Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Domovi za starejše – katerega izbrati

Domovi za starejše – katerega izbrati

Pozdravljeni,

za teto, ki nima drugih bližnjih sorodnikov iščem mesto v domu za starejše. Zanimajo me vaše izkušnje…prostih mest se kar nekaj najde (DEOS-ovi domov – Horjul, Črnuče…), pa Kr. gora, tudi te “katoliške” sem gledala, bi se tudi našel prostor..po drugi strani pa berem tudi na teh straneh o nekaterih zelo slabih izkušnjah, predvsem s strani tistih, ki potrebujejo celovito nego…

Za vsakršne izkušnje vam bom zelo hvaležna.

Mi imamo sorodnico v Kočevju. cena je v redu, oskrba pa tudi za silo pravi da bo:)

Dokler se le da, imejte raje teto doma, pa jo naj kdo drug čuva, če privoli za primerno vsoto seveda.Domovi za ostarele niso tisto, kar lahko vidimo po TV ,ker je realnost povsem drugačna–kruta !

nova
Uredništvo priporoča

Naša je v Naklem. Zadovoljni. Je pa fajn, če je blizu, ker se s kvantiteto obiskov bližnjih, izboljša kvaliteta oskrbe varovanca.

Tistega najboljšega, ki si ga lahko privoščite. Ponavadi so to zasebni, katoliški. Zakaj? Ker so po obsegu bistveno manjši, več osebja na število varovancev, bolj humani, bolj osebi pristop, topel in iskren odnos zaposlenih in varovancev med seboj.

http://www.zavod-usmiljenk.si/index.php/10-zavod-usmiljenk-dom-svete-katarine

http://www.mgc-bistrica.si/vsebine/oskrbovana-stanovanja

Ta dva na visokem nivoju v tem okolju.

Se popolnoma strinjjaam, se dons me mall srce boli, ko se spomnim,kakko jje bil nas ata prepuscen ssam sebi

To je zelo odvisno. Od osebe in od doma. Nasa teta je bila v domu, vam ne pride v postev, ker je na Primorskem, kjer je bila zelo zadovoljna. Predvsem ji je ogromno pomenila druzba, vse aktivnosti, z oskrbo je bila tudi kolikortoliko zadovoljna. Ona se je tam cisto preporodila, nehala je jamrati in stokati, ter postala pozitivna, zadovoljna, kolikor ji je zdravje dopuscalo.

Mi smo v Cerknici – zaenkrat brez pripomb, je drago, ampak je enoposteljna soba, v redu oskrba,
prijazno osebje….je pa najbrž tako: človeški faktor gotovo pripomore. Osebje je slabo plačano in
preobremenjeno (saj vemo, kje se špara v tej državi) – in mislim si, da se bolj potrudijo za tiste
oskrbovance, ki imajo več obiskov, za katere se svojci zanimajo in skrbijo. To je po mojem naravno,
ampak kruto – tisti, ki je že tako sam, ga še osebje zanemarja.

Jesenice so med bolj finančno dostopnimi in kar v redu. Je pa res, da se bolj pobrigajo povsod za tiste, ki imajo več obiskov domačih.

Res je, in ti svojci, ki malo podmažejo osebje, lahko potem bolj mirno spijo. Nas je to kar nekaj stalo, ampak teta je bila pa popedenana v nulo. Drugače te stvari ne funkcionirajo. Da bi ljudje z nasmeškom opravljali svoje težko delo za 400 € ni za pričakovati. Uradno so pa seveda darila prepovedana. Ampak uradno je eno, praksa pa drugo.

Ima kdo izkušnje z DEOS-ovim domom v Črnučah in MGC Bistrica?
hvala!!!

DEOS Horjul je poden vseh podnov.
Obnašajo se kot,da vsak pride tja samo umret.
Ne zanima jih človek,ampak samo denar,ki ga dobijo za njega.
Se pa strinjam s predhodnikom,če dobro podmažeš je pa tudi svojec popedenan.
Ko se prideš pogovarjat za sprejem so tako pocukrani,da sladkorno fašeš.
Po tem pa se vse neha,ko je enkrat podpisana pogodba.V glavnem žalostno.
Za denar,ki ga dobijo bi lahko tudi kaj nudili,ne samo posteljo in hrano,ki je mimogrede zelo slaba.
Za večerjo je npr.samo prežganka ali pa konzeva sardel.

Tudi jaz razočaran nad Horjulom,seveda nimamo denarja za podmazat in zato je vse zelo bogo.

Oj,

Mene pa zanima, če katera dela v domu v Horjulu. Kakšne imajo izkušnje zaposleni. Odnosi, delo…

Za katoliški zavod v Mengšu – vse najboljše, sploh če potrebujete medicinsko ali paliativno oskrbo.

MGC zgleda lepo … . Pod nivojem pa doseganje osnovnih standardov institucionalnega varstva: ni ustreznega nadzora, kadrovsko podhranjen, velika menjava kadra. Za razliko od večine DEOSovih (MGC ni v sklopu DEOSa), nima niti koncesije in si samoplačnik vseh zdravstvenih storitev in vseh storitev izven paketa oskrbe, tudi v času kratkotrajne nezmožnosti (bolezni).

Priporočam, da se seznanite s poročili INŠPEKCIJSKIH NADZOROV NA PODROČJU SOCIALNEGA VARSTVA, za realnejšo sliko na tem področju:
http://www.id.gov.si/si/delovna_podrocja/socialne_zadeve/

In mislim, da boš teżko kaj dosti zbirala, mi smo bili srečni, da smo sploh mesto dobili.

Približno tako bo in je v nekem smislu tudi logično, saj svojci, tako kot pišeš tudi sami dostikaj postorijo za bližnjega.

New Report

Close