Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Živali od strahu pred pokanjem poginejo

Živali od strahu pred pokanjem poginejo

Ko boste vi ali vaši otroci prihodnje pokali petarde, rakete in druga pirotehnična sredstva, se ob tem zavedajte, da živalim povzročate neizmeren strah – nimajo se kam skriti in marsikatera od strahu pogine. Marsikateri pes se od groze strga s povodca in zbeži (znan je primer, ko je psa zaradi tega do smrti povozilo) in ostane za vedno izgubljen.
Enako so ogrožene tudi poljske in gozdne živali, marsikatera zaradi strahu pogine – si predstavljate takšno smrt?
In če se vam pokanje ne zdi nič takšnega, ne pozabite, da psi, mačke in ostale živali veliiiiko bolje slišijo od ljudi.

Podpis…

sem proti pirotehničnim izdelkom ampak pretiravat pa ravno ni treba, se mogoče kje najde kakšna žival, ki od strahu pogine, ravno tako tudi človek, ni pa to tolk velik odstotek, da bi bil razlog za dramatizacijo, vsaj pri živalih ne.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.
nova
Uredništvo priporoča

Letos praktično ne bo pirotehnike.Si jo ljudje ne moremo privoščiti, tako, da ni treba, da te skrbi.4 leta nazaj smo imeli za božič pravo fronto.Lansko leto kakih 20 raket, letos sta bili 2.

Načeloma imaš prav in se strinjam ampak recimo moj pes je tako privajen pokanja da ga ne vznemiri nič več. S seboj sem ga vodil na streljanje (odprto strelišče), na lov (pa ni lovski pes drugače). Na noben pok ne trzne več, le malo dvigne ušesa to je vse.

ne uporabljam nobene pirotehnike.

Yonix

Sem proti pirotehniki.

http://med.over.net/clanek/bodi-zvezda-in-tudi-letos-ne-meci-petard/

Kul lansko lansko leto 31.12 smo iztrelili 70 raket

Živimo malo ven od mestnega vrveža, ampak se rakete in petarde vseeno kar slišijo. Tako da se naša domača muca vedno pod kavče skrije in se mi zelo smili. Samo ne morem nič pomagati včasih sem jo poskušala izvleči iz kavča in pomiriti v naročju ampak je res to grozno za živali. Sedaj jo pustimo pod kavčem in gledamo kako je, običajno samo čepi pod kavčem in se vidi da je res v stresu. Ko je pokanja konec gre avtomatsko ven prestrašena seveda, pa je drugače zelo pogumna muca čisto nič plašna po naravi. Mi je zelo hudo in sem jezna.

Ko bi vsaj to pirotehniko ukinili!

Res ne vidim nekega smisla in užitka v glasnem pokanju, da o tem, koliko ta hec stane, sploh ne govorim. In ja, domačim živalim to sploh ni v redu.
V naši vasi na srečo ne pretiravajo in je burno res le za novo leto okoli polnoči, sicer je pa več ali manj mir, mogoče še kdo izstreli dan prej ali kasneje kakšno raketo. Za božič zdajle ni bilo nič.

Bi te pa popravila glede divjih živali. Njim je to manjša travma kot domačim živalim, ki so že izgubile stik z določenimi nagoni. Srna sliši pok in zbeži. Vendar, ko vidi, da ta pok ni imel posledic, se sčasoma navadi. Enako ptice. V dveh tednih bi se pokanja tako navadile, da ne bi niti trznile. Drugače je s streli – če vidijo, da zaradi njih pade ena od vrstnic, nagonsko zbeži pred njimi.
Saj lahko preskus narediš doma z vrabčki, če se zbirajo kje. Nekaj dni, ko boš pokala (s čimer koli že), bodo še bežali, potem pa vedno manj zagnano, kakšnemu se dejansko ne bo ljubilo odleteti.

Tudi naš pes in maček se zelo bojita, vsako leto jih ob takem času dajamo v garažo, takoj, ko pade mrak. Drugače pa je letos mnogo manj pirotehnike, se pozna kriza. No, hvala bogu 🙂 Mi nikoli nismo kupovali pirotehnike, zaradi solidarnosti do živali, pa še brez veze se nam zdi.

Spoštovani,

sem slepa lastnica psa vodiča. Žal se moj pes zelo boji pokanja, saj je imel, ko je prišel živet k meni (to je bilo pred štirimi leti), precej neprijetno izkušnjo. Živimo ob reki, v bližini je most, kjer se zbira vsa vaška mularija in seveda veselo meče petarde. Pa ne le na silvestrovo, pač pa non stop od božiča pa vse tja do prve tretjine januarja. Danes je tako, da moj pes že 12 ur ni lulal, ker vedno, ko hoče, nekdo poči. To je za pse vodiče zelo nevarno, saj se lahko realno zgodi, da od nenadnega prevelikega stresa ne morejo več opravljati svoje funkcije. Jaz razumem, da ste ljudje obsedeni s pokanjem (sicer sama te obsesije ne razumem najbolj), zato se mi zdi ok, če se poka za novo leto, v noči, ko se to po tradiciji počne. Nikakor pa ne razumem, da to počnete sredi prazničnega dne. Drugo dejstvo, ki me skrbi, pa je, da petarde v večini pokajo otroci, stari med 10 in 15 let. Pri tem se vprašam: kakšni starši ste, da svojemu otroku dovolite tako nevarno početje? V primeru, da bi mu razneslo rokico ali oko, pa bi bili krivi vsi drugi. Ali je res edino, kar je pomembno za vas to, da pridete vsi uštimani k polničnici in furate “stil srečne, poštene in ljubeče družine”? Naprošam vas, da mečete petarde po pameti, če jih res morate, in da vsaj zaradi imidža kdaj pa kdaj pomislite še na koga drugega, ne le na sebe.

Hvala, ker ste prebrali.

Sem lastnica psa beagla starega 2 leti, ki naj po naravi ne bi bil plašen vendar kadar je novo leto ,namesto da bi se zabavali smo vsi zaskrbljeni s tem kaj naj naredimo s psom ker se boji pirotehnike.
Sicer ga vedno damo v garažo vendar vseeno je zelo nervozen in se strašno boji… enostnavno nevemo več kaj naj naredimo.. najbolj me je strah da ne bi prišlo do kakšnih hujših zapletov oz. zdravstvenih in psihičnih težav pri psu.

New Report

Close