Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija POJASNILO IZVIDA uz srca , uz vratnih arterij,

POJASNILO IZVIDA uz srca , uz vratnih arterij,

Spoštovani!
En lep pozdrav!
Zanima me pojasnilo in izvid UZ srca. Index mase levega prekata ni povečan (79g/cm2, septum 11, zadnja stena 13, koncentrično preoblikovanje levega prekata) Sistiločna funkcija levega prekata omejena (iztisni delež 2D 0.50)brez segmentnih motenj krčljivosti.
Motena diastolična funkcija levega prekata. Podaljšan levi preddvor, druge votline primerne velikosti. Zaklopki morfološko in funkcijsko b.p. Osrčnik b.p.
Uz vratnih arterij primerne širine svetlin vseh karotidnih arterij Pretoki na vseh prikazanih mestih ortogradni, laminarni.Manjši ploščati plak v levem bulbusu pred ustjem ICA ravne , gladke površine.
Tlak vedno ok, ob merjenju danes pa 175 zgornji, spodnji 100.

Kaj lahko pričakujem sčasoma … je potrebno zdravljenje, in kakšno?
Hvala za vaš odgovor.

Izvid UZ preiskave srca in vratnih žil kaže na možnost nekoliko povišanega tlaka in na blago, začetno aterosklerozo. Indiciran obremenitveni test, 24-urna meritev tlaka in pregled maščob (holesterola) v krvi

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Se zahvaljujem za odgovor!
Med tem časom sem opravila biokemijske preiskave. S HOLESTEROL JE 6.6
TRIGLICERIDI 2.4
S-HDL HOLESTEROL JE 1.1
S.LDL HOLESTEROL JE 5.0

HEMATOLOŠKE
SEDEMINTACIJA 33,
K-EOZINOFILCI 0.9
prosim še za to pojasnilo, kakšne ukrepe naj uporabim? Hvala za odgovor

V vašem dopisu je izvid, ki kaže na bolezensko stanje (sedimentacija pospešena). Vrednosti holesterola in trigliceridov so povišane. Priporočam kontrolo sedimentacije čez 2 – 3 tedne in zdravljenje hiperholesterolemije

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

dan me zanima a je to zelo sllabo imam 0.8 hdl ostale mam vse uredu

V dopisu ste navedli , da imate “hdl 0.8”. Ker ste napisali kratice z majhnimi črkami in je naslov dopisa “pojasnilo izvida srca, UZ vratnih arterij” sem, v prvem hipu, dobil asociacijo, da se izvid nanaša na izvid pregleda vratnih arterij, v resnici pa gre za krvni izvid HDL (vedno napisan z velikimi črkami). Verjetno je v obrazcu naveden podatek, da so normalne vrednosti nad 1,00 mmol/L. Zdravil, ki bi zanesljivo

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close