Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Novi čevlji me žulijo

Novi čevlji me žulijo

Sem pravkar prišel s sprehoda v novih (usnjenih) zimskih čevljih. Sem se moral obrniti na pol poti, ker so me grdo ožulili. Zdaj vidim, da je krivec rob pri oblogi, tik nad peto, ki drgne ob kožo. Se mi zdi, da se mi peta malenkost premika med hojo, ampak res zelo malo. To ne bi bil problem, če ne bi bilo tistega roba. Čevlji so drugače zelo udobni. Kaj lahko naredim? Nogavice sem imel dovolj debele.

Nazaj z računom in čevlji, pojasni problem in zamenjali ti jih bodo.

Če so to taki čevlji, ne vidim razloga zakaj bi ti prodajalec menjal čevelj?
Če se zredite in vam hlače niso več prav, jih tudi nesete nezaj?
Če je čevelj poškodovan ga nesite, če pa je tak pa nimate kaj kot da se znajdete…

Misliš zamenjali za enake? Tisti rob ni napaka čevlja, če si slučajno tako razumela. Rob je prehod med dvema vrstama notranje obloge. S čevljem samim ni nič narobe.

Gre pa za Caterpillar čevlje.

http://shrani.si/f/1v/MZ/11yWI6pr/4f684178663676324e4b356d.jpg

nimaš kaj dost za narest. So pa tile čevlji postali strašno slabe kvalitetev zadnjem času. Mislim Caterpillar, pa še kakšni se najdejo, ki so se zelo poslabšlali.

nič, obliž na peto pa bo, pa te bo kmal nehal, mene tudi vsi in vse na začetku žulijo potem pa nič več

podobno se je tudi meni zgodilo – rob me je do krvi ožulil.
jaz sem rešila tako, da sem dolgo časa na peto lepila micropor oz. hansaplastov sensitive lepilni trak (kot micropor,samo močnejši). funkcija je dvojna – štunf se tam ne premika več, pa hkrati je koža zaščitena. čez nekaj časa se čevlji uhodijo in rob zmehča.
to z microporjem sedaj prakticiram pri vseh novih čevljih in deluje – nobenega žulja več.
samo moraš pa kar vztrajat – ni dovolj samo parkrat.
saj se navadiš – preden daš štunfe gor, še micropor na pete (ca 7 cm, da te za ziher ne ožuli), pol minute dela.

(na tvojem mestu bi čevlje kljub žuljem nosila še naprej – jaz žulje prederem, razkužim, čez dam dovolj veliko fliko gaze, ki ima na eni strani film, zalepim z microporjem in obujem čevlje. ker če čakaš, da se žulji zacelijo preden spet čevlje obuješ, bo dolgo trajalo, preden se bodo uhodili. saj veš – brez muje se še čevelj ne obuje … ;-))

New Report

Close