Forum.Over.Net

Starševski čvek

Deček v črtasti pižami me je tako pretresel, da sem morala vzeti pomirjevala

Default avatar

opomin

Take filme bi morali vrteti vsak dan, saj so časi več kot primerni za razmah sovraštva do drugačnih.
Default avatar

jaz sem ga osrala

8 letnik ga je hotel gledat, razumel malo, saj nekaj smo mu razlagali o vojni in grozotah in kako srečni smo lahko da ni vojne, na koncu je jokal. Mož je bil jezen, ker sem mu dovolila gledat. Zdaj pa mi je težko pri srcu, ker je tako prestrašen. Se boji zaspati.

Koliko star otrok ga sploh lahko gleda? No, gledal ga je tudi 15 letnik, ampak oni so se že učili o vojni, mali pa niti ni vedel kaj pomeni bomba.

Za silvestrovo me je presenetil kako se je bal petard, da sem ga morala peljati noter, ker je začel jokat.
Default avatar

lepo, da priznaš

Kaj pa dela 8-letnik pokonci tako dolgo? Bi moral že 2 uri spat, saj najbolj raste inpotrebuje spanec. Nisi ravno odgovorna, zgledna in pametna mama, da si mu to dopustila gledati, tak film ni za 8-letnika. Ker ga ne razume pravilno in si ga interpretira popolnom adrugače, kot npr. ti.

Tematika tega filma je skrb zbujajoča, zelo žalostna, pretresljiva za odraslo, zrelo in odgovorno osebo. Ni čudno, da je pretresla celo 8-letnika.
Default avatar

jaz sem ga osrala

lepo, da priznaš je napisal/a:
Tvoja kritika je na mestu. Glede spanja me ne skrbi, ker je neverjeten otrok, ki rabi najmanj spanja v naši družini. Zjutraj 6.30h ga samo pokličem in vstane brez najmanjšega problema, zvečer pa vedno težko zaspi, kljub treningom vsak dan. Lahko bi napisali, da je film primeren nad 15 let. Res nisem vedela vsebine, še najmanj pa pretresljivega konca. Ali pa bi ga dali na spored ob 22h, ko je bolj primerna ura.
Default avatar

napisala 05.11.11 22:36

najbolj pretresljiv, presunljiv film, ki sem ga kdajkoli videla v življenju
kdajkoli videla v življenju je napisal/a:
Default avatar

cvxšx

No, jaz sem ga gledala, pa mi nekih hudih travm ni povzroči. Znam ločiti med filmom in fikcijo, torej vem, da se to ni zares zgodilo. Da so koncentracijska taborišča obstajala, sem vedela pa že prej. Zamisliš se pa, to pa. Predvsem o nesmiselnosti ubijanja in sovraštva.
Otroka film nista gledala (večji ima 11 let), sem jima pa razložila vsebino.
Default avatar

razočaranje

OPROSTITE!

Ta film me je razočaral!
Default avatar

cvxšx je napisal/a:
Tudi jaz sem MISLILA, da vem, do ...
kdajkoli videla v življenju je napisal/a:
Default avatar

opomin je napisal/a:
Dvomim, da bi zaleglo. Zgodovina se ponavlja. Vedno. Na sto in en način.

Pekel so ljudje okoli nas. (J. P. Sartre)
Default avatar

MuMi

Cel film je na internetu:

[youtube]n9YhatNRvL0[/youtube]

Območje sivine (The Grey Zone) je prehud celo za kakšnega odraslega, ne le otroka.

Barca

Območje sivine obstaja knjiga v slovenščini? Cobiss mi javlja, da ne :(

In krut film, pa čeprav drugačen čas, je bil tudi Amistad.

Aja, začetek filma Iskanje vojaka Ryana je prav tako grozen - sem ga jemala kot film, dokler nisem bila v Caenu v Muzeju miru in gledala arhivske posnetke izkrcanja in v bistvu vedela, da za vsakega, ki ga vidim pasti na filmskem platnu, na pokopališču v resnici stoji nagrobnik.
Default avatar

MuMi

Barca, mogoče obstaja v Cobissu kakšen izvod:

Auschwitz: A Doctor's Eyewitness Account (Dr. Miklós Nyiszli)

Meni se stran od Cobissa ne odpre. Gotovo pa je kakšen izvod na Amazonu.

z vami se strinjam

napisala 05.11.11 22:36 je napisal/a:
To - to je resnica. Vedno novi ljudje, ki so pekel. In vedno nova sovraštva!

Današnji razjarjeni množici ljudi NIČ ne pomaga gledanje takih filmov. S(m)o preveč besni na barabe!
Default avatar

Barca

MuMi je napisal/a:
DVD in še celo VHS imajo po več knjižnicah, knjigo pa samo še v MB in v Lendavi
U službi doktora Mengelea / Nyiszli Miklós ; preveli s mađarskog Eva Schwartz i Ivica Singer

Se pa spomnim pred leti, da sem brala podobno knjigo (mogoče celo to, ker ni bila v slovenščini, pa je zdaj naša knjižnica nima več), ravno o Mengelejevih poskusih v taboriščih ... ampak je nisem mogla prebrati do konca.
Default avatar

sonce, kje si

z vami se strinjam je napisal/a:
..................
Default avatar

Fikcija res, ampak ...

Se kaj hujsega se je dogajalo, ta `fikcija` je zelo blaga. Z otrokom se pa le pogovori in mu razlozi, da je bistvo filma prikaz cudovitega prijateljstva med dvema otrokoma, ki ne gledata na svojo drugacnost. In da je to, da odrasli tega niso sposobni, bolj zalostno kot deckova smrt na koncu.
Default avatar

dolores72

No, no, tok pa tudi ni bil, da je treba tablete vzet
Rekla si, da je jokal, ko je slišal petarde...lahko, da je bolj nežen, prestrašen otrok
lahko, da se ti bo zjokal, še za manj...

poglej, če je tebe videl, čist sesuto, pol se ne čudim
Default avatar

pollyanna

Pri nas se je trinajstletnica sama odločila, da bo gledala (kar me je začudilo), najbrž na podlagi tistih nekaj izsekov, ki so najavljali film in so bili v bistvu simpatični.
Na koncu ni mogla verjeti zaključku filma, sproti sem ji na hitro razlagala zgodbo koncentracijskih taborišč (o katerih je vedela minimalno, iz šole sploh nič) - bila je povsem šokirana, češ kako se lahko film tako konča. To nam dela ameriška produkcija s happy endi in naš šolski sistem kjer se poučevanje osnovnošolske zgodovine konča pred drugo svetovno vojno. Še malo pa se naši otroci ne bodo učili nič "grdega" več.
Mene se je film kar dotaknil, kar je najbrž logično, saj sem čuteče bitje in mama - koga se ne bi.