Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok lačen, pa kosi v šoli

Otrok lačen, pa kosi v šoli

kako zdolgočaseno mi je že tole branje o lačnih otrocih v šoli.
Moj najstnik kosi v šoli, pa je 10 minut po kosilu lačen, ravno dobi apetit po tistih 5 žlicah cele porcije.

Kaj ni to še bolj žalostno? Pa moram tole ptičjo porcijo veliko plačat, lahko pa samo povem da zelo težko, dolgujem tudi po 3 ali 5 mesecev za prehrano, pa so v šoli zelo razumevajoči.

No če bi slučajno bili v OŠ Livada (kjer so baje otroke naganjali iz vrste) bi jih pa nekdo tam res dobil na gobec, žal. Mislim malo razumevanje pa lahko imajo tudi oni.

Lakota v slovenskih šolah – je nova parola oblasti željnih komunistov.

Kolikor sem jaz seznanjena, so položnice za otroke, katerih starši niso imeli denarja 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} krile občine.
Drži, da nekateri starši niso zmogli plačati položnic, ne drži pa, da so bili zaradi tega otroci prikrajšani za malico v šoli! Vsi prisotni učenci so vsaki dan dobili malico.

Ne pogovarjamo se o vaših razvajenih pamžih, kokoši!

A STE SAMI NA SVETU!

Boli nas kita za vas in vaše non stop lačne in izbirčne in presrane sončke!

A ste mogoče pomislila, da je vaš otrok izbirčen in kosila v šoli v bistvu sploh ne je, ker ve, da ga doma čaka kosilo, ki ga pripravite vi oz. da ga boste skuhali?

Bom vam povedala, kar mi je rekla prijateljica, ki je imela podoben problem. Njen otrok si je izmišljeval kakšna so kosila v šoli in da je lačen, ker ni bilo užitno. Mu je rekla, da plačuje veliko, da bi on imel kosilo v šoli in da doma ne bo nič dobil kosila, ker ga ne bo skuhala. Po tistem je začel jesti kosila.

Lp

Dvajset let nazaj, ko sem hodila v osnovno solo, so jedli kosilo na soli le redki otroci, katerih starsi so si lahko privoscili placilo le tega. Meni ga niso. Sem si ves cas zelela, da bi mi lahko. Sem pac sla domov in si sama naredila kaj za pod zob, cez par ur so pa ze tako prisli iz sluzbe in smo imeli kosilo. Danes pa je to ze kar malo tragicno, ce si kak otrok ne more privosciti kosila. Malica mora biti, saj je med poukom, kosilo pa ze izven pouka. kosilo je luksuz. Samo standard se je dvignil in je marsikateri luksuz dandanes postal obicaj (kot v tisti temi zadnjic, ko je ena mama kradla sladkarije za otroka, ker mu jih ni mogla privosciti).

Leta 1982 smo imeli v OŠ za malico rezino kruha, na njej tri rezine francoske klobase in 1 dcl čaja. Danes mladina za malico zahteva po 5 hot dogov, veliko pizzo ali pa hambuger + obvezno kosilo.

Res smo nesocialni, ker jim nudimo vse to.

Ha, ha, berem te spomine na šolske malice – res je, tako je bilo, pa še ne tako davno nazaj! Jaz se spomnim, da smo dobili makaronflajš – bilo ga je za eno skodelico za čaj. Pa se nihče ni bunil, da je lačen. Tisto o kosilu, ki so ga imeli redki tudi drži.

Tudi jaz mislim, da v šoli nihče ni lačen in da je to zgolj propaganda vladajoče burleske, da bi si z zvišanjem sredstev za malice pridobila naklonjenost publike. Drugi problem pa je lakota doma. Tako pa je, ker staršem in delavcem jemljejo pravice, službe… To naj reši vladajoča burleska.

Vsaj ena, ki se spominja trdih časov. Vsi hvalijo rdeči režim. Pa le ni bilo tako rožnato, kot jim to opisujejo razni kvazi zgodovinarji. Se spomnim časov, ko te je lahko tovarišica brez posledic pošteno primazala zaušnico. prav tako se spomnim komunističnih protokolov na dan mladosti in ostale praznike, ko si moral biti obvezno našemljen v pionirčka. Bela srajca, rdeča rutica in modro krilo ali hlače + obvezna titovka na glavi. Bog ne daj, da si si pozabil privijačiti rdečo zvezdo na kapo.

Za crknit!

Jaoj, biti našemljen v pionirčka je pa res bilo mučenje, not :)))))))

Danes boš to isti zaušnico dobila od svojega presranega froca, pa ker si že navajena, tako ne bo problem, a ne.

Nisem vedela, da je bil nadstandard imeti kosilo v osemdesetih letih. Sama bi z veseljem jedla pri noni, veliko raje kot v šoli, ker mi kosilo ni bilo preveč dobro, nona pa je zelo dobro kuhala, ampak je hodila delat in sem morala hočeš nočeš jesti tisto zanič hrano. Pa mi oprostite tisti, ki vam starši niso mogli privoščiti kosila.
Sedaj imam hčer v šoli, ki je na vsak način želela jesti v šoli in biti v podaljšanem, čeprav bi lahko jedla doma. 2 meseca sem popustila, nato pa sem jo odjavila, ker je zame cca. 50€ za kosilo preveč. Pa sama tudi gotovo pripravim boljše, vsaj večinoma. Rada in dobro kuham, tako kot moja nona. Našo domačo, primorsko hrano, mineštre in vse ostalo.

Joj, kolikokrat sem bila jaz lačna v šoli, tam, šesto ali sedmo uro… Pa na kosilo v šoli niti pomisliti nisem upala. Ja, to je bilo v osemdesetih… Zdaj pa taka panika, če otrok nima kosila v šoli! Tudi moji ga nimajo in so marsikdaj lačni. Ampak, a ni tako, da mora biti človek tudi kdaj lačen? Vsaj pred kosilom doma.

Pa zakaj vam že enkrat ne kapne, o čem gre tukaj govora? Da v naši državi človek NE dobi poštenega plačila za svoje delo? In da ne ve, kaj sploh lahko skuha za kosilo, o katerem vi flancate, da čaka otroke doma??
A res ne vidite situacije, ker je NOČETE videti? Ljudje NIMAJO niti za kruh! Seveda ne taki, kot ste vi!
Samo primer: otroci so za starše pripravili igro in pogostitev za starše. Vsak od staršev skavtov je prispeval nekaj sladkega. Naj bi…:( Pa so prišli otroci brez. Nihče ni drezal vanje, zakaj nimajo, pa so sami dejali, da starši niso dobili plače in da v hladilniku ni niti enega jajca, da bi mamicespekla.
O tem je govora!!!

Mogoče v nekaterih občinah, definitivno pa ne v vseh. Jaz sem že kdaj zamujala s plačilom, ker denarja ni bilo, pa sem še vse sama plačala. Bi bilo pa fino, da bi občina plačala, če jaz nimam ;), ampak so to bolj sanje.

Velike količine hrane v šoli gre v smeti. lačni so zato, ker jim ponujena hrana ne ustreza.

KAJ IMAŠ OD TEGA, DA LAŽEŠ?

20 let nazaj, ko sem jaz hodila v šolo, je imelo kosilo 28 od 30 učencev. Dva sta imela blizu šole babico in sta jedla pri babici. Malico smo imeli vsi. Tako je bilo v našem razredu. Ljubljana, Šiška.

NEHAJTE ŽE LAGATI!!!!

Kosilo je luksuz? Od kdaj? Še v času fevdalizma ni bilo. Poglej si cenik kosil v državnem zboru, hrana je praktično zastonj. To pa ni problem, a ne?

Velike količine hrane v šoli gre v smeti. lačni so zato, ker jim ponujena hrana ne ustreza.[/quote]

Pa kaj vi resno ne vidite nič dlje od svojega hladilnika? Mar mislite to res, da se hrana meče, da pa posledično nihče ni lačen, ker tam en ali dva razvajenca res mečeta stran hrano?
Poleg nas/vas živijo ljudje, ki so resnično lačni! Ki gredo spat z želodcem polnim vode in ne hrane, ki jedo pest makaronov na dan z omako ‘iz nič’ zraven.
Žalostno, da tega ne opažate, ne vidite, ne slišite, ne dojamete, da to ni tam daleč za sedmimi morji, ampak tu, poleg nas, v sosednji hiši, bloku, naselju….
Odprite oči in ušesa, mogoče tudi tukaj:

val 202

http://www.val202.si/2012/12/vec-kot-3-leta-mama-dela-le-nocne-izmene/

Kaj pa tisti, ki jim starši ne morejo plačati kosila? Naj gredo pomije jest?

Obljubim, da bom v bližnji prihodnosti posredovala fotografije lačnih otrok v eni od slovenskih šol. Bolj natančno: pladnje z ostanki hrane pri malici in kosilu. Meni je slabo, ko vidim, kaj in koliko prinašajo nazaj. Nič ne rečem, da je vedno več takih, ki ne zmorejo plačati, kar se pa porcij tiče, pa… Ne bi zgubljala besed. Je pa tako, da če nekdo potrebuje več, bo verjetno moral več tudi plačati. Če ena porcija ni dovolj, lahko dobiš dve, ampak bo potrebno dve tudi plačati. Zakaj bi mama prvošolčka plačala enako kot tista, katere devetošolec poje svojo, pa še dve porciji dodatka, ki si jih izbori pri kuharicah? Tisti, ki res nimajo so navadno tiho, se ne oglašajo, glasni so tisti, ki čakajo, da jim država (torej mi vsi) subvencionira vse mogoče, povezano z njihovimi otroki. Govorim iz izkušenj, to vsak dan vidim, vidim tudi ko ti isti starši, ki na vsakem roditeljskem sestanku izsiljujejo nižje oz. subvencionirane cene za marsikaj, ne skoparijo pri svojih avtomobilih, oblačilih, smučanju v Franciji.. In zaradi takih primerkov, ki so čisto resnični, se mi bruha, ko berem vaše komentarje. In ja res je, da je bilo v osemdesetih kosilo v šoli velik luksuz, iz mojega razreda, kjer nas je bilo 24, so bili na kosilo prijavljeni samo trije otroci. O kvaliteti in porcijah bi pa verjetno tako kot danes lahko še dolgo razpravljali.

Zakaj ste take egoistke. Revež torej mora jesti ostanke, oblačiti se mora v ponošena oblačila. Ne smejo imeti računalnika, bog ne daj da gre mama k frizerju.

Kmalu boste zahtevale da reveži živijo brez elektrike. Tako bodo lahko hvaležni, da jim boste s svojo dobroto za božič prinesle kos potice in staro bundo 10 let od pokojne babice.

Pravite kako lahko se dobi delo če se hoče. Ko berem tu gor da izkoriščate svoje čistilke stanovanj za 3 € na uro in komplicirate v nulo, da reva še na WC ne sme oz. se spomnim da so eni naredili poseben WC v kleti.

In otroci, ki odraščajo ne morejo živeti samo od kakava, kruha in jabolk. Zdaj se jim gradi organizem za celo življenje in morajo jesti. Predebele pisarniške mačke pa lahko zaradi mene cel dan žulijo jabolka in se kislo držijo.

Niti pomislila, ker je vse od kraja, definitvno velik jedec, tako da je ta možnost izključena 1000 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. PORCIJE SO ABSOLUTNO PREMAJNE ZA NAJSTNIKE !!! Mi je na našem krožniku razložil koliko dobi, tako malo še otroku pod 10 let ne moreš servirat. Doma poje vsega po 2 krožnika. Za info, ni debel, vse pokuri, pri 175 cm tehta 54 kg.

Bla, bla, bla. Pred 30 leti sem hodila v obvezno celodnevno šolo, samo z malico, po pouku še dejavnosti. Mati samohranilka, 3 otroci, pa nismo imeli kosilo v celoti subvencionirano, zato nam ga mama ni mogla plačati. Sem ob 18h skup padla med dramskim krožkom, pa so mamo okarali zakaj mi ne plača kosila. Halo, ni mogla, a kej ni jasno. tako da sem že takrat kar hudo vse prestajala. Danes plačam sinu kosilo,pa je revež plačan, ker so porcije NIKAKVE.

Tak da ne kupim vaših pričic.

Bla, bla, bla. Pred 30 leti sem hodila v obvezno celodnevno šolo, samo z malico, po pouku še dejavnosti. Mati samohranilka, 3 otroci, pa nismo imeli kosilo v celoti subvencionirano, zato nam ga mama ni mogla plačati. Sem ob 18h skup padla med dramskim krožkom, pa so mamo okarali zakaj mi ne plača kosila. Halo, ni mogla, a kej ni jasno. tako da sem že takrat kar hudo vse prestajala. Danes plačam sinu kosilo,pa je revež plačan, ker so porcije NIKAKVE.

Tak da ne kupim vaših pričic.[/quote]

Pardon, se popravljam:

Danes plačam sinu kosilo,pa je revež LAČEN, ker so porcije NIKAKVE. TO JE ŠE VEČJA SVINJARIJA. DA ZA SVOJ POŠTENO ZASLUŽEN DENAR NITI NE DOBIMO TISTO KAR PLAČAMO.

Ravnateljica je kuharicam naročila da morajo dat otroku še če prosi, pa ena packa pokvarjena kontantno noče dat, druga s težavo, samo ena da otroku dodatno porcijo, Se pravi hrane je dovolj, sam kaj ko je potem za njih ne bo ostalo.

Mlajši sin je res izbirčen, torej bi lahko dala njemu manj, večjemu pa več. Sem mu že rekla, kadar sta slučajno skupaj na kosilu (recimo ob petkih, ko starejši prej konča), naj ji kar reče da tisto kar ni malemu naložila naj da njemu na krožnik. ne vem kako dolgo se bom lahko zadrževala, da me ne odnese v šolsko kuhinjo na protest. Kosilo za prvošolčka pa stane isto kot za devetošolca !!!

kot sem že napisala na enem linku…

imam enega oroka ……

če ima tvoj otrok kosilo v šoli , še ne pomeni , da doma ne bo jedel
kosilo v šoli dobijo okoli 12-13 ure to pomeni da moraš doma tudi kaj pripravit – skuhat

Velike količine hrane v šoli gre v smeti. lačni so zato, ker jim ponujena hrana ne ustreza.[/quote]

LAŽ, LAŽ, LAŽ….ali pa samo na naši šoli. Nič ne gre v smeti, sem prepričana da domov nosijo in nič drugega, zato za otroke ni dovolj !!!

tudi tooo sem že videlaaaaaa
stanujem blizu vrtca , ki kuha tudi za osnovno šolo

avtomobili so parkirani blizu vhoda v kuhinjo …..

New Report

Close