Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sta “grd” kašelj in sluh otroka lahko povezana?

sta “grd” kašelj in sluh otroka lahko povezana?

Star 6 let, cca 2 meseca je zlo “grdo” kašljal, bila sva 2 x pri zdravniku in v laboratoriju – našli niso nič…. nekako je ta kašelj prenehal …. zdaj je kak mesec ko ne kašlja več.

Zadnji teden opažam da ne sliši dobro – sem zadnja 2 dni max pozorna in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je da ne sliši dobro. OK, greva danes k zdravniku … razmišljam sicer da mu skurim v vsakem ušesu tiste voščene palčke … a ne vem ali je to pametno …čeprav škodit najbrž ne more??

Razmišljam pa predvsem to ali je mogoče da sta tisti kašelj in sluh povezana? Ni pa bil sicer popolnoma nič bolan, razen tistih obiskov zaradi kašlja več kot leto dni nisva bila pri zdravniku, tak da pri nobeni težavi povezave z drugimi zadevami ne more biti. Prosim za kašno izkušnjo, nasvet,…

Hvala.

Lej, po logiki ne bi smela biti.

Ušesa so povezana z usti in nosom (eustahijeva cev), pljuča nimajo veze z ušesi.

Tudi jaz sem pomislila, da je možno, da so se mu ušeska zamašila. voščene paličice so učinkovite, če ni čepek preveč strnjen .

Po moje je res najbolje, da gresta najprej k zdravniku, da pogleda, če je kaj v ušesu. Potem ti svetujem čiščenje ušes, če ne bo zdravnik opravil spiranja.

Če tudi to ne bo pomagalo, potem boste pa gotovo morali do otologa in merjenje sluha itd.

Ti pa lahko povem iz izkušenj, da otrok lahko tudi selektivno posluša 🙂

Pa tudi, da se sluh popravi. Moj je imel manjo okvaro sluha, ampak ne po kašlju, temveč po večkratnih vnetjih srednjega ušesa in večkratnih predrtjih bobniča.

Upam, da je samo čepek, no. Vso srečo!

Seveda je možna povezava, pa ne pljuča in ušesa, temveč infekt (zaradi katerega je otrok kašljal) in sluh. Verjetno je otrok imel kak virus in sluz je zatelal, ostala v notranjem ušesu (šmrkelj sploh ni nujen). Tudi do vnetja ušes ne pride povečini, ker gre za serozni izcedek.

Tako ali tako greš k zdravniku, če so sluhovodi čisti in res ne sliši, boš dobila napotnico za ORL. Drugače se pa sluh sam od sebe “povrne”, ko se tube malo popucajo oz. telo absorbira sluz (prevodnost).

Pojdite k zdravniku. Bolje čim prej, kljub dopustom.

Ne gre mi v glavo da je možno: da če bi imel infekt, pa sva bila 2x pri zdravniku zaradi tega (in v laboratoriju: kri, bris žrela), da infekta niso našli?

Osnovni laboratorijski izvidi v primeru virusne okužbe so v mejah normale. Ravno na ta način se loči bakterijsko in virusno okužbo. Kašelj je dostikrat prisoten tudi po preboleli okužbi, lahko celo več tednov.

New Report

Close