Prehrana in kulinarika

Res dober TUNIN namaz

Default avatar
Za porabiti imam tuno, rada bi naredila kak res dober namaz. Vesela bom vaših preizkušenih predlogov!

Hvala!
Default avatar
Zelo simpl - iz tune zliješ olje in dodaš kislo smetano:)

Ostalo po okusu, nekateri dodajajo začimbe, recimo sol, poper, česen, čebulo, peteršilj, drobnjak, rdečo papriko, pač po želji. Nekateri dodajo majonezo, senf, hren.... Variant je mnogo, odvisno od okusa in želja. Jaz osebno pač najraje s kislo smetano, premešam in njami:)
Default avatar
jaz dodam trdo kuhana jajca in majonezo, včasih še kislo smetano in zmiksam. uh, zdajle bi to jedla!
Default avatar
Jaz iz tune zlijem olje, dodam majonezo, topljeni sir, kumare, sol, poper in vse skupaj zmiksam s paličnim mešalnikom.
Default avatar
Jaz ne kuham s smetano in naredim raje po starem preizkušenem receptu.
Skuham 3 jajca in jih narežem najtanjše kar morem, n2 tunini, 1 majonezo v tubi, sol poper, sok pol limone. Močno premešam in pretlačim ter postavim v hladilnik. Za prste obliznit!
Še boljše, je če naredimo prejšnji večer za naslednji dan, ker se sestavine v hladilniku povežejo in pride homogeno. Nekateri miksajo s paličnim, jaz nikoli, ker pride preveč pacasto. Paziti pa moraš, da ne vsuješ preveč popra, soli in limoninega soka, ker ti zna namaz precej pokvariti. Dodajaš večkrat po malo.
Default avatar
ena# je napisal/a:
Olje seveda prej zlijem ven.
Default avatar
olje ven, noter pa kisle kumarice in zdenka sirček, to je bolj preprosto
Default avatar
Tunina konzerva, zlijem nekaj olja, nekaj ga pustim, dodam zmehčan puter (približno 1/4), malo origana in zmiksan v homogeno zmes.
Default avatar
Če se ti da iskat po kulinariki - jaz sem enkrat naredila namaz iz tune in jajčevcev; zame okusna zadeva, ker ni tako mastno. Tuna je že itak mastna, ne vem zakaj dodajati še dodatno maščobo v obliki smetane, majoneze ipd.

A mora biti pa ravno namaz? Lahko narediš polivko za testenine. Ali pa na pico jih jaz dam včasih (raje tuno v naravnem soku, ker je sir itak že masten).
Default avatar
briana? je napisal/a:
[url[sub][/sub]=www.tukajpridenaslov.net]tukaj pa napišeš svoj tekst[/url[sub][/sub]]
Default avatar
daš tuno, maslo, žlico majoneze, žličko senfa, na drobno sesekljan česen, eno trdo kuhano jajce, na drobno sesekljane kisle kumarice. Jaz zmiksam samo tuno in maslo, potem dodam ostale sestavine.
Default avatar
danes slaba je napisal/a:
Tudi jaz ne razumem, zakaj zlivati olje stran, potem pa dodajati majonezo in podobno.

Jaz tuno vmešam v skuto in dodam košček paradižnika, trdo kuhano jajce, kislo kumarico, čebulo, začimbe... kar imam pri roki in kar se mi zdi, da paše zraven. Dodajam pa v majhnih količinah, ker na primer paradižnik, če ga je preveč, zna narediti namaz preveč tekoč.
Default avatar
Odcejena tuna, kisla smetana, sol, poper in malce limoninega soka. Samo premešam, nič ne pasiram ali miksam. Zelo preprosto, minimalno maščobe in daleč najboljši okus, pa smo probali že vrsto receptov za tunin namaz. Še bolje je, če je kruh rahlo popečen.

mami
Default avatar
Tuni odlij olje, primešaj maslo in čebulo. Namaz daš v skledico in postrežes s popečenim toastom.

Po želji:skuhaj trdo kuhano jajce in ga nareži na koleščke. Tudi koleščke jajca daš v skledico na vrh namaza.

Enostavno a dobro
Default avatar
4 konzerve tune
iz ene konzerve zliješ tunin sok, ostalo odliješ vstran
dodaš 3 žlice margarine
1 žlička origana
= zmikksaš :)

ostalo po želji
Default avatar
A ma kdo kak recept za tunin namaz, ki bi bil po okusu podoben tistemu v merkatorju.
Da ga je probal sam naredit in potrdi da je okus enako dober.
Default avatar
Jaz imam dva načina. Če delam za moje otroke za zajtrk,more bit malo bolj gost,da se namaže,pa naredim tuno dam v skledčko,olje obvezno odvedim in 2 žlički margarine in s paličnim zmešam.

Če pa za novo leto,da je malo bolj dober za nas,pa tuno odcedim 2 konzervi,dodam žličko margarine,2 žlički skute,2 žlički kisle smetane in 1 žličko majoneze,pa ščepec popra in s paličnim zmiksam pa gor lepo namazat na bagettke. njami!!