Najdi forum

A res, da nam bodo po 1.maju ukinili dodatke k plači, kot so stroški za prevoz na delo, prehrana ,regres?
Madona, pa da bo del.čas od 9ih do 17ih?
Ja, fajn ga bomo nasrkali v tej EU!!!!
Tako sem jezna….

Evropa buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!

BUUUUUUUUUUUUUUUU BUUUUUUUUUUUUUUUUUUU DOL Z EVROPO

Pomoje, da to ni res
Res pa je, da se bo delovni čas spremenil (kdaj točno, pa ne vem)

LP

Če kdo misli da bomo slovenci bolje živeli v EU ima resne osebnostne motnje!

hehe
pa še marikdo drug

LP

Prtegnjena sem pa jaz ,a ne?

zaenkrat ne, v prihodnosti pa mogoče.

Ja, zakaj ste pa večinoma glasval za EU???!!!!!!!!!!!!!!!!

sami ste rinli v evropo, zdej pa papajte kar ste si skuhali!!!!!!!!!!!!
Še kolcalo se vam bo po samostojni Sloveniji!
1.maj je apokalipsa za slovenski narod…

🙂 Ljudje…a kdo od vas sploh zna v kak zakon pogledat in si zadevo malce preštudirat? Ne smete verjet vsaki babici na tržnici, ki reče, da je prijateljica od prijateljice govorila z eno drugo prijateljico, ki je slišala od….. da se bo nekaj zgodilo.
Po 1.5. bo čisto vse enako (če odštejemo finančna poročila in ostale podobne spremembe, ki se bodo zgodile pri poslovanju). Apokalipsa? Ja….:))
Ne se tako bat vsega….. in ne se kar na suho jezit. Zakon v roke pa gremo…

ja pejt na bolniško,pa ne rabiš ne dodatka k hrani ne k prevozu.
simpl a?

Jest sm pa slišu, de bodo u Europi vsi brezposelni dobil 1.000 evrov neto povračila do konca delovne dobe, nato pa penzijo v isti višini. Pa ukinl bodo študentske bone, saj bo vsa hrana za študente zaston, vklučno s slowfood meniji, pa tud stanovanja in domovi bodo za študente zaston. Pokojnine bodo šle gor s faktorjem 4,31 in se bodo izplačevale u eurih, zato bodo morali vsi upokojenci aktivirati devizne račune.
Pa Slovenci bomo imeli do konca leta 50% popust na vse nemške avtomobile!
Po direktivi evropske komisije bodo morali od 1. maja opolnoči vsi proizvajalci priznano avtohtonih cvička, refoška in terana svoj pridelek točit zaston, seveda samo Slovencem, ne pa tujcem (tud izbrisanim ne!).
Ja, pa baje bodo 1. maja vse kurbe iz Beneluksa pršle za en teden k nam in bodo za vse slovenske kerlce čist zaston, neomejeno, pa še olagume in vijagro bodo častle! Seveda bodo tud Čipendejlsi gratis zraun, če bo ktera Slovenka tud hotla kej konkretnga pošlatat.
A se naumo meli fajn? Komi čakam!

Ja, kje pa vse te buče slište?

Kar se mene tiče bo EU zakon. Manj viz, sčasoma bomo lahko šli delat v tujino (od začetka le Irska, Danska in Grčija), evropske štipendije…skratka…kul bo…bo pa seveda nekaj dodatnega birokratskega sranja….ne bo pa ne vnebovzetje ne armagedon.

ne, ne jaz sem tudi…. :))))

Jebeš prevoz na delo in malco če imaš 5000 evrov plače. Pri taki plači je to drobiž. Pri 500 evrih pa …?

mislim sicer, da tudi irska zapira trg, zato pa zaenkrat ostaja poljska, češka, madžarska,…skratka novopristopnice…

ah se ena pametna gospodicna… morda bi bilo dobro da bi si TI malo pogledala dolocene zakone in jih prestudirala (sam tko za primer – place v javni upravi). Ne jezimo se “na suho” kot pravis ti

pol pa si hitro ‘ADIJO’

Bedarija. Pri nas bo še vedno veljal zakon o delovnih razmerjih in kolektivna pogodba, ki mora biti v skladu z zakonom.

zanima me kolk mate delovne dobe???? (pa o prevozih na delo, pa o malici….) mogoče iz lastnih izkušenj???

Poglej…koliko je pri nas zaposlenih v javni upravi? Povsem jasno je, da jih(vas?) je absolutno preveč. Sicer pa so v Sloveniji plače v javni upravi previsoke, če jih primerjaš s plačami drugod po EU. To, da so ljudje veseli, če dobijo službo v javni upravi, je skregano z vso logiko. Zato nima smisla jokati in stokati kako slabo bo v EU. Pri nas bo javnim uslužbencem še vedno zelo zelo lepo. Glede ostalih pa…. po moje se zelo veliko ne bo spremenilo.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close