Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj ma men policaj za govorit da ne smem iz avta ven

Kaj ma men policaj za govorit da ne smem iz avta ven

Danes me je ustavila policijska patrulja provida na gorenjski AC. Ustavim na pumpi, glih hočem stopit iz avta pa mi policaj reče naj sedim v avtu dokler ne konča postopka. Halo, pa kje si to vidu zakaj jest ne bi smel ustat pa stopit ven iz avta? Spet hočem ven, rečem sej je ok bom zunaj počakal pa enga pržgal vmes ko bo on preverjal dokumente pa mi spet zasika da se morem usest v avto. Kr neki ej, v čemu je fora tega, to sem 1. doživel. Ne štekam kje je kle fora res.

na pumpi si hotel enega prižgat???

jaz vem, ko nimam izpita, da ne smeš iz avta med policijskim postopkom, razen, če ti miličar tko ukaže, dej nooooo…si po župi priplaval???????

nova
Uredništvo priporoča

Zarad policajeve varnosti je to.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Kdo pa si ti, da bi stal policaju za hrbtom in ga po možnosti še kresnil s kako granitno kocko?!!!

joj kakšni debilni odgovori ne morem verjet. kot prvo ni miličar ampak policaj in kot drugo kje piše da bi jest stal policaju za hrbtom? ti mik maš pa najbl prtegnjene odgovore kar jih je. domobranc neumn

Veš kaj, nesramno je že to, da bi ti kadil.
Se ti zdi olikano med tem, ko se nekdo ukvarja s tabo in tvojimi papirji, ti kadiš?
Sicer pa vsak razgledan človek ve, da je policaj ravnal povsem prav in zakonito in vsak ve, da, če te ustavijo, sediš v avtu ne pa da kadiš. Kadi v avtu pa bo.


lej saj ne bi prišel s cigareto na policijsko postajo ampak bi kadil zunaj med postopkom. in če kadim medtem ko se pogovarjam s poštarjem, s kurirjem, z sosedom, bom kadil tudi vpriča policaja. a smo v severni koreji morda? v avtu pa ne kadim ker je škoda novega avta.
ni čudno da so pri nas policaji tako domišljavi in arogantni če pa ste ljudje takšne ponižne hlapčevske riti. če bi ti policaj ukazal da si prereži žile bi to najbrž tudi storila kaj?


lej saj ne bi prišel s cigareto na policijsko postajo ampak bi kadil zunaj med postopkom. in če kadim medtem ko se pogovarjam s poštarjem, s kurirjem, z sosedom, bom kadil tudi vpriča policaja. a smo v severni koreji morda? v avtu pa ne kadim ker je škoda novega avta.
ni čudno da so pri nas policaji tako domišljavi in arogantni če pa ste ljudje takšne ponižne hlapčevske riti. če bi ti policaj ukazal da si prereži žile bi to najbrž tudi storila kaj?[/quote]

Z A H O J E N C!!!!!!!!!!

To, da kadiš, ko s kom govoriš, imaš opravka z njim, kaže, da si skrajno nesramen do njega.
Lahko uničuješ sebi zdravje, ne smeš ga pa drugim. In ti arogantno, nesramno kadiš poštarju pod nos?
Krasno. Čudovito je to, da ti je avta škoda, ker je tvoj, si pa drzneš kadit drugim ljudem pod nos.
Ni čudno, da postajate nekateri kadilci tako osovraženi, ker ste res poden od podna.


lej saj ne bi prišel s cigareto na policijsko postajo ampak bi kadil zunaj med postopkom. in če kadim medtem ko se pogovarjam s poštarjem, s kurirjem, z sosedom, bom kadil tudi vpriča policaja. a smo v severni koreji morda? v avtu pa ne kadim ker je škoda novega avta.
ni čudno da so pri nas policaji tako domišljavi in arogantni če pa ste ljudje takšne ponižne hlapčevske riti. če bi ti policaj ukazal da si prereži žile bi to najbrž tudi storila kaj?[/quote]

Tvoj problem zgleda biti nepoznavanje zakonov.

V tem primeru je imel policist prav – oz. pravico, da je to zahteval. Če ti pa zakon ni všeč – je to čisto druga stvar.
Lahko se vržeš v politiko in ga poskušaš spremeniti.

Res si ogaben s temi tvojimi smrdljivi čiki. Kaj misliš, da so policaji, poštarji in drugi plačani, da jim ti zasmrajaš okolico.
Zasmradi svoj super avto, sicer pa ziher smrdi. Ker kadilci smrdite celi: zadah, koža, lasje, oblačila… ogaba si.


lej saj ne bi prišel s cigareto na policijsko postajo ampak bi kadil zunaj med postopkom. in če kadim medtem ko se pogovarjam s poštarjem, s kurirjem, z sosedom, bom kadil tudi vpriča policaja. a smo v severni koreji morda? v avtu pa ne kadim ker je škoda novega avta.
ni čudno da so pri nas policaji tako domišljavi in arogantni če pa ste ljudje takšne ponižne hlapčevske riti. če bi ti policaj ukazal da si prereži žile bi to najbrž tudi storila kaj?[/quote]

122. člen ZVCP
(5) Z globo najmanj 40.000 tolarjev se kaznuje za prekršek drug udeleženec cestnega prometa, ki ne ravna po znaku ali ukazu oziroma odredbi policista.

Evo zato:

Zakon o pravilih cestnega prometa
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2010109&stevilka=5733

101. člen

(posebni svetlobni znaki vozil s prednostjo in vozil za spremstvo)
.
.
.

(3) Pomen posebnih svetlobnih in zvočnih znakov:

1. modra svetilka: udeleženci cestnega prometa morajo takoj dati prosto pot vozilu, ki daje tak znak. Vozniki se morajo z vozili umakniti k robu vozišča, če je zaradi neovirane vožnje vozila s prednostjo potrebno, morajo ustaviti ob robu ali zunaj vozišča, drugi udeleženci cestnega prometa se morajo umakniti z vozišča;

2. modra svetilka in svetlobna tabla: voznik mora postopno zmanjšati hitrost in ravnati po odredbi, izpisani na svetlobni tabli;

3. modra svetilka in kratek zvočni znak s sireno: voznik, za katerim vozi policijsko vozilo, ki daje tak znak, mora postopno zmanjšati hitrost in ustaviti ob robu ali zunaj vozišča. Voznik in potniki ne smejo izstopiti iz oziroma z vozila, dokler jim policist tega ne dovoli;

4. rdeča in modra svetilka: vozniki morajo takoj ustaviti vozila, drugi udeleženci cestnega prometa se morajo takoj umakniti z vozišča, in dati vozilu, ki daje tak znak, in vozilu oziroma vozilom, ki ga spremlja, prosto pot. Vozniki morajo ustaviti vozila ob robu ali zunaj vozišča. Vožnjo smejo nadaljevati šele, ko odpelje mimo vozilo, vozili oziroma vsa vozila v koloni, vključno z zaključnim vozilom, ki daje znake z rdečo in modro svetilko.
.
.
.

Ne , prav nič ni pisec prvega posta zahojen. Opisal je kar se mu je zgodilo in ko sem to brala , me je spominjalo povsem na ravnanje ameriških policajev . Oglejte si na you tube kaj in kako oni počno s svojimi državljani.
Nekdo je omenil varnost policaja , ja , bi se strinjala , samo , da je policaj gledal preveč ameriških filmov , saj pri nas nošenje orožja ni dovoljeno in bi človeku komot lahko dovolil iz avta. Sveta preproščina no ! In mirno lahko kadi ob , v bližini pumpe , le na pumpi sami ne ! Kajenje na luftu še ni prepovedano in zaračunano , kakor pa gredo stvari , to kmalu bo.

ZVCP ne velja več

To ni samo v ameriških filmih, to je tudi pri nas in že kar dolgo. Ko te ustavijo, moraš ostati v avtu in dati roke na volan. In nato počakati na navodila policista.

Kot prvo, ne morem se spustit tako globoko, da bi midva bila vsaj približno na istem nivoju. Kot drugo, ni policaj ampak policist.
In kje bi ti stal, če ne za hrbtom? Ali pa bi mu mogoče svoje alkoholne hlape dihal naravnost pod nos? Saj trezen očitno še zdaj nisi!!! Pa predpisov tudi ne poznaš.

Ja, ker ljudje pa res počnejo samo tisto, kar je dovoljeno, a ne?

Bodi vesel, da ti policist ni zavpil:”Pridi vun! Nič ti ne bomo naredli!… Gotof si!”

V Sloveniji nikoli ne bo pravih uporov (mislim na politične demonstracije). Zakaj? Zato ker ste ljudje navadni hlapci kar se lepo vidi po zgornjih komentarjih. Preveč preveč ste podložni da bi se kdaj znali postavit zase. Pred policaji se dobesedno pokakate. Sej ne pravim da se moraš nedostojno vest (pa naj si bo to do policajev ali pa do ostalih uradnih oseb in na uradih) in bit primitivni in nasilni brez potrebe. Daleč od tega, če je policaj do mene korekten, bom tudi jaz do njega. Ampak včasih se je treba za kakšno stvar potegnit zase kot to počnejo ljudje v drugih državah. Zakaj so policaji pri nas tako arogantni? Ker jih ljudje naredite takšne, ker ste hlapci, podložni pokorneži ki bi naredili vse če bi vam nekdo z uniformo in značko to ukazal. Pa če bi vam rekel da požrite lasten drek, bi se na mestu usrali in ga požrli. Take riti ste, pa naj se sliši še tako prostaško in potem sem jaz zahojenc, ampak to so dejstva ki se jih niti ne zavedate. Veliko sem vozil po Evropi in se kot nekdanji špediter pogosto srečeval s policijskimi patruljami. Policaji v tujih državah, npr. v Nemčiji, Italiji, Franciji, VB, imajo popolnoma drug odnos do ljudi kot naši policaji. So manj naduti in arogantni, prej pripravljeni pomagat ljudem. Zakaj? Zato ker imajo ljudje manj hlapčevski odnos do njih kot pri nas.
In to slovensko hlapčevstvo se lepo vidi tudi na protestih. Vse kar je bilo do zdaj ni omembe vredno, mirni protesti z izjemo nekaj huliganov s parimi granitnimi kockami. Zakaj? Ker ste Slovenci pokorni hlapci in se preveč bojite da bi jih dobili po pesi ali šli v 48urno pridržanje ali pa v 1 mesečni pripor zaradi kršenja JRMja. In zato si ne upate zahtevat svojih pravic. Kar poglejte politične proteste ki so bili v Parizu ali Atenah ko je gorelo pol mesta. Ne pravim da je to ok ampak tam se znajo ljudje potegnit za svoje pravice.

sto ljudi sto čudi…nikol neveš kaj kdo skriva in bi s tem ko bi izstopil iz avta lahko napadu policaja da ta ne bi npr.izvedu da je za človekom izdana tiralica ipd… filme pa itk vsi preveč gledamo:d

Ne vem, če te je kdaj v Italiji ustavila finančna policija. En pristopi k avtu po dokumente, ta drugi na razdalji par metrov meri z avtomatom vate. Pa se ti prerekaj…

> Ne pravim da je to ok ampak tam se znajo ljudje potegnit za svoje pravice.

Točno to praviš, ker je očitno, da se s tem strinjaš. In jaz pravim, živimo v šengenu, izvoli in se preseli v državo z bolj revolucionarnim ljudstvom.

Ne vem, če te je kdaj v Italiji ustavila finančna policija. En pristopi k avtu po dokumente, ta drugi na razdalji par metrov meri z avtomatom vate. Pa se ti prerekaj…[/quote]
Ne, v Italiji me GdFjevci še niso ustavili, je pa kar se tiče neupoštevanja ustavljanja s strani policije najbolj strogo v Rusiji. Tam te na vsaki vstopni kontrolni točki ki je locirana pred vsakim večjim mestom, pričakata 2 policaja s heckler&kochom na rami in če ne ustaviš imajo pravico streljat nate.

New Report

Close