Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 2. januarja začnem hujšati – tokrat gre zares

2. januarja začnem hujšati – tokrat gre zares

Pozdravček!

Je katera (kateri), ki bi se skupaj z mano odločil po novem letu vržt nekaj kilogramov dol? Sem mamica dveh otrok in imam malo časa zase, a nekaj bo potrebno storiti. Prosim za kakšno spodbudno besedo, predvsem v smislu vaših zgodb uspeha.
Ne mislim iti na kakšno drastično dieto, samo na bolj zdrav življenjski slog in za januar sem si rekla, da bom odmislila sladkarije (dovolila si jih bom 1x na teden), potem februarja bom spremenila še kaj. Telovadim še kar nekako, a okoli trebuha še ne gre dol.

Trnutno imam 73kg, rada bi jih imela pa 64, 65.

Lp, Sanela

Evo vzpodbudne besede-začni že danes in ne čakaj na 2.januar

˝Kdor vpraša, je nevednež za pet minut, kdor ne vpraša, je nevednež vse življenje. ˝ [url=http://www.tekac.net][img]http://www.tekac.net/userbar/qvBUd.png[/img][/url] [url=http://www.tekac.net][img]http://www.tekac.net/userbar/Pv5R4.png[/img][/url] [url=http://www.tekac.net][img]http://www.tekac.net/userbar/zddRt.png[/img][/url]

Najboljša spodbuda je lahko pogled na lastno golo telo v ogledalu…

Hey sanelka, tudi sama sem shujšala slabo leto nazaj za 15kg. Prej sem imela pri 170cm 68kg sedaj jih imam pa 53.

Hujšala sem pa tako da sem si zdisciplinirala obroke torej 3-4 obroke na dan jem, obvezno sama kuham z minimalno olja uporabljam mleko 0,5 maščobe. Jem pa v bistvu vse tudi sedaj, če se mi zalušta tortica, čips si privoščim v mejah tako da se ne prenajem recimo 1-2 krat mesečno to naredim. Zjutram jem običajno bolj obilen zajtrk če mi cukra manjka si naredim kak mlečni riž pa posipljem gor kakšen kakav. Tudi če zjutraj jem recimo palačinke(jih delam brez jajc ker so mi bolj okusne) pa jih potem namažem s kakim čokoladnim namazom pojem jih maximalno 4 se ne zredim. Sem pa opazila da mi kruh škoduje pri prebavi mi maši tako da kruh jem sam enkrat tedensko kakšna štručka.

Po luninem koledarju je prvi teden po novem letu ugoden za začetek diete.

Pozdravljena, Sanelka

super, da si se odločila dati nekaj kilogramov stran. Tako boš bolj samozavestna. Jaz sem shujšala s pomočjo magnetnih obročkov za hujšanje, ne da sem shujšala zaradi njih, so mi pa pomagali, sploh na začetku, ko se je bilo hrani z njihovo pomočjo veliko lažje upirat.
Upam, da bodo sploh prvi dnevi hitro minili. Dobro, da si si postavila realne cilje, predvsem pa postopne. Bolje, da začneš 2. januarja, kot 2. maja :))).

Lana

Hvala vam za vse besede. Ja, saj vem, da bi bilo dobro začeti danes, ampak je še vse tako praznično in obiski in…. Simončelka, jaz jih imam 73 pri 170cm. Ti si res prava suhica zdaj, kajne?
No, tudi lunine mene bom poskusila upoštevati. Super ideja! Sem že pozabila nanje :)).

Ne bo ti uspelo. Začni zdaj, ta trenutek!

bahahahah še bolj boš debela hahhahahahah bajsika, nč ne bo iz hujšanjem kar tolaži se ja 2 januar 2013 pol spet 2 januar 2014 pa spet 2 januar 2015, ti boš pa še zmer debela hAHAHAHAAH

mislim enako

Kar veselo naprej!

Pa naj te ne mine že prvi teden.
Zdaj samo začni, počasi počakaj na pomlad in na prve radosti sveže zelenjave.
Uspelo ti bo.

Ja sedaj imam v bistvu manekensko postavo, no skoraj manekensko sedaj še malo utrjujem s športom. Samo celulita nimam več kar sem pri 68kg ga imela kar precej. Sama imam zelo tanke kosti tako da teh 53kg dobro prenašam mislim nisem videti anoreksična še vedno imam boke in obline. Odivsno je veliko od debeline kosti, tudi če si boš računala ITM težo, izberi tisto računalo kjer moraš notri dati tudi obseg zapestja da ti bo ven dal res tvojo pravo idealno težo.

Aja še to sem pozabila napisati, zvečer več ne jem recimo po 6 uri takrat je konec zame s hrano. Ko sem imela 68kg sem zvečer vedno jedla v bistvu sem takrat imela samo 1-2 obroka dnevno torej ko sem prišla domov obilno kosilo in pa prenajedanje zvečer. Sedaj pa jem 3-4 obroke dnevno običajno so 4-je.

Se včasih zgodi še vedno da me prime tista prenažrta saj veš okoli menstruacije ko te prime da bi samo jedel. Priznam imam kdaj faze ko se prenajedam recimo po en dan ali dva samo potem vedno neham. Važno da nehaš da se to ne nadaljuje, ker potem ko se ti želodec zopet raztegne je hudič. Na začetku ko boš hujšala ti bo težko kakšen mesec, telo bo stradalo ker v tem obdobju se ti bo želodec tudi krčil potem čez nekaj časa ti bodo pa normalne porcije hrane čisto zadostovale samo zdržati moraš prvi mesec. Držim pesti:)

js če bi bila ti bi takoj nemudoma začela hujšat oz niti ne hujšat ampak pazit kaj vase vržem, saj veš da ne boš ena izmed tisti “bom jutri začela res” in od tega jutri seveda ni duha ne sluha. Že zdaj si fajn postavi cilje, da npr za nl ne bom pojedla tega kosa torte ali se bom izognila premastni hrani ali bom pojedla manj kok običajno…nwm prvo ti mora v glavi naredit klik in šele takrat boš dojela da ne smeš čakat na jutri, prazniki dol ali gor. Vem ker sm bla v istem shitu ampak sm se k sebi spravila in do zdaj shujšala že 6 kil, z redno vadbo (vadim ob filmčkih na youtubu Jillian Michaels) izgubila do 4, 5 cm v bokih in 2,3 cm v pasu, roke so malo bolj tonirane (ni še tisto lih kak bi js hotla ampak sm na pol poti)…ampak za vse to rabiš imet disciplino!!! js telovadim vsaki dan, si vzamem tisto uro fraj in stelovadim in po telovadbi se počutim odlično, polno energije, vesela sem ker vem da sem neki zase nardila, in da je moje sanjsko telo le dva tri korake stran (ne pa ko sm bla v takem stanju da sm se prepričevala jutr pa res začnem in sm bla oddaljena sto svetlobnih let od mojga sanjskega telesa in odličnega počutja) 😀

da ne omenjam kak se začneš bolj cenit in imet rad, si bolj pozitivno naravnan, saj veš da to kar delaš, delaš zase dobro, tk d tut ni vse samo v morm bit suha….tut je dobr za tvojo dušo…lp

začni še danes, takoj zdaj, drugače ne boš nikoli začela. ker če boš čez praznike jedla, te od 2.1. dalje čaka samo še težje delo. prazniki gor ali dol, treba se je odločit in začet. konec sladkarij, priboljškov, pic, pomfrija, dunajcev, vse enostavno črtaj in nato vztrajaj s telovadbo. meni se je samo to obneslo – doslednost in disciplina. najprej misliš, ja saj bom samo en košček čokolade na teden, potem te pa premami in zmažeš celo, zato sem jaz vse črtala in shujšala na 50 kg pri 170 cm. pa domače zaprosi, da naj te nadzirajo kaj poješ – pomaga za vzpodbudo (meni je mož pojedel vse čokolade najprej, da ne bom v skušnjavi in potem jih nisva več kupovala sploh). srečno!

Začni se za 2. januar ogrevati že danes.
Pojej na obisku 3 piškote namesto petih.
Naloži si pri kosilu samo en krožnik, manj naj bo krompirja
in več solate kot sicer.
Odreci se polovici siceršnjega večernega prigrizka.
In pojdi jutri zjutraj / dopoldan za pol ure na hiter sprehod.
In pojutrišnjem.
In tako vsak dan.

Pogumno!

So ti nekatere že dale dobro vzpodbudo, da če si se že zares odločila, je to potrebno danes, ne jutri ali čez 14 dni. Ker boš tudi čez 14 dni našla razlog, zakaj odločitve ne boš realizirala.

Koliko imaš preveč, je težko na pamet reči, ker je marsikaj odvisno od marsičesa. Sama imam pri tvoji višini 60 kg in sem vitka. Še vedno trdim, da je najboljši ocenjevalec teže obleka in ne vaga.
Priporočam ti, da ješ vse, tudi sladkarije, vendar omili zalogo, ki jo poješ. Če so vas včasih učili, da je na krožniku potrebno pojesti čisto vse ali da je potrebno jesti za dva ali tri, ko je oseba noseča in tudi potem, ko ni več noseča poje zraven še vse, kar je otrok pustil, malo spremenite vzorec. Tudi med prazniki ti ni potrebno vsega pojesti, s čimer te pitajo.
Želodec ni mišica, ampak je raztegljiva vreča, na kar se bo navadil in mu nikdar ne bo dovolj. Je pač fleksibilen. Da ne zamenjuješ lakote z dehidracijo, preizkusi samo dejansko lakoto s tem, da pred tem popiješ vsaj dva do tri deci vode, ki ti bo dala signal po cca 15 minutah, ali si res lačna, ali pa si samo dehidrirana in potrebuješ bolj tekočino kot pa hrano.

Merilo za težo je sorazmerje med vnosom in porabo energije. Uporabljaš za gibanje morda samo noge ali delajo namesto tebe dvigala, avto, avtobusi? Hoja po stopnicah je idealna tudi za nemoteno krepitev nog in ritnih mišic, če energijo preusmeriš na samo hojo in krepitev in ne na to, kdo si je izmislil toliko stopnic, dvigala pa v okvari. To je bilo morda samo za vzorec.

Vso srečo ti želim in veliko uspeha. Tudi sama že hujšam malo manj kot 2 meseca. Sem shujšala do zdaj 5 kg, vendar imam namen nadaljevati in to počasi (do 3kg na mesec največ), da bo dolgoročno in imam v tem smislu tudi nadaljevati. Nimam nobenih drastičnih diet, ker mi grejo na bruhanje. Sem pa uvedla druge spremembe kot so npr manjši obroki, po 18 uri ne jem več, drugače pa jem več manjših obrokov na cca 3 – 4 ure. Privoščim si tudi kak košček čokolade, če je želja velika (bolje takrat 1 ali 2 koščka, kot pa da želja ostaja in bi potem stolkla celo), zaradi sladkorja pač jem sadje v dopoldanskem času, popoldne pa je tukaj bolj zelenjava. In da boš res hujšala v “špeh” namesto v mišice toliko glej, da bo v vsakem oborku vsaj nekaj beljakovinskega (kar pestra izbira je tukaj). Po beljakovinah si tudi sita in ni tako hudo zdržat brez prigrizkov med obroki (prigirzkom se odpovej in res jej samo na 3-4 ure) In še nekaj je zelo pomembno. Pij vsak dan vsaj 2 litra vode. Tako se ti bo voda zadrževala v tebi (pa tudi naj bi razgrajevala maščobo po nekaterih pripoveih, pa nisem sigurna ali je to res ali ne) in ne boš hujšala s tem, da se ti bo voda izločala iz tebe ampak boš res v maščobo. Pa to sploh ni tako težko s temi dvemi litri 5 kozarčkov dopoldne in 5 popoldne in to je to. Pa ne pozabi na miganje. Ni nujno da je to fitnes. Za začetek bodo dovolj sprehodi, ali pa greš na kak hribček (stil Rožnik ali grad v Ljubljani), z lepim vremenom pa na kolo pa na kako Veliko planino ali kaj drugega.
Prva 2 tedna bo malo težje, potem pa vedno lažje.Prepričana sem da ti bo uspelo

Jaz bi začela s teboj, Sanela. Velja opomnik za 2. januarja?

Trenutno imam 83 kg, rada bi jih spravila 10 dol. Sicer, če povem še višino, bi ene rekle, da moram shujšat vsaj 25 kg, ampak jaz sem se najbolje počutila pri teži okrog 70 kg, tako da bo 10 zadosti 🙂

Nasvetov si dobila zadosti, veljajo tudi zame. Manjše porcije, manj kruha, manj sladkarij in nič večerje.

Jaz bi se tudi pridružila. Pa dobro bi bilo, da se preselimo na forum za hujšanje

Super da bos zacela hujsati, tudi jaz bi morala vsaj 15kg dol spravt pa nekako nimam motivacije. Mogoce bi bilo pa fino ce bi se nas nekaj zbralo pa se enkrat na teden dobimo skupaj pa se skupaj stehtamo in izmenjamo izkusnje in nasvete.

gorejka 99 kaj pa telovadba? brez telovadbe boš ful težko dol vzela kile, vem sm sama tok prakticirala in je šlo ful počasi plus telo se mi nič oblikovalo, zj pa ko telovadim vsaki dan po eno uro se že vidijo spremembe…

Telovadba za zraven bi bila super, ampak tule morem že vnaprej priznati, da ni šans, da bi telovadila eno uro na dan. Doma bi se mi smejali, moja volja pa tudi ni tako močna. Bi se pa potrudila za morda 15 minut, sploh zdaj v zimskih mesecih, ki so “predvideni” za počivanje.

Torej se oglasimo 2. januarja, tiste, ki se bomo pridružile Saneli? In potem morda vsako soboto zjutraj odpremo temo, da bomo videle, kakšna je naša volja, naše napredovanje ali opustitev dobrih namenov?

Simončelka, glede na to, da si toliko shujšala me zanima samo to, če ti je ostala koža prožna, napeta ali pa je razvlečena. Imaš morda po hujšanju kakšno strijo? Če nimaš še 30 let in je stanje brez teh nadlog ti verjamem, po 30 letu pa mislim, da pri izgubi toliko kg ni možno obdržati lepo čvrsto in napeto kožo. Lp

Tisti, ki se ti bo smejal, te pač ne spoštuje. Če ti ne da niti časa zase, te še manj spoštuje. Si res dolžna podpirati vse vogale, kjer vas je potem samo slišati, kako ne zmorete več? Ali pač tarnate, po svojih zmogljivostih, ker vam to le preostane? In vedno znova iščete razloge, zakaj nečesa ne storite.

Ne razumem tega, “vsi bi se mi smejali, tvoja volja pa ni tako močna”. Vse kar si opisala, je jalova pot, tudi pri tvoji volji hujšanja, pa čeprav ne boš imela nič gibanja. Je potrebno najprej razdelati osnovo, ki očitno ni hrana. Potem pa naprej.

Le pogumno.

Oooo, super za toliko odgovorov. Punce, ki ni tudi začele, sem takoj za. A se bomo prestavile na forum Hujšanje? No, jaz danes nisem več jedl po 18. Jutri imamo plane it malo okoli, pa se bom držala nasveta namesto 5 piškotov vzamem 3 :))).
Ja, hvala res za podporo in se še beremo.

New Report

Close