Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sp. mesečni stroški?

sp. mesečni stroški?

Približujem se ideji o odprtju sp. Prihodka mesečno naj bi bilo vsaj za cca 1000 eur.
Kakšni bi bili moji stroški, zavarovanje, spiz, …. itd , itd,če se pogleda na prst ..Prosim za kak izračun, se mi niti ne sanja, zavod se mi izteka in moram nekaj ukrenit…

odvisno od tekočih stroškov, ki jih boš potrebovala, to si lahko izračunaš sama – kilometrina, telefon, poraba materiala (odvisno kaj boš počela?)

sicer pa: cca.300e prispevki, najnižja akontacija mislim da je 40e/3mesece (pokliči na durs pa vprašaj), računovodja nekaj 10e, če knjig ne boš vodila sama, 10e vodenje poslovnega računa

če je še kaj bo pa kdo še dopisal 🙂

mislim, da je bilo že ene dve tri leta nazaj izračunano, da z jurja prihodki mesečno ne moreš imeti s.p., da moraš imeti vsaj 2 jurja prihodkov za nek minimalni standard ki se primerja z minimalno plačo.

ker moraš računati tudi, da imaš dopust, med katerim nimaš prihodkov, pa kakšno bolniško je treba vračunat, potem pa imaš vsaj 300 evrov če ne malo več mesečno prispevkov, pa 100 evrov za računovodstvo, pa še cel kup stvari, od papirja, zdravstvenega pregleda… nabere se skratka in z jurja mesečno ne moreš preživet.

http://med.over.net/forum5/read.php?151,7121342

Minimalni mesečni prispevki so 291€. Potem pa se gleda višina dobička iz prejšnjega leta, da se določi nova višina prispevkov. Prvo leto pa zagotovo 291€-razen če se spremeni zakonsko določena minimalna plača. Drugih storškov ni, lahko sicer nakazujete tudi akontacijo dohodnine, če ste že v naprej prepričani o dobičku, pa da vas ne bo potem drugo leto ko boste dobili odmerjen davek na dobiček zadela kap. Vendar to ni obvezno, lahko davek poravnate v marcu 2014. Stroški računovodje se gibljejo do 20€ naprej. Če boste ddv zavezanec računajte še na mesečni obračun ddv-ja.
Aja pa še to, če imate slučajno otroka do 3let starosti ali pa če imate dva potem do šestega leta drugega otroka lahko plačujete samo polovico prispevkov, se pravi 146€.
Če vaš še kaj zanima vprašajte :). To je samo tak malo na hitrco.

lp

Torej čisto enostavno
stroški davčne, spiz,… 300€ (vsake toliko se dvignejo), obvezna članarina obrtni zbornici, računovodkinja – dobra od 100€ naprej, če potrebuješ prostor – najemnina, elektrika, potni stroški, telefon, še kak rač program, kjer ti obesijo mesečno vzdrževanje,… Ni enostavno, plus da še mora tebi nekaj ostati vsaj za kavico, da lahko rečeš da si si to sama prislužila… Samo za pokrivanje stroškov ne vem če se splača odpreti s.p., kajti sčasoma še to ne boš mogla. Verjemi, govorim iz izkušenj.

S 1000 evri mesečnega prihodka ne odpiraj s.p.. Imaš premalo,da prideš skozi. Za koga pa misliš delat,samo za državo,ki ti bo z riti strgala vse tisto kar si do sedaj napraskala skupaj. Državi si hitro dolžen ,lahko ti že drugi mesec blokira račun. Najprej potipaj trg…sicer je pa odvisno kakšen posel se greš.

Sto evrov računovodkinja za espeja, ki ima za jurja prometa na mesec? Ne me hecat no.

Če ne bo nobenih drugih stroškov, razen prispevkov, akontacije in eventuelno računovodje, ti bo ostal neto minimalc.

Članarina OZS ni več obvezna, računovodjo lahko dobiš tudi za 30 eur mesečno, minimalni prispevki so trenutno 291,48 €/mesec, akontacijo dohodnine pa dobiš pri tako nizkih dohodkih vso nazaj.

To so ti fiksni stroški, ki so vsak mesec, tudi če si cel mesec na bolniški ali na dopustu. Za ostale stroške, ki so odvisni od tvojega dela, pa veš sam(-a). Odvisno od dejavnosti, ampak vedno moraš nabaviti kak material, natankati rezervoar, da se lahko kam odpelješ, plačati kakšno elektriko, ki jo porabiš zaradi opravljanja dejavnosti… itd…

Cene računovodstva –

http://www.mojracunovodja.eu/cena-racunovodske-storitve?gclid=CNOKjeGG6LQCFcq7zAod7H4AUA

Za 20-30€ vam bo nekdo vodil rač.?? Ja, plus potem vsako sranje še zraven računal. Za komplet pa…
In ja – obračun plače, stroškov … je, pa je prometa 10€ ali 1000€, bilanca tudi, samo cifre so različne. Pri višjih zneskih se potem opazno pozna kakšna razlika.

Niso vsi računovodje tako oderuški. Jaz poznam kar nekaj manjših s.p.-jev, ki plačujejo 30 eur/mesečno (seveda ne v LJ!), pa niti ne zaslužijo tako malo, le malo papirjev za poknjižit imajo, in nikoli kakih sranj, ki bi jih dodatno plačali. Računovodja jim obračuna prispevke, pošlje položnice za prispevke in računovodske storitve, poknjiži par računov, in to ne stane več kot 30 eur.

Lahko pa greš na normirane stroške, potem pa ne rabiš računovodstva.

Pri tako nizkih dohodkih se ne splača biti normiranec, ker že splošna olajšava pokrije celotno davčno osnovo in ne plačaš nič dohodnine. Z normiranimi stroški pa olajšav ni, ampak plačaš dohodnine 6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od vseh prihodkov, to pa je pri 1000 eur mesečnega prometa 720 eur dohodnine za celo leto.

Brez ali z računovodstvom pa si lahko tako ali drugače. Lahko si tudi normiranec in vseeno imaš računovodstvo, da ti obračunava prispevke in opozarja na zakonske spremembe, ki so zate pomembne, ali pa nisi normiranec in samo ob koncu leta daš računovodji izdelat bilanco.

V zvezi z nizkocenovnimi računovodstvi bi rad omenil le eno zelo pomembno dejstvo, za katerega marsikateri uporabnik njihovih storitev še ni slišal.
Za vse napake in protizakonitosti, ki jih nehote ali hote zagrešijo računovodski servisi, odgovarja imetnik s.p -ja. Kar pomeni, da je za napake, ki so jih sicer zagrešili v računovodstvu kazensko in materialno odgovoren. In kazni niti niso tako zelo nizke. Za mali s.p. to običajno pomeni konec poslovanja. In če nima sreče, tudi kakšen rubež.
Preverite tudi redno oddajanje REK obrazca. Zadeva je sicer že stara, ampak, ker je moj znanec za vodenje računovodstva svojega d.o.o.-ja najel cenovno zelo ugodno računovodkinjo, mu sedaj (od tega je že okoli 12 let) manjka 5 let delovne dobe. Čeprav je vse prispelke plačeval vzorno. Dokumentacijo, ki jo je hranil je odnesla poplava, na ZPIZ-u pa je menda rok za hranjenje že potekel.

Tole tako bolj,….. mimogrede.

Mimogrede… to velja tudi za oderuške računovodske servise, ne samo za nizkocenovne.
In če nek s.p., ki imam malo računov ter ni zavezanec za DDV in ne zaposluje drugih ljudi, plačuje 30 eur mesečno za stroške računovodenja, še ne pomeni, da je ta računovodski servis nizkocenoven, ampak je samo pošten, ker zaračuna svoje delo glede na količino in zahtevnost dela.
Ne vem, zakaj tako radi plačate nižjo ceno za elektriko, za računovodstvo pa radi plačate veliko – v obeh primerih gre za enako kakovost in enako količino. Sicer pa, kakor komu paše.

Oh ne, verjetno sem zapisal malo nerodno. Nikogar nisem želel obsojati. Povedal sem le za nekaj na videnih stvareh pridobljenih izkušenj. Seveda tisto o odgovornosti velja tudi za drage servise.
Vem, da je delo računovodij precejšnjega spoštovanja vredna rabota. Med vrsticami sem želel povedati le to, da je za malo denarja malo muzike. Se pravi, da tam, kjer ponujajo nizko ceno storitev, težko namenjajo mesečna sredstva za izobraževanje svojega kadra. Če pa hoče dober računovodja slediti vsem predpisom in spremembam ter dopolnitvam s svojega področja pa po mojem za to porabi naprimer vsaj pol ure dnevno.
Vem da je zniževanje cen posledica boja za obstanek in rezultat velikega števila servisov. In nekako se ne morem znebiti občutka, da s padanjem cen pada tudi kvaliteta storitve. To naj bi bila neka logična posledica.
OK, ampak to ni moje področje. In zato se lahko tudi motim. Zato bodi dovolj.

Eh, tole s papirji enostavno ne bo držalo. Bo pa že moralo biti nekaj drugega vmes, da mu ne priznajo petih let delovne dobe.

Niso vsi računovodje tako oderuški. Jaz poznam kar nekaj manjših s.p.-jev, ki plačujejo 30 eur/mesečno (seveda ne v LJ!), pa niti ne zaslužijo tako malo, le malo papirjev za poknjižit imajo, in nikoli kakih sranj, ki bi jih dodatno plačali. Računovodja jim obračuna prispevke, pošlje položnice za prispevke in računovodske storitve, poknjiži par računov, in to ne stane več kot 30 eur.[/quote]

Mene tudi zanima kje v okolici Ljubljane se da dobit poceni računovodski servis.

Lp

Stroške in dobiček spjev si lahko izračunate na bližnjicah objavljenih na naslovu http://sp.vrtiljak.net/viewtopic.php?f=4&t=1869

lp, Matej

Če vas zanima dober računovodski servis lahko pipete za ponudbo na: [email protected]

Najbolj oderuški računovodski servis v Ljubljani je DFS d.o.o. Za moje podjetje, kjer ni nihče zaposlen in ni 0 prometa, mi pošiljajo račune za 180 EUR na mesec in 330 € za letno poročilo. Ali se jih lahko komu ovadi?

Če ni 0 prometa, potem ga nekaj je, ali kako ste mislili?

Ovadite jih lahko kar njim samim in jih kaznujete z zamenjavo servisa za cenejšega (npr: http://sp.vrtiljak.net/viewtopic.php?f=9&t=26).

lp

Pozdravljeni,

kaj pravite na ta računovodski servis – http://www.moje-racunovodstvo.si/[/url].
Kolikor gledam njihov cenik – http://www.moje-racunovodstvo.si/cenik, je 35 € mesečno za s.p. -ja, ki nima nobenega zaposlenega.
A delajo dobro? Jih kdo pozna?

New Report

Close