Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dojenček zamenjuje noč in dan!

Dojenček zamenjuje noč in dan!

Pred dnevi sem pisala, da imamo 1 mesec staro punčko, ki sicer ponoči lepo spi, tudi do 8 ur v enem kosu, nakar poje flaško in nazaj zaspi še za 3-4 ure (ponavadi spi celo dopoldne, tja do 12. ali 13.ure), potem pa cel dan, vse do polnoči nič spanja, včasih še na wc ne morem v miru. Včeraj smo nabavili avtomatski gugalnik, ker se rada guga, da bom lahko čez dan zraven nje naredila še kaj druga, razen, da se samo z njo ukvarjam, ker ne spi in ne želi biti sama. Je namreč zelo čuječ dojenček, že rodila se je nadpovprečno velika in za svojo starost že zelo pozorno opazuje okolico, tudi igračke zadnje čase že opazi itd. V glavnem, radovedna in polna energije, stara pa komaj 1 mesec in nekaj dni, pa še 11 dni pred rokom je bila rojena, mere: 4200 g in 54 cm.

Problem se je pojavil nekaj dni nazaj, ker se je nočno spanje prestavilo iz polnoči na drugo uro zjutraj. Se pravi, namesto da zaspi okrog polnoči (do sedaj je spala nočno spanje od polnoči do dvanajste ure), je budna skoraj do dveh zjutraj, kar pomeni, da se je vse skupaj prestavilo za dve uri in če bo šlo tako naprej, bo počasi popolnoma zamenjala noč in dan (kar se je zgodilo tudi pri meni, ko sem bila dojenček – cele noči je mama bedela zraven mene, podnevi pa sem spala ko medved, nikakor me ni mogla zbuditi, dokler nisem nekega dne čudežno začela ponoči spati in potem je bilo ok). Pravijo, da taki mali še ne morejo imeti ritma, ampak naša punčka ima precej stalen ritem, problem je samo v tem, da se počasi prestavlja na vedno kasneje.

Če ima kdo nasvet, kako otroku nekako “vsiliti” en ritem, da bo najkasneje ob polnoči zaspala, bom zelo hvaležna. Dokler še ni prepozno, bi rada preprečila zamenjavo dan/noč, če bo le možno!

Naj omenim še to, da jo pogosto zvečer pred spanjem kopava, isto sva jo včeraj pred polnočjo, da bi jo s tem malo utrudila, dobila je flaško, na rokah ni zaspala, pa sva jo dala v gugalnik, ampak tudi tam ni zaspala, gledala je do pol dveh kot sova (v dnevni je bila luč ugasnjena, edino TV sva imela vklopljen). Dan prej sva jo ob polnoči položila v posteljico in naredila temo, jo skušala uspavati, pa ravno tako ni zaspala do pol dveh… A obstaja še kak drugačen prijem??? Bi ji za en dan morala preprečiti dopoldansko spanje, in potem vztrajati, da bo budna do polnoči?

Priporočam ti knjigo Elizabeth Pantley Otroško spanje – brez joka v sanje ali nekaj takega. Ti malo razčisti pojme okrog spanja dojencka in da ogromno koristnih nasvetov.

Poskusita večerno kopanje prestaviti na 8,00 uro. Potem hrano in potem mir v prostoru, kjer je dojenčica.

nova
Uredništvo priporoča

Moja hči je delala podobno.Čez dan je spala po pet ur skupaj,zvečer ni zaspala.Sem jo nosila gor in dol,dokler ni glavica padla na moja ramena.

Sčasoma je bilo malo bolje.Vendar je v glavnem ostalo isto.Zvečer ne spat,zjutraj ne vstat.Isto za vrtec in šolo.

Letos bo stara 18 let.Ponočnjakinja.Vendar ve,da mora zjutraj vstati za šolo in se sama malo disciplinira.

Mislim,da se otrok že rodi s takim bioritmom.

vsaka ura, pridobljena čez dan, se povrne zvečer. Takšna je bila moja izkušnja, in ko smo to pogruntali, smo začeli otroke podnevi po kakšni uri ali dveh zbujati. Ampak smo zvečer nato spali v miru.

Pogovorita se z možem, če lahko prevzame nekaj opravil. Ni smisel, da ti čez dan v miru brišeš prah, nato pa vsi skupaj ponoči bedite.

To se mi zdi morda malo prezgodaj (bomo pa vseeno probali), ker vem, da bomo težko dosegli, da bo zaspala pred polnočjo. Pravijo, da dojenčki spijo podobno kot je spala mamica v nosečnosti. No, jaz sem hodila spati okoli polnoči, včasih uro prej ali uro kasneje, ampak v glavnem okoli polnoči, še posebej zadnje trimesečje. Tudi ne želim, da hodi spati kmalu po osmi uri, ker to pomeni, da se bo zbujala sredi noči, namreč več kot 8 ur skupaj ne spi, saj postane lačna. Že teh 8 ur v enem kosu je več kot luksus, saj se večina takih malih dojenčkov zbuja na 3-4 ure (tisti, ki se dojijo, pa baje celo pa 1-2 uri in so skos na joški, saj se nikoli ne najejo do sitega). Jaz je sploh ne dojim, zvečer se fajn naje (počasi po več obrokih poje dovolj, da je potem sita za 8 ur) in tako se tudi midva s partnerjem nekako naspiva.

Vse, kar bi rada dosegla, je to, da ne bo zamenjala dan in noč. Bom šla v knjižnico in si tudi sposodila tisto knjigo, ki jo ena zgoraj predlaga… hvala za predloge!

Opravila niso problem, mi mož ogromno pomaga, skuha kosilo, se ukvarja s punčko, vse sorte dela… V glavnem sfolgava vse postoriti po stranovanju. Problem je ravno v temu, da ona podnevi NE spi. 🙂 Saj sem zgoraj napisala, da spi ponoči in še malo dopoldne (jaz to vse skupaj štejem kot nočno spanje, ki traja od polnoči do poldneva, z enim vmesnim hranjenjem). Zdaj pa se je vse skupaj prestavilo od dveh do dveh… to je glavni problem! Čez dan pa itak ona nič ne spi več, sploh! To temo smo obdelali že dva ali tri dni nazaj, ko so mi mamice napisale, da naj bom srečna, če vsaj ponoči spi. Skrbelo me je edino to, da naša beba v 24 urah spravi skupaj max. 12 ur spanja, ostalo prebedni ali pa vmes kvečjemu zadema za 10 minut, kar pa zame ni spanje. Zadrema tudi v vozičku in v avtu, ampak takoj, ko se nehamo premikati, začne jokati, kar pomeni, da nikoli zares ne zaspi, temveč samo drema, ker ji pač pašejo vibracije med vožno in vozičkanjem. Je pa res, da je najbrž čez dan nabrala preveč tega dremanja in zato ob polnoči še ni bila zaspala, pa se je lepo vse skupaj premaknilo. Dovolj je bil en dan preveč dremanja (na sprehodu in še vožnja z avtom), pa imamo vse skupaj na glavo obrnjeno!

Čez dan jo zbujaj na 3 ure, uvedi večerno rutino (obvezno kopanje pred spanjem), čez dan bodite glasni, imejte prižgan Tv, radio, ne rabite zaradi dojenčka šepetati, zvečer pa naj bo vse bolj tiho in mirno. Dojenčki še ne vedo kdaj ja dan in kdaj noč, zato jim moramo mi vsiliti ta ritem.

Za tako starega dojenčka je popolnoma normalno, da se ne zaveda kaj je dan in kaj je noč. In ja, da zamenja noč za dan je tudi čisto normalno. Mi smo tisti, ki ga silimo v urnike. Če mene vprašaš je pri malo več kot mesecu dni še zelo prezgodaj, da jo ukalupiš v “delovni dan”.

Sicer vem, kaj te žre. Žre te to, da enako stari dojenčki tvojih prijateljic spijo ponoči in najbrž večji del dneva, zato te jezi, ker se počutiš nesposobna to urediti.

Naj te potolažim. Ni pravila. Dojenček, ki danes spi celo noč bo čez nekaj mesecev lahko (ali pa tudi ne) čul in jokal celo noč, tvoja bo pa blaženo spala. Pa tudi ne verjemi vsega, kar ti povejo. In predvsem – vzami si čas zase in za otroka.

Pri tej starosti je nesmiselno kakršno koli utirjanje v rutino, ker je še prekmalu po porodu. Reva niti še dobro ne ve kdaj je lačna in kaj pomeni tisti občutek lakote, tako da se ti lahko prilagodiš njej, zato si tudi na porodniški in nimaš budilke, ki bi te dvigala ob 7.00 zato, da si v službi ob 8.00, mar ne?

Brez zamere, saj sem hvaležna za vsak odgovor, ampak nekateri RES ne berete, kaj kdo napiše. 🙂 Še enkrat poudarjam – NAŠ OTROK SPI SAMO IN IZKLJUČNO PONOČI, 8 + 3 ure in konec! Čez dan je ne morem zbujati, ker NE SPI več, že kakšna dva tedna nazaj je nehala z dnevnim spanjem in ni šans, da jo uspavam za 3 ure skupaj. Če imamo srečo, zadrema za 15 minutk. Tudi prve tedne, ko je še spala podnevi, je spala največ dve rundi po 3 ure, kar pomeni, da je nikoli ni bilo treba zbujati, ker nikoli ni spala preveč, kvečjemu spi premalo in to že skoraj od samega začetka. Sem sicer lahko zadovoljna, da prespi 8 ur v enem kosu, ampak rada bi teh 8 ur prestavila na polnoč do dvanajste opoldne, ne pa da je budna do dveh zjutraj.

Brez zamere tudi tebi, ampak tvoje osnovno vprašanje je kaj narediti, da dojenček ne bo zamenjaval dneva za noč! In prekleto prezgodaj je še, če pričakuješ, da dojenček ve koliko je ura in da se za starost 1 mesec ne spodobi, da gre spat šele ob polnoči oz. da se takrat zbudi in je budna do dveh zjutraj.

Brez zamere, saj sem hvaležna za vsak odgovor, ampak nekateri RES ne berete, kaj kdo napiše. 🙂 Še enkrat poudarjam – NAŠ OTROK SPI SAMO IN IZKLJUČNO PONOČI, 8 + 3 ure in konec! Čez dan je ne morem zbujati, ker NE SPI več, že kakšna dva tedna nazaj je nehala z dnevnim spanjem in ni šans, da jo uspavam za 3 ure skupaj. Če imamo srečo, zadrema za 15 minutk. Tudi prve tedne, ko je še spala podnevi, je spala največ dve rundi po 3 ure, kar pomeni, da je nikoli ni bilo treba zbujati, ker nikoli ni spala preveč, kvečjemu spi premalo in to že skoraj od samega začetka. Sem sicer lahko zadovoljna, da prespi 8 ur v enem kosu, ampak rada bi teh 8 ur prestavila na polnoč do dvanajste opoldne, ne pa da je budna do dveh zjutraj.[/quote]

Kaj se pa ti buniš? Kaj bi rada, da ti damo magični recept za jo uspavat, da ne veš kaj pomeni imet otroka?
Si ti slišala, da dojenčki samo spijo? Kdo te je tako grdo nategnil?

Ženska, daj malo pomisli. En mesec star dojenček?! Kaj bi ti rada?! Bodi srečna, da ti kaj spi!
3 urno spanje začnejo otroci tolči, ko spijo enkrat na dan, popoldanski počitek. In to je navadno kasneje, ko imajo leto in pol, dve.
Ti se nisi nič pozanimala, preden si naredila otroka? NIČ ne bo na silo. Ti jo vadi, kolikor hočeš, povem ti, da od tega ni odvisno nič. Vsi, ki mislijo, da so naučili dojenčka reda, ne vejo, da je bilo to slučajno in če bi se nehali trudit, bi se enakega reda naučil dojenček sam od sebe. Ajde, z malo odstopanji, ampak povečini dojenček dela točno to, kar njemu paše, pa če ti visiš s trepalnicami z balkona in tvoj mož z jajci s stropa.
Sedaj je še zelo zelo zelooooooo prezgodaj za kar koli. Sčasoma se bosta do neke meje prilagodili obe, ona svojim potrebam in ti njenim potrebam (štekaš?).
Imam občutek, kot da ti je čez dan njena budnost odveč. Če je temu tako, si ga nasankala. Ker bo deklica vedno bolj budna, ne vedno manj. Te razumem, da ne veš kaj z njo počet. Pri mesecu dni se ne moreš igrat, dojenček se ne odziva na dražljaje, ne strmi v TV ali računalnik. Veš zakaj? Ker je temu dojenčku dovolj, da se ji posvetiš z bližino. Da jo pestvaš, da jo pelješ na sprehod, da se pogovarjaš z njo, da jo previješ, umiješ, segreješ, nahraniš.
Kaj ti je tako težko?

Brez zamere, saj sem hvaležna za vsak odgovor, ampak nekateri RES ne berete, kaj kdo napiše. 🙂 Še enkrat poudarjam – NAŠ OTROK SPI SAMO IN IZKLJUČNO PONOČI, 8 + 3 ure in konec! Čez dan je ne morem zbujati, ker NE SPI več, že kakšna dva tedna nazaj je nehala z dnevnim spanjem in ni šans, da jo uspavam za 3 ure skupaj. Če imamo srečo, zadrema za 15 minutk. Tudi prve tedne, ko je še spala podnevi, je spala največ dve rundi po 3 ure, kar pomeni, da je nikoli ni bilo treba zbujati, ker nikoli ni spala preveč, kvečjemu spi premalo in to že skoraj od samega začetka. Sem sicer lahko zadovoljna, da prespi 8 ur v enem kosu, ampak rada bi teh 8 ur prestavila na polnoč do dvanajste opoldne, ne pa da je budna do dveh zjutraj.[/quote]

Kaj se pa ti buniš? Kaj bi rada, da ti damo magični recept za jo uspavat, da ne veš kaj pomeni imet otroka?
Si ti slišala, da dojenčki samo spijo? Kdo te je tako grdo nategnil?

Ženska, daj malo pomisli. En mesec star dojenček?! Kaj bi ti rada?! Bodi srečna, da ti kaj spi!
3 urno spanje začnejo otroci tolči, ko spijo enkrat na dan, popoldanski počitek. In to je navadno kasneje, ko imajo leto in pol, dve.
Ti se nisi nič pozanimala, preden si naredila otroka? NIČ ne bo na silo. Ti jo vadi, kolikor hočeš, povem ti, da od tega ni odvisno nič. Vsi, ki mislijo, da so naučili dojenčka reda, ne vejo, da je bilo to slučajno in če bi se nehali trudit, bi se enakega reda naučil dojenček sam od sebe. Ajde, z malo odstopanji, ampak povečini dojenček dela točno to, kar njemu paše, pa če ti visiš s trepalnicami z balkona in tvoj mož z jajci s stropa.
Sedaj je še zelo zelo zelooooooo prezgodaj za kar koli. Sčasoma se bosta do neke meje prilagodili obe, ona svojim potrebam in ti njenim potrebam (štekaš?).
Imam občutek, kot da ti je čez dan njena budnost odveč. Če je temu tako, si ga nasankala. Ker bo deklica vedno bolj budna, ne vedno manj. Te razumem, da ne veš kaj z njo počet. Pri mesecu dni se ne moreš igrat, dojenček se ne odziva na dražljaje, ne strmi v TV ali računalnik. Veš zakaj? Ker je temu dojenčku dovolj, da se ji posvetiš z bližino. Da jo pestvaš, da jo pelješ na sprehod, da se pogovarjaš z njo, da jo previješ, umiješ, segreješ, nahraniš.
Kaj ti je tako težko?[/quote]

Drugič preštej do 100,da se malo umiriš.

Nasveti pa so pametni.

Brez zamere, saj sem hvaležna za vsak odgovor, ampak nekateri RES ne berete, kaj kdo napiše. 🙂 Še enkrat poudarjam – NAŠ OTROK SPI SAMO IN IZKLJUČNO PONOČI, 8 + 3 ure in konec! Čez dan je ne morem zbujati, ker NE SPI več, že kakšna dva tedna nazaj je nehala z dnevnim spanjem in ni šans, da jo uspavam za 3 ure skupaj. Če imamo srečo, zadrema za 15 minutk. Tudi prve tedne, ko je še spala podnevi, je spala največ dve rundi po 3 ure, kar pomeni, da je nikoli ni bilo treba zbujati, ker nikoli ni spala preveč, kvečjemu spi premalo in to že skoraj od samega začetka. Sem sicer lahko zadovoljna, da prespi 8 ur v enem kosu, ampak rada bi teh 8 ur prestavila na polnoč do dvanajste opoldne, ne pa da je budna do dveh zjutraj.[/quote]

Kaj se pa ti buniš? Kaj bi rada, da ti damo magični recept za jo uspavat, da ne veš kaj pomeni imet otroka?
Si ti slišala, da dojenčki samo spijo? Kdo te je tako grdo nategnil?

Ženska, daj malo pomisli. En mesec star dojenček?! Kaj bi ti rada?! Bodi srečna, da ti kaj spi!
3 urno spanje začnejo otroci tolči, ko spijo enkrat na dan, popoldanski počitek. In to je navadno kasneje, ko imajo leto in pol, dve.
Ti se nisi nič pozanimala, preden si naredila otroka? NIČ ne bo na silo. Ti jo vadi, kolikor hočeš, povem ti, da od tega ni odvisno nič. Vsi, ki mislijo, da so naučili dojenčka reda, ne vejo, da je bilo to slučajno in če bi se nehali trudit, bi se enakega reda naučil dojenček sam od sebe. Ajde, z malo odstopanji, ampak povečini dojenček dela točno to, kar njemu paše, pa če ti visiš s trepalnicami z balkona in tvoj mož z jajci s stropa.
Sedaj je še zelo zelo zelooooooo prezgodaj za kar koli. Sčasoma se bosta do neke meje prilagodili obe, ona svojim potrebam in ti njenim potrebam (štekaš?).
Imam občutek, kot da ti je čez dan njena budnost odveč. Če je temu tako, si ga nasankala. Ker bo deklica vedno bolj budna, ne vedno manj. Te razumem, da ne veš kaj z njo počet. Pri mesecu dni se ne moreš igrat, dojenček se ne odziva na dražljaje, ne strmi v TV ali računalnik. Veš zakaj? Ker je temu dojenčku dovolj, da se ji posvetiš z bližino. Da jo pestvaš, da jo pelješ na sprehod, da se pogovarjaš z njo, da jo previješ, umiješ, segreješ, nahraniš.
Kaj ti je tako težko?[/quote]

Točno tako.

spet nisi prebrala ali pa zeloooo slabo bereš. nikoli ne gre spat ob polnoči, da bi se od dveh zjutraj zbudila. ko gre spat, spi 8 ur skupaj! hotela sem samo, da mi kdo svetuje, kako ohraniti ritem, da bo zaspala vsaj ob polnoči, ne pa da bo zamenjala noč in dan!

in ne, ni mi težko, če je budna podnevi, ker smo se že navadili. in seveda, ne gre na MON-u mimo tega, da mi ne bi očitali “kaj si pa naštimala otroka, če ti je vse težko!”. vse tiste, ki tako rade trosite očitke, grem stavit, da ste najbolj jamrale, ko vam dojenček ni spal, ali pa morda niti nimate otrok.

Nisem vse brala, se mi ne da, a na kratko moja izkušnja s 3 otroci.
Eno je to, da govoriš o 1 mesečnem dojenčku, le res redki so si do takrat kakkrpen ritem vzpostavili, le ta se bo sploh menjal še mesece. No, tam nekje do 2 meseca, pa naj bi otrok “dojel” noč, a mu pomagaj.
Otroka spremenit na silo ne moreš, ta bioritem je v njem, zato s kakšnim zbujanjem, preprečevanjem spanja ipd. ne bo šlo. Jaz sem dojenčke pustila, da so spali, ko s želeli, po enem mesecu sem se zelo zelo potrudila, da zvečer (pozno zvečer, takrat ko je bil obrok pred najdaljšim spancem v kosu) otrok ni zaspal v naročju – ok, pri prvi sem zaj …, ampak striktno v posteljici, jaz zrave, roka na njem, diotik, bližina. In ponoči, ko se je zbudil, ali zaradi lakote ali kar tako, da sem ga “ignorirala” v smislu govora, komunikacije. Nahranila sem ga v poltemi, potolažila, karkoli, nikakor pa se nisem odzivala na njegovo čebljanje, iskanje mene, pač na njegovo potrebo po interekcji. Tako otrok uvidi, da pač ponoči ne bo nič … in odneha sčasoma. Kar hitro. A moraš biti dosledna, ne popusti, pa če je še tako ljubek, tako vztraja. Tudi če ga nosiš, ga nosi brez pogleda, brez govora. Če previjaš, hitro, v poltemi, nobenega lubčkanja, nobenega očesnega stuika.

V bistvu bi ti zelela prestaviti njeno spanje na prej. Torej ne dovoli ji, da spi osem ur skupaj in se tiste tri ure. Zbudi jo torej po sestih urah. Pa to nekaj dni.
V zakup vzemi se to, da je pri otrocih vse po fazah in da vse faze prerastejo in da se hitro spreminjajo, trajajo pa vsaj par dni.
Vedi pa se to, da sta srecneza, da imata tako fajno hcerkico, da je sposobna spati skupaj vec kot uro, da je sposobna spati sama v posteljici in da sploh ima “noc”. Nas je prvi mesec spal po deset ur najvec v 24 urah, sele po dveh mesecih smo prisli na 12 ur, pri sestih pa na 15 ur, sedaj pri devetih mesecih smo na 16urah. Zagotovo dobi dovolj spanja. Rutino ji pa prestavi z zbujanjem. Pri nasem je to vedno vzgalo, ze po treh dneh je ratalo. Srecno!

… (ponavadi spi celo dopoldne, tja do 12. ali 13.ure), …

tukaj je po moje izvor vseh težav… Ni drugega kot predčasno zbujanje. Vsak dan kakšno uro bolj zgodaj…

Upam, da ni samo nekomu dolgčas in provocira.
Moji nasveti:
za čez dan si priskrbi nosilko: osnovne opise najdeš tukaj http://vecna-optimistka.blogspot.com/2012/12/moje-najljubse-nosilke.html Tako noš lahko kaj naredila, dojenčica pa bo s teboj, morda jo celo kaj uspava.

daj jo spat med 19. in 20 uro, zbudi jo preden greš spat ti in jo nahrani. Morda ti uspe.

Dobronameren nasvet: zdi se mi, da precej begaš od enega ‘prijema’ do drugega, spremembo je potrebno nekaj časa uvajati in utrjevati preden nad njo obupaš – tako beganje zmede otroka.
Če res prespi 8 ur je to super ampak pomeni, da mora manjko hrane pač nadomestiti podnevi, morda tudi zato ne spi, ker podnevi pač dobi večino kalorij.
Otroci so edinstveni in mame ne govorijo vedno resnice, ko opisujejo svoje otroke. Nehaj razmišljat o tem kaj bi rvoja punčka ‘morala’ ampak poskusi narediti tako, da bo ok za obe. Nekaj se da narediti ampak, kot piše ena zgoraj, imajo otroci svoj ritem in se ne zbujajo namenoma. Tudi nasvet o ‘ignoriranju’ ponoči je ok, nobenega buci buci, previješ, nahraniš, uspavaš – čim bolj v temi.

spet nisi prebrala ali pa zeloooo slabo bereš. nikoli ne gre spat ob polnoči, da bi se od dveh zjutraj zbudila. ko gre spat, spi 8 ur skupaj! hotela sem samo, da mi kdo svetuje, kako ohraniti ritem, da bo zaspala vsaj ob polnoči, ne pa da bo zamenjala noč in dan!

in ne, ni mi težko, če je budna podnevi, ker smo se že navadili. in seveda, ne gre na MON-u mimo tega, da mi ne bi očitali “kaj si pa naštimala otroka, če ti je vse težko!”. vse tiste, ki tako rade trosite očitke, grem stavit, da ste najbolj jamrale, ko vam dojenček ni spal, ali pa morda niti nimate otrok.[/quote]

Moj dojenček od rojstva dalje (sedaj ima 9 mesecev) spi maksimalno 3 ure v kosu. Na prste ene rpke lahko preštejem, kolikokrat je mrknil za 4 ure naenkrat. Čez dan je do pol leta spal 3-4X po pol urce. Mal se umir, ženska, pa saj spiš po 8 ur v kosu, no, pa si že pred par dnevi tarnala tukaj….. Sprejmi dojenčka in vse skupaj vzemi malo bolj na izi, evo, to je moj še en nasvet.

Naša tamala hodi spat okrog desetih zvečer in spi do šestih zjutraj (no, vsaj večinoma), potem jo zbudim, previjem, ji dam zdravila in jo nahranim, nato pa spi še kakšne slabe tri ure, ko jo spet zbudim in jo pripeljem v dnevno sobo, kjer smo čez dan. Potem čez dan spi morda nekaj malega ko smo zunaj z vozičkom, pa mogoče dvakrat po petnajst minut v posteljici. Skratka čez dan skoraj nič. A če je jaz ob desetih dopoldan ne bi zbudila, je vprašanje, do kdaj bi spala dopoldan. Če nočeš, da prespi celo dopoldne, jo pač zbudi in se začni ukvarjati z njo, a ne. Ni druge. Jaz sem sicer s spanjem naše punčke zelo zelo zadovoljna.

Ravnokar sem razmišljala, da je skoraj sigurno problem v tem, da ponoči spi 8 ur skupaj, kar pomeni, da ji vmes zmanjka vsaj en konkreten obrok, ker dejansko čez dan skoraj vsako uro poje skoraj en cel obrok (90 ml). To opažam zdaj, ko imamo gugalnik, ki jo sicer po nekaj minutah lepo uspava (vidim, da je zaspana in da bi rabila tudi podnevi eno konkretno rundo spanja), potem pa se naenkrat predrami, zajoka in ko ji dam flašo, spet pije kot da je full lačna ter nazaj zadrema, dokler spet ni lačna… Dokler se je ponoči zbujala n 3 ure, je podnevo vedno zaspala vsaj eno rundo ure v enem kosu za 3-4 ure. Poleg tega smo ugotovilo, da vsakič, ko joče, zaleže, če ji damo za jest! Posledično jo tudi čez dan več zvija, ker non stop pije mleko in nonstop prebava laufa na full. Pa kolca, prdi, ko kaka, jo zvija… v glavnem, ona ima čez dan toliko dela s prehranjevanjem in prebavo, da nima časa spat.

Trenutno imamo Novalac in v lekarni so rekli, da obstaja tudi formula za zelo lačne dojenčke, ki je namenjena za obrok pred nočnim spanjem. To grem jutri nabavit, pa da vidim, če bo kaj drugače.. pač vse je treba probat!

2 -3 DNI IN NOČI BO NAPORNO. ČEZ DAN GA OBVEZNO ZBUJAJ IN MOTI, DA NE BO SPAL, ČEZ NOČ BO POSTALO BOLJŠE.
Sicer pa saj vse mine.

Brez skrbi, ni provokacija. Vse, kar kdo napiše, pa tudi ni provokacija. Vsaj upam, da ne!

O nosilki sem že razmišljala, pa me tako grozno hrbtenica boli, da je ne morem nositi niti 5 minut, enostavno ne morem, zdaj ima že 5,30 kg. Še rana od CR se mi ni prav zacelila in me še trebuh boli, ko sem utrujena. Saj jo imava dosti na rokah, ko jo hraniva in cartljava, nič ni v pomanjkanju. Jaz jo imam na rokah in pač sedim na kavču. Ampak res, ona je nonstop lačna, sej ni čudno, da ne spi… :-/ Vseeno pa mi ne diši, da bi jo ponoči zbujala, če tako lepo spi celih 8 ur. Sej ne vem, nisem več pametna…

joj, eni ste neverjetni… skos poudarjam, da podnevi ITAK ne spi, niti ponoči nimamo težav, samo na normalno uro moramo priti…

New Report

Close