Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Neznosna bolečina v kolku

Neznosna bolečina v kolku

Očeta (66 let) je pred enim tednom močno začelo boleti nekje v kolku. Že prej je kdaj čutil malo bolečin, še prejšnji teden je šel na hrib, na katerega je vsakodnevno hodil 30 let, potem pa se je bolečina zelo zelo povečala. Začelo se je z bolečino nekje v zadnjici, ki pa se širi po zunanji strani stegna do kolena. Bolečine že cel teden so neznosne, ne more mirovati niti 2 minuti v enem položaju, spal ni že cel teden, tako ga boli. Je izrazito proti tabletam, a kljub temu je vzel že par naklofenov, nalgesinov, ki pa ne primejo čisto nič. On bi se sicer zdravil s kako naravno ali manualno terapijo, razmišlja o Bownovi terapiji. Kaj naj bi bila ta tako hitro napredujoča in neznosna bolečina?

Pozdravljeni!

Hude bolečine v kolku so lahko prenesena bolečina iz ledvenega dela hrbtenice, lahko je posledica težav z notranjimi organi – npr. prostato, lahko gre za vnetje sklepne ovojnice kolčnega sklepa…
Brez pregleda se žal takole samo po opisanem ne da povedati kaj bi lahko bilo. In seveda je terapija za različne vzroke tudi različna.

Pozdravljeni,

Že skoraj leto dni je tega, kar se mi vleče zoprna poškodba kolka, ki se manifestira v občasni bolečini. Pojavila se je po rednem teku (3-5 km skoraj vsak dan) in to ne neposredno po teku, temveč naslednje jutro. Praktično nisem mogel dvigniti noge, zelo boleča je bila hoja po stopnicah navzdol. Od takrat naprej sem seveda nehal teči, v zadnjem času postopoma stopnjujem obremnitve. Bolečina je bolj ali manj na istem mestu, intenziteta se nekoliko spreminja. Nikoli se ne pojavi med obremnitvijo.

Opravil sem dva obiska pri ortopedu ter RTG posnetek kolka. Da skrajšam. Povzetek iz zadnjega izvida “
….je možno, da je šlo za preobremnitveno vnetje obsklepnih mehkih tkiv, lahko pa tudi zaradi težave povezane z lažjo okvaro acetabularnega labruma. Predlagam, da se vrne k športnim aktivnostim…….v primeru, da bi se težave ponovile oz. stopnjevale pride v poštev MR artrografija desnega kolka za izključitev okvare acet. labruma.”

Ob prebiranju možnih pomoči na spletu sem prišel do vaše spletne strani. Metoda, ki jo opisujete je zanimiva, zanima pa me, ali ima smisel, da obiščem vašo ordinacijo. Preden bi šel na MR in ev. terapijo, bi rad preizkusil še alternativne diagnostične postopke ter morda preizkusil učinke fizioteraije. Glede na to, da tečem na izrazito nizki ravni intenzivnosti (s hitrostjo med 8 – 9 km/h) se mi zdijo fizične poškodbe mehkih tkiv skoraj neverjetne.

Hvala za pomoč in lep pozdrav,

P.s.: starost 58 let

Pozdravljeni!

“the day after pain” – to je bolečina, ki se javlja naslednji dan po obremenitvi, je značilna za težave, ki izvirajo zaradi okvare kit.
Glede na opisano gre lahko v vašem primeru za poškodbo kite katere od obkolčnih mišic – to se da precej dobro ugotoviyi s kliničnimi testi proti uporu in pa mesto poškodbe kite je navadno bolj občutljivo. V tem primeru se da učinkovito pomagati s fizioterapijo.
Če bolečine izvirajo iz labruma je navadno pozitiven test za labrum – bolečina se navadno pojavi brez razloga, zelo na hitro in nepričakovano – kot bi te nekaj zaštihalo, malo potreseš z nogo in nato počasi izzveni. V tem primeru se s fizioterapijo ne da pomagati.

New Report

Close