Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Četrtič v šol. l. obvestilo o ušeh

Četrtič v šol. l. obvestilo o ušeh

Sprašujem se, ali je normalno, da mi prvošolec četrtič v štirih mesecih prinese domov obvestilo, da v šoli razsajajo uši. Je še kje tako?

Tudi pri nas je bilo že trikrat objavljeno. Zgleda, da se kar ne morejo znebit uši. Čeprav naša jih še ni imela nikoli.

nova
Uredništvo priporoča

Seveda je še kje tako.
Pri nas po moje še huje, od oktobra ali še prej non stop visi obvestilo. Ravno par dni nazaj sem starejšo spet sanirala (pa sebe tudi).
O normalnosti govorit pa nima smisla. Je dovolj eden, pa se epidemija ne bo ustavila. Točno vem, da ko je pred meseci prinesla uši (jih je pa sigurno ona iz šole, ker jih je edina imela, mali iz vrtca ni imel), sem jo oprala, vse poštimala in napisala učiteljici obvestilo o tem, pa da naj obvesti ostale. A mislite, da je? Ja, je prvošolčkom ustno rekla, naj jim mame pogledajo glave. Posledica … čez par tedno panika. Je tako hudo, da so že 2x imeli organizirano, da so v šoli sistematično vsem pregledovali glave. Je pa velika šola, 4 prvi oddelki, mesto. Ne vem, imam že poln kufer teh uši Pa še lasje do riti …

Otrok, ki ima uši, bi moral ostati doma, dokler glava ni povsem čista. Ker pa to za nekatere starše ni izvedljivo, hodijo deklice, z dolgimi razpuščenimi lasmi, polnih uši lepo v šolo in jih trosijo naokrog. Ravno včeraj mi je ena od učenk povedala, da ima uši, ampak, da ne more ostati doma, ker ne sme biti sama, mami pa mora v službo. Kaj potem pomaga obvestilo ostalim staršem, če bo ta ista deklica, pa verjetno še kateri drugi otrok, ne glede na vsa opozorila v zvezi z odstranjevanjem uši, še vedno v šoli. Tu pišete, kot da je šola kriva, da imajo otroci uši. Med poletnimi počitnicami jih v šoli ni, so pa vseh ostalih deset mesecev, zato ker starši otroke z neočiščenimi glavami pošiljate v šolo. Na tak način se uši pač ne bomo rešili. In če je vas staršev groza, ker štirikrat na leto dobite taka obvestila… Ja ne vem no, vaši otroci z glavami polnih uši so moji spremljevalci že celih dvajset let. Čudim se, da jih v vsem tem času še nisem prinesla domov.

Usi niso dovolj mocan razlog, da se dobi nego. Zal.

Tale mit in navodila, da mora otrok ostati doma nekaj dni … no, ne vem v katerem stoletju živiš, a ko kupiš preparat in otroka umiješ, razčeše itd., se otrok smatra za “brez uši”. Eventuelno se čez kak teden po navodilih lase spet opere, če ostane kakšna gnida. Uši pa pocrkajo, ne bat. Sploh pa, po tvojem naj bi jaz pustila službo in bila z otrokom doma? Ker sorry, za ušivost bolniške ni. In to ravno zato, ker izgovorov ne bi smelo biti. Odkriješ uši, greš v lekarno, kupiš preparat, pošpricaš lase, opereš lase in otrok je za v šolo. Edino, poceni pa ti preparati niso. In če pereš kar nekaj dolgolask … Kot sem rekla, problem je par posameznikov, ki iz ne vem katerega razloga otrokom las ne umijejo.

Ja, saj ravno o tem pišem. Otroci zato ne bodo ostajali doma, ker pač starši ne dobite nege. Ampak potem ne jokat, zakaj so štirikrat v enem letu obvestila o ušeh. Marsikdo se preveč zanaša na preparate. Če je res tako enostavno, da jih v enem dnevu s preparati odpravite, potem ne vidim razloga za jamranje. En dam boste pa menda že preživele z ušmi na glavi vašega otroka.

Javljam se učiteljica + mati dveh dolgolask. Lani smo uši odpravljali natanko pol leta. Glave sem umivala ko nora, prala posteljnino, pliškote, okrasne blazine….ma vse. Tepihe smo odnesli v klet (so še do letos tam). Uši se nismo mogli znebiti. Počutila sem se res kot najbolj malomarna mama na svetu. Nato so nastopile poletne počitnice. Naredila sem še eno kuro proti ušem…in od takrat je mir. Sklepam, da sta jih punci nosili domov. Letos samo molim, da ju zgrešijo.
Sem pa kot učiteljica postala veliko bolj razumevajoča do skrbnih staršev, ki se uši ne morejo znebiti in stroga do tistih, ki ne naredijo nič. Moja edina rešitev bi bila, da šola kupi sprej proti ušem (to zaračuna na položnici) in našprica vse otroke od prvega do zadnjega. Starši naj jim pa doma operejo glave. In to bi ponovila nekajkrat na mesec.

Ne razumeš, potrebe po negi ni. In ja, je enostavno, samo preparat je treba kupit + 15 minut. In ker je drag, ga nekateri ne kupijo. In tistim ne pomaga oziroma jim ne bi pomagala niti 14 dnevna nega. Se mi pa fino zdi, da so končno spet začeli tudi v šoli/vrtcu pregledovati lasišča. nekaj let zaradi “staršev”, ki jim je bilo to kao sramotno, tega niso smeli.

Jamrala pa bom. jaz otroka očistim uši, v šolo gre bp, pa še isti dan pokasira spet uši. Se zdi kot sizifovo delo. Mah, bomo že. Se vračam na stari recept, poceni in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} učinkovit.

Tale mit in navodila, da mora otrok ostati doma nekaj dni … no, ne vem v katerem stoletju živiš, a ko kupiš preparat in otroka umiješ, razčeše itd., se otrok smatra za “brez uši”. Eventuelno se čez kak teden po navodilih lase spet opere, če ostane kakšna gnida. Uši pa pocrkajo, ne bat. Sploh pa, po tvojem naj bi jaz pustila službo in bila z otrokom doma? Ker sorry, za ušivost bolniške ni. In to ravno zato, ker izgovorov ne bi smelo biti. Odkriješ uši, greš v lekarno, kupiš preparat, pošpricaš lase, opereš lase in otrok je za v šolo. Edino, poceni pa ti preparati niso. In če pereš kar nekaj dolgolask … Kot sem rekla, problem je par posameznikov, ki iz ne vem katerega razloga otrokom las ne umijejo.[/quote]

Ravno zaradi takih flegmatikov se ne bomo nikoli losali uši. No, pa zaradi še hujših flegmatikov, ki se jim ušivost sploh ne zdi problem.

Ne razumeš, potrebe po negi ni. In ja, je enostavno, samo preparat je treba kupit + 15 minut. In ker je drag, ga nekateri ne kupijo. In tistim ne pomaga oziroma jim ne bi pomagala niti 14 dnevna nega. Se mi pa fino zdi, da so končno spet začeli tudi v šoli/vrtcu pregledovati lasišča. nekaj let zaradi “staršev”, ki jim je bilo to kao sramotno, tega niso smeli.

Jamrala pa bom. jaz otroka očistim uši, v šolo gre bp, pa še isti dan pokasira spet uši. Se zdi kot sizifovo delo. Mah, bomo že. Se vračam na stari recept, poceni in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} učinkovit.[/quote]

Niti pod razno aparat ni dovolj in to tudi čisto jasno piše na njem. Če ti to narediš tako, je jasno, da uši nosite naprej.

Če katera rabi Paranit, ga imamo viška, lahko pošljem.

Točno tako. Pa še nekaj: učitelji niti pod razno ne smemo pregledovati lasišča in ravno tako ne špricati las vaših otrok. Taka so pravila, ki ste jih želeli starši. Zato boste tudi uši morali odpravljati doma. Žal.

Ne razumeš, potrebe po negi ni. In ja, je enostavno, samo preparat je treba kupit + 15 minut. In ker je drag, ga nekateri ne kupijo. In tistim ne pomaga oziroma jim ne bi pomagala niti 14 dnevna nega. Se mi pa fino zdi, da so končno spet začeli tudi v šoli/vrtcu pregledovati lasišča. nekaj let zaradi “staršev”, ki jim je bilo to kao sramotno, tega niso smeli.

Jamrala pa bom. jaz otroka očistim uši, v šolo gre bp, pa še isti dan pokasira spet uši. Se zdi kot sizifovo delo. Mah, bomo že. Se vračam na stari recept, poceni in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} učinkovit.[/quote]

Niti pod razno aparat ni dovolj in to tudi čisto jasno piše na njem. Če ti to narediš tako, je jasno, da uši nosite naprej.[/quote]

Oprosti, delam po navodilih. In če piše, da pobije uši in gnide, ja menda tudi jih. In vseeno ponovim čez en teden kuro. In vedno sem se, se je uši znebila. Tisto, da pokasira naslednji dan uši, sem le karikirala. jih ni naslednji dan, jih je pa npr. čez par tednov. Pismo, če sem pa jaz flegmatil, pol pa ne vem. Delam paniko, težim v šoli, da sploh obvestila pišejo. Ena redka šolo sploh obvestim, da sem pri otroku odkrila uši. drugi so hinavsko tiho.

No, v šoli in v vrtcu so letos oz. lani pregledovali, smo dobili domov obvestilo, da bodo tega in tega dne …. mislim pa, da so pregledovali zdravstveni delavci. Kar je prav. Samo ustavilo pa se ušivosti žal ni.

Uši so tudi v oblačilih, kapah, šalih. To visi v garderobi, živalce pa se neovirano selijo sem in tja. Tudi če ve, ki se tu oglašate, pri svojem otroku, kot pravite, v enem dnevu očistite glavo (tega pač ne bom kupila, pa če na preparatu stokrat piše; saj na čistilu za vodni kamen tudi piše, da z enim brisom odstranimo vse, pa mi do sedaj še nikoli ni uspelo), operete in očistite vsa oblačila, se bodo še vedno našle mame, ki tega pač ne bodo storile. In tako so uši tu in vaši otroci, pa seveda tudi kakšna učiteljica, jih bodo/bomo veselo nosili domov tudi v prihodnje.

Hvala za vsa mnenja. naj povem, da sin nima uši- zaenkrat -pa hvala bogu in seveda, če bi jih imel, bi ustrezno ukrepali. V prvem postu se le čudim, da se uši kar naprej pojavljajo in da dejansko nekateri starši ne naredijo dovolj. Sem mislila, da je tako le na naši šoli. Lep večer vsem

Verjemite, šampon NE POBIJE vseh gnid in uši. Mi smo jih ROČNO spravljali z las naše hčere, gnido vsako posebej, stisnili, če je počila, našli tudi po pranju še žive uši. Bodite pozorni na rdeče majcene pikice na lasišču, če jih opazite, pomeni, da je na glavi še kakšna živa uš, ker to so ugrizi.
Smo pa porabili v prvih dneh tudi do debelo uro na dan, da smo VSE prečesali in pregledali. Česali smo tako, kot delajo pri frizerju, ko delajo pramena.

zdej če otroci niso premajhni se jih je ena moja bivša sodelovka rešila po letu boja z njimi tako da je hčer prebarvala. ji je frizerka svetovala. baje uši ne grejo na barvane lase. sam ona je bla že res obupana ker je imela tamala dolge goste lase in jih je vsak tedn na novo domov prinesla iz šole.

Ne deluje.
Se barvam, pa mi jih starejša vedno naseli … noro. Se že kar bojim jo stiskat.
Mali dve pa nikoli ne pokasirata nič.

Pred leti, ko se je v naši šoli pojavljali obvestilo vsak teden med septembrom in decembrom o nikoli nehajočih ušeh smo se starši zmenili na izrednem “ušnem” sestanku, da na isti dan vsi operemo otrokom lase. Najmanj en mesec so morali biti vsi lasje zvezani, velika večina je nosila tudi rutke (vse punce in tudi kak fant, ostali fantje si imeli kape). Za tisto leto je bilo uši konec. Punce so se navadile na zvezane lase in jih je veliko to navado imelo tudi potem, tudi še kakšno rutko si videl sem in tja, saj so tudi lepe na pogled.

Niti pod razno aparat ni dovolj in to tudi čisto jasno piše na njem. Če ti to narediš tako, je jasno, da uši nosite naprej.[/quote]

Oprosti, delam po navodilih. In če piše, da pobije uši in gnide, ja menda tudi jih. In vseeno ponovim čez en teden kuro. In vedno sem se, se je uši znebila. Tisto, da pokasira naslednji dan uši, sem le karikirala. jih ni naslednji dan, jih je pa npr. čez par tednov. Pismo, če sem pa jaz flegmatil, pol pa ne vem. Delam paniko, težim v šoli, da sploh obvestila pišejo. Ena redka šolo sploh obvestim, da sem pri otroku odkrila uši. drugi so hinavsko tiho.[/quote]

Lepo piše, da pobije uši in večino gnid. Večino. Dovolj, da ostane par gnid in imaš čez par dni, kaj šele v enem tednu, spet zalego. In taki, kot si ti, potem širijo krivo vero, da je dovolj enkrat oprati lase, stvar rešena … Če bi bilo tako enostavno, bi bila stvar dejansko rešena, pa ni. Treba je preprati tudi oblačila, posteljnino, igrače, če jih ima otrok pri sebi, pregledati pramen po pramen, če ostane kaka gnida gor (če jo preparat scvre, gre itak dol, če je ne, je pa veliko šans, da je preživela).
Sicer pa lahko poguglaš za konkretno reč, ki jo uporabljaš, in preveriš, koliko je res učinkovita.

Mah meni se zdi, da bi morali vzgojitelji in učitelji imeti diskrecijsko pravico pregledovati lasišča oz. takšnega otroka izolirati/poslati domov enako kot pošljejo bolne. Pa če bi bil magari to moj otrok, bi čisto razumela, ker smo tudi mi neko obdobje imeli polne roke dela z ušmi.
Ja, tudi pri nas se je obneslo barvanje – očitno v nekaterih primerih vseeno deluje.

Niti pod razno aparat ni dovolj in to tudi čisto jasno piše na njem. Če ti to narediš tako, je jasno, da uši nosite naprej.[/quote]

Oprosti, delam po navodilih. In če piše, da pobije uši in gnide, ja menda tudi jih. In vseeno ponovim čez en teden kuro. In vedno sem se, se je uši znebila. Tisto, da pokasira naslednji dan uši, sem le karikirala. jih ni naslednji dan, jih je pa npr. čez par tednov. Pismo, če sem pa jaz flegmatil, pol pa ne vem. Delam paniko, težim v šoli, da sploh obvestila pišejo. Ena redka šolo sploh obvestim, da sem pri otroku odkrila uši. drugi so hinavsko tiho.[/quote]

Evo konkretno podatki za Paranit:

*U laboratorijskim testovima (Pariz, Maj 2010, Dr A. Izri), Paranit je pokazao 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} efikasnost u eliminaciji vaški i gnjida. U kliničkoj studiji (Pariz, Septembar 2008, Dr A. Izri), 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ispitanika se oslobodilo gnjida nakon samo jedne aplikacije, a 74{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} i jaja. Samo 26{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ispitanika je moralo da ponovi tretman.

Pravijo samo četrtina 🙂

Tudi mi smo letos že drugič dobili obvestilo o ušeh. Sama hči vsako jutro našpricam z lakom za lase. Zaenkrat jih še ni imela niti v vrtcu, ko so se pojavljale saj to z lakom prakticirava že iz vrtca. Ne vem ali ima le srečo, da jih ni ( še ) prinesla ali pa lak res pomaga ?! Samo kot predlog preventive.

New Report

Close