Najdi forum

Kateri napitek je najboljši po okusu in sestavi,da bi mi lahko nadomestil 1 obrok v dnevu?Med službo nimam časa jest večkrat kot 1x,zato bi mi po 4h prišel prav kakšen napitek ampak ne vem kateri je najboljši?Nupo?Herbalife?ali kakšen čisto drug?Sem enkrat brala da imajo v Mullerju tudi takšne napitke in še cenejši so od teh znanih.
Hvala.

Če imaš v službi možnost hranjenja v hladilniku, si lahko sama narediš razne smoothieje in imaš to kot obrok. receptov je ogromno, narediš si tam od 0,5 do 1 litra in bi moralo biti dovolj. Jaz recimo zaenkrat delam samo sadne smoothieje in ko spijem blizu litra tega, nisem lačna do kosila, ki ga imam okrog 13h. Pa pijem to ob 7.30 po 1 uri intenzivne vadbe 😉
Za kosilo pa lahko kombiniraš tudi zelenjavo in možnosti je neskončno, se nikoli ne naveličaš.


Bravoooooo! Tudi jaz

nova
Uredništvo priporoča

Saj si nesem včasih kakšen smoothi,samo nimam idej,ponavad kakšno banano+kiwi zmiksam in pomarančni sok,tega mi pride za caa 2dcl,nasiti me ne za dolgo.
Kako jih pripravljate vi?Moraš imet sokovnik?Če hočeš da ga je pol litra ali več,dodate vodo’Se opravičujem ker mogoče postavljam čudna vprašanja,ampak res nimam izkušenj s pripravljenjem zdarvih obrokov še manj pa idej.

Jaz imam kar navaden multipraktik 😉 Da ga pride tolk dam tolk sadja, vode ne dodajam, včasih sam mal da na koncu poplaknem posodo, ampak tist spijem posebej.

Recimo dons je bil takle
2 banani (to te nasiti), kivi, mandarina, pomaranča, mango in par žlic ananasa (sem mela konzervo, ananas v koščkih in dodala sem malo tistga soka). je pa to zelo gosto, lahko tud z žlico ješ 😉 torej bi lahko dodala vodo, če ti je pregost.
dodaš pa lahko še chia semena…
uporabiš kar imaš doma. jabolke, avokado, borovnice, melono, lubenico, breskve, marelice, fige, špinačo, stebelno zeleno, kumare, paradižnik, korenček, peso…

mal poglej recepte za razne smoothieje in potem prilagodiš svojemu okusu. lahko maš 1x sadnega, drugič zelenjavnega, pa spet tretjič sadno zelenjavnega… mal doma preizkušaj, da vidiš kaj ti je všeč, da ne boš zmešala kaj kar ti potem v službi ne bo teknilo. Pa na začetku uporabi manjše količine, da vidiš okus.

je pa treba tud dovolj piti, vode, čaja. zato jaz smoothiejem ne dodajam vode, ampak raje pol velik pijem.

V službi si smoothi lahko čisto enostavno sveže pripraviš s pomočjo paličnega mešalnika in 1/2 l posode, ki jo zraven dobiš. Uporabiš od 2 – 4 kose sadja ali zelenjave ( trdo zelenjavo ( korenje, koleraba…) narežeš na čim manjše kockice) – odvisno od velikosti ploda + 2-3 dl tekočine. Da se ne naveličaš okusa sadju po želni dodaš cimet, kardamom, vanilijo, piment, muškaten orešček.. pri zelenjavi pa poglej katera začimba gre skupaj s posamezno zelenjavo npr. paradižnik – bazilika, bučke – muškatni orešček…)

Živjo, no jaz sem tudi začela piti napitke in sicer pijem fit feel good iz millerja…men je ful fajn ker je velik različnih okusov pa še dokaj pocen je (v kantici je prahu za 10 napitkov stane pa okol 7 evrčkov)..no če primerjaš z nupo in temi….mene zelo nasiti in tud mal sm že shujšala s tem ker namest sendviča spijem napitek in nisem čisto nič lačna

Sama prakticiram pitje smutijev v prvi polovici dneva že okoli pol leta. Od 4.ure zjutraj pa tja do 12.ure se telo čisti, zato so smutiji super obrok, ki dejansko pomagajo pri razstrupljanju:)
Pomembno je, da zjutraj pijemo očiščevalni smuti (ki vsebujejo pretežno kiselkasto sadje in zelenje-špinača, solata, regrat, ohrovt…) in zraven veliko pijemo, drugi smuti pa je lahko bolj sladek, “za moč”-dodamo datlje/goji jagode/banane/oreščke/presni kakav/maco/laneno seme-katerokoli seme… kar nam pač paše. Lahko pijemo 1 smuti, lahko popijemo 2, lahko jemo sadje kot monoobrok, kot nam najbolje ustreza. Predvsem pa je pomembna tekočina, smuti z zelenjem te že sam po sebi žeja, tako da stalno čutiš suhe ustnice in prijetno ščemenje v ledvicah in jetrih-čiščenje 🙂 Dobro je, da do 12.ure zdržimo pri smutijih in jih ne kombiniramo z drugo hrano(ki ni sadje ali zelenjava), saj lahko s tem močno zmanjšamo ali celo izničimo očiščevalni namen smutijev.
Sama za mešanje smutijev uporabljam kar palični mešalnik (priprava z vrtečim nožkom za kremne juhe).
Jutranji detox smuti: grenivka, kivi, jabolko, limona-po potrebi, ima super aromo, 4-5 jagod/10 grozdnih jagod, pest špinače, pest solate/regrata. Iz teh sestavin pride približno 1l smutija. Ugotovila sem, da mi bolj ustreza pitje le pol litra takega detox smutija, in ne celega litra, sicer me rahlo napne. Tako da imam namesto drugega smutija dopoldne sadni mono obrok-grenivka (ali katerokoli drugo sadje, kot mi zapaše), nekaj oreščkov, če sem še lačna, pojem še jabolko-odvisno tudi od ure kosila. Pomembno pri pitju smutijev je, da ne skoparimo s količino (če pijemo dopoldne samo smuti), da ne zaužijemo premalo kalorij, namreč smutiji so nizkokalorični obrok, poln vitaminov in mineralov, ki jih telo s pridom izkorišča celo dopoldne za obnavljanje in normalno delovanje. Zato je 0,5 – 1l smutija pravšnja količina za obrok ali dva. Sicer pa nam telo pove samo, kdaj je lačno, kdaj mu je pošla energija. In takrat samo “tankamo” :).
Če pa se nam res mudi in nimamo časa za pripravo smutijev, enostavno le nakupimo sadje, najbolje različno, tudi teh moramo zaužiti zadostno količino, da pokrijemo zadostno količino makro(B, OH, M) in mikrohranil.
Za trenutke v sili, v DM-u prodajajo raw organic ploščice različnih okusov-iz ekološke pridelave. Sama sem danes ravno eno takih pojedla (cena: 1,7€, 50g)- sestava:indijski oreščki, datlji, agavin nektar, beljakovine rjavega riža, drobci temne čokolade-ni mlečnega izvora(zgoščen sok sladkornega trsa, čokoladna gošča, kakavovo maslo), kokos, kalčki kvinoje, kalčki lana-iz nadzorovane ekoločke pridelave.
Sploh ni treba komplicirat, treba se je samo sproti zavestno odločati, kaj bomo jedli in kakšen učinek bo to imelo na naše telo in, kar je najbolj pomembno, na naše počutje. Naj kdo napiše še kak slasten recept 🙂

Jaz za nadomestek obroka (pred spanjem, ko nimam časa…) kupujem tule[/url] kazein (belakovinski napitek, s počasnm sproščanjem beljakovin, zato je namenjen kot nadomestek obroka). Tu kupujem, ker je ugodna cena, pa še popolnoma naraven je, brez umetnih dodatkov (npr. sladilo je stevia).

MORATE HUJŠAT V MAŠČOBE IN NE V MIŠIČNO MASO ČE SE NA TEHNICI POZNA PAR KG MANJ ŠE NE POMENI DA JE TO DOBRO ZA VAŠE TELO IN ZA VAS… JAZ SEM POSKUSILA ŽE VSE IN EDINO HERBALIFE MI POMAGA KER PREJ SEM VEDNO JEDLA SAMO 1X NA DAN IN SE REDILA NIKOLI MI NI BILO JASNO.. ZDAJ MI JE IN JEM 2X NA DAN SHAKE KATERI OBROK STANE 1,20€ TO NI VELIKO IN NORMALNO JEM KOSILO KOT PREJ IN NA TEHNICI NE VELIKO RAZLIKE JE PA RAZLIKA KO SE IZMERIM IN ZA 2 KONFEKCIJI ŠLA DOL….

mi lahko kdo pove zakaj dojeca mamica nesmeje jest tablet sensilab mango vit??

New Report

Close