Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Za Lilli – Preživnina 18+ na mamin TR

Za Lilli – Preživnina 18+ na mamin TR

Spoštovana Lilli,
neredno berem forume in slučajno sem prebirala temo Preživnina 18+ na mamin TR. Zanimivo je videti kako zelo smo si ljudje različni v razmišljanju. Osebno sem se v tej temi zelo strinjala z Katarino. Ko pa sem prebrala vaš prispevek sem bila dobesedno očarana. Moram vam izraziti iskreno občudovanje in spoštovanje. Razumna, pridna, zelo topla in človeška oseba ste. Verjamem, da je vaši mami težko, a imeti tako hči, ji nedvomno zelo lepša življenje.

Sama poznam družino, mama na socialni pomoči, dva otroka, starejši je dobival precej visoko državno štipendijo, ki jo je zapravljal za luksuz, pijačke, kegljanje, hitra prehrana, visoki računi za telefon in drugo pretiravanje, doma pa se še grdo obnašal in žalil mamo. Letnika ni naredil, izstopil iz šolanja, ko je dopolnil 18 pa je takoj uredil na CZSD, da prejema socialno pomoč. Meseci pa tečejo, zdaj živi pri očetu, socialno pomoč pa ima spet za svoj luksuz. Dela seveda ne išče, pa zakaj bi ga? Vse lepo zastonj, socialna pomoč pa super žepnina za luksuz. V revnih razmerah je imel ves luksuz, mama pa tekala po vseh dobrodelnih ustanovah, da je bilo za hrano in račune. Morda bi bilo pa le kaj drugače, če ne bi nezrelemu najstniku kar pustili v razpolaganje štipendije, češ, da je samo njegova. Morda bi namesto potrošništva in egoizma razvil kaj delovnih navad in empatije do bližnjega.

Lili, vso srečo vam želim!

New Report

Close