Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj podeželani mislijo, da so blokovski ljudje leni?

Zakaj podeželani mislijo, da so blokovski ljudje leni?

Zakaj tisti ljudje s podeželja mislijo, da so ljudje v mestih, sploh tisti, ki živijo v blokih, leni?

saj vem, da bo primož spet služil, ampak ne načenjaj spet te debate blok – bajta, in vas – mesto. večina ljudi v sloveniji je tam, kjer so jih starši na svet spravili, kaj veliko izbire pri selitvi ni, torej večina nima bajnih zaslug zato, da je, kjer pač je. zakaj eni o drugih mislijo slabo kar na počez – pa je odgovor preprost. Ker so omejeni v svojih glavah in srcih.

zato, ker že od nekdaj divja miselna vojna med meščani in nemeščani

tudi blokovci nič dobrega ne mislijo o tistih s podeželja, med drugim tudi to, da so oni leni

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

sej ne mislijo…

jaz pa mislim,imam za primer mojo sodelavko….

star pregovor pravi:

Kar si misliš o drugih, takšen si ti.

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Ker blokovci pridejo iz službe, redkokatera mona skuha kosilo, dedec pegla kavč in gleda TV, popoldneve preživijo tako da se sprehajajo po nakupovalnih središčih ali otroških igriščih in to je to. za toplo stanovanje odrejo radiator, za toplo vodo odprejo pipo. S tem nimajo skrbi.

Ljudje v hišah pridejo iz službe, pojejo kosilo, kosijo trato, urejajo vrt, dvorišče, pripravljajo kurjavo… Dela nikoli ne zmanjka.

Sem podeželanka in moje razmišljanje je milijon svetlobnih let od tega. V bistvu imam kolege v bloku in se mi zdijo nori, da so šli zidat.

resnica je taka,da nismo bogi samo v glavah in srcih,temveč tudi v denarnicah.na žalost tudi veliko mladih ljudi iz podeželja išče stanovanje v mestih predvsem zaradi služb.je pa res,da tam,kjer so starši je tvoj dom.pa ni važno kje v mestu na vasi…važno je ,da ga imaš.

A zdaj se grema uno…to si ti, kaj sem pa jaz….revček

Aj blokovci ne kuhajo, oni v hišah pa so pridni in kuhajo kosilo in urejajo vrtove. revčki bogi.
A v blokih pa nimamo perila za prat, pa prahu, pa teras, pa kosil?
Mislim da je boljše v bloku živeti, ker imaš bolj polno življenje, v hišah pa ljudje imajo preveč dela s pucanjem in urejanjem vrtičkov. Življenje pa mimo njih. Pol pa so oni bl pridni.

Ah bejž no? Ti veš in sodiš kaj komu predstavlja smisel in ga izpolnjuje?
Življenje gre mimo onih, ki urejajo vrtičke? Kaj pa je življenje? Sprehod po trgovskem centru, sedenje na klopici otroškega igrišča, vožnje na “izlete”? Kaj pa če je to posedanje s kavico in dobro knjigo na vrtu, igra z otroki in norčije ob grabljenju listja, divjanje otrok po zelenici pred hišo?

Blokovska mona, ki se je prepoznala in jo to boli…

Od petka do ponedeljka živim v bloku, čez vikend v hiši, oboje je lepo, glavno da uživam kjer koli sem.

a ni dost, da se kregajo levi in desni?

se mormo zdaj še mi iz vukojebin kregat z vami, ki živite v penthousih?

mi smo leni pozimi, ko so traktorji pod skednjem, zemlja počiva, pujsi v kolinah….ko pa na pomlad malo ogreje, pa meščanarji vozičkate sončke po mestu, naši se začnejo pa z glistami na vrtu igrat, babe štihat, dedci kanistre v senčnicah praznit…..zdaj pa sama presodi, kdo ima več dela:)))

195951

ti si ena hišna mona, k ne greš ven iz hiše. Dobr da ti je ni bilo treba kupit, sam kufre si prnesla pa frajaris. Merki da ti jih ne bo treba spakirat pa takem jeziku.

Floras, ne skrivaj se za drugim nickom. In niti slučajno ne veš, ali živim v stanovanju ali hiši, ali sem ju kupila, naredila, dobila ali ukradla. Ukvarjaj se sama s sabo.

Sem vodja kar velikega oddelka v neki firmi. In ugotavljam, da se bolj splača vzeti mladega delavca s podeželja kot iz mesta. Mladi fantje s podeželja so veliko bolj pridni za delo. In tudi, če imajo diplome, si ne mislijo kaj so in jim ni nobeno delo odveč, podčastno. Mestni pa se precej zmrdujejo, so precej razvajeni. Tudi olikani so podeželjski bolj kot mestni. Pa iznajdljivi tudi.
Pri starejših pa ne opazim takih razlik.

da ne bom crknila od smeha. in v katerem velemestu zaposlujete? Malo dvomim, da se ljudje iz mesta množično prijavljajo na delovna mesta daleč stran. In obratno, ljudje s podeželja se sicer prijavljajo za delo v mestih, samo Kolikor vem so zelo hitro problem potni stroški, tako da ne smetiti teme s takimi budalaščinami.

da ne bom crknila od smeha. in v katerem velemestu zaposlujete? Malo dvomim, da se ljudje iz mesta množično prijavljajo na delovna mesta daleč stran. In obratno, ljudje s podeželja se sicer prijavljajo za delo v mestih, samo Kolikor vem so zelo hitro problem potni stroški, tako da ne smetiti teme s takimi budalaščinami.[/quote]

Kaj pa ti bluziš? Kje pa vidiš zapis o tem, da se ljudje iz mesta prijavljajo kam daleč?
Beri, srce, beri.

Jaz takole mislim…. vsak po svoje!
Midva z možem sva se zavestno odločila za hišo v vila-bloku. Zakaj? Ker jaz ne bom kosila vrta, urejala gredic ipd. Ker se mi NE LJUBI. Tistih par drevesc in travo pred blokom poštimajo drugi (upravnik oz. pridejo drugi pokosit). In ravnotako se mi ne ljubi pozimi kidat snega, pa ukvarjat npr. s fasado…. Plačaš – in je!
In kaj je to tako hudega, če eni priznamo, da se nam ne ljubi????
Ste pa zelo omejeni, če mislite da zato, ker se meni ne ljubi tega počet’, sem lena in se cele dneve samo svaljkam po sedežni… Ne, in tudi ne hodim cele popoldneve po shopping mall-ih! 😉

miško pač vem kako realno stvari potekajo. Za dobra delovna mesta s specifičnim znanjem, ki je seveda tudi dobro plačano, bodo ljudje šli kamorkoli, zaposlovalci pa bodo gledali le na znanje in ne od kod je kdo doma. Kadar pa gre za slabo plačana delovna mesta, pa vsak delodajalec skuša prišparat kjer se le da. In prvo so potni stroški. Pa tudi malo preveč lenih podeželanov v mansardnih stanovanjih, ki se preživljajo s penzijami staršev poznam.

Kako pa izgleda hiša v vila-bloku?
In če se ti nekaj ne ljubi, kako bi rekla temu? Lenoba.

Veš ti hahaha, točno tako kot praviš. Za dobrega delavca se splača kaj več dat. Tako, da bolje priden delavec, ki mu moraš plačat potne stroške kot pa delavec, ki je iz soseščine pa je len. Torej gledamo na pridnost, sposobnost, ne na to od kje je. Rade volje plačamo potne stroške, če je sposoben delavec. Se pa večina vozi iz okolice to je cca. 30-40 km stran.
Tako mimogrede, jaz sem drugače iz mesta. Ampak vseeno vidim, da so podeželski v povprečju dosti bolj pridni, preprosti, zagnani, nerazvajeni.
TUdi, če se spomnim iz šole, so bili podeželski otroci vsi bolj preprosti, nerazvajeni, pridni. Mestni pa smo bili veliko bolj razvajeni, nemogoči za učitelje.

Seveda, to je lenoba za tiste, ki imajo možgane na off, pa morajo zato, da jim ne bi slučajno tisti dve samotni možganski celici šli v overload, ves čas pometat listke s peska na dovozu, glancat rostfraj pomivalno korito in brisat prahce z vrha omar. Kar počne velika večina tistih, ki imajo sami sebe za strašno pridne.

New Report

Close