Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Pralni stroj Gorenje WA62101

Pralni stroj Gorenje WA62101

Pozdravljeni forumaši!

Vidim, da se na tem forumu izmenjujejo izkušnje tudi iz teme popravila pralnih strojev.

Doma imam pralni stroj Gorenje WA62101, ki ne kuha perila – nekaj je očitno narobe pri grelcu. Stroj sem odprl – električni tok se pojavlja na obeh straneh grelca spirale. Poskusil sem od zadaj dobiti grelec ven, vendar mi ni ratalo, tudi na silo ne…

Mogoče kdo ve kako dobiti grelec ven, oz.kaj bi lahko bilo narobe? Stroj je star že cca. 9 let.

Hvala.

LP

http://www.turist-on.net http://www.villa-rajna.com

Naš Gorenje WA 942 ima redne okvare. Že od začetka nismo zadovoljni z njim. Slabo ožema, pred časom pa tud grelec ne dela več kot treba.
Menjali smo stikalo, pumpo, krtačke, stikal se je pogonski jermen in pozabil sem kaj še vse.
Še ni en mesec ko je bil nazadnje popravljen-znucane krtačke, že se je danes pod strojem bliskalo in jutri bomo poklicali serviserja ker je čist crknil. Počasi že gledamo kater bo naslednji stroj. Gorenjev prav gotovo več ne, vsaj take ne ki je delan za jugoslovenski trg.

Tud Gorenjev hladilnik čeprav ni star več kot 3 leta in je varčen (A+) , včasih hladi bolj drugič pa manj. Od zgoraj kjer je zamrzovalni del pa redno kaplja tako da ga je treba 2krat na mesec sčistit.

antigorenjc-pr teb je motor preplozou. so pa 942 bili kar dobri stroji!
marins-po vsej verjetnosti grelec.prej ga pomeri z ohm metrom!, !kako vzrti ven grelec?ja malce se je treba pomatrat! odviješ matico,pol vijak mal not potisneš, pol ga pa pčas ven napajsaš,lahko kar z večjim izvijačem, sam pati da vse ne zglodaš!(boben je po vsej verjetnosti plastik)

nova
Uredništvo priporoča

PAzi ker ja kad plastične (ne boben). do konca odvij matico izvleci senzor in potegni plastično ploščico do konca ven. POtem pa z dvema ploščatima izvijačema ispajsaj ven grelec.
A si siguren da je frelec zanič, si ga izmeril ohmsko. Preveri tudi senzor. pri 21C mora kazati prb. 26kohm

Kako pa veš da je delan za YU trg?

Mi imamo doma tudi pralni stroj Gorenje WA

Sam bom o teh pralnih strojih rekel sledeče. NIKOLI ampak RES NIKOLI ne kupim več ničesar od Gorenja. Pred 4 leti smo kupili Gorenjev pralni stroj.
– Po kakih 3 mesecih je sam pralni stroj najprej pričel z glasnim delovanjem. (Prišli serviserji in ga 1x odpeljali)
– Potem je crknil “računalnik”. Pralni stroj ni kuhal in ožemal.
– Nato je crknilo stikalo od vrat.
– Nato zopet računalnik
– Crknili so tudi amortizerji oziroma blažilci tresljajev,
– Crknili so ventili za dotok vode v pralno grupo,

Skratka, pralni stroj so odpeljali in pripeljali 4x. Vmes je bila menjana tudi kompletna pralna grupa.
Pralni stroj sem kupil v dobri veri, ker sem malo lokal-patriota in sem hotel dati zaslužiti Gorenju … NIKOLI VEČ

Pozdravljeni,

ima kdo izkušnje z BEKO pralnimi stroji in predvsem z njihovimi servisi. Doma imamo skoraj 20 let star pralni stroj Gorenje, ki pa je začel puščati vodo in čimprej moramo nabaviti nekaj novega. Sprva sem nameravala kupiti Gorenje, ampak po prebiranju forumov sem vedno bolj gotova, da Gorenje odpade. Prosim za kakšno mnenje, ker sem nam kar mudi z nabavo.

lp,


Jaz sem enega kupil pred 11-timi leti in sem v vseh letih menjal le ščetke.
Strošek je bil le nekih 18 evrov….
Bi pa še ga zdaj uporabljal, če ne bi za 100 evrov dobil eno leto starega, ravno tako Beko, ki pa prav tako zaenkrat deluje BP.
Garancije pa ima 5 let.

Naj samo dodam svojo izkušnjo z Gorenjem.

Vse kar sva s partnerjem kupila od Gorenja v tujini dela brezhibno. Kar je bilo kupljeno v Sloveniji, se nonstop kvari.
Z mikserjem sem stepala 2x sladko smetano in je nehal delovati – so ga popravili.
Osebna tehtnica se je tudi pokvarila – sva dobila novo.
Toaster se je pokvaril vendar ni bil več v garanciji.
Pečico sva takrat kupila eno dražjih. 3x je bil serviser doma, 1x jo je odpeljal na servis v Velenje (vrnili so jo po 6 dneh) in še vedno si občasno nekaj zmišljuje.
Tudi mikrovalna je že imela neki preblisk in je nekaj pokalo v njej. Ko sem jo potegnila iz vtičnice, je potem delovala brezhibno.

PS: V tujini kupljeni Gorenjevi aparati so občutno cenejši kot pri nas!

Lp

New Report

Close