Ženski in Moški čvek

prvi poljub

Default avatar
Kako pomemben je prvi poljub? Se mora takrat vžgati želja oziroma poželenje ali to ni nujno? Se vam je kdaj zgodilo, da pri prvih poljubih ni bilo metuljčkov, ščemenja, pa se je to potem zgodilo kasneje? Ali je bil ta občutek nepovraten, torej nikoli se ni pojavila želja po več?
Bila sem na prvem konkretnem zmenku z nekom ... človek mi je kot oseba super, ampak poljubi me pa niso ganili in sem kar nekako prazna, razočarana.
Bivši partner se je poljubljal tako, da mi je že samo to spodnašalo tla pod nogami in sem imela občutek, da bom kar eksplodirala ... lahko bi bila ure in ure zlepljena z njegovimi ustnicami (sam seks potem ni bil tako superlativen, poljubi pa ahhhhhh). Tako da mi je tole zdaj kar hladen tuš.
Malo povejte, kakšne so vaše izkušnje. Mah jaz mislim, da te mora prvi poljub ornk premaknit - ampak mogoče se pa motim.
Default avatar
Če si z nekom samo zaradi občutka pri/po poljubu, potem je zelo pomembno, kakšni so občutki pri tem. Če pa si z nekom zaradi tega, ker ti je všeč kot oseba, pa tisti prvi poljub ni tako pomemben, ker so ti pomembne tudi druge stvari. Mene je vedno premaknila najprej oseba kot taka, poljub je bil le posledica všečnosti, vedno me je nekaj premaknil. :))
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar
No, saj to sprašujem. Tebe je prvi poljub premaknil, to me zanima (tisto pametovanje prej je pa, oprosti, kr neki, sploh ker v praksi potem sam praviš, da je čisto drugače).
Default avatar
poljubljena je napisal/a:
Tako pomemben, kot testna vožnja z novim avtom. :)
Default avatar
Mah, ni me poljub premaknil, saj to sem ti želel povedat s tistim "pametovanjem". Oseba te premakne, poljub je le posledica tega, kar do nekoga čutiš.
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar
Jaz sem si poljuba želela in kot oseba me je več kot samo premaknil. Samo med poljubom ni bilo pa nič, ampak čisto nič.
Default avatar
Jaz se nikoli nisem intimno zapletal s puncami, ki me bodisi na zmenku, bodisi v vsakdanjem življenju niso pritegnile. Sem že takoj v štartu na podlagi tega, če mi je punca všeč ter če je možna resna zveza vedel, ali si sploh želim poljubljanja z njo. In občutek me ni nikoli prevaral. Poljubljena, lahko je neka punca super kot oseba, toda če ne bo z moje strani iskrice, potem tudi do zmenka ne bo prišlo, kaj šele kaj več. Ti si pa se tukaj uštela in ga spustila k sebi na manj kot pol metra. Boš vedela za v bodoče da če je nekdo super kot oseba, to še ne pomeni da bo tudi kemija med vama. Nemalokrat je najbolje ostati le prijatelj.
Default avatar
...sem se že jaz tudi in ni šans, da bi lahko s takšno osebo kaj več razvila. Pa to se mi ni zgodilo samo 1x!
Če ni tistega ščemenja in čutenja ob poljubljanju, potem nima smisla. Če je mrtvo, je mrtvo. Sama sem se dosti sekirala potem zaradi tega, ampak kaj, saj ne moremo biti vsi z vsakim kompatibilni. Smo lahko samo prijatelji, kaj več pa ne in prav se mi zdi, da je tako.
Default avatar
tako uštela... je napisal/a:
Meni ni jasno kako sploh pride do poljubljanja z nekom, ob katerem ni tistih metuljčkov. So ti metuljčki prisotni le dokler je vse pri druženju, ko pa gre zares pa vse uplahne?
Default avatar
tako uštela... je napisal/a:
Mislim, da ne moreš preko poljubljanja iskat občutka, če ti nekdo ustreza ali pa ne. Človeka začutiš kot osebnost in glede na zunanjost. Poljubljanje je samo posledica neke privlačnosti, ki nastane na podlagi tega, kako se ob nekom počutiš. Ne moreš pa se najprej it poljubljat z nekom, ki te ne privlači in potem med poljubom čakat, da te "nekaj" zgrabi oziroma premakne. Saj pa menda ne boš z nekom samo zaradi občutka med poljubljanjem, ampak zaradi tega, kakšen občutek ti daje sicer, ko si z njim. Razen, če je vse kar bosta skupaj počela, poljubljanje. :)
Default avatar
Marko je napisal/a:
Se strinjam. Nekdo, ki ti je všeč, se sicer lahko poljublja na tebi neznan način ali imaš celo občutek da je premalo/preveč strasten, ampak to se da vse spremenit, pač poveš, kaj ti bolj paše oz. sam prevzameš pobudo. Na podlagi slabega poljubljanja pa še nikogar nisem skenslala :) Če mi je bila oseba zelo všeč, pač vzameš to v zakup. Tehnike poljubljanja in seksanja se dajo prilagodit, spremenit, itak pa traja dokler se dva ne uskladita v tem.
Default avatar
Najboljši je seveda tisti, ki si ga želiš od izbrane osebe, ko se ta končno zgodi pravzaprav človek niti ne ocenjuje/razmišlja o tem, kakšen je bil - samo da je :) šele kasneje postaneš bolj pozoren v tem dogajanju. Ne vem od kje ideja, da se mora ne vem kaj pričakovati ali da nas bo prvi poljub popolnoma očaral, od znotraj premaknil itd,...to je praviloma le v filmih, romanih ;)
[center]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."
[sub]-Triumph[/sub][/center]
Default avatar
Tega ni niti v filmih, niti v romanih. To je lahko le v glavah, ki si stvari narobe tolmačijo. Če je nekdo pri poljubu prevzet, to ne pomeni, da ga je prevzel sam poljub ampak ga je prevzelo to, da ga je dobil od točno določene/zaželjene osebe.
Default avatar
No, očitno imamo potem drugačne izkušnje, ker doslej so bili moji prvi poljubi res vau in sem komaj čakala, da se stopnjuje, nadaljuje.
Bivši partner me je že prvič objel tako, da sem skoraj umrla od vzhičenosti, še nihče me ni tako objel in tudi on pravi, da ni imel punce, ki bi se znala tako stisnit k njemu - govoril je, da me čuti celo od stopal do glave, da ne ve, kako mi to uspe, ampak kot bi se s celim telesom prilagodila njegovemu. Nikjer niti mm zraka med nama ... tak občutek da ima. Mi je prav žal za vas, če ni kot v filmu.

@prvi zmenek, tip me je pritegnil, noro všeč mi je kot človek, ko se samo pogovarjava, me kar nosi in komaj čakam, da ga spet vidim. Upam no, da se bova še kaj videla. Samo poljub je bil pa, kot da me sploh ne bi bilo zraven, telo se ni odzvalo niti pikice.

Bomo videli, mogoče bo pa tokrat drugače kot v filmu, ampak se bo vseeno v redu izteklo.
Default avatar
Kako pa sploh je v filmu? Si že v filmu tudi igrala? :)
Default avatar
Marko je napisal/a:
To je tako, ko te kušne ti od silne energije čevlje sezuje.....

Poljubljena mogoče si samo preveč pričakovala kaj vse bo (glede na pretekle izkušnje), česar prej nisi. Tokrat si z predvidevanji/pričakovanji, kako bo, oropala samo sebe ;) ali pa nista izbrala najbolj primernega trenutka, je manjkala predigra, naelektritev, premalo napetosti in se potem (logično) ni nič (za)iskrilo.... mogoče drugič ne hiti tako, naj se kondenzator napolni na ustrezno kapaciteto ;)

Ali ti pa "višja sila" govori/pripoveduje, da tip ni zate (preveč mlačen za tako izkušeno deklino) ;) :)
Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš.
(Galvin K.)
Default avatar
Meni je poljub zelo pomemben, očitno, sem dognala.

Včasih se je zgodilo, da mi je bil potencialni partner zelo všeč, v vsakršmem smislu, dokler ni prišlo do poljuba. VIn problem je bil včasih recimo nekompatibilen vonj in okus, ali nezanimiv način njegovega poljubljanja, ali njegov strah pred 'sočnim' in ljubečim ali pa tudi strastnim poljubom ... in podobno.
Vonj in okus sta bila odločilna - če to ni absolutno štimalo, potem težko, da sem imela še želje po njem kot erotičnem bitju; potem se je vse skupaj ponavadi razvilo bolj v nekakšno pogovorno (na-)z-vezo, če pa je le ta res enkratno napredovala, pa se je tudi zgodilo, da sem mu omenila recimo zadah (po obilni hrani ali cigaretih) in se je včasih to upoštevalo ter posledično izboljšalo včasih tudi do presenetljivo dobrih rezultatov.

V nekaterih primerih je bil prvi poljub najbolj spektakularen začetek neke romance. Nek Zagrebčan, na morju, je prišel kar za mano v toaleto in me strastno poljubil, medtem ko sva se prej čisto kultivirano pogovarjala za mizo.

Med poljubljanjem se biološko dogaja mnogo, zato so odločilni.

Prepričana sem, da se učimo tudi poljubljanja z leti in s partnerji.
Default avatar
On_ je napisal/a:
Ti si pa ali star in zagrenjen ali pa mlad in zelo žalosten.
Zakaj toliko cinizma v odgovoru, ko pa iskreno govorim o svoji težavici? Saj lahko tudi ničesar ne napišeš, če se ti zdi vse skupaj preveč banalno.
Default avatar
Stray_Cat je napisal/a:
Zgleda, da imava nekako podobne občutke glede tega.
Jaz sem res zmedena trenutno, lahko rečem, da imam tega človeka rada, želim si, da ostane v mojem življenju ... ne predstavljam pa si, da me slekel :)
Default avatar
Pravilna ocena.

So it goes.

- Kurt Vonnegut -