Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek uporabljate kaj proti valungam in ostalim nevšečnostim

uporabljate kaj proti valungam in ostalim nevšečnostim

Nekaj sem brala na netu, da pride hormonska terapija v poštev samo pri nekaterih s specifičnimi simptomi oz. da vsako žensko obravnavajo specifično. Zenkrat imam samo ene simptome menopauze in sicer valunge. Se mi splača spoh iti k zdravniku po kaj, če imam samo vročinske vale? Mi bodo dali kaj? Ker se bojim, da se prehladim, kr večkrat na dan zakuham in sem cela mokra, v tem vremenu pa to ni najbolj…

Koliko si stara?

…jaz jih imam 52,pa nič.

Upam,da me ne bo nič potipalo…

V meni sem že mala veteranka :), zato ti lahko dam nekaj nasvetov. Valunge so samo ena od nevšečnosti v meni. Sledi tudi nočno potenje in nespečnost, vse to potegne za sabo še druge pojave. Jaz sem se odločila za bioidentične hormone, a se je kmalu izkazalo, da to ni dobra rešitev. Nazadnje sem zamenjala prehrano. Rezultati so več kot dobri. Znebila sem se odvečnih kg, ki so se mi skupaj z meno nabrali, valunge so skoraj izginile, počutje dobro, pa tudi dobro spim, zaradi česar je moj dan veliko bolj kvaliteten od prejšnjih. Priporočam ti tudi jemanje kapljic Agnukliman, ki se dobijo le v lekarni v Avstriji.

Men je vročina popustila, sam depresija in histerija sta pa ostali.

Lahko prosim napišeš kaj več o sprmenjeni prehrani?

Moje čestitke.

Prehrana je res pomembna.Sama se tudi ne počutim dobro,če jem čokolado,suhe mesnine,kupljeno hrano.

Jem čimbolj domačo hrano,če je sladko,pa doma narejeno.

Jaz jih v 5 letih mene se nisem imela. Taka je pa moja prehrana: zelo malo mesa (nekajkrat na teden po 4-5 dek), zelo redko salame, klobase in druge suhe mesnine, veliko zelenjave, vse presne, veliko sadja, tudi presnega, samo olivno olje, orescki (mandeljni in orehi, pa tudi lesniki), 2-3 zlice vsakic sveze namletega lanenega semena na dan.

jaz sem pila čaj in mi je pomagal 🙂
Srečno

rman?

Hvala za nasvete in ostele prispevke. Žal fizično delam in rabim meso, suhe salame itd, kr praktično živim od sendvičev 4 dni na teden. Kakšne sendviče si naj pripravim? Popečem v ponvi belo meso in nekaj zelenjave zraven? To je ena ideja. Kaj drugega še naj dam v sendvič? Američani jedo sendviče z govedino. Ve kdo, kako to zgleda? Popečena govedina, teletina je noter? Kuhana? Mogoče kak namaz, zelenjava?

Pa za čaj me tudi zanima, kateri je pravi prosim?

Včasih kakšen sendvič z mlečnim namazom? Meni so dobri od Ljubljanskih mlekarn MU (zeliščni, s smetano, s hrenom). Jaz si v službo večkrat vzamem polnozrnato žemljo, navaden jogurt 0,5 litra, narezano surovo zelenjavo (korenček, paprika, kumarice, redkvice, itd.) – nekaj, kar lahko ješ zraven z roko in je ni treba zabeliti.

Paleolitska dieta. Poišči na internetu, da si boš lažje predstavljala,kaj vse se da pripraviti.

Za fizicno delo ti ni treba jesti salam, in ne potrebujes vec mesa kot drugi. Ameriski sendvici z govedinoso na belih penastih kruhih, na katere na debelo namazejo maslo ali margarino, cez pa spet na debelo majoneze, potem pa peceno govedino, cez pa kaksen list solate in pogosto eno rezino paradiznika, radi pa dajo se zenf na vse to. Zame je ogabnega okusa. Sicer ti pa ameriske hrane ne priporocam, ker statisticno imajo Americanke vec problemov v meni, kot zenske, ki jejo bolj prvinsko hrano.

Brez kruha, testenin, žitaric, riža ob fizičnem delu, zmernem budžetu, celodnevni odsotnosti, pomanjkanju časa za kuho tiste dni, ko delam, ne bo šlo. Bom še brskala in iskala recepte oz. ideje za hrano. Tnx anyway.

Koliko si stara?[/quote]

46

Včasih kakšen sendvič z mlečnim namazom? Meni so dobri od Ljubljanskih mlekarn MU (zeliščni, s smetano, s hrenom). Jaz si v službo večkrat vzamem polnozrnato žemljo, navaden jogurt 0,5 litra, narezano surovo zelenjavo (korenček, paprika, kumarice, redkvice, itd.) – nekaj, kar lahko ješ zraven z roko in je ni treba zabeliti.[/quote]

Jogurt ja, a poleti, ko me ne bo tako zeblo. Zdoma sem 12,13 ur in zato jem v avtu med vožnjo ali ko stojim in je avto mrzel. Če mi le znese, grem na toplo malico, ki v tem vremenu dušo da.

New Report

Close