Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ovseni kosmiči

Ovseni kosmiči

Sem se odločila za zdrave zajtrke in si kupim ovsene kosmiče, čisto navadne. No, zvečer jih vsujem v posodo, dodam 5 suhih sliv na koščke, nekaj rozin in nekaj brusnic in prelijem z mlekom. Zjutraj to pojem ali v službi za malico.
Ampak nastane problem, po tem imam cel dan take vetrove, da ni več normalno, tudi odvajam večkrat (čeprav sicer čisto normalno 1-2x na dan).
Ali to zdaj pomeni, da to ni zame, ampak za bolj zaprte ali kaj mi ne štima??

Namočene suhe slive zelo odvajajo. Izpusti jih iz obroka.

Ovseni kosmiči so perfektni, balgodejni, jasno da tudi odpirajo, saj imajo veliko vlaknin, a po mojih izkušnjah nežno in ne, niso le za zaprte. Jaz vidim pri tebi bolj to, da ti zajtrkuješ en sam balast, sama vlaknina, preveč vlaknin (ja, tudi to je možno), zato te napenja – poznam, sem morala zmanjšat vnos vlaknin za več kot 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. tako da, suhe slive stran. Plus ovseni kosmiči zelo vežejo nase vodo, zato nujno pri malici še vsaj 2 dcl tekočine zrave.

Jaz jih jem tako, da zjutraj takoj ko vstanem, v toplo mleko natrosim kosmiče, potem se zrihtam in pred odhodom so kosmiči ravno prav zmehčani, da jih pojem. Meni osebno so sicer boljši pirini, ampak tudi ovseni so dobri.

probleme imaš z mlekom, oz. ta kombinacija tudi meni ne sede. + sadje in pol letaš po wc-ju

predlagam ti, da mleko zamenjaš, in sicer ne z drugimi umetnimi mleki kot je sojino in podoben bio junk food, ampak si 1 banano zmiksaj z vodo… dobiš tak fin preliv, pa še dobro je 🙂

Ja, pri meni je bil tudi tak učinek, pa nisem dodajala sliv. Cel dan mi je nekaj ropotalo po črevcih.

Mene tudi kosmiči, ni važno ali so ovseni ali rženi ali kaki drugi, napenjajo. V navadni jogurt dam eno slabo ravno žlico in ko so zmehčani pojem. No sem pojedla, ker sem ravno zaradi celodnevnega zvijanja v želodcu s tem prenehala. Pa nisem nikoli imela vetrov, ampak prav neke krče. Tako da raznih kosmičev in mislijev ne jem. Razen v doma pečenem kruhu.

Čer jih prekuham (dovolj, da konkretno zavrejo), je ok. Če surove namočim, ni ok. tako je z vsemi kosmiči.

New Report

Close