Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija akne

akne

Morem vam povedat. Deset let se že ukvarjam s problemom akne (stara 42 let). Preizkusila sem vsa mogoča zdravila od dermatologinje – z mnogimi stranskimi učinki. Neučinkovito. Porabila tudi po 100€mesec za razno kozmetiko in prehrambena dopolnila…brez učinka. Kozmetičarke….učinek na kratek rok, veliko porabljenega denarja.
Zdaj pa sem v obupu poskusila še s homeopatskim zdravilom (12€). Po še ne enem tednu jemanja tega zdravila so učinki neverjetni. Trenutno imam na obrazu le še nekaj največjih aken, vse ostalo je že izginilo. Na novo ne nastaja nič. Jupiiiiiiiiiiiii, presrečna sem. Upam da bo to držalo, ampak že dolgo ni bilo tako dobrega stanja. Upam, da sem komu pomagala s to informacijo.

Dobila sem zdravilo: APOZEMA 1, Akne tropfen

Prosim moderatorja za komentar, kaj meni o tem zdravilu. Ali je možno, da je učinek že po nekaj dneh jemanja? Ali obstaja tudi kakšno homeopatsko zdravilo za odpravljanje ran od aken. Sedaj, ko se koža čisti sem namreč odkrila, da so mi akne pustile grde lise.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,
nekako se nad tovrstnimi preparati ne morem navdušiti, pa vam bom zaupal, zakaj. Kršijo namreč temeljno pravilo homeopatije, ki pravi, da je treba predpisati v danem trenutku za dotično bolezen samo eno zdravilo. Izjeme delamo samo v zelo hudih in resnih primerih napredovale patologije, sicer pa se zelo držimo tega pravila, ker najbolj prispeva k varnosti oz. prvemu pravilu vsakega zdravljenja, ki pravi, najprej ne delaj škode! V omenjenem preparatu je v zelo nizkih potencah zmešanih 5 zdravil. Vsa so zelo znana, da dobro zdravijo razne gnojne procese. Seveda vsako na svoj način in tovrstni kompoziti predstavljajo velik kompromis in v večini primerov tako delujejo zgolj supresivno, podobno kot recimo agresivna zdravila uradne medicine, le da nimajo stranskih učinkov. Torej, kozmetični problem je odpravljen, ni pa odpravljena temeljna motnja, ki je sploh povzročila nastanek mozoljev. Značilnost vseh teh zmešanih preparatov je, da je potenca zdravil vedno zelo nizka, ker le-taka lahko sploh učinkuje, kadar je zdravilo samo podobno tistemu pravemu zdravilu (v žargonu pravimo, da mu je blizu). Za te potence pa je značilno, da hitro nehajo delovati, če želiš zopet učinek, moraš dvigniti potenco, višja potenca pa ne deluje več, ker zdravilo ni tisto pravo. Zato se v večini primerov zgodi, da si čez nekaj časa takšen, kot si bil pred jemanjem teh kompozitov. Pokažejo pa tovrstna zdravila moč, ki jo lahko ima homeopatija, zato so takšna zdravila pogosto vstop v pravo homeopatijo.
Torej, vsak zdravnik homeopat se bo spraševal globlje in iskal še druge simptome v organizmu, ki mu bodo pravo zdravilo za vas pokazali še jasneje in vas tako skušal s pravim zdravilom predvsem pozdraviti, ne samo polepšati. Gre najbrž za hormonalno neravnovesje, ki ga je treba urediti, šele potem lahko pričakujemo tudi izboljšanje kože.
No, upam, da sem vam uspel nekoliko razširiti obzorje. Sem pa o kompozitih že pisal na tem forumu. Če boste dali »homeopatski kompoziti« v iskalnik, boste gotovo kaj našli.
Na kratko, jaz teh reči ne bi jemal, sem raje aknast celo življenje. Še raje pa bi poiskal pomoč zdravnika homeopata.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Lep pozdrav!
Najprej se vam najlepše zahvaljujem za vaš odgovor. Povedati moram, da me je vaš odgovor zelo potrl in razžalostil. Bila sem presrečna ob izboljšanju moje kože, po desetletnem iskanju raznih pomoči. In ko sem prebrala v vašem odgovoru, da bom kmalu takšna kot sem bila, me je čisto sesulo. Naj povem, da se mi zdi, da se me je začela zaradi aken lotevati že rahla depresija. In zadnje tedne, ko opažam izboljšanje, sem bila tudi po življenski energiji drug človek.

V veri, da homeopatinja, pri kateri sem bila, ve kaj počne, sem z vso resnostjo začela zdravljenje s predpisanim zdravilom, ki pa kot pravite ni najbolj primerno za uživanje.

Sedaj sem v zadregi. Verjamem, da mi homeopatija lahko pomaga in odločila sem se, da si zagotovo poiščem dobrega homeopata. Zgoraj omenjena zdravila jemljem 3 tedne, predpisano jemanje pa imam 4 tedne. Kaj mi svetujete sedaj? Ali naj jemanje takoj prekinem? Kolikšna je čakalna doba pri vas? In v kakšnem času lahko začnem z jemanjem drugega homeopatskega zdravila za zdravljenje aken?

Hvala za pomoč in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Še eno vprašanje sem pozabila. Zakaj sploh obstajajo homeopatski kimpoziti, če so tako neprimerni za zdravljenje.
Hvala.

Pa pozdravljeni še enkrat,
najprej odgovor na vaše zadnje vprašanje. Farmacevti, ki se ukvarjajo z izdelavo in izdajo homeopatskih zdravil, imajo relativno veliko dela in, če se prakticira dobra homeopatija, relativno majhne dobičke, ker se s klasično homeopatijo proda zelo malo homeopatskih zdravil. Zato so zadeve s kompoziti precej poenostavili, zaslužek pa se jim je postoteril. Pojavile so se farmacevtske homeopatske nadnacionalke, ki agresivno prodirajo na vse možne trge, postavljajo svoje šole, kjer poučujejo (tudi in predvsem zdravnike) svojo prirejeno oz. izrojeno obliko homeopatskega »zdravljenja«, predvsem pa potem tudi veliko prodajajo na teh trgih. Pri nas imamo srečo zaradi majhnosti trga, relativno togih predpisov in zakonodaje, da jih na trgu (še) ni.
Krajši odgovor, kompozite imamo zaradi človeške neumnosti in pohlepa. Če bi bilo zdravljenje kompleksnih hormonskih motenj tako enostavno, potem bi po vseh državah v vseh lekarnah prodajali protimozoljne kompozitne kapljice, zdravniki šolske medicine ne bi nikoli predpisovali antibiotikov lokalno ali sistemsko, dermatologi se z njimi ne bi ukvarjali in kozmetičarji bi bili na borzi dela.
Za jemanje tovrstnih preparatov pravzaprav ne potrebujete nasveta homeopata, greste lahko v katerokoli lekarno v tujini, jih vprašate,če imajo kakšno homeopatsko reč za akne, po možnosti kak kompozit, pa vam bo vsak buček izdal isto zadevo, najbrž pa precej ceneje, kot ste jo dobili vi.
Torej, kaj sedaj narediti. Jemljite zdravila še en teden, kot vam je bilo predpisano. Obstaja majhna možnost, da je katero od zmešanih zdravil zares vaše pravo zdravilo in na ta način boste najbrž ozdravljeni za dolgo. Če pa se bodo akne postopoma pojavile nazaj, potem le poiščite zdravnika homeopata.
Čakalna doba vse slovenskih zdravnikov homeopatov je več mesecev (pri meni trenutno nekje 4 mesece), pač zaradi pravne ureditve, ki ima za posledico tudi to, da je zdravnikov homeopatov zelo malo, ob vse večjem povpraševanju po homeopatskem zdravljenju.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Zopet se oglašam. Moram vam povedat, da ste na mojo veliko žalost imeli prav. Akne so se vrnile, v enaki meri, če ne na trenutke še bolj. Homeopatinja mi je predpisala še 4-tedensko terapijo z enakim zdravilom APOZEMA1. Povedala sem ji, da sem na internetu prebrala, da večina homeopatov odsvetuje uporabo kompozitov in da bi prosila za kaj drugega. Po tedenskemu premisleku mi je odgovorila, da ni kaj drugega in če mi ni pomagalo to zdravilo, mi nobeno ne bo. Predlagala mi je uporabo mazila ki ni homeopatsko zdravilo. Ker si želim odpravit razlog zaradi katerega nastajajo akne in ne le zdraviti akne in ker verjamem v homeopatijo, sem se odločila, da zamenjam zdravnika homeopata. Ker je pri vas zelo dolga čakalna doba (odgovorili ste mi junij), sem iskala naprej. Uspelo mi je dobiti termin pri dr. Žužku iz LJ. Sedaj pa me zanima vaše mnenje. Ne bi si želela zopet zapraviti denar in čas pri nekom, ki mogoče nima primernega znanja.

Za odgovor in pomoč se vam v naprej zahvaljujem.

Pozdravljeni,
klasična homeopatija ima trdne temelje in zato lahko s teoretičnim znanjem marsikaj napovemo. Žal ali pa k sreči je šla vaša pot tako, kot je šla. K sreči zato, ker vas bo pripeljala do zdravnika, ki vas bo skušal primarno pozdraviti hormonskih motenj, zaradi česar bodo tudi mozolji izginili in se ne povrnili.
Homeopatsko “zdravljenje”, kot ste ga bili deležni do sedaj, lahko z veliko tolerance tako poimenujemo samo v navednicah.
Dr. Žužek je zelo načitan in izkušen homeopat, z znanjem, utemeljenim v klasični homeopatiji in ga lahko samo priporočim. Vabim vas tudi, da se čez čas zopet javite in opišete vaše zdravstveno stanje.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

lep pozdrav stara sem 26 let in imam že od enega 12 leta probleme z mozolji. Do sedaj mi ni nič pomagalo nobene tablete, nobeni preparati , kreme , nic popolnoma nič! Sedaj imam glih kuro z antibiotiki ampak tudi ti mi nic ne pomagajo, zelo sem že nervozna zarad teh mozoljev ! Danes mi je ena kozmetičarka rekla naj si nabavim APOZEMA-acne tropfen da so njenemu sinu zelo pomagale in da nima vec teh problemov z aknami sedaj nevem kaj naj naredim ! sem pa se studentka in nimam nekih velikih doodkov da bi nevem kaj in kako veliko devala za stvari ki mi nebojo pomagale! hvala za pomoč in odgovor!

Najbrž ste si prebrala nekaj o homeopatskem zdravljenju, problematičnosti kompozitov, kot je Apozema in principih klasične homeopatije zgoraj.
Če si želite trajno in učinkovito znebiti mozoljev, potem je najbolje, da obiščete zdravnika homeopata, ki bo poiskal pravo zdravilo za vaše težave.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Oglašam se le toliko, da podam epilog mojim težavam z aknami.

V februarju sem obiskala priznanega zdravnika in homeopata iz Ljubljane, ki mi je na podlagi opisa mojih težav predpisal zdravilo, ki sem ga jemala 14 dni. Od takrat dalje se mi pojavi mogoče en mozolj mesečno. Glede na to, kako dolgotrajne so bile moje težave, in koliko denarja sem v preteklosti zmetala za razna prehrambena dopolnila in kozmetiko ter kozmetičarke, je bilo homeopatsko zdravljenje še najcenejša varianta in edina, ki je pomagala.

G. Jošt, za vas pa imam le še eno vprašanje. Ali obstaja homeopatsko zdravilo, ki bi pomagalo koži pri regeneraciji. Novo nastalih mozoljev ni, so pa ostale hude posledice na koži, ki se zelo počasi sanirajo same od sebe.

Želim vam lep dan in še veliko uspeha.

Pozdravljeni,
epilog tak, kot si ga vsi želimo. Sem vesel za vas. Povem vam še nekaj. Popolnoma nemozoljaste kože najbrž nikoli ne boste imeli. Bržkone se bodo še pojavljale akne, a v taki zelo blagi varianti kot sedaj. To je vaša predispozicija in šibka točka in popolne kože vam homeopatija (najbrž pa tudi vsaka druga na dolgi rok neškodljiva medicina) ne more zagotoviti.
Ker homeopatska zdravila delujejo zelo dolgo in celostno, se zdravljenje še naprej dogaja (le držite se še naprej stran od antidotov, kot je kava itd). To pomeni, da se bodo najbrž tudi brazgotine zaradi prej zaužitega zdravila še preurejale in izboljševale v naslednjih mesecih.
V homeopatiji lahko naredimo več škode kot koristi, če hitimo z zdravili in jih prehitro menjavamo. Sam bi počakal vsaj eno leto, preden bi vam predpisal kaj novega po pravem prvem predpisu. Zdravila delujejo zelo dolgo. Če po tem času še vztrajajo brazgotine, se lahko poskusi še kakšno zdravilo (obiščite ponovno istega homeopata), načeloma pa so tkiva, ki so precej nereverzibilno spremenjena, kot so npr. brazgotine, slabo dostopna homeopatskemu zdravljenju.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

“ena mona”, bi lahko dobila vaš kontakt? oz. bi bili tako prijazni in se mi oglasili? moj mail: [email protected]

Pozdravljeni Ena mona, bi se mi lahko oglasili na spodnji mail, prosim:
[email protected]

Lep pozdrav.
Sem mama 15-letnika, ki ima težave z aknami. Te ga zelo obremenjujejo in vplivajo na njegovo samozavest. Redno hodiva tudi k dermatologu, ki mu je najprej predpisal antibiotično zdravljenje. Glede na to, da bistvenega izboljšanja ni, mozolje ima tudi po hrbtu, nam je sedaj predlagal, da se odločimo za zdravljenje s sistemskim zdravilom Roaccutane, ki pa ima zelo veliko stranskih učinkov. Bolj prebiram forume okrog tega, manj sem navdušena nad tem, da bi 15-letnika izpostavljala takšnemu zdravljenju. Vedno bolj razmišljam o homeopatskem zdravljenju. G. Klemenc, mi lahko priporočite dobrega zdravnika homeopata iz Maribora ali okolice? Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem in vam želim vse dobro.

Mama 15-letnika iz Maribora

Pozdravljeni,
pri zdravljenju najstniških aken imamo zelo dobre uspehe in res priporočam.
Na štajerskem koncu ne poznam nobenega zdravnika homeopata, tako da priporočam obisk Ljubljane ali pa Gradca, tam dela tudi moj učitelj dr. Peter Andersch, ki govori angleško in nemško, če vam je primerno, pobarajte pri njemu.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni!

Tudi jaz se vedno bolj nagibam k homeopatskemu zdravljenju aken. Akne so se mi začele že v najstniških letih, nekje pri štirinajstih, zato sem pri sedemnajstih začela uporabljati kontracepcijske tablete Diane 35. Zdravljenje je sicer bilo zelo uspešno, dokler sem jemala tabletke, akne so skoraj popolnoma izginile že po prvem zavojču. Vendar sem se letos, zaradi vedno večjega zavedanja negativnih posledic tabletk, odločila, da preneham z jemanjem tabletk. Sedaj sem stara 24, jemala sem ji kar dolgo, prenehala sem pred približno šetimi meseci in stanje kože je spet tako, kot je bilo pred jemanjem tabletk oz. zdi se mi, da je še hujše. Slišala sem sicer, da traja nekje eno leto, da se ti po jemanjem tabletk spet vzpostavi hormonsko ravnovesje, a dvomim, da se bo moja koža čez pol leta čudežno polepšala, že zato, ker sem s tem imela težava že pred jemanjem tabletk. Kaj menite vi?

Vidim, da ste napisali, da ne poznate nobenih homeopatov iz okolice Maribor. Jaz sem slišala homeopatinjo Natašo Herlič-Švagerl, vam je mogoče kaj poznana? Je sicer farmacevtka in ne doktorica medicine. Z zdravljenjem s ukvarja že nekaj let, poznam sicer tudi dve osebi, ki imata z njo pozitivno izkušnjo. Mi lahko tudi vi date kak nasvet?

Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem!

Lp,

M.

Pozdravljeni,
imate kar dobro splošno zdravje, da se je bilo telo sposobno vrniti nazaj na prejšnje stanje kljub sedemletni supresiji. Če bi bila sedaj koža lepša, kot je bila pred kontraceptivi, bi to pomenilo, da je bila supresija močna in da je globino bolezenskega stanja samo poglobila. Ker kontraceptivi seveda niso zdravila, ki bi lahko hormonalno neravnovesje v vzroku odpravili, pri vas motnja še ostaja, a se sreči kaže precej površinsko, to je na koži. Kakorkoli že, homeopatija lahko zadevo pozdravi in jo za vas priporočam.

Kako dotična farmacevtka dela, ne vem, je še nisem videl pri delu, zato njenega zdravljenja ne morem komentirati. Kot komentar pa… Ne razumem dobro ljudi, ki zdravljenje kroničnih, celo telo obsegajočih bolezenskih motenj, zaupajo slabo izobraženemu osebju. Avtomobilov ne vozijo v popravilo vulkanizerjem, frizirajo se ne pri kozmetičarki, daril ne nosijo zavijat v fotokopirnice, ko pa gre za njihovo zdravje, zaupajo nekomu, ki ima vsaj 3x manj znanja o konvencionalni in homeopatski medicini kot zdravnik homeopat. Noben avtomobilski kasko proti toči jim ni predrag, vrhunske zdravstvene storitve v istem cenovnem rangu pa. Je lep pleh več vreden od zdravja?

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Kako je to res, kar ste napisali. Vsi se čutijo poklicane, pa čeprav niso kompetentni, usposobljeni, itd. ko gre za zdravljenje.

Na spletni strani prof. Jelke Svetina (http://www.galena.si/homeopatsko.html) lahko preberemo, da izvaja homeopatsko zdravljenje:
“Homeopatija je sistem zdravljenja, pri katerem se uporabljajo potencirana oziroma dinamizirana zdravila. Homeopatsko zdravljenje Diagno po načelu, da se podobno zdravi s podobnim (Similia similibus curentur), ki ga je pred dvesto leti utemeljil in v praksi potrdil Diagno zdravnik Samuel Hahnemann.
Kadar je ob zdravljenju z zeliščnimi ekstrakti potrebna še dodatna pomoč, predpišemo tudi homeopatske pripravke (remedije).
Ustreznost homeopatskega pripravka preverimo z Diagnosi napravo.
Prof. J. Svetina je uspešno zaključila Francosko šolo homeopatije in pridobila ustrezen certifikat.”

Na spletni strani http://www.birthconference.com/si/govornice.html pa najdemo sledeče:

biologinja dr. Špela Peternel, dipl. voditeljica obporodnega izobraževanja (dipCBEd (CBI)), porodna doula (DONA), doktorica biomedicine, magistra biologije pričela s študijem homeopatije (BIH), vse s ciljem podpirati ženske v njihovem rodnem obdobju

farmacevtka Nataša Herlič-Švagerl, mag.farm., homeopatinja, bioresonančna in holistična terapevtka – Zapustila je svojo službo ter ustanovila Bio Holistiko, center za naravno zdravljenje in celostno življenje, kjer dela kot terapevtka za bioresonanco ter kot celostna svetovalka. V svojem predavanju prepleta svojo izkušnjo z znanjem o alopatski in homeopatski medicini.

Pa še bi se našlo… Tudi jaz “Ne razumem dobro ljudi, ki zdravljenje kroničnih, celo telo obsegajočih bolezenskih motenj, zaupajo slabo izobraženemu osebju.”

Spoštovane/spoštovani, mene pa zanima, če bi mi lahko kdo priporočil homeopata za zdravljenje zelo mile vendar persistentne oblike aken. Stara sem 27 let, se v preteklosti zdravila že z antibiotiiki in Roaccutanom, obakrat uspešno za nekaj let, zdaj so se mi pa vrnile, vendar v mnogo manjši, a še vedno zel moteči obliki. Glede na to, da konvencionalni načini zdravljenja puščajo trajne posledice na zdravju, bi poskusila s homeopatom, vendar pa nimam neomejenih financ. Če mi katera lahko svetuje, ki je uspešno odpravila akne s pomočjo homeopata.
Zelo bom hvaležna za katerokoli informacijo

Pozdravljeni,
prosim, da se registrirate in tovrstne teme in informacije izmenjujete preko zasebnih sporočil ali nemoderiranih forumov.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close