Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mater so eni pras….

Mater so eni pras….

Pr nas imamo 2 vrste gostov eni so taki,ki se sezujejo in drugi taki,ki jih boli K in se nikoli ne sezujejo.
No obiski,ko pridejo se jih 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sezuje drugih 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa nikoli pa če je zunaj dež al pa sneg.
No razumem če je človek star mu sam rečeš ni se treba sezuvat čeprav bi se rad.
Imaš pa take pacijente,ki se nikoli ne sezujejo danes je še celo prišel in sabo imel ženo in mu je rekla,da se bo sezula a on ji je rekel,da se ne rabi to me je pa pogrel ko prasca ampak sem bil tiho.
Imate iste probleme?

Ne, pri nas se vsi sezuvajo. Če se kdo ne, pa že takoj na hodniku povem, da se mora.

Ko pridejo na obisk jih pred vrati cakam s copati v roki:-)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
nova
Uredništvo priporoča

NIKOLI ne sezuvajte gosta v svojem (klinično) čistem stanovanju.

Če bo kdo z blatnimi gojzarji stopil na vašo unikatno, perzijško preprogo, mu diskretno ponudite brisačo/krpo…

Pri nas so vsi dobrodošli v čevljih – svoji mami in očetu (tašči, tastu) ponudim copate, da si odpočijejo noge.
Še posebej za moške je dobro, da ostanejo v čevljih – če ne mi zasmradijo vseee!

Rajši brišem, sesam, krtačim – samo da ne smrdi!

Jaz rada vidim, če se sezujejo, posebno, če je zunaj mokro… Če je suho, sploh poleti, pa rečem, naj se ne sezuvajo. Eni se kljub temu radi sezujejo, sploh, če pridejo za dlje časa.
Zadnjič, ko je bilo toliko slabega vremena, so prišli naši sorodniki k nam in so se otroci sezuli, tastari je pa v čevljih pricmokal v kuhinjo. Pa so mu njegovi otroci rekli, zakaj se ni sezul. In je pogledal mene in mi rekel, če se mora sezuti. Meni je bilo nerodno in nisem vedela, kaj naj rečem, ko pa se je človek med tem časom že veselo usedel za mizo. Pa sem rekla, če nimaš mokrih čevljev, se ti ni treba sezut (itak je imel takrat vsak mokre čevlje), pa je rekel, ja imam mokre in veselo obsedel za mizo… Ko so šli, sem pa jaz čistila za njim. In to je ena familija, ki skoz jamra, da jih ljudje nočejo povabit na obisk. Mogoče bi se lahko malo zamislili.

pri meni se ne sezuvajo, ker nimam klinično čistega stanovanja. pa ljudje božji, a vam tolk umažejo vaše stanovanje, da se jim treba sezuvati. morda pa je pri meni drugače, ker živim v hiši in se ne obremenjujem z vsakim prahcem, ker imam dela preveč.

ja sam razlika je kakšno hišo imaš. Mi imamo novo, ploščice so samo v predsobi ostalo je parket. V DS imam drag tepih do jedilnice mi zamažejo že 100 kv.m. Jaz želim, da se sezujejo razen kakšnih obrtnikov od teh ne zahtevam nikoli, saj vem, da morajo imeti na sebi zašč. obuvala. Ni pa treba nobenemu od obiskov reči, da se naj sezujejo. Vsi to naredijo sami od sebe.

Prijatelji se avtomatsko sezujejo, ko pridejo. Res nikoli ni bilo potrebno komu kaj reči.
Če pa pridejo starejši (ki se težko pripogibajo), dam v predsobo krpo, da si obrišejo čevlje. Če sumim, da človeku smrdijo noge, ga povabim obutega naprej – itak, da laže pobrišem kot zluftam 🙂

Ne vem, kje ti živiš, ampak v Ljubljani so ulice trenutno mokre in blatne, posledično so takšni tudi čevlji. Tako da, če ne znaš lebdet, prideš v stanovanje z mokrimi in blatnimi čevlji in pustiš celo svinjarijo, če se ne sezuješ.

Poleti morda še kupim to logiko, da se “stanovanje ne umaže toliko”, če hodiš naokrog v čevljih, v trenutnem vremenu pa res ne.

Ne vem, kje ti živiš, ampak v Ljubljani so ulice trenutno mokre in blatne, posledično so takšni tudi čevlji. Tako da, če ne znaš lebdet, prideš v stanovanje z mokrimi in blatnimi čevlji in pustiš celo svinjarijo, če se ne sezuješ.

Poleti morda še kupim to logiko, da se “stanovanje ne umaže toliko”, če hodiš naokrog v čevljih, v trenutnem vremenu pa res ne.[/quote]

Za predpražnike, v katere se obriše čevlje, še nisi slišala?

Pri nas niti slučajno nimamo klinično čistega stanovanja, a se vsi sezuvajo, prav tako tudi mi, ko kam pridemo.
Vedno, ne samo takrat, ko je zunaj mokro, tudi takrat, ko se hodi po živalskem lulanju in pljunkih po cesti.

Nimam teh problemov, prvi prostor v naši hiši je lovska soba s kaminom, po tleh so ploščice, nihče se ne sezuva, vzdušje pri kaminu pa je ponavadi tolk fletno, da ostanemo kar tam in ni potrebe, da bi kdo hodil po hiši… če pa že, pa ne težim nobenmu, da naj se sezuje, kakor komu paše….

Poleti jih ne sezuvam spljoh, pozimi jih sezujem pred vrati.

Ni tega denarja, da stopim obuta v stanovanje nekomu. Razen seveda, ce izkljucno ne pove, da se naj ne sezuvamo. Potem grem noter pac obuta, ampak to je zelja posameznika. Ker smo mlada druzina imam veliko prijateljev, ki zivijo v garsonjericah ali pa enosobnih stanovanjih. In ce bi sla tam obuta v prostor bi stopila obuta v njihovo splalnico, ker tam tudi spijo! Ne vem, nekatere ocitno to ni sram pocet, jaz pa raje umrem. Seveda to pisem zaradi ene, ki zgoraj pametuje kako jo ne moti ker itak ne grejo drugam kot v dnevno. Ja super zate, ampak vsi nismo imeli moznosti priparazitirat k tasci in se kitimo zdaj z bajturino, ampak imamo le majhna stanovanja. In bi te rada videla kako bi gledala, ce bi ti clovek prinesel na gojzerjih sneg in blato direkt v spalnico na tepih, kjer se za povrh igra se mali otrok. To pa ne bi bilo vec tako fajn kaj? Ampak ker ima gospa hiso, se je seveda nezmozna vzivet v tuja custva in jo boli k*rac, ce taca obuta po tuji spalnici. Nekateri se pac ne znate obnasat in hvala bogu, da nimam taksnih med svojimi obiski. Ce bi jih imela bi pa prisli le enkrat v zivljenju – prvic, zadnjic in nikoli vec! Ker zagovedancev pri sebi pac ne potrebujem, dokler imam na izbiro da se druzim z normalnimi ljudmi. Tudi pri nas se sezuvamo, pa do zdaj to ni bilo treba nikomur niti reci. Sicer imama posebej spalnico in malo vecje stanovanje, ampak so ljudje, ko pridejo in vidijo ze iz hodnika, da imamo v cez celo dnevno tepih (svetle barve, z cupami – se pravi tisti debel) se lepo vsi avtomatsko izujejo. Ce pricakujemo serviserje, ki bodo skakljali po tem prostoru pa se tepih umakne, tako da gredo lahko obuti naprej. Ampak njih razumem, ker njihova obutev spada k delovni opremi in jo morajo imeti. Sem pa sita primitivcev, ki bi postavljali neka svoja pravila v tujih stanovanjih. Tule nekaj zmerjate z balkanci in nerazgledanci, a najprej sebe poglejte kako izpadete, ko rinete obuti v tuje stanovanje. Ni bolj kmetavzarske navade kot stopit obut notri. Sem imela doma moznost videt kako so zagovedanci rinili v dnevno obuti in prinesli svinjarijo, mama je pa potem pomivala za njimi. Pa zvonca primitivci tudi niso poznali in so kar butnili v stanovanje. No, dokler nisem bila enkrat sama doma v poznih pubertetniskih letih in so takole uleteli direkt v dnevno, da me je skoraj kap. Pa sem jim lepo povedala, da niso prisli v svojo stalo ampak tuje stanovanje. Kjer zivijo ljudje in ne prasici. In pred tujim stanovanjem se pozvoni in sezuje preden se vstopi. No, prisli niso nikoli vec (hvalabogu, ker so “cudno” hodili vedno v casu kosila in se nazirali kot da cel teden ne bi nic jedli) in je bil mir. Tako se odpravi primitivce, ki nimajo osnovne kulture. Tako kot nekateri tule gor. Potem se pa cudijo in cudijo na vso moc zakaj jih ne povabis na obisk. Ja le zakaj, ce se ne znate obnasat! Tacajte potem obuti doma po svojem pa bomo vsi srecni.

Ahhhhh, večna tema poleg brisač in umivanja.

Slovenci imamo to zakoreninjeno navado, da sezuvamo goste – tako vas bodo Britanci in Američani zelo grdo gledali, nekateri tudi zamerili, če jih boste hoteli sezut v svojem domovanju – to predstavlja za njih kar grob poseg v njihovo zasebnost. Je kočljivo, ampak željo in red je treba spoštovat 😀

Pri nas doma tudi sezuvamo obiske – zakaj? Ker imamo povsod po tleh parket, ker hodimo večinoma bosi-nogavicah, ker je prijetno toplo in čisto. in ker ne maramo, da se s čevlji po hiši širijo ostanki golobjih iztrebkov, mastnih hrakljev in pljunkov ( z njimi tudi bacili in bakterije, virusi), iztrebki drugih živali.

Še najhujši so pa taki obiski, ki pridejo z blatno usranimi čevlji in se noter obrišejo v notranji predpražnik ali pa preproge tako, da skoraj znucajo preprogo, hkrati pa si dol pravijo vso svinjarijo s čevljev, tako da jim potem ni treba niti krtače v roke vzet in jih spucat. Eni so prefrigani, iznajdljivi in nemarni pujsi.

S čevlji hodimo zunaj po blatu, prahu. obutev nosimo zato, da si zaščitimo stopala pred marsičem. in zakaj bi potem morali s to obutvijo svinjat kjerkoli po domovanjih?

Se sezujem na obiskih – potrpim tudi, če mi ponudijo zmahane in že odslužene copate. Ker spoštujem željo gostitelja, da mu s čevlji ne prinašam v njegovo domovanje česarkoli.

Doma sem vedno v copatih.

Ampak.

Sezuvanje gostov ni vljudno. Pika.

Če je mokro zunaj, daj na vhod kakšno krpo, da gost lahko stopi nanjo.

Vidim, da ste čisto obsedene z bakterijami, virusi in ne vem še čim. Hitro pojdite kupit nekaj za dezinfekcijo!

A še niste pomislile, da če bi bili golobji iztrebki res tako nevarni, kot pravijo, bi že zdavnaj vsi pomrli.

p.s. Golobi niso zdravju nevarni. Kdaj vam bo to jasno?

uboga na duši, bi ti jaz rekla. pri nas doma je tako, kot rečemo mi domači! če rečem, prosim sezujmo se in dam copate, se vsak sezuje in to je to, brez komplikacij…res pa je, da v svoj dom sprejemamo osebe, ki so nam ljube, tako naključne ljudi psrejemamo spodaj v prostoru, kjer se nikomur ni treba seuzit, ampak tam gre bolj za posel. V svoj dom nikoli ne sprjejme nekoga, ki se mi ne bi sezul, če bi ga prosila, jaz sem vljudna, lepo prosim, če selahko sezuje, tudi če je serviser ali zdravnik in še vedno se je vsak!

Tista ki pravi, da sezuvanje gostov ni vljudno, ma nehaj no, v slo je biti nevljuden, če gres obut v tuje stanovanje, razen, če ti to sami ne rečejo. Nismo mi amerika! Mi smo vzgojeni za copate in pri nas velja v sloveniji, da je vljudnost to, da ko rideš k nekomu na obisk, pokažeš voljo, da se sezuješ, če ti oni rečejo, da ni treba, pa pač ne, drugače pa se sezuješ, tako do nas slovencev veleva bonton, spotšovanje do gostitelja doma…

Amerika in druge dežele, ne rečem, sam še to je bolj v filnih, kao z čevlji na postelje, japaja!

SEveda pa se mora copate velikokrat prat, ne da nekam prideš in sem jaz raje bosa, kot da bi obula vse smrdeče copate za goste, to je ša še en problem.

Nak, se motiš – Američani in Britanci naprimer se res poknejo s čevlji na kavče, posteljino, ipd. In če jim kdo reče, da naj se sezuje, je to za njih absolutno poseganje v njihovo zasebnost – so globoko užaljeni – ni samo v filmih, je kar v reali tako!

Zakaj pa potem pravijo golobom tudi leteče podgane?

Daj si preberi kaj na temo, zakaj je vdihavanje prahu golobjih, podganjih in mišjih iztrebkov lahko zelo nevarno. Zakaj pa misliš, da po nekaterih naseljih najamejo čistilce golobjih iztrebkov? Verjetno ne zaradi šminkerije ampak res zato, ker golobi prenašajo kar precej nalezljivih bolezni, največ pa je okuženosti s paraziti, oblikami pljučnic pri vdihavanju prahu iztrebkov, kar prevzemajo potem mačke, psi, pa potem od njih ljudje..

Samo malo branja zate v slovenščini:
http://www.hosekra.si/pdf/nevarnosti_pri_ciscenju_stresnih_povrsin.pdf

Zakaj pa potem pravijo golobom tudi leteče podgane?

Daj si preberi kaj na temo, zakaj je vdihavanje prahu golobjih, podganjih in mišjih iztrebkov lahko zelo nevarno. Zakaj pa misliš, da po nekaterih naseljih najamejo čistilce golobjih iztrebkov? Verjetno ne zaradi šminkerije ampak res zato, ker golobi prenašajo kar precej nalezljivih bolezni, največ pa je okuženosti s paraziti, oblikami pljučnic pri vdihavanju prahu iztrebkov, kar prevzemajo potem mačke, psi, pa potem od njih ljudje..

Samo malo branja zate v slovenščini:
http://www.hosekra.si/pdf/nevarnosti_pri_ciscenju_stresnih_povrsin.pdf%5B/quote%5D

Svoj nick kar zase uporabi.

Te bom malo poučila o golobih.
Golob je ena prvih udomačenih živali.
Še v prvi svetovni vojni je ameriška vlada ljudem priporočala, naj gojijo golobe za meso.

Izraz leteče podgane je pa populariziral nevrotik Woody Allen v enem izmed svojih filmov (Stardust Memories). In še kako dobro služi za zastraševanje!

Sem negovala že veliko bolnih in poškodovanih ptic, veliko golobov, in glej no glej, še sem živa!

Ampak ja, imaš prav, vdihavanje oz. snifanje drekov pa res ni priporočljivo. Bi rekla, da to velja za vse vrste živalskih iztrebkov. Nauči raje otroke, da se tega ne počne, golobe pa pusti pri miru.

ja boli a ne, če najprej gledaš bajturino pa denar, ne pa človeka, s katerim greš živet in imet otroke…. pol se pa kar naenkrat ne da več paratizirat pri tašči…… ampak za otroke čuvat pa darila kupovat je pa še vseeno dobra ….čeprav ni znala vzgojiti sina.

eni se pa tudi brati niso naučili….pa klub temu vedno vse 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} znajo in naredijo….

New Report

Close