Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Predčasno poplačilo lizinga za avto

Default avatar

nezadovoljni

Predno se grem pogovarjati k "lizingdajalcu", bi rada vprašala, če je mogoče predčasno poplačati lizing za avto. Nismo zadovoljni z odnosom lizing hiše - stalno nekaj terjajo, skratka jih imamo poln kufr in bi radi mir pred njimi. Denar imamo in nam je res žal, da smo nasedli prodajalčevim sladkim obljubam o ugodnosti nakupa preko lizinga ... Bomo vedeli za drugič!

Za koristne nasvete in informacije se v naprej zahvaljujem.
Default avatar

Topsy

Vcasih je dobro prebrat tekst v pogodbi do konca. Najbrz tezijo, ker pogodbe ne upoštevate?

Odgovor je pa DA, seveda se da. Stopite do lizing hise, da vam povedo, točno koliko morate plačat.
Default avatar

morAna

Seveda lahko. Pokliči jih, povej, da želiš vrniti in kdaj, da ti zračunajo koliko imaš dolga na tisti dan, ko vračaš. Ko vrneš, po nakazilu, jim ga ponavadi pošlješ po faxu ali mejlu. ti morajo oni to potrditi in hkrati vrniti vsa zavarovanja, verjetno so to tvoje menice. Ti pa s potrdilom prepišeš avto v svojo last. Pa rpiporočam, da takoj spremeniš prometno. ;)
Default avatar

podvprašanje

Verjetno ti piše kaj o predčasnem poplačilu že v pogodbi, sicer pa v splošnih pogojih lizingodajalca (imajo verjetno objavljeno na spletu).

Kaj pa je tisto, kar skoz nekaj terjajo? Čisto tako me zanima.
Default avatar

isto jaz

Če bi redno plačevali, ne bi prav nič terjali. Preverjeno.
Default avatar

nezadovoljni

Ni problem v neplačevanju. Hočejo neka dokazila, dokumente ... imajo neprimeren način komuniciranja (za naš okus). Mislim, da je problem tudi v avtohiši, ki je avto prodala in ni uredila glede lizinga vseh papirjev kot bi morala.
Zato bi radi zaključili z našo neuno epizodo, da smo sploh vzeli lizing!
Default avatar

mehanik

poplačilo lizinga si lahko na grobo zračunaš tako, da sešteješ še vse obroke, ki jih moraš plačati...poplačilo je potem nekoliko, ma res samo nekoliko manj.
Default avatar

mirijam

ne vem če je res kaj manj. Če ni celo malenkostno več. Vsaj koliko se jaz spomnim. Mi vedno takoj poplačamo. Je popust za avto na lizing tolikšen, da se splača vzeti lizing, ampak potem vseeno takoj odplačati. Sicer ne marava lizingov ali kreditov.
Default avatar

plus stroški

Upoštevaj še stroške predčasnega poplačila, ki znajo biti okoli 100€.
Default avatar

morAna

nezadovoljni je napisal/a:
Ni problem v neplačevanju. Hočejo neka dokazila, dokumente ... imajo neprimeren način komuniciranja (za naš okus). Mislim, da je problem tudi v avtohiši, ki je avto prodala in ni uredila glede lizinga vseh papirjev kot bi morala.
Avtohiša nikoli ne ureja dokumentov v zvezi z lizingom, vedno to stori lizing hiša, oni pa vse skupaj le posredujejo. Na pogodbi si kot jemalec podpisana ti in kot dajalec lizing hiša. Avtohiša poda le podatke o avtomobilu, ceni in podobno.
Mislim, da ti lizinga sploh ne bi sklenila, če že v štartu papirji ne bi štimali.
Dokumenti, ki jih moaš dati ... gre za potrdilo, da imaš avto kasko zavarovan, kajti to je eden izmed pogojev, ki ga lizing hiša postavi in to moraš predložiti vsako leto?

Glede komuniciranja.... to je relativno, ni bistveno.

Mislim, da v osnovi ne veš kako poteka lizing in kakšne so tvoje obveznosti. Preberi še 1x pogodbo.
Default avatar

morAna

mirijam je napisal/a:
ne vem če je res kaj manj. Če ni celo malenkostno več. Vsaj koliko se jaz spomnim. Mi vedno takoj poplačamo. Je popust za avto na lizing tolikšen, da se splača vzeti lizing, ampak potem vseeno takoj odplačati. Sicer ne marava lizingov ali kreditov.
Točno to sem tudi jaz naredila. Ker dobiš še zavarovanje + kasko za prvo leto brezplačno. VSaj bilo je tako, kako je sedaj bom videla, če bom šla zopet v nakup.
Ampak vedno v lizing hiši dobiš točno cifro koliko dolguješ na dan v katerem nameravaš plačati.
Default avatar

nevem če tole res drži

plus stroški je napisal/a:
Upoštevaj še stroške predčasnega poplačila, ki znajo biti okoli 100€.
z možem sva pred kratkim poplačala leasing,ki sva ga ima pri porsche leasing slovenija.Plačala sva točno toliko kolikor obrokov je še ostalo nobenih stroškov predčasnega poplačila nama niso zaračunali.

lp
Default avatar

potem

Če ob predčasnem poplačilu leasinga niste plačali manj, kakor je seštevek preostalih obrokov, so vas naregnili. Saj bi vam morali odšteti obresti!!!!!
Default avatar

robi37

imam lizing za avto in mi po finančnem načrtu piše da imam za odplačat še 2845,96 evra potem pokličem in mi rečejo,da imam za poplačat še 3550 evra ali mi lahko kdo pove kako je možno,da je takšna razlika....plačane pa imam vse obroke v roku in nisem zamudil še niti enkrat tudi za en dan ne,tako,da me zanima kako je to možno..hvala za odgovore in l.p
Default avatar

kren77

ce predcasno izplacam svoje vozilo se obresti odstejejo ? ali moram z obresti odplacat svoj dolg hvl za pomoc lp..
Default avatar

da bi njih

vprašal pa ne bi šlo?
Default avatar

Bff

Sem predcasno odplacala lizing 1,5 let prej. Bodi pazljiva pri zavarovalnici, da ti ne racunajo novo registracijo, kasko. Jaz sem se zelo namucila, da so mi priznali staro polico in da nisem imela prijave, odjave vozila plus zavarovanja.
Prihranka na poplacilo pa ni bilo razen v visini par 100 eur in se to ce, ker se ne spomnim vec. Summit lizing, z njimi sem bila zadovoljna.
Adriatic zavarovalnica, z njimi pa zaradi te izkusnje ne in sem se prestavila na ZT.
Default avatar

Poznavalec MONa

poplačati se da - ni pa najbolj smiselno, ker so obresti vsako leto nižje (zaradi manjše glavnice) in je leasing/kredit bolj ugoden.
Priporočam: poplačilo par dni pred iztekom letne registracije. Zavarovanje preneseš pri firmi, kjer je bilo sklenjeno na dan poteka registracije (sicer pride do zamika med veljavnostjo registracije in potekom zavarovanja) - sploh, če imate bonuse na zavarovanje zaradi "članstva" pri tej firmi.
Default avatar

tr90w

Jaz ti verjamem, ker sem imela identične izkušnje z VBS lizingom. Koliko enih sivih las, ker je na drugi strani ******, ki se je odločil, da te bo J**** v glavo.
Default avatar

De Bil En TM

tr90w je napisal/a:
Jaz ti verjamem, ker sem imela identične izkušnje z VBS lizingom. Koliko enih sivih las, ker je na drugi strani ******, ki se je odločil, da te bo J**** v glavo.
a, da je vozilo od lizing hiše vam pa ne potegne??
Da se je treba ravnati po njihovih pravilih, ne pa po vaši neumnosti !?!?