Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali moj osebni zdravnik lahko vidi moje ginekološko stanje?

Ali moj osebni zdravnik lahko vidi moje ginekološko stanje?

Ali moj osebni zdravnik vidi v računalniku kaj moj ginekolog napiše? Ne bi rada, da bi vedel, da sem imela lansko leto vnetje, da si ne bo mislil, da se kurbam okoli.

Bolj bi te moralo skrbeti, da ne vidi kakšnega tvojega nevrološkega izvida. Ker bi si lahko mislil, da si mentalno hudo omejena.


ja,lahko vidi v računalniku katera zdravila si dobila

ne ne more videti, on je osebni zdravnik, ginekolog pa je ginekolog. Jaz pa mojemu zdravniku vse povem , kaj me muči, tudi ginekološke težave in kakšna zdravila mogoče dobim pri drugih zdravnikih. Med zdravnikom in pacientom ne sme biti skrivnsoti.


zdravnik VIDI v računalniku vsa zdravila ki jih pacient prejme!!!Ampak seveda z njegovo zdr. kartico

Če imaš digitalni certifikat, lahko tudi sama pogledaš na ZZZS strani, kdo so tvoji zdravniki (osebni, ginekolog, zobozdravnik), kateri med.pripomočki so ti bili izdani (očala…) in katera zdravila so ti bila izdana na recep, kdaj si jih dobila in kdo ti jih je predpisal.


zdravnik VIDI v računalniku vsa zdravila ki jih pacient prejme!!!Ampak seveda z njegovo zdr. kartico[/quote]

Ampak saj zdravnik nikoli nima pacientove kartice v rokah, to ima sestra čez.


zdravnik VIDI v računalniku vsa zdravila ki jih pacient prejme!!!Ampak seveda z njegovo zdr. kartico[/quote]

Ampak saj zdravnik nikoli nima pacientove kartice v rokah, to ima sestra čez.[/quote]
To praviš ti 🙂


zdravnik VIDI v računalniku vsa zdravila ki jih pacient prejme!!!Ampak seveda z njegovo zdr. kartico[/quote]

Ampak saj zdravnik nikoli nima pacientove kartice v rokah, to ima sestra čez.[/quote]

Ha, kako prosim???
Zdravstvene kartoteke so torej namenjene temu, da … zasedajo metre in metre omar v ordinacijah, da se imajo sestre čemu hihitati,…

Moj osebni zdravnik je očitno hudo čudaški. Vsakič, ko pridem k njemu, pregleda vpise na zadnji strani ali dveh. Če pridem na kontrolo zaradi kronične bolezni ali po recept za zdravilo, ki ga že dolgo jemljem, pogleda, kdaj ga je nazadnje predpisal, kakšne težave sem imela vmes, če se neke težave ponavljajo, kakšno je stanje s tlakom, telesno težo. Res mi ni jasno, čemu naj bi služila kartoteka.

In kaj boš storila potem, ko bo ginekologinja priporočala stalež, ker bo stvar resna in boš primorana oditi k osebnemu zdravniku? Da si je izmislila?

Vnetja so pogojena z različnimi dejavniki. Lahko je vnetje sečil, lahko je vnetje jajčnikov, lahko je samo mraz, kjer tudi vagina kiha, kot dela to nos. Malo si za vzorec razširi znanje z google, če ti pa še kaj ni jasno, pa vprašaj pač ginekologinjo, saj zato je tam. Vnetja ne dobiš samo zato, ker se kurbaš. Če se to izraža na vseh delih telesa. Potem smo vsi skurbani od glave pa do nog. Kako potem zgleda to pri želodcu? Pri srcu? Ok, srčne rane, ampak, če to ni to. Če te nekdo prizadane, tudi ne zboliš kar tako na srcu, da bo sedaj osebni zdravnik menil, da ni nič narobe in ti bo rekel, skuliraj se in to je to.

Će želiš k osebnemu zdravniku, naj ti ginekologinja napiše predlog za bolniško, če že. Drugače pa ne bo vedel. >Ampak res ne vem, kaj bo, če se vam zalomi, boste glumile gljivo, da je to od jutri? Vprašaj dr. Kersnika, ti bo povedal in odgovoril, da se nimaš česa bati. Je pa bolje da poveš, kot da se za sto let nazaj ugotavlja. Če ne poveš, ti tudi težje pomagajo v naprej, če niso z osnovami seznanjeni.

Če je to samo pač vnetje, to ne bo vedel. Če se ti ponavlja, je smiselno, da se uvede nekaj bolj globalnega, za ozdravitev. Potem ginekolog in osebni zdravnik že morata sodelovati, poleg tebe. Se ti ne zdi? Nihče ne bo pomislil. Lahko pa razložiš, ker zanimanje je pri ugotavljanju vzrokov.

Ampak saj zdravnik nikoli nima pacientove kartice v rokah, to ima sestra čez.[/quote]
To praviš ti :)[/quote]

Ker so nastali elektronski kartoni, med sestro in zdravnikom ni motečnosti, da mora imeti pred seboj karton in se pač vidi. Zato se imenuje elektronsko. In če niti sestra in zdravnik ne bi imela elektronske povezave, če je že to nastalo, je pač sistem v nazadovanju. Ker ne vem, komu bi kaj koristilo.
Če bi imela ginekologinjo v Ljubljani, zdravnika izven Ljubljane, ne more recimo videti izvidov, ki so v ljubljanskem območju elektronsko. Seveda pa lahko vidi, po potegu kartice, ko prideš do zdravnika ali do sestre, kaj so ti kje predpisali, saj zato je elektronski sistem.
Ko se potegne zdr. kartica, vidijo vsi osebni zdravniki, kaj prejemate ali vam je dano v terapijo. Tako da ne vem, kaj bi se skrivali, ker če ni zaupanja, potem je vsen k*, če takšnega zdravnika sploh nimate. In ko nekateri že bentite, kako naj vam zdravnik zaupa, če sami niste vredni zaupanja?

Ampak saj zdravnik nikoli nima pacientove kartice v rokah, to ima sestra čez.[/quote]

Ha, kako prosim???
Zdravstvene kartoteke so torej namenjene temu, da … zasedajo metre in metre omar v ordinacijah, da se imajo sestre čemu hihitati,…

Moj osebni zdravnik je očitno hudo čudaški. Vsakič, ko pridem k njemu, pregleda vpise na zadnji strani ali dveh. Če pridem na kontrolo zaradi kronične bolezni ali po recept za zdravilo, ki ga že dolgo jemljem, pogleda, kdaj ga je nazadnje predpisal, kakšne težave sem imela vmes, če se neke težave ponavljajo, kakšno je stanje s tlakom, telesno težo. Res mi ni jasno, čemu naj bi služila kartoteka.[/quote]

Recimo, če tvoj zdravnik ne ve, da so obnovljivi recepti recimo za srce in želodec, mu to povej. Če meni, da tega ne potrebuješ več, naj naredi preiskave, na podlagi česa se bo odločil spet postopati. To, da preverja stanje, ker pač nisi edina, je pa tudi edino prav.

Dejstvo je, da če dobiš recept, kot je bil pred tem obnovljivi, kar lahko dobiš za tri mesece, je logično, da bo pogledal, kdaj ti je napisal recept. Ker ti ga v nasprotnem ne bo izdala Lekarna oz. ZZZS in bo moral pisati še enkrat novi recept. Se ti to ne zdi preveč dela? Poleg ostalih nujnosti, ki jih ima zdravnik ali sestra?

Ko boste osnove razumeli, bo več strponosti za več področij življenja.

A res?? Barca, kako?

Ampak saj zdravnik nikoli nima pacientove kartice v rokah, to ima sestra čez.[/quote]

Ha, kako prosim???
Zdravstvene kartoteke so torej namenjene temu, da … zasedajo metre in metre omar v ordinacijah, da se imajo sestre čemu hihitati,…

Moj osebni zdravnik je očitno hudo čudaški. Vsakič, ko pridem k njemu, pregleda vpise na zadnji strani ali dveh. Če pridem na kontrolo zaradi kronične bolezni ali po recept za zdravilo, ki ga že dolgo jemljem, pogleda, kdaj ga je nazadnje predpisal, kakšne težave sem imela vmes, če se neke težave ponavljajo, kakšno je stanje s tlakom, telesno težo. Res mi ni jasno, čemu naj bi služila kartoteka.[/quote]

Ja, res neverjetno, da nekateri ne ločite med zdravstveno KARTICO in zdravstvenim KARTONOM…

Ok, ne vem, kako je pri vas, ampak pri meni je tako. Sestra mi v čakalnici vzame kartico, potem grem k njej, mi da karton in grem s kartonom k zdravniku. Ta v ambulanti nima računalnika, niti nima moje kartice v rokah, niti ne gre v tem času na računalnik k sestri. Me pregleda, napiše recept, mi da karton in recept v roke in s tem grem k sestri. Ta poštemplja recept, mi vrne kartico in grem. Kdaj torej zdravnik pogleda v računalnik, če sem jaz kartico že odnesla, ali to potem, ko sestra enkrat potegne kartico velja vpogled še cel dan al kako?

A res?? Barca, kako?[/quote]

Greš na stran http://www.zzzs.si -> vstop v spletne strani za zavarovane osebe -> e-storitve ZZZS -> vpogled v moje podatke.
Lahko tudi naročiš listine za tujino in pa pregledaš, kako je urejeno tvoje zdravstveno zavarovanje.

Seveda pa moraš imeti ali digitalni certifikat na svoje ime ali pa zdravstveno kartico, ki je izdana 2009 ali pozneje in že vsebuje certifikat.

Za vse odgovore – niso vsi napredni in nekateri še vedno trajbajo na roke tudi kartone. Načeloma, ko sestra potegne kartico, ima zdravnik vpogled tudi v svojem računalniku, kljub temu, da mu prineseš še karton. Če tega nima, se pač zanaša samo na karton. Kar je stara praksa. In ni nič narobe. Kot moja ginekologinja, se zanese na dobre stare sestre in še vedno rada uporablja fizični karton. Če pogledam pri svojem delu, je res to, da se losamo papirja, ampak, še vedno se zgodi, da se elektronsko kaj izgubi in imamo radi črno na belem, pa čeprav se tako onesnažuje življenje s tiskanjem.
Zato, kot sem rekla, eno je praksa, drugo je teorija. Nihče nima pa denarja, da bi elektronsko verzijo potrdil, da ne bi bilo potrebno tiskati, ker je potrebna še strojna oprema, poleg vsega, da je stvar izvedljiva. Zato vsi po malem še vedno za svojo evidenco tiskamo, drugi uporabljajo še vedno fizične kartone. Pač stvar izkušenj.

Če potegne sestra zdravstveno kartico, naj bi bili vsaj pri osebnem zdravniku vsi podatki, ki obsegajo zdravstveni karton. Zato recimo moj zdravnik kartoteke ne uporablja več, ker ima vse elektronske zapise skozi zdravstveno kartico in e karton. Če res ne ločujete. In spet podcenjujete, kar je danes v zraku. Kamor padeš in bereš.

elektronsko zdravstvo je v naši državi šele v povojih. v sloveniji so v uporabi štirje programi na nivoju družinske medicine (trenutno), če je pacient v določenem programu, ki ga uporabljaš tudi ti, imaš dostop do določenega naabora njegovih podatkov. da se jih pa tudi iz drugih programov dobit, vzame pa to več časa.

ker je elektronsko zdravstvo pri nas šele v povojih, v večini zdravstvenih domov še vedno peljejo istočasno kartonsko IN hkrati tudi vsaj delno računalniško obliko. sama v tem vidim prednost tudi v situaciji, ko in če računalnik oz. program odpove (se dogaja tedensko, včasih odpove tudi za več ur).

glede na to, če zdravnik že uvaja elektronsko obliko ali pa uporablja obe, je odvisno kdaj in kolikokrat boste dali kartico, pa tudi če zdravnika vašega še kaj zanima.

pri nas npr.sestra odčita vse kartice, z odčitanjem so pacientovi podatki v mojem računalniku. pacient dobi kartico nazaj. ko je z mano, se včasih zgodi, da še vedno rabim kartico, da pogledam kaj za nazaj.

avtorici pa – ne vem od kje ideja, da te bi osebni zdravnik obsojal, da si se “kurbala”, ker si dobila vnetje. vnetje tam spodaj pa “ja ni nič takšnega”. vsak pacient pride s svojo zgodbo in prav nad nobeno se zdravnik ne sme zgražati ali pacienta na podlagi tega obsojati ali domnevati. vsekakor pa je dobro, če ima osebni zdravnik vpogled v celotno zdravstveno dogajanje pacienta, bolezni se povezujejo, če ni pomembno danes, je lahko jutri.

če zdravniku ne zaupaš, boš še najbolje naredila s tem, da ga zamenjaš za osebo, ki ji boš lahko zaupala.

Nikoli nisem imela nobenega vnetja dokler nisem zanosila. Takrat sem imela celih 9 mesecev non stop glivična vnetja, ki sem jih kar naprej zdravila. Ali bi to po tvojem mišljenju pomenilo, da sem se celo nosečnost gonila okoli?

New Report

Close