Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek IZVRŽBA, pomoč prosim

IZVRŽBA, pomoč prosim

Imam izvržbo na račun in tako dobim izplačilo minimalnega dohodka. No, vsaj morala bi ga dobiti,pa ga NE. Imam kredit, gotovinski kredit pri banki, ki mi kljub zajamčeni minimalni plači vzame stran še obrok od kredita. Zanima me, če lahko to storijo?
Kredit imam še dve leti in dobesedno životarimo…

Kredit je tvoj strošek, torej je pravilno, da ti od minimalno kar lahko dvigneš odtrgajo še kredit.

Seveda lahko. Tako kot ti lahko z računa trgajo vse trajnike – saj nimaš vedno in vsak trenutek na računu vsaj 570 evrov, kajne.
Moraš ločiti med izvršbo (prek sodišča) in normalnimi obveznostmi, ki jih imaš. Banka ti seveda lahko trga obveznosti, ki jih imaš do nje in drugih ponudnikov storitev.

ja, lahko, ker si, ko si jemala kredit, podpisala tudi to, da ti lahko trgajo obrok, ne glede na stanje računa.

Lahko to naredijo. Pri izvršbi se krediti ne upoštevajo, kredit ti pa banka tudi ne bo nehala trgati zato, če imaš izvršbo. Bo treba kak dodaten vir dohodka najti za ta čas kredita, potem pa ne jemati novih.

Ja seveda ti tržejo kredit. Meni, ko tržejo kredit ne ostane nič ampak to je moj problem. Kredit sem vzela prostovoljno in kredit moram plačat.

S pravnegaa vidika kljub izvršbi in neplačanemu kreditu mora avtorica mesečno dobiti
570,00 EUR. 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

ha ha ja pa kaj še
Večje neumnosti že dolgo nisem prebrala.

Saj jih dobi … samo potem iz tega denarja plača kredit.

To, kar si ti napisala, velja za odobritev kredita – obrok sme biti največ tako visok, da po njegovem plačilu ostane minimalna plača.

Banka ti mora pustiti na računu znesek minimalne plače – to je po zakonu.
Ker pa banka hoče dobiti svoj denar, v tem primeru obrok kredita, ti ga protipravno odtegne iz računa. Zato moraš na banko in se dogovoriti glede plačila kredita. Na banki lahko sedaj tudi zaprosiš za moratorij na plačilo kredita vsaj za nekaj časa. Večina bank je v teh časih zelo fleksibilna in se da dogovorit da plačuješ od tega minimalnega zneska, ki ti mora ostati, znesek, ki bo sprejemljiv za obe strani – to je za ohranjanje dobrih odnosov in boljše kot da dobiš v izvršbo še kredit.

V primeru, da imaš še otroke, ki se šolajo, obvezno nesi na banko tudi potrdila,saj ti v tem primeru pripada poleg tega, da ti ostane minimalna plača na računu še dodaten znesek za otroke.
Tako bi morda ta znesek potem pustila banki za kredit, minimalna plača pa ti še ostane za življenje.

In verjemi – veliko nas je, ki životarimo, ampak se borimo in se da preživet.

Po tej logiki bi nam banka ne smela plačati nobenega trajnika, ko enkrat na računu pridemo do vsote 570 evrov. Prav nič protipravno ne odteguje in če bi bilo res tako, kot praviš, ne bi odobrile nobenega kredita.

To ni res.
Za kredit, ki si ga sam vzel to ne velja. Banka sme nakazati upniku znesek do minimalne plača, banka ti ne sme odobriti kredita, če bi ti od plače ostalo manj kot je minimalna plača. Če pa ti imaš kredit in se je tvoje finančno stanje spremenilo pa to ne velja in ti banka lahko zakonito vzame vsako nakazilo, ki pride na račun. Banke se seveda dogovarjajo in spreminjajo anuitete, če to želimo kar pa ne pomeni, da sicer ne bi smeli trgati obroka za kredit, ki smo ga vzeli. Če pa nekdo ostane brez dohodka in bo ta kredit šel v izvršbo bo pa veljalo kar si napisala in banka kot upnik ne bo dobila celega obroka ampak samo razliko nad minimalno plačo, če ta obstaja. V kolikor ne obstaja bo kredit poplačala zavarovalnica in se ona vpisala kot upnik. Oziroma bodo terjali poroka, zarubili premoženje, prodali nepremičnino v primeru hipoteke. Odvisno od načina zavarovanja kredita in odvisno od tega kaj nekdo ima.

To, da ti pa ne bi smeli trgati obroka kredita, ker ti mora ostati minimalna plača je pa laž in grdo zavajanje. Namerno ali pa nenamerno.

edina rešitev je da prihodke usmeriš na drugo banko. Problem je potem samo , da bodo oni že dobili od tebe denar če drugače ne z tožbo.

To preprosto ne drži. Zarado izvršbe, ki jo sproži upnik (kaj pa vem, elektro, ker ne plačaš položnic), ti banka res ne sme trgati več, kot je tista minimalna meja. Lahko pa ti brez kakršnegakoli problema trže s tvojega računa zaradi kakšnih drugih obveznosti (krediti, trajniki, kreditne kartice). Ker to ni povezano z osebnim dohodkom in izvršbo.

Avtorica, pojdi na banko in naj ti dajo pole za administrativno prepoved na plačo, odneseš v službo, tam podpišejo, da ti bodo od plače trgali kredit in je stvar rešena. Na račun boš dobila plačo minus kredit, od tega ti bodo trgali izvršbe do 570€.

Ja seveda banke to delajo, ker vas je toliko, ki tega ne veste in lepo sprejmete kar vam banka naumi. Na računu vam mora ostati za preživetje in banka vam v nobenem primeru tega ne sme vzeti! če pa imate trajnike za položnice – to je pa tako za preživetje, ampak položnice so drugo kot kredit.
Banka vam tudi v nobenem primeru ne sme pobrati otroških dokladov, socialne pomoči, invalidnine …

Pa ni res, no. Jaz sem v določenem obdobju imela ves čas minus, po tvoji logiki mi banka ne bi smela ničesar trgati, dokler ne bi spet prišla v plus.

Pa dej se malo pouči, preberi kaj drugega kot slovenske novice in potem piši. Kvasiš neumnosti, da je grdo videt.

Draga Sanela, pojasnimo s primerom. Imam na računu 500EUR. Plačo dobim vsak mesec 700EUR in to petnajstega v mesecu. Nekega dne dobi banka s sodišča izvršbo na moj račun, ker sem dolžan elektru 2000EUR. Pravilno praviš, da mi banka ne sme od naslednje plače vzeti več kot tistih 130EUR, ker mi mora ostati 570 za preživetje. Zato bom dobil 15. na račun teh 570EUR. Ampak, 18. v mesecu mi pridejo na vrsto odtegljaji za kreditno kartico, stanovanjski kredit in tako naprej. In takrat mi bo banka mirne duše trgala vse, kar ji pripada, in če moje stanje tega ne bo dovoljevalo, bo plačilo trajnikov od zunanjih upnikov zavrnila (rtv, voda, smeti, …), za svoje terjatve pa mi dala 3 dni časa, da pokrijem. V nasprotnem primeru mi bo zaprla račun in me tožila za vse, kar sem ji dolžan.

Poudarjam – govorim o izvršbi!
Banka vam mora pustiti minimalno plačo. Trga vam lahko trajnike, kartice, ker to pač porabljate mesečno, kredit je pa drugo!
Kredita vam ne sme odtrgati, če nimate potem na računu dovolj sredstev za preživetje! Dogovorite se za manjši obrok ali drugačno poplačilo!
Banke to delajo, ker ljudje ne veste teh možnosti in na banki vam je zagotovo ne bodo ponudili sami od sebe! Ko boste pa zahtevali kakega šefa in ne delavke na okencu in mu boste predočili ta dejstva se boste pa na banki lahko drugače pogovarjali.

To je namreč moja osebna izkušnja. Pa nimam zvez, sem navadna delavka, sem se pa pozanimala in prišla na banko z argumenti, vendar pripravljena na dogovor in roko mi je ponudila tudi banka.

Ne nasedajte bankam, oni samo hočejo svoj denar (pravilno), četudi.

Zakon o izvršbi in zavarovanju

2. Prejemki, ki so izvzeti iz izvršbe, in omejitve izvršbe

101. člen

(Prejemki, ki so izvzeti iz izvršbe)

Iz izvršbe so izvzeti:

1. prejemki iz naslova zakonite preživnine in odškodnine za izgubljeno preživnino zaradi smrti tistega, ki jo je dajal;

2. prejemki iz naslova odškodnine zaradi telesne poškodbe po predpisih o invalidskem zavarovanju;

3. prejemki iz naslova denarne socialne pomoči po zakonu, ki ureja socialno varstvo;

4. prejemki iz naslova starševskega dodatka, otroškega dodatka, dodatka za nego otroka in pomoči za opremo novorojenca;

5. prejemki iz naslova štipendije in pomoči učencem in študentom;

6. prejemki vojaških obveznikov v času izvrševanja vojaške dolžnosti, državljanov v času opravljanja nadomestne civilne službe oziroma usposabljanja za zaščito in reševanje ter oseb v času usposabljanja za delo v rezervni sestavi policije;

7. prejemki iz naslova redov, medalj, vojnih spomenic ter drugih odličij in priznanj;

8. nadomestilo za invalidnost po zakonu, ki ureja družbeno varstvo duševno in telesno prizadetih oseb;

9. dodatek za pomoč in postrežbo;

10. dohodki od občasnega dela invalidov, ki so vključeni v institucionalno varstvo po zakonu, ki ureja socialno varstvo, in jih pridobivajo izven kriterijev redne zaposlitve.

102. člen

(Omejitve izvršbe)

Na plačo, pokojnino, nadomestilo plače, odškodnino iz naslova izgube ali zmanjšanja delovne sposobnosti, prejemke iz naslova začasne brezposelnosti ter plačila za delo obsojencev v kazenskih zavodih, je mogoče seči:

1. za denarne terjatve, razen za terjatve, navedene v 2. točki tega odstavka, do dveh tretjin prejemkov, na katere se seže z izvršbo, vendar tako, da dolžniku ostane najmanj znesek v višini minimalne plače, zmanjšane za plačilo davkov in obveznih prispevkov za socialno varnost, če dolžnik preživlja druge osebe, pa najmanj znesek v višini dohodka, določenega za dolžnika in njegove družinske člane oziroma osebe, ki jih je dolžan po zakonu preživljati po merilih, ki jih določa zakon, ki ureja socialno varstvo, za dodelitev denarne socialne pomoči;

2. za terjatve iz naslova zakonite preživnine in odškodnine za izgubljeno preživnino zaradi smrti tistega, ki jo je dajal, do dveh tretjin prejemkov, na katere se seže z izvršbo, vendar tako, da dolžniku ostane najmanj znesek v višini dveh tretjin minimalne plače, zmanjšane za plačilo davkov in obveznih prispevkov za socialno varnost, če dolžnik preživlja druge osebe, pa najmanj znesek v višini dohodka, določenega za dolžnika in njegove družinske člane oziroma osebe, ki jih je dolžan po zakonu preživljati po merilih, ki jih določa zakon, ki ureja socialno varstvo za dodelitev denarne socialne pomoči.

Na prejemke vojnih in mirovnih vojaških invalidov iz naslova invalidnine, ortopedskega dodatka in invalidskega dodatka je mogoče seči z izvršbo samo za terjatve iz naslova zakonite preživnine in odškodnine za izgubljeno preživnino zaradi smrti tistega, ki jo je dajal, in sicer do polovice teh prejemkov.

Na prejemke iz pogodbe o dosmrtnem preživljanju in dosmrtni renti ter na prejemke iz pogodbe o življenjskem zavarovanju je mogoče seči z izvršbo le toliko, kolikor presegajo stalno najvišjo socialno dajatev po zakonu, ki ureja socialno varstvene dajatve.

103. člen

….v kateri banki imaš odprt račun.Imel sem redno zaposlitev,vzel kredit pri SKB banki v višini 8000eur za 5let,ga redno plačeval leto in pol,potem pa sem po neumnosti izgubil službo.Ker se nisem prijavil na zavod,ni bilo več prilivov na račun.Banka mi ga je zaprla,ter od zavarovalnice pri kateri je bil kredit zavarovan dobila povrnjen znesek.Ko sem po osmih mesecih končno dobil zaposlitev,šel na drugo banko in odprl trr,mi je firma pri prvi plači odbila znesek do minimalne vsote 580eur.To se zgodi vsak mesec že 2 leti in pol,nikoli ne dobim manj.Je pa res,kot je že nekdo napisal,da je treba na banko ter prosit za odlog plačila.Upam da urediš.lp Tomaž

>Dogovorite se za manjši obrok ali drugačno poplačilo!

Ja, logično, če se dogovriš za moratorij ali manjše obroke, ti jasno ne bo trgala :-))

A tebi se zdi, da je kredit=izvržba?!?!?!?

Saj tudi kredit ni izvršba, ampak popolnoma normalna obveznost, tako kot katera koli druga položnica. Zakaj tretiraš kredit kot nekaj vesoljskega?
In če bi bilo to res, kar praviš, kaj bi se potem zgodilo s tem kreditom? Bi kar izpuhtel ali kaj?

Draga Sanela, pojasnimo s primerom. Imam na računu 500EUR. Plačo dobim vsak mesec 700EUR in to petnajstega v mesecu. Nekega dne dobi banka s sodišča izvršbo na moj račun, ker sem dolžan elektru 2000EUR. Pravilno praviš, da mi banka ne sme od naslednje plače vzeti več kot tistih 130EUR, ker mi mora ostati 570 za preživetje. Zato bom dobil 15. na račun teh 570EUR. Ampak, 18. v mesecu mi pridejo na vrsto odtegljaji za kreditno kartico, stanovanjski kredit in tako naprej. In takrat mi bo banka mirne duše trgala vse, kar ji pripada, in če moje stanje tega ne bo dovoljevalo, bo plačilo trajnikov od zunanjih upnikov zavrnila (rtv, voda, smeti, …), za svoje terjatve pa mi dala 3 dni časa, da pokrijem. V nasprotnem primeru mi bo zaprla račun in me tožila za vse, kar sem ji dolžan.[/quote]

Ja, normalno, če si nepoučen in ne poznaš svojih pravic, banke pa to totalno izkoriščajo. Pravočasno stopi na banko in se dogovori – glede kredita seveda! Marikaj se da dogovorit.

Ne razumete me čisto – govorim o kreditih in ne o trajnikih za položnice in kartice! Tisti, ki nima denarja tako nima trajnikov in kartic!

Lepo bodite in še naprej živite v svoji nevednosti![/b]

New Report

Close