Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je ljudem všeč pri Eroiki, Il Divo ipd.?

Kaj je ljudem všeč pri Eroiki, Il Divo ipd.?

Sem pogledala nekaj posnetkov tej priljubljenih glasbenih skupin. Vem, da ima vsakdo nek svoj okus, ampak ni mi jasno, od kod jim takšna priljubljenost.
Prepevajo pesmi drugih avtorjev oziroma izvajalcev in to je to.

Recimo pesem Ko mene več ne bo v izvedbi Eroike

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fA7UEZAzZQ8#!

V originalu mi je zelo všeč, tu pa vidim strašno trpeče izraze na obrazih izvajalcev, me je kar malo zaskrbelo, kar jih tare.

…meni niso všeč.Če pojejo,dam na drug program.

Petje je molovsko in patetično.

Nic jih ne tare. Pac operno petje zahteva dolocene tehnicne prijeme, ki vcasih ne omogocajo nasmeha na obrazu, cisto zaradi predispozicij. Pojejo visje kot original in zato delajo druge misicne skupine kot pri navadnem petju, popevkarskem. Gre zas crossover, kjer pac s klasicnim nacinom petja predelajo popevke. Meni osebno to sploh ne potegne, se posebej, ker kot sui napisala, pojejo skladbe drugih avtorjev, lastnih pa nimajo. Ampak enim ljudjem je vsec neka ubranost petja, pa postavljeni glasovi,… Ce bi ze morala it na kak tak koncert, bi sla od Il divo, so lepsi moski, lepsi glasovi. Slovenska varianta je ok, sam ni mi pa noben luskan.

nova
Uredništvo priporoča

Če bi jih pogledala iz drugega zornega kota,bi opazila,da imajo prečudovite glasove,ki jih ne premore vsak,le najbolj nadarjeni.
Verjetno si iz mlajše generacije,brez kančka posluha in ne dojameš ,da pri pesmi ni važen samo avtor,ampak tudi kdo jo izvaja in kako.
Res sem se zgrozila,ko sem prebrala tvoj post.

Eroika mi nikakor ni všeč, ker je nastala zaradi Il Diva. Poslušaj malo komade Il Diva, pa boš slišala čudovito izvedbo teh tenorjev. Njihovi koncerti pa so tako ali tako božanski. Glasbo moraš imeti rad, da ti je všeč raznovrstna glasba.

Sama nisem iz mlajše generacije,imam 50+.

Imam dober posluh,igram na dva inštrumenta in se nisem prav nič zgrozila nad njenim postom.

Res imajo lepe glasove,ampak tako molovsko in patetično predstavljanje pesmi tudi meni ni všeč.

Ni in pika in jih zato ne poslušam.

Meni so všeč, ker imajo čiste glasove in pojejo pesmi z “normalnim” besedilom. Ne maram namreč hripavih, otroških ali cvilečih glasov in poneumljenih besedil.

Pač… vsakomur je všeč svoje, mar ni to lepo?

V obeh primerih gre za izjemno kvalitetne vokaliste in tisti, ki imamo kaj posluha ter damo kaj na kvaliteto (definitivno ne poslušamo raznega alla “atomik harmonik” sranja), poslušamo izvajalce v tem rangu. Ti pa lahko poslušaš govejo muziko ali pa Sanjo Grohar zaradi mene, če ti paše. Pač vsak po svoje… Če ne razumeš, najbrž nimaš pojma o tem, kaj je kvalitetna glasba in definitivno nimaš posluha.

ti si pa res hecna, tudi jazs em glasbeno izobražena, imam smisel za petje, pa mi njihova glasba oz. izvajanje ne potegne..tudi jaz vidim neke patetične izraze, ki se trudijo in trudijo..ne reče, da nimajo posluha, ampak meni tak stil in način ni všeč..ti si pa zdaj napisala, kot da so oni celo znanost na področju petja pojedli..

Tole je pa meni smešno. Zakaj bi se zgrozila? Ljudje smo različni. Jaz sem tudi že starejša, brez posluha in glasbenih talentov, komaj vem za tele izvajalce. Pa kaj potem?

Sej ne rečem, vsak ima svoj okus… ampak zanimivo je to, da nihče ne odpre teme, da bi napisal, kako grozno pojejo razne t.i. pevke alla Tina Maze, Sanja Grohar, Fredi Miller, Atomic Harmonic in še na stotine podobnih, ki jih se razmnožujejo kot muhe. In kar je najbolj smešno, ravno taki služijo, ker je v Sloveniji očitno več folka, ki so pripravljeni poslušati drek od muzike, namesto kvalitetno glasbo, ki je imamo prav tako dovolj.

Ja, kot da obstajata samo ti dve skrajnosti, na eni patetična Eroica in Il Divo s sicer super glasovi in na drugi goveja muzika in Sanja Grohar.

Ti bom jaz zaupala, ker očitno kljub svoji glasbeni izobrazbi očitno ne veš, da obstaja še cela vrsta drugih izvajalcev z ravno tako lepimi in šolanimi glasovi, ki pač pojejo v drugačnem stilu.

Ja, kot da obstajata samo ti dve skrajnosti, na eni patetična Eroica in Il Divo s sicer super glasovi in na drugi goveja muzika in Sanja Grohar.

Ti bom jaz zaupala, ker očitno kljub svoji glasbeni izobrazbi očitno ne veš, da obstaja še cela vrsta drugih izvajalcev z ravno tako lepimi in šolanimi glasovi, ki pač pojejo v drugačnem stilu.[/quote]

Se popolnoma strinjam s tabo.

Verjamem da so to kvalitetni pevci, vendar thdi meni ne sede ta nacin. Si ne predstavljam, da jih poslusam uro in nekaj na koncertu.

Kolikor ljudi toliko okusov, je staro reklo. O okusih se ne prepira!

Kdor poje, ne misli slabo. Razen seveda na Monu…

Ah.

Če vam že njihovo petje ni všeč si pa vsaj oči malo odpočijte na njih:):)

Ja, kot da obstajata samo ti dve skrajnosti, na eni patetična Eroica in Il Divo s sicer super glasovi in na drugi goveja muzika in Sanja Grohar.

Ti bom jaz zaupala, ker očitno kljub svoji glasbeni izobrazbi očitno ne veš, da obstaja še cela vrsta drugih izvajalcev z ravno tako lepimi in šolanimi glasovi, ki pač pojejo v drugačnem stilu.[/quote]

Se popolnoma strinjam s tabo.[/quote]

Bi si kar upala trditi, da je moje obzorje precej širše od marsikoga, tudi od vaju. Pa to ni važno, hotela sem samo povedati, da je zelo primitivno pljuvati po kvalitetnih izvajalcih, namesto, da bi se malo zamislili, kakšno sranje od muzike posluša čist preveč folka. Tudi sama Eroike nikoli ne poslušam, ker so mi bolj všeč drugi izvajalci/skupine, ampak nikoli ne bi pljuvala po njih, ker so kvalitetni in se trudijo.

Se popolnoma strinjam s tabo.[/quote]

Bi si kar upala trditi, da je moje obzorje precej širše od marsikoga, tudi od vaju. Pa to ni važno, hotela sem samo povedati, da je zelo primitivno pljuvati po kvalitetnih izvajalcih, namesto, da bi se malo zamislili, kakšno sranje od muzike posluša čist preveč folka. Tudi sama Eroike nikoli ne poslušam, ker so mi bolj všeč drugi izvajalci/skupine, ampak nikoli ne bi pljuvala po njih, ker so kvalitetni in se trudijo.[/quote]

Veliko si upaš ;))) , sicer pa, vsakemu svoje.

Il Divo so carji, vsi ostali so, za moj okus, slabi približki. 😉

New Report

Close