Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož je skritiziral kosilo in šel k mami

Mož je skritiziral kosilo in šel k mami

Skuhala sem zelenjavno juho iz vrečke in hrenovke. Mož se je namrdnil in šel k mamici na pečenko. Hotel je še otroke pobasat, ampak njima je bilo moje kosilo super, sploh pa sladica ( toffife :). Ok vem, da ni vrhunsko kosilo, ampak tako grozno pa tudi ni no. Važno, da se naješ. Pol popoldne bom mogoče naredila še palačinke, če se mi bo dal pa bo.

Še kufre bi mu lahk spakirala.

Ne se matrat s kufri, ostani pri vrečkah:)

No veš kaj ti bom rekla: “Za drek štukat” je že , drugo pa…. Tudi jaz bi šla k mami če bi imela priliko. Se ne čudi če bo zamenjal kuharco, kajti, ljubezen gre skozi želodec.

Jebelacesta, še jaz sem se bolj potrudil za kosilo… hec… Reci mu, da lahko drugič pa on skuha, če se namrduje ali pa raje skupaj skuhata.

Lep pozdrav, Iztok http://www.facebook.com/avtoovernet Avto.Over.Net na Facebooku http://twitter.com/#!/avtoovernet Avto.Over.Net na Twitterju http://avto.over.net/ http://iztokfranko.tumblr.com/

Razumela bi tak jedilnik, če bi rekla, da nimaš in ne moreš drugega skuhat. Samo tole kar si skuhala …. sama sebe tako malo ceniš, da kuhaš tako hrano?

… da obstajajo še ljudje, ki jim v nedeljo ni prioriteta kuhanje pol dneva in potem še eno uro pucanja za tem kuhanjem. Eni si pač nimajo kaj boljšega počet oziroma so tradicionalno naravnani, da v nedeljo mora biti na mizi goveja juha, pečenka, krompir, solata in sladica. Ko se jaz spomnim iz otroštva, da je to moralo biti in pika, drugače nedelja ni bila nedelja in kako mi je bil ta dan brezvezen… Kronološki potek je bil maša-priprava kosila-kosilo točno ob 12h- pospravljanje za kosilom. Potem si pa s polnim želodcem in utrujen tako ali tako ostal čisto brez energije. Ne ponavljam te napake. Otroka se pa še najmanj sekirata, da ni take “vrhunske” postrežbe in da kosilo ni ob točni uri.
Danes smo čisto slučajno imeli pa res pečenko :)))

Čisto slučajno a ne, včeraj ste pa sigurno imeli juho iz vrečke :))))

Točno to. Ne da se mi pol dneva viset za šporgetom potem pa še pol dneva pospravljat in pomivat. In zakaj bi otroke mučila z nečim kar ne marajo, ( saj zdravo kosilo imata itak v šoli ), če pa uživata, ko si nardita packarijo iz kečapa in majoneze s hrenovkami.

Reči mu naj kar pri mami ostane,pošlji ga nekam….ko bo sam kuhal bo videl kaj je to.

Pokliči ga in mu reči naj kar tam ostane, dokler ga mama ne nauči kuhat. To lekcijo sta spustila.zgleda

A veš kaj sem jaz včeraj naredila za kosilo?

Zelenjavne polpete od Pečjaka – oziroma ne vem od koga in skledo solate z zeljem, krompirjem in jajcem.
Moj je poleg jedu kruh in jogurt, pa me prav malo briga. En dan je lahko tudi tak. Itak sem imela goro perila za zlikat, okna za spucat in kopalnico… Če komu kaj ni prav .. naj skuha sam.

No, edin za otročka, ja zanj pa se potrudim – je lososa jedu s krompirjem in korenčkom.

Mislim,da moraš ti spakirat kufre.Da za vikend daš na mizo takšno “kosilo”,ej,kot ženo in sploh mamo te je lahko sram.Lena si.Skuhaj krompirjevo juho,juho iz sveže zelenjave.Ceneje je in bolj zdravo.Seveda pa moraš malo delati…to pa je zate očitno preveč.Vedi,da ti življenje vse vrne!

sam da ne bo pol tuki jok po forumu, da je mož našel tako, ki se potrudi tudi zanj, ne sam za otroka 🙂

pri naši tašči je tudi kosilo kot je včasih bilo ob uri in ogromno mesa,da se ti kar želodec obrne kot,da nas bo 20 .
Jaz sem pristaš tega ,da se ob nedeljah izmenjujemo in ,da ni treba,da je ravno ob 12 ampak tam nekje do 14 ure,da lahko še kam gremo ali pa si preprosto vzamemo čas za lastno ustvarjanje in lenarjenje,ker med tednom itak drvimo na vse konce in kraje ter minute štejemo.
Da bi pa šel k mami na kosilo,ker mu naše ni bilo všeč ?
Škoda besed !

Hrenovk ne bi naredil niti psu!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

No, moj si kaj takega ne upa privoščiti, ker potem ve, da jaz ne stopim več za šporget, čeprav pa nisem glih waw kuharica, ampak glih juho z vrečke in hrenovko pa ne bi imela na nedeljo. Pa nimam tradicionalnih kosil čez vikend, drgač itak ne kuham. Meni že samo, da reče, da kaj ni ok, ve da ga je posral, ker mam surlo na tleh, vzamem ključe od avta in dober dan čez dve uri, ko se pomirim.

Tko reagirajo dve leti stari otroci …
Pa ne pravim, da moraš samo ti kuhat, pa da mora bit zmeraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} o.k. A ne znaš odraslo reagirat?

Drugače se pa da tudi ob nedeljah skuhat v pol ali 3/4 ure bistveno bolj zdravo kosilo, ob uri, ko pač ustreza posamezni družini. In tudi ni treba, da se okrog kuhanja vrti cel dan. Samo hrenovke pa juho iz vrečke kuhat ob nedeljah je pa višek lenobe (ne rečem 1x na leto).

Pač sem pa otrok. Jaz že vem, zakaj in kako do vsega tega pride, zato se potem umaknem, vem pa da bi lahko po monovsko razglabljala in pametovala, pa se pogovarjala, pa blablabla, jaz pa takrat rabim odmik in odklop od vsega.

Ne vem no hrenovke so bol za zajtrk, pa tista juhca iz vrečke tut ni buh ve kaj, ampak moj jo ima pač rad. Pa naj si jo spije za malco. Ampak tole za kosilo, pa če imaš že otroka…se pa rabiš resnično zamislit. Tole ti zna narest 10 letni otrok. Kot so že eni rekli, lahko narediš kaj bolj zdravega vzame ti manj kot uro, daš lahk sam pečt, ne rabiš kej migat zraven (v pečico krompir, meso…). Ne vem no, res premisli kakšno šolo kuhanja bodo odnesli tvoji otroci. Tudi jaz nisem pristaš tradicionalnega nedeljskega kosila, vendar toliko pa gledam da je in bo, čimveč iz vrta, domače meso…naj jedo ostale packarije vmes, če jim paše.

glej, ce je bilo danes kuhanje tvoja domena in ti ves, da tvoj moz tega ne je, bi se nekaj po njegovem okusu zraven naredla. ali pa ga vsaj opozorila, da bo samo to in, da si naj kaj sam pripravi.
Ce je pa odsel samo zato, ker mu ni prav da si to pripravila na nadeljo, pa naj bo odslej nedeljsko kosilo njegova domena.

Mož alias mamin sine, bi tudi lahk kdaj kaj skuhal, a ne?
Sicer pa jaz tudi ne maram kuhanja, pa vseeno za kosilo še nikoli nisem porabila več kot 1 uro, pa čimprej navadi svoje družinske člane, da lahko tudi oni kaj nardijo, recimo po kosilu pospravijo itd., pa boš tudi ti imela kaj od nedelje, če te že sama misel na nedeljsko kosilo utrudi;)

če jo pa NE zna skuhat, ja kaj boš potem ne , kot juha iz vrečke 🙁

Ena sama hinavščina vas je, če bi dec napisal ta post , da je žena šla s otroci k svoji mami, ker je on zaj… kosilo bi ga ravnotako popljuval , res ste same popolne tukaj gor, juha iz vrečke in hrenovke to pa je južna , sploh v nedeljo, ni čudno , da je tukaj cel kup pametnih bab ločenih al se jim pa desci kurbajo na tri šihte .

Meni je to, da je šel k mami na pečenko, hecno. Da se razumemo: meni je nedelja dan za športanje oz. aktivno druženje (ali pa za službo, če tako pride), za kuhanje pa niti slučajno, kvečjemu za peko kakšne pite ali torte zvečer po športanju. Pa tudi hrenovk in še manj pečenke ne jem. Nenavadno mi je dejanje – odhod k mami na pečenko (razen če je mož strahovit pečenka-fun:))))). Če ti kosilo ne ustreza, si pač pripraviš kaj drugega. Pika.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close