Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prazniki? katastrofa

prazniki? katastrofa

Zopet prazniki! Kaj naj z njimi? Štejem malo čez 50, živim sama, nikoli ne praznujem ničesar (ni financ, da bi koga povabila). Težko gledam, kako ljudje kupujejo razna darila za svoje bližnje, prijatelje,…
Edino veselje, ki ga imam med takšnimi prazniki so vrečka bombonov, ki jih razdelim med otroke v bloku in gledam, kako se jim pri tem zasvetijo očke.
Na Božični večer in Silvestrovo pa odprem okno, poslušam glasbo iz drugih stanovanj, smeh, veselje,…
Tisti redki prijatelji in prijateljice praznujejo v krogu svojih družin, meni pa že sedaj gre na jok, ko se spomnim praznikov.
Bom za Silvestrovo kar za računalnikom in čakala, če se bo tudi tukaj gor našla kakšna osamljena duša, da bomo skupaj jokali in se smilili sami sebi ali pa rekli kakšno veselo, da si popestrimo silvesterski večer.

Jaz bom letos prvič v življenju sama za božič. Ja, verjetno bom jokala. Ob lepih božičnih filmih. Kaj čmo. AMPAK!!! Za novo leto bomo šle pa ven, babnice. Se bo že zunaj našel kdo za veselje, če že drugače ne gre. 😉

bom sama in tu gor. Se slišimo!!!!!!!

Potem si mojih let…

Pa zakaj si sama?

Tudi jaz sem bila,pa nisem več….In mi je lepo,zelo lepo…

Jaz ti predlagam, da vzameš življenje takšno kot je, kot ti je namenjeno. Ne jokaj, v misli si privabi kakšne smešne situacije, prebiraj vice, ki jih imaš tudi na netu, karkoli, kar ti bo polepšalo te dneve.

Lahko greš tudi v knjižnico, si izposodi kakšno knjigo o duhovni rasti. Jaz bi ti priporočala meni eno najboljše napisano za ženske Preprosto bogastvo od Sarah Ban Breathnach ali pa od Luise Hay Nikoli ni prepozno. Super knjiga, sem jo ravnokar prebrala in me je marsikaj naučila. Po tej knjigi boš čisto drugače gledala na samskost, ki je lahko velika prednost.

Drugače pa pridi vsak dan tu gor, saj nas je veliko in bomo kako rekli. Nisi in ne boš sama.

Lepo pozdravljena

res je brez veze, kako ljudje ne znate biti sami s sabo. jaz bi si na tvojem mestu zloudala kakšno napeto nadaljevanko ali film in večer bi bil en-dva.tri okrog.

Večno nezadovoljne babnice. Vidi, da ima ena dedca, pa ga hoče še sama imet. Ampak ji kmalu ne zadostuje. Dedcu začne težit za novo pohištvo, ker ga je sodelavkin mož zadnjič nabavil. Potem ji ni dovolj stanovanje v bloku in si vbije bajto v glavo. Potem je že spet nesrečna, ker vsi hodijo v eksotično tujino na dopust, samo ona ne. Potem hoče otroke, pa od njih diplome, pa vnuke itd itd…

Potem si mojih let…

Pa zakaj si sama?

Tudi jaz sem bila,pa nisem več….In mi je lepo,zelo lepo…[/quote]

Kako ti je zelo lepo, če si pa v nedeljo ob enajstih zvečer na MON-u? Kje pa je tisti, zaradi kogar ti je tako lepo? Zakaj ga puščaš samega?

Oprosti, ampak bi te kar enkrat okrog kljuna. Si ti tudi sama? Brez družine in prijateljev? Tudi za praznike in se nihče ne spomni nate? Če ne, utihni in ne bodi pametna o stvareh, o katerih ne veš, kako zelo lahko bolijo. Ok? Vsak zna biti kdaj sam, vedno, torej vsak dan, mesece, mogoče leta biti sam je pa nekaj povsem drugega.

večno pomanjkanje – kakšno zvezo ima pa tvoje pisanje z mano?
Vse sem dala skozi, ampak po ločitvi si pa res ne želim kakšnega dedca, da mi teži Trenutno se še pobiram, mi paše, da sem sama, ampak prazniki so mi obup.
Lej, “bajto” sem imela, pa sem se raje odselila, pa pohištvo sem si “nafehtala” staro, rabljeno, samo, da imam mir. Sem družabna, imam razne hobije (ki jih v zakonu nisem imela, saj sem ta staremu stregla spredaj in zadaj, na stara leta se je pa šel ločitev?). Nič mi ne fali, povedala sem samo, da me prazniki ubijajo, pa še rojstni dan imam te dni, ampak v teh prazničnih dneh mi je pa res hudo. Najraje bi zaspala in se prebudila po novem letu.
Vem, da je veliko ljudi, ki se počutijo enako kot jaz. Ti, če si moški, pa raje porihtaj stvari s svojo partnerico, če ti že z vsem tem tako teži (zgleda, da si opisal svoje težave) ali pa jo odpelji v eksotiko, da bo volk sit in koza cela. Meni – Slovenija takšna ali drugačna – je všeč, ni mi do raziskovanja tujih dežel.
Pa ne bodi jezen na celi svet, saj je včasih kar lep.

Ne zavidaj drugim samo zato, ker niso sami. Biti sam in biti osamljen sta dve čisto različni zadevi. In tudi ljudje z družinami so lahko osamljeni ali se počutijo osamljene.

Ne prepuščaj se nesrečnim mislim. Ne glej cmeravih božičnih filmov, ker so osladni prizori približno toliko resnični kot volk iz Rdeče kapice, mimogrede te pa zavedejo v neko vzdihovanje, oh, kaj pa če je vse to res… Vklopi računalnik in radio za ozadje (je boljša izbira kot TV) in si takoj v družbi. Pripravi si nekaj dobrega za večerjo, pa ni treba, da je drago, eksotično in ne vem kaj. Krožnik vzami od servisa, ki ga šparaš posebne priložnosti in 2x letno pomiješ z njega prah in natoči si dva požirka vina v najboljši kozarec. Zaslužiš si. Saj ni važno, če je še kdo pri mizi ali imaš družbo preko interneta ali pa samo poslušaš glasbo (svojo glasbo, ne iz tujih stanovanj!). Zate gre in za tvoje dobro počutje.

Ponekod prirejajo pohod z baklami k polnočnicam. Če imaš v bližini kaj takega in če ti obred ni popolnoma tuj, pojdi. Nič ne bo čudno, da si ena. Veliko jih gre po en. Potem pa doma en topel čaj, pa bo en čisto v redu večer.

Jaz nisem osamljena, avtorico tega posta pa popolnoma razumem. Ena, ki je napisala, da ne sme biti ljubosumna na druge, ko niso sami. Saj avtorica tega posta ni izražala kakšno ljubosumje. Lepo vas prosim ljudje božji dajte malo roko na srce in se malo zamislite in vsaj človeka potolažite ne pa, da še pljuvate po človeku, ki ga že itak življenje tepe, ki nima sreče. Avtorica, potrpi, boš videla, da tudi tebi bo sonček posijal verjemi mi. Ne biti žalostna in premišljevati kako in kaj. Ko boš pa zbolela te pa nihče ne bo niti povohal. Čuvaj svoje zdravje dokler ga imaš. Pri meni je samo obratno, da denar imam, da bi hodila po nakupih za darila ampak resnično mi se sploh ne ljubi iti v trgovino, če kaj rabim samo moža pošljem tako, da niti ne vem kaj imajo vse v trgovini. Ravno danes oz. že včeraj sem premišljevala, da ja moram iti v trgovino, da vsaj malce pogledam, da kaj kupim pa čeprav mojima otrokoma sem dala denar vsakemu po 100€ in naj si kupita kar želita. Pa hčeri sem že prej kupila, ene zelo lepe hlače, termos jopico, pulover, zimsko tuniko in eno svečano bluzo in res vse ji je prav in ji stoji TOP. Povedala mi je, da tista termos jopica je tako topla, da skoraj ne bi rabila bunde. Avtorica, kje so pa tvoji otroci, ali jih sploh imaš? Kaj ti še naj povem. Da te prosim, ne paraj svojih živcev, ker nihče ni vreden ene tvoje solze, nihče ni vreden tvojega zdravja, če si tvojega bivšega stregla od spredaj in zadaj si si pa sama kriva in si ga razvadila in sedaj mu še to ni bilo vredu in hop gremo v ločitev. Saj veš, da BOG ima za vsakega šibo tapravo za rit, potem se bo spomnil nate ampak bo prepozno, ker po potočju je prepozno zvoneti. Želim ti čim lepše praznike in bodi nasmejana pa čeprav te boli srce.
Vse dobro ti želim pa lep pozdrav

p.s. Pa še nekaj. Pojdi na to stran igrati igrice http://www.igre123.com/miselne-igre/igre-spomin123.php, res igrice so zelo dobre za možgane in ne boš več premišljevala kako ti je hudo. Tudi jaz včasih zaidem v to igrico in mi je prav lepo igrati, da vidiš kako ti spomin dela.
lp,

Te razumem. Za nekatere moške itak ni nič bolj važnega kot oni sami. Kar ti narediš ni nič vredno, pač rabijo nekoga, ki ga streže spredaj in zadaj, na stara leta , pa kero mlado sprobat. Če imaš smolo pol na takega psihota naletiš in ti življenje Uniči. Eni niti smeti niso zmožni odnest v kontejner, to da je treba ločevat odpadke je pa itak misinja nemogoče. Verjamem, da te prazniki ubijajo in je hudo, ampak tudi ko je bil pri tebi ti je bilo hudo, nikoli nisi vedela kaj ti bo spet zakuhal, kako te bo žalil. Občudujem te, da si zbrala pogum in ga zapustila. Ene nismo tako pogumne. Jaz si pa tako želim miren božič.
I

Prazniki so zelo precenjeni, kot taki povzročajo tudi slabe občutke…, to je en navaden dan in nič drugega. Mislim, da je treba vzeti življenje tako kot je, za nekaj je že dobro, en dan bo dolje ali pa se človek navadi in ko se navadi je bolje.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

nimaš nobenih prijateljev?

Prazniki te bolijo, ker jim pripisuješ preveliko vrednost. So družine, ki cenijo medsebojne vezi vsak dan v letu, zato tudi iz praznikov ne delajo cirkusa, večina pa praznično vzdušje izsili in takrat ustvarja nekaj, česar med letom ne živi. Pomemben je vsak dan v življenju, ne prazniki. Eni nenehno hlepijo po nečem in živijo v potrošniški iluziji, da bo njihovo življenje lepo in bodo srečni, ko dobijo le še to in to in to, kakor piše nekdo zgoraj, in takšnim nikoli ne bo nič dovolj, ker notranjega nezadovoljstva s kupovanjem ne bodo potešili niti zbežali pred zavedanjem, da so v sebi nesrečni. Razburila si se, da se to nate ne našana, vendar tudi ti iščeš srečo v potrošništvu. Pišeš, da nimaš denarja za silvestrsko pogostitev in darila, kakor da te bodo imeli ljudje raje, če jim boš nekaj kupila oziroma je kupovanje edino, kar osreči tebe, obdarovanje pa edini način, na katerega znaš pokazati, da ti nekaj pomenijo.

Lepota je v drobnih radostih, ki jih življenje nudi, v pozornostih in “darilih”, ki ne stanejo nič. Tudi centa ne potrebuješ za to, da se spomniš na nekoga. Sreče, notranjega miru in ljudi ne moreš kupiti, pa če se še tako trudiš. Zato lahko komot povabiš koga, če ga imaš, četudi ga ne moreš bogato pogostiti, ali pa praznike preživiš mirno, kakor vse druge dni v letu. Če so bili ti lepi in izpolnjujoči, ni nobenega razloga, zakaj ne bi bili tudi praznični.

da ima prijatelje, ampak praznovali bojo v družinskem krogu.

Isto je pri men. Samevam v večji hiši, otroka sta se odselila, z družinama praznujejo zase, jaz pa izvisim.
Prodala bom vse skupaj in se odselila v manjše stanovanje. Po Novem letu bom obrnila nov list – pa brez moških, ki iščejo samo korist.
To bodo tudi moji samotni prazniki.
Lej, avtorica, sva že dve, hahaha. Škoda, da se ne poznava, bi šle na Trg pranovat, spili kozarček zakuhanega vina in leto bi minilo.
Tako bom pa že tretje leto praznovala pred TV, pred polnočjo spila kozarček in šla pod “kovter”, preden ura odbije polnoč. Vrhunec večera prespim, drugi dan pa se zbudim v lepši dan in si mislim: hvala Bogu, so prazniki mimo.

Vse najboljše

Avtorica, od kod si? Če si od kje blizu, ti prinesem kakšen košček potice, pakelc kave in se povabim na kavo 🙂
Če si za. lahko ZS

Lep pozdrav vsem skupaj

Hvala za vaše odgovore. Naj pvem še enkrat – čez leto nisem tako osamljena, saj si najdem sprostitev (hobiji, ročna dela, razne delavnice,…). Tudi, da sem sama, se ne pritožujem, ker mi po toliko letih zakona paše malo miru.
Se pa vsem tistim, ki ste napisali, da boste na Silveserski večer prisotni tukaj gor in mi delali družbo, najlepše zahvaljujem. Ste mi že današnji dan polepšali. Pravkar pripravljam okraske (ker malo božično drevesce krasim vedno na Božični večer), popoldne pa greva z eno gospo iz doma ostarelih na sprehod – da ji tudi jaz malo polepšam dan, saj ima družino daleč stran in jo pogreša.
Vaši odgovori so mi dali ideje kako sebi in drugim popestriti praznike. Sem se pa v “domu” tudi zmenila, da ta teden vsak dan pridem k njim (ker imajo veliko starejših, ki potrebujejo, če drugega ne, samo lepo besedo in topel objem) ter z njimi preživim del dneva. Ideja mi je super, saj bom pomagala ne le sebi, ampak tudi ostalim.

Vsem skupaj želim zdrave in vesele praznike in HVALA

Kot je nekdo že zgoraj zapisal so prazniki čisto precenjeni in zares ustvarjajo en kup “stranskih učinkov”. Če dobro premislim, jih je pravzaprav več kot dobrih:))))
Sama trdim, da se počutimo tako kot se želimo. Zato ,avtorica in vsi,ki se ob praznikih počutite osamljene, ker ste sami, najprej pri sebi poiščite vzroke, zakaj želite trpeti, se počutiti odrinjene in pozabljene, kaj in koga želite s tem svojim stanjem opozoriti.

New Report

Close