Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali lahko naredim 1 dan prej

ali lahko naredim 1 dan prej

Načrtujem kosilo za več ljudi in me zanima, če lahko kruhove cmoke naredim 1 dan prej? Ponavadi jih delam za dva dni, ampak jih prvi dan skuham in naslednji dan pogrejem v MW, ampak MW da hrani nek specifičen okus, ki mi ni všeč. Bi jih lahko en dan prej naredila in drugi dan skuhala?
Še eno vprašanje, kaj predlagate za zraven? Naredila bom itak golaž, bi pa mogoče še kaj. Bi šel segedin? Ali pa kakšna bela mesna omaka?

pa ne pripraviš zgolj mase en dan prej, pa jih potem pred uporabo pripraviš? glede pogrevanja ne vem, zato tud tako mnenje

glede še kakšne druge prirpave:
– nafilaj jih s kako marmelado, zmrznjenim sadjem (slive, marelice,..)+ preliv iz stopljenega masla, na katerem prepražiš kruhove drobtinein po potrebi dodaš še sladkor…..

jaz jih naredim več in jih zamrznem, potem pa zmrznjene skuham v kropu.
meni golaž in segedin ravno ne gresta skupaj.
bela omaka? h golažu?
a-a

h golažu kvečjemu še kakšna polenta…

nova
Uredništvo priporoča

????? Ti si pa gotovo blond, a ne?
H kruhovim cmokom bo danes skuhala golaž. Sprašuje pa, če bi šel H KRUHOVIM CMOKOM morda tudi segedin. Ali spet H KRUHOVIM CMOKOM kakšna svetla mesna omaka.

Zanimivo se mi zdi, ker v središče daješ cmoke, ki so kakor koli le prikuha, in ne mesno jed 🙂

Še moje mnenje glede jedilnika:
cmoki, svaljki ali hitri sirovi štruklji (če ni časa, pa pač polenta)
golaž, segedin ali zrezki v omaki.

Hehe, ne, ne, kruhovi cmoki h golaži, kruhovi cmoki k segedinu, kruhovi cmoki z belo omako 🙂
S čim pa jeste hove cmoke?

Torej, če jih en dan prej naredim, spakiram v hladilnik in naslednji dan samo skuham bodo čisto ok 🙂
Kako jih pa zamrzneš? Vsakega posebej, ločene in potem skupaj v vrečko?

Jah, ostalo mi je precej kruha, ker sva oba z možem kupila kruh za praznike 🙂
ščem pa tudi en tak jedilnik, da lahko pripravim kaj tudi en dan prej. Golaž bom itak prej skuhala, ker je naslednji dan boljši, če še cmoke naredim en dan prej i seveda juho, mi potem na dan kosila ostane le še ena mesna omakica 🙂
Za segedin pa sprašujem, ker obožujem zeljei bi mi potem ostalo kosilo še za naslednji dan 🙂

Jah, kaj češ, ženska mora bi praktična 🙂

Pravzaprav niti ni tako zelo zanimivo, če upoštevaš, da so ravnokar minili prazniki in ji je verjetno ostalo kar nekaj na pol suhega in napol posušenega kruha, ki bi ga pač rada porabila namesto zavrgla, ne?

Sicer pa pri nas jemo kruho smoke z golažem, segedinom, zrezki v omaki, z omako iz mletega mesa, z gobovo omako, smetanovo omako s koščki piščanca.
Če te pa zanima, kaj jemo z golažem, pa takole: polenta, testenine, kruhovi cmoki, smetanovi žličniki, pire krompir ali pa kar samo kruh.

Hehe, ne, ne, kruhovi cmoki h golaži, kruhovi cmoki k segedinu, kruhovi cmoki z belo omako 🙂
S čim pa jeste hove cmoke?

Torej, če jih en dan prej naredim, spakiram v hladilnik in naslednji dan samo skuham bodo čisto ok 🙂
Kako jih pa zamrzneš? Vsakega posebej, ločene in potem skupaj v vrečko?[/quote]

Je tako, spraviš v hladilnik in nalsednji dan vržeš v vrelo vodo. Jaz jih zmrznem vse skupaj. Ponavadi jih naredim kot prilogo h golažu, piščancu v sirovi omaki ali govejim zrezkom z gobovo omako.

????? Ti si pa gotovo blond, a ne?
H kruhovim cmokom bo danes skuhala golaž. Sprašuje pa, če bi šel H KRUHOVIM CMOKOM morda tudi segedin. Ali spet H KRUHOVIM CMOKOM kakšna svetla mesna omaka.[/quote]

nikjer ne piše, da bo danes kuhala golaž

kaj predlagate za zraven? Naredila bom itak golaž, bi pa mogoče še kaj. Bi šel segedin

no, meni se jedilnik
juha
golaž
cmoki
segedin

zdi še bolj mimo.

če že vztrajaš pri cmokih, potem raje pripravi takole
juha
cmoki
zrezek s kakšno omako (gobovo recimo)

iz suhega kruha pa potem pripravi še sladico, recimo kruhov narastek

segedin pa mi sploh ne gre zraven, v nobeni kombinaciji

jaz naredim cmoke tako, da vsakega ovijem v alu folijo in dam zamrznit, potem pa to vržem v krop in skuham.

????? Ti si pa gotovo blond, a ne?
H kruhovim cmokom bo danes skuhala golaž. Sprašuje pa, če bi šel H KRUHOVIM CMOKOM morda tudi segedin. Ali spet H KRUHOVIM CMOKOM kakšna svetla mesna omaka.[/quote]

nikjer ne piše, da bo danes kuhala golaž

kaj predlagate za zraven? Naredila bom itak golaž, bi pa mogoče še kaj. Bi šel segedin

no, meni se jedilnik
juha
golaž
cmoki
segedin

zdi še bolj mimo.

če že vztrajaš pri cmokih, potem raje pripravi takole
juha
cmoki
zrezek s kakšno omako (gobovo recimo)

iz suhega kruha pa potem pripravi še sladico, recimo kruhov narastek

segedin pa mi sploh ne gre zraven, v nobeni kombinaciji

jaz naredim cmoke tako, da vsakega ovijem v alu folijo in dam zamrznit, potem pa to vržem v krop in skuham.[/quote]

In potem imajo cmoki čudovit kovinski priokus….. Fuuujjj!!!!!
Alu folija je za zavijanje in shranjevanje živil, nikakor pa ne za kuhanje!

Jah, ostalo mi je precej kruha, ker sva oba z možem kupila kruh za praznike 🙂
ščem pa tudi en tak jedilnik, da lahko pripravim kaj tudi en dan prej. Golaž bom itak prej skuhala, ker je naslednji dan boljši, če še cmoke naredim en dan prej i seveda juho, mi potem na dan kosila ostane le še ena mesna omakica 🙂
Za segedin pa sprašujem, ker obožujem zeljei bi mi potem ostalo kosilo še za naslednji dan 🙂

Jah, kaj češ, ženska mora bi praktična :)[/quote]

Veš kaj, odvisno je kakšno logiko misliš ubrati kar se skladnosti hrane na mizi tiče. Sama dam običajno gor dve mesni jedi in vsaj dve prikuhi, potem pa še nekaj zelenjavnih zadev. In nekako ni mišljeno, da je je vse medsebojno usklajeno, ampak da vsak nekaj najde, kar mu paše (torej folk običajno je eno ALI drugo, ne pa vse).
In če nekomu paše zelje, bo vzel segedin, tistim, ki ne, pa golaž. Po mojem čist ok ideja. Poleg cmokov pa bi jaz vseeno še nekaj zraven naredila, recimo pire krompir, s katerim nimaš ravno mega veliko dela.
Lahko pa še vedno narediš zrezke v omaki – podušiš jih že prejšnji dan in bodo tudi počakali do naslednjega dne, ko boš dodala mogoče samo še smetano ali kaj podobnega za finiš.

Naj ti lepo vse uspe!

nikjer ne piše, da bo danes kuhala golaž

kaj predlagate za zraven? Naredila bom itak golaž, bi pa mogoče še kaj. Bi šel segedin

no, meni se jedilnik
juha
golaž
cmoki
segedin

zdi še bolj mimo.

če že vztrajaš pri cmokih, potem raje pripravi takole
juha
cmoki
zrezek s kakšno omako (gobovo recimo)

iz suhega kruha pa potem pripravi še sladico, recimo kruhov narastek

segedin pa mi sploh ne gre zraven, v nobeni kombinaciji

jaz naredim cmoke tako, da vsakega ovijem v alu folijo in dam zamrznit, potem pa to vržem v krop in skuham.[/quote]

In potem imajo cmoki čudovit kovinski priokus….. Fuuujjj!!!!!
Alu folija je za zavijanje in shranjevanje živil, nikakor pa ne za kuhanje![/quote]
moji ga nimajo
sicer pa, jamie oliver je kariero naredil s kuhanjem in pečenjem v alu foliji, ni videt, da bi bil zanič kuhar….

In potem imajo cmoki čudovit kovinski priokus….. Fuuujjj!!!!!
Alu folija je za zavijanje in shranjevanje živil, nikakor pa ne za kuhanje![/quote]
moji ga nimajo
sicer pa, jamie oliver je kariero naredil s kuhanjem in pečenjem v alu foliji, ni videt, da bi bil zanič kuhar….[/quote]

No, če ti pa Jamie Oliver predstavlja strahotno avtoriteto in višek kulinarične umetnosti, je pa itak vse jasno.


moji ga nimajo
sicer pa, jamie oliver je kariero naredil s kuhanjem in pečenjem v alu foliji, ni videt, da bi bil zanič kuhar….[/quote]

No, če ti pa Jamie Oliver predstavlja strahotno avtoriteto in višek kulinarične umetnosti, je pa itak vse jasno.[/quote]
no, definitivno ve več o kuhanju, kot ti.

Jaz naredim iz mase za kruhove cmoke štručke premera 6-7 cm, jih zavijem v pomaščeno alufolijo in skuham v kropu. Kuhane odvijem in narežem. Nikoli nimajo kovinskega priokusa. Ko so zaviti, stojijo na hladnem tudi nekaj ur, lahko bi pa tudi čez noč. Naredim jih ponavadi za prilogo h kaki lovski pečenki, podvarku, burgundski govedini ali veliki perutnini (raca, gos, puran, petelin v vinu).

Kako kruhove štruce pogreješ, v MW?

Naredim jih takrat, ko imam čas, saj so gotovi čisto mimogrede, in jih pol ure pred kosilom vržem v krop.

Mikrovalovke (še) nimam. 🙂 Čaka na novo kuhinjo (jaz tudi.).

No, vsekakor si me povsem impresionirala z jedmi, ki se nahajajo na tvoji mizi….nikoli nisem pripravila ne petelina, ne gosi, ne race. Kapo dol!

Jah, ostalo mi je precej kruha, ker sva oba z možem kupila kruh za praznike 🙂
ščem pa tudi en tak jedilnik, da lahko pripravim kaj tudi en dan prej. Golaž bom itak prej skuhala, ker je naslednji dan boljši, če še cmoke naredim en dan prej i seveda juho, mi potem na dan kosila ostane le še ena mesna omakica 🙂
Za segedin pa sprašujem, ker obožujem zeljei bi mi potem ostalo kosilo še za naslednji dan 🙂

Jah, kaj češ, ženska mora bi praktična :)[/quote]

Veš kaj, odvisno je kakšno logiko misliš ubrati kar se skladnosti hrane na mizi tiče. Sama dam običajno gor dve mesni jedi in vsaj dve prikuhi, potem pa še nekaj zelenjavnih zadev. In nekako ni mišljeno, da je je vse medsebojno usklajeno, ampak da vsak nekaj najde, kar mu paše (torej folk običajno je eno ALI drugo, ne pa vse).
In če nekomu paše zelje, bo vzel segedin, tistim, ki ne, pa golaž. Po mojem čist ok ideja. Poleg cmokov pa bi jaz vseeno še nekaj zraven naredila, recimo pire krompir, s katerim nimaš ravno mega veliko dela.
Lahko pa še vedno narediš zrezke v omaki – podušiš jih že prejšnji dan in bodo tudi počakali do naslednjega dne, ko boš dodala mogoče samo še smetano ali kaj podobnega za finiš.

Naj ti lepo vse uspe![/quote]

Bom naredila golaž in puranji file v smetanovo-sirovi omaki, tako da bom poleg cmokov naredila še široke rezance kot prilogo, plus juha, plus solata, plus seveda tortica 🙂

hvala punce, odlične ste 🙂

Tole s štruco je tudi fajn ideja 🙂
Golaž pa mogoče celo zamenjam z govedino po burgundsko, ampak – koliko je primerna za otroke?

Glede race in gosi nobena posebna umetnost, malo dlje se pečejo in malo več TLC (tender loving care) med peko potrebujejo kot navaden piščanec. Coq au vin je čisto majčkeno zahtevnejši, pa spet ne toliko, le dobiti petelina (oziroma primerno starega in težkega piščanca) je včasih problem.

Po dveh urah kuhanja izpari iz omake 90-95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} alkohola, kar pomeni, da ostane v njej kake 0.5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} do 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} alkohola, približno toliko kot v doma narejenem kefirju. Po mojem se nimaš česa bati.

Po dveh urah kuhanja izpari iz omake 90-95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} alkohola, kar pomeni, da ostane v njej kake 0.5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} do 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} alkohola, približno toliko kot v doma narejenem kefirju. Po mojem se nimaš česa bati.[/quote]

Hvala, bomo imeli kar burgundko namesto golaža.

Drugače pa, glede race in goske, jaz ju najprej malo pokuham, da se namočita in malo zmehčata, potem pokrito pečem, na koncu odkrijem, da se zapeče in je super. Petelina pa še nisem delal ali pa niti nisemvedela, da je petelin 🙂

nikjer ne piše, da bo danes kuhala golaž

kaj predlagate za zraven? Naredila bom itak golaž, bi pa mogoče še kaj. Bi šel segedin

no, meni se jedilnik
juha
golaž
cmoki
segedin

zdi še bolj mimo.

če že vztrajaš pri cmokih, potem raje pripravi takole
juha
cmoki
zrezek s kakšno omako (gobovo recimo)

iz suhega kruha pa potem pripravi še sladico, recimo kruhov narastek

segedin pa mi sploh ne gre zraven, v nobeni kombinaciji

jaz naredim cmoke tako, da vsakega ovijem v alu folijo in dam zamrznit, potem pa to vržem v krop in skuham.[/quote]

In potem imajo cmoki čudovit kovinski priokus….. Fuuujjj!!!!!
Alu folija je za zavijanje in shranjevanje živil, nikakor pa ne za kuhanje![/quote]

JA VRJETEN IMAJO KOVINSKI PRIOKUS????

Jaz zavijem štruklje v folijo, in jih dam tako kuhat!

New Report

Close