domače zelenjave, domačih mesnin, jajc, skratka….

Če bi se poglabljala v to, bi se mi gravžal vse, saj sem neštetokrat slišala in brala, o tem, da se v industrijskih obrratih tudi dela vse sorta, od delavcev, ki premetavajo hrano po umazanih rokah, moških ki prekladajo hrano po tekočih trakih in si ne umijejo roke ko grejo lulat in podobnih…

Ena od scen ki sem si jo zapomnila je, ko Cavazza v svojem romanu o svojem življenju navaja kako v silosih s pšenico zmeljejo tudi kakšne podgane, kakce in podobno umazanijo in potem mi to v trgovini kupimo kot _ neoporečno zdravo moko…………..

Ja hudo, še je predobro. Ja kaj pa tisto ki je pakirano je pa vse čisto tip top.

Avtor, če bi imel jajca, bi tem ljudem povedal, da tega ne ješ in naj ti ne nosijo, večno bi bil rešen takih težav (pa še sem gor ti ne bi bilo treba pisati).


pri meni pa je ta odpor bolj iz higienskih vzrokov..če pomislim, kaj jaz vem kakšne navade ima ta in ta oseba ki mi je prinesla to pa to…si med kuho sploh umiva roke, si spne lase, da kaj na higieno?
Poleg tega je dandanes zloba ljudi velika in še tisti ki ga imaš za prijatelja, si se mu kdaj malo zameril pa še zam za to neveš, pa di vrže v potico kake substance pa imaš hudiča..
Zato, ni šans da bi to jedel. In tu ne gre zato koliko si lahko privoščim, raje si kupim navaden kruh iz štacune in ga pojem, kot pa potico od ene xy osebe.[/quote]

Kakšne navade ima ta in ta oseba? Ha ha ha, a misliš, da kupljeno hrano delajo roboti???
Ko bi ti vedel, kako delajo (in s čim) navaden kruh iz štacune :)))

Pa ti drugač sploh poješ kako pripravljeno hrano al vse glih pred tabo delajo? Mislim LSD ti bo uturila ena stara gospa, mislm, da je večja nevarnost, da te avto povozi. Bog zna kako fobijo maš to in keri dohtar bi ti lohk pomagal? Kaj razmišljaš v tej smeri?[/quote]
in kje piše da gre za staro gospo?ali samo stare mamce pečejo potice?
kot že rečeno poznam tak primer osebno in ni luštno verjemi. prej bi temu rekel previdnost ne fobija[/quote]

Prijateljica tvoje tete verjetno ni več mladenka??
Drugače pa menim, da si psihopat!

in kje piše da gre za staro gospo?ali samo stare mamce pečejo potice?
kot že rečeno poznam tak primer osebno in ni luštno verjemi. prej bi temu rekel previdnost ne fobija[/quote]

Prijateljice od moje tete, heh, so ziher 20+ od mene in so zame pač stare gospe. Zdaj pa, če ti pa to kaka mlada prinese, se je pa za zamislit, kaj misliš da ima notri kako sex drogo in te bo posilila? Ne vem, jaz nimam takih sovražnikov v reali, da bi me blo strah karkoli pojest:)

Skozi vsa ta paranoična razmišljanja se mi poraja vprašanje, zakaj bi ti hrano podaril nekdo, ki ti ni tako blizu, da mu lahko zaupaš ? Zakaj bi mi tetina prijateljica, ki je sploh ne poznam, podarila potico ? Če jo poznam, pa vem ali ji lahko zaupam ali ne.

Živi in pusti živeti

Če bi imela pred sabo eno kupljeno in eno domačo potico, bi bila res v dilemi, katera je manj oporečna – tista domača s kakim lasom ali kupljena s kupom konzervansov. Mislim, da bi las premagal konzervanse.

Ne, nimam zadržkov pri hrani, ki mi jo kdo podari, če je ne pojem, je to zato, ker mi po okusu ne ustreza.

Rada imam doma narejeno hrano in tudi sama jo podarim. Seveda jo podarim samo tistim, s katerimi se dobro poznam, drugim ne podarjam ne domačo in ne industrijsko pridelano hrano. Ne vem, zakaj bi jim?
Saj tudi, če greste v gostilno jest, ne veste kaj se v kuhinji dogaja. Ali pa vedno samo doma kuhate?

Pa ti drugač sploh poješ kako pripravljeno hrano al vse glih pred tabo delajo? Mislim LSD ti bo uturila ena stara gospa, mislm, da je večja nevarnost, da te avto povozi. Bog zna kako fobijo maš to in keri dohtar bi ti lohk pomagal? Kaj razmišljaš v tej smeri?[/quote]
in kje piše da gre za staro gospo?ali samo stare mamce pečejo potice?
kot že rečeno poznam tak primer osebno in ni luštno verjemi. prej bi temu rekel previdnost ne fobija[/quote]

Prijateljica tvoje tete verjetno ni več mladenka??
Drugače pa menim, da si psihopat![/quote]
“prijateljica moje tete” je bilo mišljeno hipotetično kot za primerjavo, si malo počasnih misli kaj?
In zate sem psihopat če se bojim za svoje lastno zdravje po tem ko sem videl znanca ko je 2 dni naokoli hodil pritegnjen do konca po tem ko mu je en zblojen osebek iz nevem kakšnih razlogov že dal moditen (ki ga je sam prejemal) v kolač? Šele po tednu smo ugotovili kaj je vzrok njegovemu počutju!
Lahko bi se človek ubil na cesti pod takim vplivom.
Res idiotsko razmišljaš in neverjetno omejena si.
sploh pa zakaj bi jaz tem ljudem prepovedal da mi to nosijo, to je bilo le okoli praznikov. S tem bi jih prizadel, raje vzamem in dam potem naprej brezdomcem.

No jaz bi pa vprašala je kdo od vas ,ki pišete kmet in mogoče prideluje hrano. Še sanja se vam ne kakšni so pogoji ,da lahk kaj prodaš .Da pa slučajno podariš komu ki ne zna cenit … Bolš da prašiči pojejo …

“prijateljica moje tete” je bilo mišljeno hipotetično kot za primerjavo, si malo počasnih misli kaj?
In zate sem psihopat če se bojim za svoje lastno zdravje po tem ko sem videl znanca ko je 2 dni naokoli hodil pritegnjen do konca po tem ko mu je en zblojen osebek iz nevem kakšnih razlogov že dal moditen (ki ga je sam prejemal) v kolač? Šele po tednu smo ugotovili kaj je vzrok njegovemu počutju!
Lahko bi se človek ubil na cesti pod takim vplivom.
Res idiotsko razmišljaš in neverjetno omejena si.
sploh pa zakaj bi jaz tem ljudem prepovedal da mi to nosijo, to je bilo le okoli praznikov. S tem bi jih prizadel, raje vzamem in dam potem naprej brezdomcem.[/quote]

Ni psihopat, ampak navaden provokator.

New Report

Close