Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj ste kupili svojim otrokom za božič?

Kaj ste kupili svojim otrokom za božič?

Že imate doma? So sami napisali pismo ali se pustijo presenetiti božičku?

Pri nas monopoli, knjige, sestavljanke…

Vedno napiše pismo, v katerem je ENA stvar, ki si jo želi. Seveda mora biti v mejah normale, drugače Božiček nezmore obdarovat vseh otrok na svetu 🙂
Letos je to LEGO komplet za 40 EUR, ki si ga želi že od pomladi.

Galaxy s3 seveda, za oba:) Pismo sta že oddala!

Nimamo te navade.

Bom vpadla v temo…kje v Ljubljani se dobijo Winx krila? Taka velika, ki si jih otrok obleče.

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

Otroke obdarimo predvsem za Miklavža.

Za božič so simbolična darila za vse. Pri meni to znese 37 ljudi.

Naša dva sta napisala pismi.
11-letnik je napisal tablični računalnik (sva mu ga po dolgem tuhtanju kupila, 150 eur), zraven bo dobil še pismo z navodili – deljenje s sestro in nama, omejen čas uporabe ipd.
6-letnica je napisala posteljnino (je še nisem uspela iti kupit) in torbico, ki ji jo je kupila moja mami (15 eur).

naš 20mesečnik bo dobil kuhinjco, ker rad z lonci ropota naokol, naša 12-letnica, mi je rekla da bo s čimerkoli zadovoljna, zaenkrat sem ji kupila električno krtačko, pa še kako malenkost, morda tekoče milo za obraz, pa kak dodatek (šal, kapa al kake nogavičke/gamaše)

Pri nas bo letos Božiček kar radodaren; 11 letniku Siku priključke (naročila preko Amazona), pa PSP igrico PES 2013 in igrico za PS2 (Call of Duty) in spodnji del trenirke – če seštejem tole, je nekako vrednost je okoli 170,00 €

Za 15 letnika pa bo parfum Gucci Sport, pa ene tople copate, CD igrico FIFA 2013, pa v trgovini GStar v Avstriji si bo najbrž izbral dva puloverja ali kapucarja…ne vem točno kaj bo – bo pa tudi nekaj takšnega v tej vrednosti, kot za mlajšega.

Letos je hvala Bogu tako naneslo, da si lahko nekaj več privoščimo, lansko leto je bilo precej bolj skromno…

Brez zamere, ampak to pa se mi zdi pretiravanje. Zato pa je Božiček izgubil na svoji vrednoti, ker nekateri pri obdarovanju nimajo meja. Saj vse lepo in prav, ne mislite, da sem zavistna, sama sem pač mnenja, da draga darila niso vse. Če bi imela denar na razpolago, ga prav gotovo ne bi vložila v tako draga darila. To je pač moje mnenje.

Brez zamere, ampak to pa se mi zdi pretiravanje. Zato pa je Božiček izgubil na svoji vrednoti, ker nekateri pri obdarovanju nimajo meja. Saj vse lepo in prav, ne mislite, da sem zavistna, sama sem pač mnenja, da draga darila niso vse. Če bi imela denar na razpolago, ga prav gotovo ne bi vložila v tako draga darila. To je pač moje mnenje.[/quote]

podpis pod tale post!

Yonix

21 mesecev stara deklica bo od božička dobila:
– mali nahrbtnik z narisano raketo
– copatke z uhlji

Od sorodnikov pa verjetno kaj za oblečt…

Pri nas je navada, da kdor ne odda pisma..ne dobi nic..pa pismo mora biti napisano tako, da je inovativno.torej ne sam pinglc pa mal nacickano..:-).

12 letnik…Samsung galaxy S3..ga caka ze od poletja. , igrica za xbox, igrica za PC, pulover in tople hlace v Obsesen. Telefon je na obroke..25 na mesec 2 leti…za ostalo pa je slo okoli 170.

11 letnik..tezil nama je za mini Ipada.., bil priden in ga je dobil, sladkarije pa enako pulover in tople hlace v Obsesnu. Mini Ipad je bil okol 400 eur. Enako bo dobil zraven najina navodila, da ga ne sme nosit v solo..pa cuvat ga..itd. Obleka pa je bila okol 100 ne vem vec tocno.

Je pa vse presenecenje vsako leto..vidita kaj dobita sele 25. Zjutraj pod smreko..prej samo ugibata.
Tudi pri nas je letos malo bolj radodaren kot prejsnja leta…zaradi vecjega dohodka.
V pismu je sicer pisalo se marsikaj pa vedno izbereva…

Brez zamere, ampak to pa se mi zdi pretiravanje. Zato pa je Božiček izgubil na svoji vrednoti, ker nekateri pri obdarovanju nimajo meja. Saj vse lepo in prav, ne mislite, da sem zavistna, sama sem pač mnenja, da draga darila niso vse. Če bi imela denar na razpolago, ga prav gotovo ne bi vložila v tako draga darila. To je pač moje mnenje.[/quote]

Brez zamere, ampak zakaj misliš, da koga zanima, kaj si ti misliš glede tega. Ne gre za tebe, ne gre za tvoj denar, ne gre za tvoje otroke in tvojo družino. Vprašanje je bilo, kaj bodo starši kupili svojim otrokom za božič in ne, kaj si kdo misli o tem.

170 evrov za darilo ni preko vseh meja, saj gre za njene otroke. Je pa 170 evrov dosti za nekoga, ki jih nima.

Zakaj bi zdaj morali vsi za božič piti kakav in jesti sendvič s poli salamo? Nekateri si lahko privoščijo več in hvala bogu, da je tako. Tolaženje v smislu, da lahko praznike preživimo ob vodi in trdem kruhu koristi samo tistim, ki so na oblasti.

Aja, pa božič ni izgubil na svoji vrednoti. Vsak ga praznuje, kakor se mu zdi, da je zanj najboljše.

moj sinek pa je star 4 leta in za miklavža je dobil velik policijski avto, pa pirat jake, pa knjigo sestavljanko, pa copate za doma, sladkarije, vlakec na baterije,…vse skupaj nekje 200€
za božička bo dobil od toys story woodya in buzza figuri (40cm sta velika cena 100€), pa lego policijska postaja 99€, pa lego tovornjak in bager 40€, pa pa sladkarije pa še kaj,… pri nas je vsak praznik velik z obdaritvijo, za dedka mraza pa še zbiram naročila od doma:)

11-letnica: Monster High dnevnik, MP3, plišatega tigra, nekaj drobnarij(beležka, pisala, nek blokec za risanje iz TOP MODEL kolekcije), TIK TAK BUM, komplet za izdelovanje kristalov, knjiga
8-letnik: LEGO CITY komplet, HOT WHEALS nekakšen komplet za na steno z avtomobilčlki, knjiga, komplet za delanje poskusov (zakoni narave), Monopoly za otroke, BeYblade arena, ker se mu je stara zlomila
6-letnik: LEGO City komplet, HOT WHElas komplet z nekakšno cesto in avtomobilčki, ACTIVITY junior, knjiga in pobarvanka, komplet za policista + velik policijski ato + policijski helikopter (lego city ima tudi policijo),

Brez zamere, ampak to pa se mi zdi pretiravanje. Zato pa je Božiček izgubil na svoji vrednoti, ker nekateri pri obdarovanju nimajo meja. Saj vse lepo in prav, ne mislite, da sem zavistna, sama sem pač mnenja, da draga darila niso vse. Če bi imela denar na razpolago, ga prav gotovo ne bi vložila v tako draga darila. To je pač moje mnenje.[/quote]

Brez zamere, ampak zakaj misliš, da koga zanima, kaj si ti misliš glede tega. Ne gre za tebe, ne gre za tvoj denar, ne gre za tvoje otroke in tvojo družino. Vprašanje je bilo, kaj bodo starši kupili svojim otrokom za božič in ne, kaj si kdo misli o tem.

170 evrov za darilo ni preko vseh meja, saj gre za njene otroke. Je pa 170 evrov dosti za nekoga, ki jih nima.

Zakaj bi zdaj morali vsi za božič piti kakav in jesti sendvič s poli salamo? Nekateri si lahko privoščijo več in hvala bogu, da je tako. Tolaženje v smislu, da lahko praznike preživimo ob vodi in trdem kruhu koristi samo tistim, ki so na oblasti.

Aja, pa božič ni izgubil na svoji vrednoti. Vsak ga praznuje, kakor se mu zdi, da je zanj najboljše.[/quote]

Moje skromno mnenje je sledeče: 170€ za božička je darilo preko vseh razumnih meja. Božič ni tekma, kdo več zasluži in si lahko več privošči oziroma, če lahko prevedem, kdo se lahko odpove več stvarem, da bo razliko postavil pod božično drevesce v obliki i podov pa i padov pa i karkoli že. Božič ima smisel nekje čisto drugje.
Izhajam iz dobro oziroma nadpovprečno situirane družine, pomanjkanja denarja nismo čutili in ga ne čutimo danes, ampak naši otroci bodo dobili darila maksimalne vrednosti 50€, pa še to je sešteto vse skupaj od staršev, starih staršev, stricev in tet. In če bi danes vprašali mojega otroka, kaj si želi za darilo, bi rekel da nič, ker nič ne rabi. (Sicer, resnici na ljubo, bi potem tudi znal našteti kar nekaj imen- hčerka dojenčka, pa lego, pa puzzle…, sin bi začel pri tovornjaku, nadaljeval pri traktorju…). Zato pri nas nosi darila samo Božiček, pa še to eno večjo stvar in nekaj manjših, kot npr. knjiga, DVD in to je to. Otroka pa vesta, da je to čas, ko ni šole/ vrtca, ko smo vsi doma, ko imamo ogrooooomno časa, ko se krasi božično drevo. In to je to. Je čas, ko se vsi sprostimo in se imamo lepo.

Moje skromno mnenje je sledeče: 170€ za božička je darilo preko vseh razumnih meja. Božič ni tekma, kdo več zasluži in si lahko več privošči oziroma, če lahko prevedem, kdo se lahko odpove več stvarem, da bo razliko postavil pod božično drevesce v obliki i podov pa i padov pa i karkoli že. Božič ima smisel nekje čisto drugje.
Izhajam iz dobro oziroma nadpovprečno situirane družine, pomanjkanja denarja nismo čutili in ga ne čutimo danes, ampak naši otroci bodo dobili darila maksimalne vrednosti 50€, pa še to je sešteto vse skupaj od staršev, starih staršev, stricev in tet. In če bi danes vprašali mojega otroka, kaj si želi za darilo, bi rekel da nič, ker nič ne rabi. (Sicer, resnici na ljubo, bi potem tudi znal našteti kar nekaj imen- hčerka dojenčka, pa lego, pa puzzle…, sin bi začel pri tovornjaku, nadaljeval pri traktorju…). Zato pri nas nosi darila samo Božiček, pa še to eno večjo stvar in nekaj manjših, kot npr. knjiga, DVD in to je to. Otroka pa vesta, da je to čas, ko ni šole/ vrtca, ko smo vsi doma, ko imamo ogrooooomno časa, ko se krasi božično drevo. In to je to. Je čas, ko se vsi sprostimo in se imamo lepo.

ja sem vesela za vas. Vendar pa kdo si ti, da odločaš kaj je prav in kaj ne. OK pri vas je tako pri druggih drugače. Pri nas recimo med letom ne padajo darila ampak vse želje potrebe pustimo dobrim možem. In potem res nanese malo večjo vrednost. Eni so tablični računalnik kupili že med letom, mi smo počakali na Miklavža…itd.
Vsak po svoje in konec koncu dobijo otroci itak stvari ki bi jih tudi drugač.

Pri nas bo dobil od cele familije, si malce razdelimo finance, kupim pa tisto, kar rabi
pižamo angry birds
pižamo star wars
etnis copate
tablični računalnik(no, ta je kao za celo družino)
pa še ene lego kocke, če bo vse po sreči
par knjigic grozni gašper
skodelico star wars….

Vem, da bo srečen do plafona 🙂

Pa kaj se sploh obremenjujete s tem, koliko kdo da! Vsak da toliko, kolikor pač lahko in se mu zdi prav.. pa če je to 10, 100, 1000€.

Tiste, ki se zgražate nad dragimi darili in obtožujete vse, ki imajo več, pa s svojim pisanjem samo kažete svoje nezadovoljstvo..zakaj bi se drugače sploh ubdale s tem?

Sama svojim otrokom dajem darila od 20 pa do 200€, odvisno od situacije. Hkrati cenim tiste, ki si pričarajo lep božič s poli salamo in pomarančo, ter občudujem tiste, ki za praznike zapravijo ogromne vsote denarja – če so si ga prigarali pošteno, seveda!

18- letniku pižamo, ker jo tako ali tako rabi, na srečo sem danes videla v reklami v Lidlu, da jih imajo od četrtka dalje za 11e.
13-letniku pa nek hamburger – zvočnik, ki ga namesti na telefon, da se glasba glasneje sliši, to je 19e in sem že naročila preko spleta.
Možu pa spodnje gate (3 skupaj za 12e)
TO od mene za moje tri.
Imamo pa navado, da že dve leti, ker sta sinova velika, vsak kupi vsakemu na skrivaj (otroka od skromne žepnine) in damo pod smrekco.
Oni trije bodo zame še bolj skromno kupili, ker imam rada sladko, bodo verjetno 2x čokolatini, od moža pa kakšen dezodorant….
Kljub nizkim zneskom se zelo veselimo in se imamo lepo…

kako imam jaz rada mojega otroka. Sine, najboljsi si in zasluzus si javno pohvalo. Ko berem zadnje dni, vsi neke zelje, otrok vidi reklamo na TV in bi tocno to imel, starsi pa v luft in iskat to v Angliji, Nemciji, Italiji. Sem ze hotela vprasat ali danasnji otroci res dobijo vse kar si zazelijo. No, moj niti nima nekih zelja, vem pa da bo necesa zelo vesel, on nima pojma, da se doma ze 2 tedna skriva darilo, bilo pa je v vrednosti 45 eur. Gre se za 3 letnika.

Moji trije pa poleg kakšne posebne čokolade/bomboniere še:

– 9 letnik: darilni bon za vožnjo s kartingom
– 11letnik : darilni bon za kinopredstavo v dvorani xpand po lastni izbiri
– 13 letnik: darilni bon, da si lahko v letu 2013 izbere tekmo (nogometno, rokometno…), katero si bo lahko ogledal

Seveda bodo po želji imeli lahko družbo najližjih oseb pri kartingu, kinopredstavi in na tekmi….

Darilne bone sicer izdelam sama, gor piše telefonska številka, na katero se sporoči, kdaj in kaj bi si želeli ogledat, pa še kakšna dodatna navodila bolj za hec…

bodo tudi drugi dobili podobno:
– moja mami darilni bon za enodnevno skupno potepanje po mestu njene mladosti z obiskom sorodnikov, ki jih že dolgo ni videla
– tašča darilni bon za obis kraja, kjer je živela kot mala deklica…
– brat s partnerko bon za obisk adrenalinskega parka..
– imam še kar nekaj idej, tako da se letos držim pravila:

PODARJA SE SKUPAJ PREŽIVET ČAS!!


Točno tako!
Tudi naši dobivjo različna darila.
Odvisno od starosti, tudi finančnega stanja.
Ko smo imeli samo prvorojenko, smo bili s tolarji na tesnem in za božič npr. ni dobila dragih daril. Potem se je finančno stanje izboljševalo.
Sedaj imamo 4 otroke, najstarejša ima že 12 let.
In 3-letnik dobi darilo v precej manjši vrednosti kot 12-letnica.
Letos bo dobila Ipad. Belega, ker je tako želela. In zraven še kar nekaj malenkosti.
10-letnik je naor na fotografiranje in bo dobil fotoaparat. Odličen in seveda drag ter še nekaj malenkosti.

Za miklavža so dobili drobnarije in so jih bili vsi zelo veseli. Celo naš 3-letnik je v vrtcu lazal, kako lepe žabice je dobil od Miklavža. :)))

Res je. Za božič otroke pod smreko čaka kup daril. pa tudi naju z možem. Uživamo na božično jutro, ko vsi sedimo na tleh, odvijamo darila, v kaminu ogenj,…. Med letom se nimamo navade obdarovati, z izjemo RD.

Že pred desetletjem in več, ko nismo bili ravno dobro finančno stoječi, sem celo leto varčevala za božične nakupe. Ne vem, ampak meni tudi ti, poleg vsega ostalega, veliko pomenijo. Darila, ovojni papir, prižgane svečke, čaj, potica iz naše krušne peči,…neprecenljivo!

Res ne razumem…zakaj bi pri tistih, ki dajo ..damo malo vec ne bi bilo blizine. Enako se smejemo..valjamo po kavcu..pijemo kakave..igramk druzabne igre..pa xbox na tv…pa gledamo filme in komentiramo..itd. kaj ima to veze z velikostjo darila?
Samo crno in belo vidite vsi…revezi so vsi dobri ljudje…mal bogatejsi pa vsi slabi in se nic ne ukvarjajo z otroci in sam darila dajejo..ko sta bila manjsa sta dobivala predvsem kocke, pa smo se zjutraj na 25 nato pa se cel dan vsi z kockam igral. Sedaj starejsa pa sta iskreno vesela stvari ki si jih noro zelita in oba sta svoi darili cakala lep cas. Obleko pa drugo pa ze tako kupis vsak mesec kaj..pa december se za to pokoristis. Za rd in dobre moze pa dobita pac svoje zelje.

New Report

Close