Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek debeli so neurejeni

debeli so neurejeni

Ne morem si pomagati, ampak debeli ljudje mi delujejo zanemarjeno in se mi gabijo, ko govorim o debelih mislim tiste ki imajo 10+kg več.

da jih vidiš še s čikom v ustih, in kako sopihajo, ko hodijo, je stvar popolna

Kva pa se ti sama s sabo pogovarjaš, ti je dolgčas?

Imam idealno težo, super postavco… Ker ljudje, ki imajo viška kg itak za vse suhe (pa čeprav niso presuhi) govorijo, da so anoreksični – kar mi je zelo zelo nesramno (ravno na silvestrovo sem to poslušala), ampak jaz vseeno pravim,da je kakšen kilogram več prav simpatičen … Imam tudi kolegico in kolega, ki imata 30 + viška, pa me to ne moti … Ampak naj potem tudi debeli pustijo suhe pri miru. Vsak po svoje .. Glede urejenosti pa je res, da debelejši več švicajo, rabijo več nege, drugače pa ni nujno, da so neurejeni – to je samo žaljiv predsodek.

Prekle so se mi od nekdaj zdele zdrogirane osebe….

Se strinjam. Debeluhom se ne sme nič reči, ker jih žališ in ne veš za vzrok debelosti itd. Suhci moramo pa vse prenesti in nekateri tudi nismo po lastni želji suhi, a ne? Nagnjenost k debelosti ali suhosti je po mojem mnenju tudi gensko pogojena in verjamem, da marsikdo težko vpliva na svojo težo. Ampak zakaj je potem tako, da ti debeluh zameri, če mu rečeš, da je debel, suhec, ki non stop posluša: O, kako si pa ti suha, a j kej narobe?, pa mora to požreti. Jaz sem se z eno debeluhinjo počla v nulo. In vse, kar je bilo, je bilo to, da sem ji zabrusila, da je debela kot sod (ima 130 kg). In zdaj je na mrtvo užaljena in ne govori z mano nič več. A sem kaj narobe rekla? Razen to, kar je res.

Imam čez 100 kg. In, ja, se strinjam – izgledam neurejeno in zanemarjeno. 🙁

Jaz sem pa sinoči opazovala, debeluške so se basale, pa basale, se pogovarjale tako, da jim je vse letelo iz ust. Ko je po polnoči prišla kisla juha so seveda vse pojedle obvezno zraven še ves kruh, ja pol pa ni čudno, da so kot so, sicer pa vsaka trdi, da je debelost posledica zdravstvenih problemov, pa ja, če bi jaz toliko požrla bi tudi bila taka.

vse debele,ki jih poznam niso bolni ampak so debeli od velikih količin hrane. Meni stalno govorijo:blagor se tebi….

jaz pa odgovorim: ne,blagor se tebi,ker poješ vse kar vidiš.Jaz kuham vsak dan,pečem vsak 3 dan. Kaj dam v usta pa -pazim,ker čutim večje zadovoljstvo,ko se zjutraj zrihtam za v službo,kakor takrat,ko žvečim hrano.

Neurejeni -ni mus,da so Prej leni..

Sama sem sicer močne konstitucije in vsi moji predniki so bili predebeli, tako, da nekaj je zagotovo podedovanega, konstitucija in nagnjenost k debelosti. Ampak s tem bi lahko opravičevala, če bi imela 70 kg, ne pa 100!

100 jih imam izključno iz enega razloga – ker preveč žrem.

enkrat ali dvakrat se vse zgliha… al k suh in debel clovek umreta pa pristaneta v piksnah oba enako urejena, torej kupcka pepela, al pa se za casa zivljenja, k ta suhe prekle zacnete delat iz sebe plasticne spake in monstrume iz razloga da bi ohranile tisto svojo “urejenost” in “lepoto” za vedno, ceprav to ni mogoce. ampak vazno da boste ali ste sebi lepe ceprav okolica krici od groze pa bezi pred vami, ko vas zagleda…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Čisto vseeno mi je,kakšni so drugi. Če mi kdo ni všeč,pa stran pogledam.

Točno to. Jaz imam počasno ščitnico in moram to pač upoštevati pri prehrani – ali pa bi bila počasi sod. Tako žal je, bi tudi jaz raje bila tip, ki lahko poje vse, kar vidi, pa se mu nikjer nič ne pozna. Jaz moram vsakodnevno borbat, da ostanem v mejah normale.
Ti moraš tole zavedanje o srži problema samo še spravit v prakso. Hrana ni vredna tega.

To je navaden stereotip, enako kot bi lahko rekli za suhe ljudi, da so tako žleht, da jih žlehtnoba žre.

Jaz imam 20kg + in se sploh ne sekiram, ker ko se pogledam v ogledalo, sem sebi lepa, sem zadovoljna s sabo in svojo bit vidim še marsikje drugje kot v špehu. Imam svoje adute in te izpostavljam, s pomankljivostmi se pa ne obremenjujem, tako kot vsi mi, nekdo pač ima edini adut postavo in edino to lahko izpostavi in seveda mora zaničevati še vse nepostavne, da lahko sebe poveliči. Žalostno.

O svoji urejenosti ne bom, bom pa dala primer moje svakinje, ki ima kakšnih 20-30kg viška in je stara 38-39 let. Ta ženska je upedenana že ob jutranji kavici, vedno tipi topi frizura, za vsako rpiložnost primerno naličena, vedno brezhibno oblečena, da zakrije in poudari svojo postavo, roke in nohti vedno urejeni, vedno nasmejana in pozitovna, delovna in polna energije. Jaz jo občudujem, pa ne zato, ker je debela in urejena, ampak ker je nasploh ženska z velikim Ž, kakršne bi morale biti vse ženske in drage moje, to nima nobene veze s postavo.

PREDVSEM TOLE NI ZDRAVO. Ti se kar tolaži.

Nimam nič proti debelim ljudem, na svoj način je tudi debelo telo lahko lepo. Avtorica, imaš predsodke in verjetno ne le enega. Nikoli nisem imela težav s prekomerno težo iz enega samega razloga, ker bi se s previsoko težo težko gibala in bi me to oviralo tako v službi kot pri vseh ostalih aktivnostih. Torej nisem debela ampak priznam, da mi za neko hudo obliko urejenosti pogosto zmanjka časa, poskrbim za higieno in čista, zlikana oblačila vse ostalo afnanje pa odpade, ker mi ne znese. Hočem povedati, da se morda nekdo, ki je malo bolj okrogel celo bolj potrudi za svojo zunanjost, ker ima manj samozavesti. Zelo preziram ljudi, ki na prvi pogled tako površno ocenite ostale ljudi in ste polni predsodkov. Novo leto je priložnost, da se izboljšate:)

Debelo ni lepo. Glejte, to da imate 20 ali pa celo 30kg+ je zanemarjenost prve vrste, pa lahko nase navlečete in nališpate kakr čete, ko se salo na vas zatrese ste bljak in še zelo nezdravo je, bolnišnice so polne zanemarjenih debeluhov in veliko denarja gre za zdravljenje teh ljudi, ki si z žlico kopljejo grob.

Ma, 100x raje sem debela, kot umsko omejena in polna predsodkov!
Pa nisem debela, imam normalno postavo, ampak si ne predstavljam življenja, da bi se obremenjevala s telesom drugih! In še to s polno predsodki! Pa to je omejevanje moje lastne svobode! Saj nisem mazohist hudiča!
Res se mi smilite take osebe, pa žal ne gre samo za vprašanje debelosti, v vsakem jajcu najdete dlako za obremenjevanje, omalovaževanje in šimfanje. Bljak in fuj!

Ma, 100x raje sem debela, kot umsko omejena in polna predsodkov!
Pa nisem debela, imam normalno postavo, ampak si ne predstavljam življenja, da bi se obremenjevala s telesom drugih! In še to s polno predsodki! Pa to je omejevanje moje lastne svobode! Saj nisem mazohist hudiča!
Res se mi smilite take osebe, pa žal ne gre samo za vprašanje debelosti, v vsakem jajcu najdete dlako za obremenjevanje, omalovaževanje in šimfanje. Bljak in fuj![/quote]

Mislim kake bolane izgovore imate, debelo ni lepo še manj pa zdravo pika. Umsko omejenost pa prihrani zase, kdo je bolj omejen, ta ki se baše in s tem dela sebi in okolici škodo ali ta ki skrbi za svoje zdravje?

Ma, 100x raje sem debela, kot umsko omejena in polna predsodkov!
Pa nisem debela, imam normalno postavo, ampak si ne predstavljam življenja, da bi se obremenjevala s telesom drugih! In še to s polno predsodki! Pa to je omejevanje moje lastne svobode! Saj nisem mazohist hudiča!
Res se mi smilite take osebe, pa žal ne gre samo za vprašanje debelosti, v vsakem jajcu najdete dlako za obremenjevanje, omalovaževanje in šimfanje. Bljak in fuj![/quote]

Jaz pa pravim, da se obremenjujejo debeluhi, so velikokrat nesramno cinični in zajedljivi. Recimo-grem s svakinjo na pico (ona debela, jaz suha), naročim morsko pico in začne:”A je to sploh kakšna jed, te radirke (morski sadeži), ki jih ješ… Ni čudno, da te je sama kost in koža, od te packarije si itak vedno sitna. Bom jaz naročila in to konkretno”. Najbolj našarjeno pico z vsemi možnimi dodatki, potem pa še tisto hišno solato, ki je polna majoneze in ostalega sranja, zraven pir in na koncu kupo s smetano in ne vem kaj še vse… Njej se obrača ob pogledu na moj krožnik, meni ob njenih… Poanta vsega pa je, da ona ves čas zraven gobca in je na koncu zadovoljna, kako “SVA” se lepo najedli in niti ne opazi, da sem ob vseh njenih zajedljivih pripombah pustila pol krožnika pice, da sem slabe volje, da mi v trebuhu ni dobro… Ona pa vsa zadovoljna:” Tole pa morava ponovit!” Halo! In potem sem jaz zoprna in suha, ker nočem več z njo na pico.

Ma, 100x raje sem debela, kot umsko omejena in polna predsodkov!
Pa nisem debela, imam normalno postavo, ampak si ne predstavljam življenja, da bi se obremenjevala s telesom drugih! In še to s polno predsodki! Pa to je omejevanje moje lastne svobode! Saj nisem mazohist hudiča!
Res se mi smilite take osebe, pa žal ne gre samo za vprašanje debelosti, v vsakem jajcu najdete dlako za obremenjevanje, omalovaževanje in šimfanje. Bljak in fuj![/quote]

Jaz pa pravim, da se obremenjujejo debeluhi, so velikokrat nesramno cinični in zajedljivi. Recimo-grem s svakinjo na pico (ona debela, jaz suha), naročim morsko pico in začne:”A je to sploh kakšna jed, te radirke (morski sadeži), ki jih ješ… Ni čudno, da te je sama kost in koža, od te packarije si itak vedno sitna. Bom jaz naročila in to konkretno”. Najbolj našarjeno pico z vsemi možnimi dodatki, potem pa še tisto hišno solato, ki je polna majoneze in ostalega sranja, zraven pir in na koncu kupo s smetano in ne vem kaj še vse… Njej se obrača ob pogledu na moj krožnik, meni ob njenih… Poanta vsega pa je, da ona ves čas zraven gobca in je na koncu zadovoljna, kako “SVA” se lepo najedli in niti ne opazi, da sem ob vseh njenih zajedljivih pripombah pustila pol krožnika pice, da sem slabe volje, da mi v trebuhu ni dobro… Ona pa vsa zadovoljna:” Tole pa morava ponovit!” Halo! In potem sem jaz zoprna in suha, ker nočem več z njo na pico.[/quote]

Tipični primer zadrte Mone.
Greš ti na pico s svakinjo zaradi vaju ali zaradi hrane? Ali te kdo sili, da hodiš z njo na pico? Morska pica je v picerijah res en šmorn in malokje dobiš res dobro, da niso morski sadeži kot radirke ali pa da ti potem ni cel dan slabo zaradi tržaške omake. Sori, ima svakinja prav. O tem, koliko je pojedla, zelo dvomim, ker jaz pojem ogromne količine hrane, pa vse to ne bi spravila vase v enem obroku niti pod razno. Sicer pa, medtem, ko se ti obremenjuješ s hrano in kako zgleda in kaj kdo je, se tvoja svakinja ukvarja z vama in klepeta, saj zato sta šli na pico. Kdo ti je kriv, da se ne znaš sprostiti?
Imam veliko srečo v življenu, da lahko pojem ogromne količine hrane, da lahko pojem veliko čokolade in da semi ne pozna na kilah, ker jaz v hrani res uživam in če sem lačna, sem tečna in živčna. Če jem, sem zadovoljna in sproščena. Ne rečejo zaman, da gre ljubezen skozi želodec, pa marsikaj drugega tudi, ker večina ljudi se ob dobri hrani sprosti in uživa v čutih okusa. Če tega ne znaš, potem si neke vrste revež.

Ma, 100x raje sem debela, kot umsko omejena in polna predsodkov!
Pa nisem debela, imam normalno postavo, ampak si ne predstavljam življenja, da bi se obremenjevala s telesom drugih! In še to s polno predsodki! Pa to je omejevanje moje lastne svobode! Saj nisem mazohist hudiča!
Res se mi smilite take osebe, pa žal ne gre samo za vprašanje debelosti, v vsakem jajcu najdete dlako za obremenjevanje, omalovaževanje in šimfanje. Bljak in fuj![/quote]

Mislim kake bolane izgovore imate, debelo ni lepo še manj pa zdravo pika. Umsko omejenost pa prihrani zase, kdo je bolj omejen, ta ki se baše in s tem dela sebi in okolici škodo ali ta ki skrbi za svoje zdravje?[/quote]

A dej, ti to resno? A zdaj naj bi bili pa tisti s prekomerno težo umsko omejeni?

Mislim, da je večji užitek dati v usta tisto, kar ti je všeč in pri tem uživati v nebeškem okusu, kot videti na pladnju jed, ki bi jo z veseljem zmazala, a je žal ne smeš, ker si za tisti dan vnesla v svoje telo že dovolj kalorij. Kdo je tu omejen? Ops, umsko omejen?

Ma, 100x raje sem debela, kot umsko omejena in polna predsodkov!
Pa nisem debela, imam normalno postavo, ampak si ne predstavljam življenja, da bi se obremenjevala s telesom drugih! In še to s polno predsodki! Pa to je omejevanje moje lastne svobode! Saj nisem mazohist hudiča!
Res se mi smilite take osebe, pa žal ne gre samo za vprašanje debelosti, v vsakem jajcu najdete dlako za obremenjevanje, omalovaževanje in šimfanje. Bljak in fuj![/quote]

Jaz pa pravim, da se obremenjujejo debeluhi, so velikokrat nesramno cinični in zajedljivi. Recimo-grem s svakinjo na pico (ona debela, jaz suha), naročim morsko pico in začne:”A je to sploh kakšna jed, te radirke (morski sadeži), ki jih ješ… Ni čudno, da te je sama kost in koža, od te packarije si itak vedno sitna. Bom jaz naročila in to konkretno”. Najbolj našarjeno pico z vsemi možnimi dodatki, potem pa še tisto hišno solato, ki je polna majoneze in ostalega sranja, zraven pir in na koncu kupo s smetano in ne vem kaj še vse… Njej se obrača ob pogledu na moj krožnik, meni ob njenih… Poanta vsega pa je, da ona ves čas zraven gobca in je na koncu zadovoljna, kako “SVA” se lepo najedli in niti ne opazi, da sem ob vseh njenih zajedljivih pripombah pustila pol krožnika pice, da sem slabe volje, da mi v trebuhu ni dobro… Ona pa vsa zadovoljna:” Tole pa morava ponovit!” Halo! In potem sem jaz zoprna in suha, ker nočem več z njo na pico.[/quote]

Enkrat sem šla z enim res debelim moškim na večerjo 🙂 Jaz sem seveda jedla lepo počasi, kot se za dame spodobi, on pa hop hop, je bil v treh zamahih fertig. Nato je žalostno začel gledati proti mojemu še tričetrt polnemu krožniku in mi ne bodi len pol pojedel. V smislu: saj ne boš vsega zmogla, a ne.

No, ker je on vabil in plačal, niti nisem protestirala, potem sva šla še na burek (on na burek, jaz pa z njim), samo glih nek dober obet za še kakšen zmenek pa to ni bil.

Jaz pa pravim, da se obremenjujejo debeluhi, so velikokrat nesramno cinični in zajedljivi. Recimo-grem s svakinjo na pico (ona debela, jaz suha), naročim morsko pico in začne:”A je to sploh kakšna jed, te radirke (morski sadeži), ki jih ješ… Ni čudno, da te je sama kost in koža, od te packarije si itak vedno sitna. Bom jaz naročila in to konkretno”. Najbolj našarjeno pico z vsemi možnimi dodatki, potem pa še tisto hišno solato, ki je polna majoneze in ostalega sranja, zraven pir in na koncu kupo s smetano in ne vem kaj še vse… Njej se obrača ob pogledu na moj krožnik, meni ob njenih… Poanta vsega pa je, da ona ves čas zraven gobca in je na koncu zadovoljna, kako “SVA” se lepo najedli in niti ne opazi, da sem ob vseh njenih zajedljivih pripombah pustila pol krožnika pice, da sem slabe volje, da mi v trebuhu ni dobro… Ona pa vsa zadovoljna:” Tole pa morava ponovit!” Halo! In potem sem jaz zoprna in suha, ker nočem več z njo na pico.[/quote]

Tipični primer zadrte Mone.
Greš ti na pico s svakinjo zaradi vaju ali zaradi hrane? Ali te kdo sili, da hodiš z njo na pico? Morska pica je v picerijah res en šmorn in malokje dobiš res dobro, da niso morski sadeži kot radirke ali pa da ti potem ni cel dan slabo zaradi tržaške omake. Sori, ima svakinja prav. O tem, koliko je pojedla, zelo dvomim, ker jaz pojem ogromne količine hrane, pa vse to ne bi spravila vase v enem obroku niti pod razno. Sicer pa, medtem, ko se ti obremenjuješ s hrano in kako zgleda in kaj kdo je, se tvoja svakinja ukvarja z vama in klepeta, saj zato sta šli na pico. Kdo ti je kriv, da se ne znaš sprostiti?
Imam veliko srečo v življenu, da lahko pojem ogromne količine hrane, da lahko pojem veliko čokolade in da semi ne pozna na kilah, ker jaz v hrani res uživam in če sem lačna, sem tečna in živčna. Če jem, sem zadovoljna in sproščena. Ne rečejo zaman, da gre ljubezen skozi želodec, pa marsikaj drugega tudi, ker večina ljudi se ob dobri hrani sprosti in uživa v čutih okusa. Če tega ne znaš, potem si neke vrste revež.[/quote]

Sory, nisi dobro prebrala, jaz njene izbire nisem komentirala, čeprav se mi solata , prepojena z majonezo, studi, ona in tudi ti pa mojo izbiro komentirata in to povsem neupravičeno… Res malokje dobiš dobro morsko pico, zato jo sama vedno jem v Botani, kjer jo pripravljajo iz konzerviranih morskih sadežev, tankega testa, kaviarja ( brez kakršnekoli tržaške ali katere druge omake). In jaz sem po njej vedno dobre volje. Če pa mi nekdo že na začetku najeda , pa me apetit mine. L.p.

Men pa debeluhi smrdijo! Prav gnusijo se mi, kadarkol jih pogledaš, vidiš potne srage, pa glasno sopihanje in jamranje. Fuj!

New Report

Close